Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Ötletek, javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Tárgyak tulajdonságai (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4131)

Fanatixxx 03-27-2010 19:03

Tárgyak tulajdonságai
 
Sziasztok!

Azt tapasztaltam, hogy az azonosítás után a tárgy tulajdonságai nem látszanak a megvizsgálom címszó alatt.

Jó lenne, ha az egyszer már beazonosított tárgynak mindig láthatóak lennének a paraméterei.

Dus 03-27-2010 20:15

Quote:

Originally Posted by Fanatixxx (Post 246525)
Sziasztok!

Azt tapasztaltam, hogy az azonosítás után a tárgy tulajdonságai nem látszanak a megvizsgálom címszó alatt.

Jó lenne, ha az egyszer már beazonosított tárgynak mindig láthatóak lennének a paraméterei.

A megvizsgálással csak megvizsgálod. Ahogy Te sem tudsz mindent megjegyezni, úgy a karaktered sem tudja megjegyezni az adatokat. Azonosítsd újra, és máris tudni fogod a tulajdonságait. Vagy még egyszerűbb, ha felírod.

Fanatixxx 03-27-2010 20:59

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 246527)
A megvizsgálással csak megvizsgálod. Ahogy Te sem tudsz mindent megjegyezni, úgy a karaktered sem tudja megjegyezni az adatokat. Azonosítsd újra, és máris tudni fogod a tulajdonságait. Vagy még egyszerűbb, ha felírod.

Hova írjam fel? Ez egy internetes online játék... Papírra és ceruzára van hozzá szükségem? :D

A lényeg, hogy tegyük élvezhetőbbé. Az alternatív lehetőségek amiket bemutattál én előttem is ismeretesek, de azért köszönöm az ötleteket. Pillanat felírom őket. :D

Másképp tálalom a dolgot, mert úgy látom Neked a véredben van az ellenkezés. :D

Kedves Dus! :) Mit szólnál egy olyan megoldáshoz mint a témanyitó hozzászólásom? Javítaná a játékélményt és a játék élvezhetőségét számodra?

Emlékeztetlek, hogy a MUD a jelenlegi szakaszában egy abszolút nem kiforrott játék. Minden ötlet, még ha a legapróbbnak tűnik is könnyen szolgálhatja a fejlődését.

Nem megvédeni kell feltétlenül a jelenlegi rendszer nyújtotta lehetőségeket hanem tovább gondolni őket.

Andrew 03-27-2010 22:10

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 246527)
A megvizsgálással csak megvizsgálod. Ahogy Te sem tudsz mindent megjegyezni, úgy a karaktered sem tudja megjegyezni az adatokat. Azonosítsd újra, és máris tudni fogod a tulajdonságait. Vagy még egyszerűbb, ha felírod.

De a karakter tarthatna jegyzetfüzetet, hogy leírja, hogy mire jó egy tárgya, vagy fel is cetlizhetné őket... Rossz indok :p

Quote:

Originally Posted by Fanatixxx (Post 246530)
Hova írjam fel? Ez egy internetes online játék... Papírra és ceruzára van hozzá szükségem? :D

Notepad? Hogy a Word-öt vagy az OpenOffice-t ne is említsem :D

Dus 03-28-2010 10:14

Quote:

Originally Posted by Fanatixxx (Post 246530)
Másképp tálalom a dolgot, mert úgy látom Neked a véredben van az ellenkezés. :D

Quote:

Originally Posted by Fanatixxx (Post 246530)
Emlékeztetlek, hogy a MUD a jelenlegi szakaszában egy abszolút nem kiforrott játék. Minden ötlet, még ha a legapróbbnak tűnik is könnyen szolgálhatja a fejlődését.

Azért ellenkezem, mert millió + 1 sokkal hasznosabb dolog volt eddig összeszedve más topicokban. Ati most egyértelműen a Hódítóval foglalkozik, és ha 50 témát nyitsz ide, a régi dolgok elfelejtődnek, és ahelyett, hogy új tárgyak, vagy küldetések kerülnének be, ilyenek fognak elsősorban bekerülni. És igen, ez tényleg apró ötlet, mint ahogy írtad is. Ezért akkor kell felvetni, ha már a játék olyan szakaszban van, hogy az apró ötleteknek van helyük. :)

Quote:

Originally Posted by Fanatixxx (Post 246530)
Kedves Dus! :) Mit szólnál egy olyan megoldáshoz mint a témanyitó hozzászólásom? Javítaná a játékélményt és a játék élvezhetőségét számodra?

Semennyire. Sőt rontaná. Mert mindegyik tárgy, ha ugyan az is a neve, nagy valószínűséggel más adatokkal bír. Ebben az esetben még kifejezetten félrevezető is lehet.

Quote:

Originally Posted by Fanatixxx (Post 246530)
Nem megvédeni kell feltétlenül a jelenlegi rendszer nyújtotta lehetőségeket hanem tovább gondolni őket.

Szerintem nem kell elmenni abba az irányba, hogy semmit nem kell tenned ahhoz, hogy 1-1 infót megszerezz... És igen, vagy felírod papírral és ceruzával, vagy a számítógépeden bármilyen szövegszerkesztővel.

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 246534)
De a karakter tarthatna jegyzetfüzetet, hogy leírja, hogy mire jó egy tárgya, vagy fel is cetlizhetné őket... Rossz indok :p

Amit írtál, az nálam feltételes módnak tűnik. Szóval jó indok.

Fanatixxx 03-28-2010 14:54

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 246561)
Azért ellenkezem, mert millió + 1 sokkal hasznosabb dolog volt eddig összeszedve más topicokban. Ati most egyértelműen a Hódítóval foglalkozik, és ha 50 témát nyitsz ide, a régi dolgok elfelejtődnek, és ahelyett, hogy új tárgyak, vagy küldetések kerülnének be, ilyenek fognak elsősorban bekerülni. És igen, ez tényleg apró ötlet, mint ahogy írtad is. Ezért akkor kell felvetni, ha már a játék olyan szakaszban van, hogy az apró ötleteknek van helyük. :)



Semennyire. Sőt rontaná. Mert mindegyik tárgy, ha ugyan az is a neve, nagy valószínűséggel más adatokkal bír. Ebben az esetben még kifejezetten félrevezető is lehet.



Szerintem nem kell elmenni abba az irányba, hogy semmit nem kell tenned ahhoz, hogy 1-1 infót megszerezz... És igen, vagy felírod papírral és ceruzával, vagy a számítógépeden bármilyen szövegszerkesztővel.

Ha a régi dolgok valóban jó ötletek akkor nem fognak elfelejtődni. Írd fel őket egy kis füzetbe úgy a biztos ;)

Amíg a nagy fejlesztések a háttérben készülnek, miért ne kerülhetne bele a játékba néhány olyan kisebb fejlesztés, ami rövid idő alatt kivitelezhető?

Mi az hogy semmit sem kell tennem? Azonosítanom kell a tárgyat amikor hozzájutok.

Én azt az elvet vallom, hogy a játékot minden olyan elem élvezhetőbbé tesz, ami időt/energiát spórol meg a játékosnak.

Szerintem minden ötlet legyen a legapróbb is helyet érdemel a témák között.

Elmondtad a véleményed/nemtetszésed erről a ötletről, amit köszönök. Szerintem felesleges a további szócséplés, de ha építő jellegű javaslatod van ezzel kapcsolatban az más...

Andrew 03-28-2010 15:23

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 246561)
Amit írtál, az nálam feltételes módnak tűnik. Szóval jó indok.

Wtf? Ez milyen érvelés már? Feltételes módban írtam, mert jelenleg nincs így. (Tudom is én, hogy hogyan is van, csak egy logikai bukfencre akartam felhívni a figyelmet.)

Dus 03-28-2010 16:04

Quote:

Originally Posted by Fanatixxx (Post 246589)
Ha a régi dolgok valóban jó ötletek akkor nem fognak elfelejtődni. Írd fel őket egy kis füzetbe úgy a biztos ;)

Én hiába írom fel őket. :)

Quote:

Originally Posted by Fanatixxx (Post 246589)
Amíg a nagy fejlesztések a háttérben készülnek, miért ne kerülhetne bele a játékba néhány olyan kisebb fejlesztés, ami rövid idő alatt kivitelezhető?

Nem készülnek tudtommal jelenleg nagy fejelsztések a háttérben, mert Ati(ék) most a Hódítóval vannak elfoglalva.

Quote:

Originally Posted by Fanatixxx (Post 246589)
Mi az hogy semmit sem kell tennem? Azonosítanom kell a tárgyat amikor hozzájutok.

Azt most is kell. Viszont ha egyszer már azonosítottad, akkor semmit nem kell tenned ahhoz, hogy tudd a tárgyakról az adatokat. Ezt nem tartom jónak.

Quote:

Originally Posted by Fanatixxx (Post 246589)
Én azt az elvet vallom, hogy a játékot minden olyan elem élvezhetőbbé tesz, ami időt/energiát spórol meg a játékosnak.

A játék arra való, hogy eltöltsük vele az időt. Hogyha olyan játékot csinálna bárki is, amivel nem lehet eltölteni az időt, mert időt spórol meg a játékosnak, akkor arra nem hiszem, hogy nagy kereslet lesz.

Quote:

Originally Posted by Fanatixxx (Post 246589)
Szerintem minden ötlet legyen a legapróbb is helyet érdemel a témák között.

Ebben egyet értünk...

De azt még mindig nem sikerült áthidalni az ötletben, hogy vannak tárgyak ugyan olyan névvel, de különböző tulajdonságokkal. Azt hogy oldanád meg??

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 246591)
Wtf? Ez milyen érvelés már? Feltételes módban írtam, mert jelenleg nincs így. (Tudom is én, hogy hogyan is van, csak egy logikai bukfencre akartam felhívni a figyelmet.)

Ahogy Te is írtad, csak lehetne neki, de nincs. Azaz nem tudja megjegyezni a tárgyak tulajdonságait, azaz jó volt az eredeti érv.
Azt írtam, hogy ahogyan Te sem, úgy a karaktered sem tudja megjegyezni. És ez igaz, mert jelenleg nincs ilyen jegyzetfüzete a karakternek. Ha lenne, akkor rossz lenne ez az érv, de akkor meg tárgytalan lenne az egész téma.


All times are GMT +1. The time now is 10:22.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu