Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Készletek feltüntetése a megfelelő helyen (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1655)

Vili 04-08-2007 13:16

Készletek feltüntetése a megfelelő helyen
 
Sziasztok!

Egy olyan ötlettel állok most elő, ami a kényelmet szolgálná.
Nekem gyakran nehézséget okoz az, hogy az építésnél nem tudom, hogy mennyi nyersanyagom van, a képzésnél nem tudom, hogy mennyi fegyverem van, és mire a tanácsadóból átmegyek az építéshez, elfelejtem (sajnos a rövidtávú memóriám tényleg rövid :) ).
Tehát arra gondoltam, hogy az építés résznél esetleg jó lenne, ha ki lenne írva a a nyersanyagokból rendelkezésre álló készlet, a hadsereg kiképzésénél pedig a rendelkezésre álló fegyverek száma.
Ezen kívül szerintem jó lenne még az is, ha a kincstárban az is ki lenne írva, hogy az eladott drágakövekből mennyi volt a bevétel (persze nem nehéz két számot összeszorozni, de azért kényelmesebb lenne).

Tsobi 04-08-2007 13:25

Quote:

Originally Posted by Vili (Post 86044)
Sziasztok!

Egy olyan ötlettel állok most elő, ami a kényelmet szolgálná.
Nekem gyakran nehézséget okoz az, hogy az építésnél nem tudom, hogy mennyi nyersanyagom van, a képzésnél nem tudom, hogy mennyi fegyverem van, és mire a tanácsadóból átmegyek az építéshez, elfelejtem (sajnos a rövidtávú memóriám tényleg rövid :) ).
Tehát arra gondoltam, hogy az építés résznél esetleg jó lenne, ha ki lenne írva a a nyersanyagokból rendelkezésre álló készlet, a hadsereg kiképzésénél pedig a rendelkezésre álló fegyverek száma.
Ezen kívül szerintem jó lenne még az is, ha a kincstárban az is ki lenne írva, hogy az eladott drágakövekből mennyi volt a bevétel (persze nem nehéz két számot összeszorozni, de azért kényelmesebb lenne).


Nem látom be mennyivel tenné ez kényelmesebbé a játékot...hisz az építés ill. a hadsereg menüben láthatod miből mennyi tudsz építeni avagy képezni...és ha ahhoz elég lusti vagy,hogy a drágköveknél két számot összeszorozz,akkor gondolom ahhoz is,hogy kiszámold,az adott fegyveredből miből mennyit tudsz képezni...:D

Andrew 04-08-2007 13:31

alapjaiban véve nem rossz ötlet, a piacnál is kiírja, hogy ha mondjuk 3500 katonát elvittek 39 ezres áron, akkor mennyi bevételed volt
a kincstárnál sem lenne olyan rossz
a nyersi és fegyverkészlet kiírása is hasznos lenne
én jó ötletnek tartom, támogatom;)

Vili 04-08-2007 13:38

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 86046)
Nem látom be mennyivel tenné ez kényelmesebbé a játékot...hisz az építés ill. a hadsereg menüben láthatod miből mennyi tudsz építeni avagy képezni...és ha ahhoz elég lusti vagy,hogy a drágköveknél két számot összeszorozz,akkor gondolom ahhoz is,hogy kiszámold,az adott fegyveredből miből mennyit tudsz képezni...:D

Abban igazad van, hogy kiírja mennyit tudok építeni egy fajta épületből, de ha kevés nyersanyagod van, és többfajta épületet építesz, akkor már korántsem egyértelmű, hogy amit beterveztél, arra van-e elég. Ilyenkor ide-oda kell kattintani a menük között, ha ki akarom számolni, hogy mi fér bele a keretbe. Sokkal egyszerűbb lenne, ha ott helyben oda lenne írva, hogy mennyi van.
(A fegyver és a drágakő mellékes, az csak közben jutott eszembe. :))

Stev 04-09-2007 00:12

Valóban jó ötlet, hogy írja ki a nyersikészletet, piacon is kiírja a rendelkezésre álló kézpénzt.

Ha többféle épületet kell építeni egyszerre az tényleg macerás tud lenni. Ált egyik lapon Építés menü, másikon Tanácsadók, harmadikon Piac, és a nyitott Excell táblán összegezni hogy miből mennyi kell mennyi van belőle, mennyit kell venni. Ha kiírná, hogy van x köved, y fád és z agyagot, az egy fokkal könnyítené a procedúrát. És csak egy ugyanolyan sor kéne mint piacnál.


A fegyó sztem felesleges, ott csak 1es, 2es, 3as szorzó van, amit ránézésre mond az ember, hogy miből mennyi jön ki.

A drágakövet kiírhatná, bár a kb bevételt egy pillanat alatt meg lehet mondani a fölső sorból, a milliók mellett pedig nem tartom fontosnak, hogy az összeg vége 42.619 arany vagy pedig 75.148 arany, ha látom hogy az eleje 3,5 milla volt.


De az alapötletet támogatom.

di_liwio 04-09-2007 13:34

Az alapvető felvetés... érthető, és elég logikus is, nekem is volt már eszemben hasonló... ez tulajdonképpen a már nemrég elkezdett kényelmi segítségeknek a folytatása volna. a kérdés az, hogy ezzel nem-e esne át ez az egész a ló másik oldalára... azaz az sem volna jó, ha odáig haladna ez az egész, hogy már a végén mindenről mindent kiirna minden oldal, így nem is volna szükség sem tanácsadók, sem egyéb alpontokra, hanem egy helyen el lehetne intézn mindent... szóval... majd Ati eldönti :D

tdomo 04-09-2007 17:53

Ilyen bárkivel megeshet, néha én is visszanézek, hogy mennyi is az annyi. Erre is lehet megoldás a több ablakban való játék.

Andrew 04-09-2007 17:56

Quote:

Originally Posted by tdomo (Post 86294)
Ilyen bárkivel megeshet, néha én is visszanézek, hogy mennyi is az annyi. Erre is lehet megoldás a több ablakban való játék.

én is több ablakban játszom, néha vegyesen van az angol és a magyar is:D de jónak tartanám, ha nem kellene csak azért lapoznom, hogy megnézhessem, hogy per pill hány házra fussa;)

Stev 04-09-2007 18:05

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 86295)
én is több ablakban játszom, néha vegyesen van az angol és a magyar is:D de jónak tartanám, ha nem kellene csak azért lapoznom, hogy megnézhessem, hogy per pill hány házra fussa;)

Azt kiírja, hogy perpill hány házra futja. A gond ott van mikor neked x nyersiből ki kéne hozni y házat, w barakkot és z tanyát...

Andrew 04-09-2007 18:12

Quote:

Originally Posted by Stev (Post 86297)
Azt kiírja, hogy perpill hány házra futja. A gond ott van mikor neked x nyersiből ki kéne hozni y házat, w barakkot és z tanyát...

:o:o:o
éééés elküldtem anélkül h befejeztem volna a gondolatmenetemet:D
amúgy a különböző nyersiszükségletű épületek egyszerre történő építését szerettem volna még beleírni... csak valahogy elfelejtettem:p


All times are GMT +1. The time now is 00:31.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu