Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   1/A klánvezér szerep erősítése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4152)

Ati 04-09-2010 14:38

1/A klánvezér szerep erősítése
 
Sziasztok!

Díjátadón vetette fel Reaktor az ötletet, hogy egy kicsit növelni kellene a klánvezér szerepét az 1/A-ban. A dolog apropója, hogy míg lenti szinteken lehetőség van arra, hogy a távol levő szövetségesnek karavánt vagy katonai segítséget küldjek, addig 1/A-ban csak 3 lehetőség van:

1, nem segítek neki
2, felhívom a szövitagot hajnal 3-kor, miközben legszebb álmát alussza, hogy hé, valamit csinálj
3, ha volt a szövitag olyan balga, hogy megadta a belépőadatait, akkor belépek hozzá, ezzel persze kockáztatva, hogy sokéves munkája anarchban köt ki

Ebből igazából egyik sem túl szimpatikus lehetőség, ezzel egyetértek. :)

A javaslat lényege, hogy a klántag beállíthassa, hogy megbízik a klánvezérben (ha nem, akkor nincs változás). Ha ezt beállította, akkor a klánvezér korlátozott akciókat végezhet az országában, anélkül, hogy oda belépne. Ilyen korlátozott akció a klánraktár használata, illetve valamiféle sereges segítség küldése. Érdemi akció (varázslás, tolvajlás, hadi cselekmény) nem indítható, még véletlenül sem. Most előfordul, hogy véletlenül indulnak ilyen akciók, aminek volt már anarch a vége, még 1/A-ból is. :-/

Mire lenne ez jó? Arra, hogy erősíti a szövetségeket, és lehetőséget biztosít a klántagoknak a békés távollétre. Olyanok is részt tudnak venni az aktív klánéletben, akik éjjel aludni szeretnének, de a belépőadataik megadásával sem akarják kockáztatni az országukat (nagyon helyesen). Olyan országok is jobban érvényesülni tudnak a legfelső szinten, akiknek a munkájuk, családi életük nem teszi lehetővé a napi 24 órás jelenlétet. Természetesen a klánvezérnek ilyenkor be kell vállalnia azt, hogy ő bizony éjjel is intézi az ügyeket. Dehát ezért klánvezér. :)

Egyelőre különösebb konkrétum nélkül kíváncsi lennék az általános reakciókra. Tudom, hogy a fórumon leginkább olyanok vannak jelen, akiket nem annyira érint, mert sokat fent vannak, ezért most másoknak a véleményére is kíváncsi vagyok; a sokat fent lévőket pedig arra kérem, hogy ne csak saját érdekeiket nézve, úgy próbálják a témát nézni, hogy azzal mások játékát mennyiben lehet jobbá tenni.

Tsobi 04-09-2010 15:40

Már a téma felvetésekor is hevesen támogattam a javaslatot, most sincs ez másképp. Szerintem jó lenne, ha a klánvezér minden olyan cselekvésre jogosítványt kapna bejelölés esetén, amit most is el tud szabályosan (értsd: ANARCH-ba kerülés veszélye nélkül) végezni, gondolok itt az intéző állítására, építésre, képzésre, tekercsírásra, piacolásra, klánraktár használatára és a varázslatok feltételére.

Arra lennék kiváncsi, hogy a "valamiféle sereges segítség küldése" mit takar pontosan? Mert ha a beíjjazást érted ez alatt, akkor az nagyjából ki is meríti a piacolást, mint lehetőséget.

Padlócsempe 04-09-2010 15:51

Mit takar a "valamiféle sereges segítség küldése"?

A legtöbbet az érné, ha lehetne használni a szövitag országából a piacot, de azt én kicsit erősnek tartom.

Rob 04-09-2010 15:59

úgy gondolom két variáció van erre.
1. lehet piacolni a másik orijával. az nagyon dúrva és a kis létszámú klánokat hozza hátrányos helyzetbe a nagyokkal szemben.
2. nem lehet használni a piacot, akkor meg semmit nem ér az egész
konklúzió: nemteccik:rolleyes:

-Fegya- 04-09-2010 16:06

Nekem tetszik az ötlet és támogatom. Szerintem simán piacozhatna is a klánvezér a tagok országaiban. A piacozásnak van leginkább értelme. Piacozás nélkül a javaslat nem érné el a célját. De miért is lenne túl erős a piacozás?

Ati 04-09-2010 16:07

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 247675)
Arra lennék kiváncsi, hogy a "valamiféle sereges segítség küldése" mit takar pontosan? Mert ha a beíjjazást érted ez alatt, akkor az nagyjából ki is meríti a piacolást, mint lehetőséget.

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 247676)
Mit takar a "valamiféle sereges segítség küldése"?

A legtöbbet az érné, ha lehetne használni a szövitag országából a piacot, de azt én kicsit erősnek tartom.

Ez a leghomályosabb egyelőre, mert ez ad lehetőséget a legtöbb visszaélésre.

Milyen lehetőségek vannak?

Piacolás a másik helyett. Elvileg szép és jó, a gyakorlatban azonban jelentheti azt, hogy egy ország nem napi 3/4/5/6-szor megy a piacra, hanem 10 fős klán esetén 30/40/50/60 alkalommal. 60x20 perc az ugye 4 óra híjján lefedi az egész napot.

Saját országból piacolás, és a vett sereg eljuttatása a másikhoz. Ez megint nem az igazi, hiszen akkor a másik ország piaci belépéseinek elfogyása után vissza lehet ezzel élni, szólok a szövivezérnek, hogy vegyen már nekem még lovasokat.

A kettő közül a második teremt nagyobb visszaélési lehetőséget, az elsőt azt belépőadatok megadásával (ami igen kockázatos), most is el lehet érni.

Ati 04-09-2010 16:23

Volt egy ilyen témánk is: http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3944

Ezt is megoldaná egy lépésben.

Pool 04-09-2010 16:49

A klánom nevében én vállalom :)

De hogy küldök sereges helpet 200 körre levő tagnak?

-Fegya- 04-09-2010 16:50

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 247679)

Milyen lehetőségek vannak?

Piacolás a másik helyett. Elvileg szép és jó, a gyakorlatban azonban jelentheti azt, hogy egy ország nem napi 3/4/5/6-szor megy a piacra, hanem 10 fős klán esetén 30/40/50/60 alkalommal. 60x20 perc az ugye 4 óra híjján lefedi az egész napot.

Ebben az esetben a vezér semmi olyat nem tud csinálni, amit ne tudna megcsinálni egy csupa aktív tagból álló klán esetén is. De a javaslatnak pont az a célja, hogy a kevésbé aktív tagokból álló klánoknak kisebb legyen a hátránya.

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 247679)
Saját országból piacolás, és a vett sereg eljuttatása a másikhoz. Ez megint nem az igazi, hiszen akkor a másik ország piaci belépéseinek elfogyása után vissza lehet ezzel élni, szólok a szövivezérnek, hogy vegyen már nekem még lovasokat.

Ez nem tetszik. Vissza lehet vele élni.

csabi 04-09-2010 17:25

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 247679)
Saját országból piacolás, és a vett sereg eljuttatása a másikhoz. Ez megint nem az igazi, hiszen akkor a másik ország piaci belépéseinek elfogyása után vissza lehet ezzel élni, szólok a szövivezérnek, hogy vegyen már nekem még lovasokat.

két ötlet is eszembe jutott hirtelen, az egyik az egységek korlátozása, h pl támadó egységet minek venne be nekem a szövivezér, ha ugysem tudok géphez jönni, hogy támadjak?

a másik, hogy csak akkor tud piacra menni, ha mind2 országnak van még piaca.


All times are GMT +1. The time now is 04:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu