Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Új játékosok nagyobb arányú megtartása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4509)

Ghosti 11-16-2014 23:19

Quote:

Originally Posted by Miss Capricious (Post 308381)
Konkrét kérdésekre már én sem emlékszem, de emlékeim szerint azokra is meg lehetett találni a választ a súgóban, max picit többet kell elolvasni belőle. Ami szerintem nem baj. De igazából mindegy, tőlem írhatsz egyszerűbb kérdéseket :D

Csak azert irtam ezt, mert ha jol emlekszem a kviz olyan jellegu volt, hogy aki segito akar lenni annak egy bizonyos mertekben magasabbnak kell legyen a tudasa mint egy kezdonek. Igy en ugy velem oda halado jatekosnak valo kerdesek kerultek bele, de lehet rosszul gondolom.

Kalmár 11-24-2014 07:32

Új vagyok és küldetéseket hiányoltam .
 
Sziasztok.

A javaslatom lényege:
Ma már minden hasonló játék, küldetés-oktató.jutalom rendszerrel indul .

Nemfeltétlenül felugró ablakos rendszert kéne bevezetni.

Baloldali főmenüben egy almenü, küldetések néven.
A sikeres teljesítést zöld küldetés ikon jelezné mint a vip-en .

Első lépések :
Feladatok építés, kiképzés, minden almenü használata egy küldetés, egy jutalommal.
pl: Lépjél be a piacra a kufárnál agy el gabonát,
jutalom 1000 gabona és 10,000 arany.

Később haladó küldetések pl :
Építés: legyen őszesen 20 barakkod, jutalom 100 katona
Vagy legyen 20 őrtornyod jutalom 100 íjász .

Ez tudom komor anyagi ráfordítást igényel .
De remélhetőleg az új játékosok közül kisebb volna a lemorzsolódás.

Az első pár nap nekem is gondokat tokoz hogy kiismerjem magam a baloldali főmenüben .
Tehát legalább az első 3-4 napban kellene küldetés-oktató-jutalom rendszerrel segíteni a játékosokat.

Optimális esetben az első szinten mikor nehéz szövetségre találni végig segítené a játékost az eligazodásban . Továbbá plusz játékélményt nyújtana .

Ati 11-24-2014 17:45

Quote:

Originally Posted by Kalmár (Post 308425)
Nemfeltétlenül felugró ablakos rendszert kéne bevezetni.

Baloldali főmenüben egy almenü, küldetések néven.

Ezt a javaslatot nem teljesen értem. Leírtad azt, ami most van.

Az egyetlen különbség, hogy az Országod menü kiemelt tetejéről a bal oldali menübe tennéd.

Szerintem valamit nem értek, mert ez nem egy óriási változás. Mi az, amiben máshogy értetted?

Kalmár 11-25-2014 07:12

Küldetések
 
Sziasztok.:)

Talán nem fogalmaztam túl jól.

Küldetések : kezdőknek egyszerű feladatok, sikeres teljesítés után jutalom .
72 Kör után erősebb, felkészültebb országuk lenne .
Jutalom motiválja hogy aktívabban játsszon .
Megismeri a Hódítót , megszereti .

Kézikönyv számomra nagyon hasznos volt, a súgó még inkább .
Viszont 3 évet játszottam más játékokkal .:cool:
Tehát a kezdeti nehézségek nem vették el a kedvem .

Ghosti 11-26-2014 03:42

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 308430)
Ezt a javaslatot nem teljesen értem. Leírtad azt, ami most van.

Az egyetlen különbség, hogy az Országod menü kiemelt tetejéről a bal oldali menübe tennéd.

Szerintem valamit nem értek, mert ez nem egy óriási változás. Mi az, amiben máshogy értetted?

Szerintem amit Kalmar akar ertelmezni a kovetkezo technikailag ertve:

A menuben legyen egy 'Kikuldetesi' link az ujjaknak 3 napig, vagy ameddig kell a felugro ablakok helyett. Amit valamennyire en sem gondolok rossz otletnek, mivel egyszer becsukod a felugro ablakot tobbet nem jelenik meg.

A kikuldetesen meg a gyakorlati kerdeseket erti, ami mivel megneztem es el is mentettem mert tobben rakerdeztek mar, ugye osszben 3 ilyen ablak van ahol keri, hogy csinalj valamit.

  1. "Irány a Hadsereg menüpont, és próbáld ki! Képezz tehát 100 katonát!... Az első feladat sikeres teljesítéséért 15.000 aranyat kaptál!
  2. Építeni az Építés menüpontban tudsz. Menj oda, és építs 3 darab könyvtár épületet! ... A második feladat sikeres teljesítéséért 3.000 aranyat kaptál!
  3. Tudománytekercset íratni a Tudomány menüpontban tudsz. Menj oda, és írass 200 darab gazdasági tekercset! ... A harmadik feladat sikeres teljesítéséért 13.200 aranyat kaptál!"
Roviddel ezutan vege is a kezdo sugonak. Amit O ker, az hogy a "Kikuldetesi' linkbe legyen tobb ilyen gyakorlati keres amivel egy uj jatekos elszorakozik az elso napokban.

Maskulomben en is majdnem erre utaltam a bonusz alatt feltenni kerdeseket, amig Kalmar egy uj menu linkbe tenne gyakorlatiakat. Az alap gondolat megegyezik, a kivitel mas csak.


Kalmar, ha rosszul ertem javitcsal ki.

SwissCottage 10-15-2017 16:01

Quiz vége

A 100 kérdésre 87 helyes választ adtál. Megpróbálod újra?

7 év kihagyás után kb. 1 hónapja kezdtem ismét játszani, azt hittem ennél nagyobb láma vagyok/voltam. :D

Egy kérdés a tutoriallal kapcsolatban: anarchista csoportban reggeltem egy új országot, nem emlékszem hogy a játék felajánlotta volna a tutorialt. Ez valóban megeshet, vagy elnéztem valamit?

Más.
Ati említetted pár hsszel ezelőtt, hogy törlés után kikülködött kérdőívekre 0 körüli a válaszadási arány. Egy ideje egy hasonló profillal rendelkező cégnél dolgozom, szivesen vetnék egy pillantást arra a kérdőívre, de legjobb lenne ha tudnál küldeni egy azonos levelet melyet a törölt országok tulajdonosai kapnak.

Swiss

Ati 10-17-2017 10:55

Quote:

Originally Posted by SwissCottage (Post 309918)
Quiz vége

A 100 kérdésre 87 helyes választ adtál. Megpróbálod újra?

Gratula, az szép! :)

Quote:

Originally Posted by SwissCottage (Post 309918)
Más.
Ati említetted pár hsszel ezelőtt, hogy törlés után kikülködött kérdőívekre 0 körüli a válaszadási arány. Egy ideje egy hasonló profillal rendelkező cégnél dolgozom, szivesen vetnék egy pillantást arra a kérdőívre, de legjobb lenne ha tudnál küldeni egy azonos levelet melyet a törölt országok tulajdonosai kapnak.

A leggyorsabb módja, ha regelsz egy országot anarchba, és otthagyod, nem azonosítod. Akkor megkapod a törléskor a kérdőívet. Most egy pont olyan levelet én is csak így tudnék átküldeni, plusz az az idő, ameddig átküldöm, ezt ezzel a módszerrel meg lehet spórolni.

SwissCottage 10-17-2017 16:43

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 309919)
Gratula, az szép! :)



A leggyorsabb módja, ha regelsz egy országot anarchba, és otthagyod, nem azonosítod. Akkor megkapod a törléskor a kérdőívet. Most egy pont olyan levelet én is csak így tudnék átküldeni, plusz az az idő, ameddig átküldöm, ezt ezzel a módszerrel meg lehet spórolni.

Köszönöm, így lesz. Itt külsőn írok majd privit.

Ati 10-17-2017 17:08

Quote:

Originally Posted by SwissCottage (Post 309920)
Köszönöm, így lesz. Itt külsőn írok majd privit.

Rendben, köszi.


All times are GMT +1. The time now is 17:24.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu