Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Klánba történő ki- és belépések módosítása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3901)

Akár 11-13-2009 20:12

Quote:

Originally Posted by taszi (Post 229193)
ja akkor ajánlom a teve klubbot

Már vártam.

Tehát ha nincs elég időm játszani ezzel a játékkal, akkor már nem is játszhatok?

Értem én, hogy a támadásokat kell erőltetni, mert az a játék lényege, de adjunk esélyt a választási lehetőségre a védekezőknek is. Ezt a kidobálást sokkal nehezebb meglépni, mint gondoljátok. Nekem nagyon komoly lelkiválságot okozott pl.

Mennyire más lenne most a világ, ha Kutuzov rá van kényszerítve, hogy szembenézzen Napóleon seregével...

wand 11-13-2009 20:22

Quote:

Originally Posted by Akár (Post 229195)
Tehát ha nincs elég időm játszani ezzel a játékkal, akkor már nem is játszhatok?

Hm?
Ha nincs időd játszani, gondolom nem tartod üressen az oridat (klánodat) és/vagy nem tartasz 10% barakkot...

Quote:

Originally Posted by Akár (Post 229195)
de adjunk esélyt a választási lehetőségre a védekezőknek is.

60%barakk + 15% torony (fajtól függően picit több-kevsebb) és minden esélye megvan a védőnek akármire. (pláne ha a klánban van 1-2 elf is)

Quote:

Originally Posted by Akár (Post 229195)
Mennyire más lenne most a világ, ha Kutuzov rá van kényszerítve, hogy szembenézzen Napóleon seregével...

Errről szerintem lemaradtam, (vagy 2 éve nem jáccom..) ez melik csopiban volt?:D

Akár 11-13-2009 20:25

Quote:

Originally Posted by wand (Post 229196)
Hm?
Ha nincs időd játszani, gondolom nem tartod üressen az oridat (klánodat) és/vagy nem tartasz 10% barakkot...


60%barakk + 15% torony (fajtól függően picit több-kevsebb) és minden esélye megvan a védőnek akármire. (pláne ha a klánban van 1-2 elf is)

Mellé kell még olyan 17-19% ház, 5-7% templom, és éhen is pusztulok, mert nem tudom etetni a sereget. :)

Akár 11-13-2009 20:32

Szerintem a kláncsaták időpontját előre le kellene beszélni.

Ha mindenki rákészül, akkor biztos nem akar senki menekülni. :D

Xeper 11-13-2009 20:34

Quote:

Originally Posted by Akár (Post 229197)
Mellé kell még olyan 17-19% ház, 5-7% templom, és éhen is pusztulok, mert nem tudom etetni a sereget. :)

Gnómként kapásból spórolhatsz pl 5%-ot, és ha a barakkokon fogsz még 5%-ot, akkor máris kb önellátó leszel, és még a védelmed sem lesz gyenge. ;)
Remélhetőleg nem rögtönzött számokhoz ragaszkodsz az országoddal...

wand 11-13-2009 20:36

Quote:

Originally Posted by Akár (Post 229197)
Mellé kell még olyan 17-19% ház, 5-7% templom, és éhen is pusztulok, mert nem tudom etetni a sereget. :)

akkor legyen 55% barakk 15% torony, 17-18% ház (jah ha ork vagy akkor azért ne akarj "büthetetlen" lenni amikor nem érsz rá, mer az nem arra való...) 5% templom, 2-3% kocsma 5-6% tanya, és ennyivel már csak a napi katona termelésed eladása mellett sem halsz éhen.
(bár ha éplista kell fordulj Hex-hez, nekem is ő igérte meg, hogy majd 1x megtanít orit építeni..:D ).

Akár 11-13-2009 20:39

Quote:

Originally Posted by wand (Post 229200)
akkor legyen 55% barakk 15% torony, 17-18% ház (jah ha ork vagy akkor azért ne akarj "büthetetlen" lenni amikor nem érsz rá, mer az nem arra való...) 5% templom, 2-3% kocsma 5-6% tanya, és ennyivel már csak a napi katona termelésed eladása mellett sem halsz éhen.
(bár ha éplista kell fordulj Hex-hez, nekem is ő igérte meg, hogy majd 1x megtanít orit építeni..:D ).

És mellette széttoliz és szétártóz mindenki. :)

Persze egy bizonyos magasság felett ezzel már nemigen kell foglalkozni a nagy értékkülönbségek miatt.

Én továbbra is azt tartom, ez a módosítás csak a nagy országoknak lenne jó, és mégnagyobb szakadék lenne a top és az üldözők között.

wand 11-13-2009 20:42

Quote:

Originally Posted by Akár (Post 229202)
És mellette széttoliz és szétártóz mindenki. :)

Jah bocs, nem érek rá, hogy kihegyezzem az orit!
de ne üssenek be! ne lopjanak le! ne ártózzanak!
2 megoldásod van:

1. SZK,
2. Elf.

ezen semmiféle szabály nem fog változtatni.

monro 11-13-2009 21:10

Quote:

Originally Posted by Akár (Post 229187)
De egy sikeresen védekezni tudó klán nem is akar feloszlani, tagokat kirakni.

Ez nem logikus...

Nem akkor akar tagokat kirakni ha védeni képes... Akkor ha nem. Nagy különbség. Ha nem lehet 24 körig kitenni akkor ráálláskor nem lehet oszlatni evidens. Ha bevenni sem lehet akkor a sikeres védőklán visszatámadhat ha akar és nagyoriknál problémás lehet a lovasok csereberéje mindkét félnél tehát kialakulhatna egy jó adok-kapok vagy nem történne semmi ...

Esetleg ha egy 3. klán kiszúrja és rájuk áll :D De ez már pikantériája lenne a dolognak ami nekem nagyon tetszene persze :D:D:D

Akár 11-13-2009 21:16

Quote:

Originally Posted by monro (Post 229206)
Nem akkor akar tagokat kirakni ha védeni képes... Akkor ha nem. Nagy különbség. Ha nem lehet 24 körig kitenni akkor ráálláskor nem lehet oszlatni evidens. Ha bevenni sem lehet akkor a sikeres védőklán visszatámadhat ha akar és nagyoriknál problémás lehet a lovasok csereberéje mindkét félnél tehát kialakulhatna egy jó adok-kapok vagy nem történne semmi ...

Esetleg ha egy 3. klán kiszúrja és rájuk áll :D De ez már pikantériája lenne a dolognak ami nekem nagyon tetszene persze :D:D:D

Továbbra sem értem, biztos bennem van a hiba. Itt megint nem arról van szó, amikor eleve esélytelen vagyok védekezni, bármilyen oknál fogva... Mert leginkább olyankor szükséges a veszteség minimalizálása...


All times are GMT +1. The time now is 02:06.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu