Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Klánba történő ki- és belépések módosítása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3901)

vityu 11-09-2009 16:12

Klánba történő ki- és belépések módosítása
 
Már előre félek, hogy miket fogok én kapni, meg az eszement ötletem, csak gondolkodtam kicsit, mégpedig azon, hogy miért valósítható meg egy stratégiai játékban, hogy mindennemű stratégiát mellőzve, csak menekülési szempontból egy klán kipakolja a tagjait, és ezzel menti meg magát egy vesztes csatát követő földvesztéstől.

A felvetésem az, hogy belépéskor a delikvens az első körben bekerül a szövetség tagjai közé (tehát felméréskor már látod a klánlistán), de a pontjai még nem adódnak hozzá a klánéhoz. A következő körben a játékos a pontoknál is feltűnik.
Kiléptetésnél pedig ugyanígy. A tag jelen van a csoportban, a pontja beleszámít a klán pontjaiba, de felmérésnél már nem tagja a klánnak. A következő körben pedig eltűnik a pontlistáról, és a pontjai sem számítanak bele a pontokba.

Hogy mint esetleges földvesztési csökkentés maradhasson, az éppen kilépés alatt álló játékos csak feleannyi földet veszít, viszont a pontjai megmaradnak a klánba, ezzel a technikával nem lehetne a védést erősíteni. Vagy pedig a pontjai is feleannyit számítanak.....

Beszélgetni kellene róla, nem egy kiforrott javaslat, nem is biztos, hogy mindent átlátok, több szem többet lát, több agy többet gondol. :)

Tsobi 11-09-2009 16:16

Anno ha jól emlékszem,akkor azért lett eltörölve az azonnali kiléptetés lehetősége,hogy így ne lehessen elmenekülni a kláncsaták elől.

Már csakis úgy lehet ezt megcsinálni,ha a szenvedő klán időben észreveszi a ráállást és még a sereg indítása előtt elindítja a kiléptetéseket. Így gyakorlatilag elmenekülni nem tud,csak megelőzni a hatalmas veszteségeket.

Én tudom rosszul vagy ez valóban így van?

Pool 11-09-2009 16:29

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 228561)
Anno ha jól emlékszem,akkor azért lett eltörölve az azonnali kiléptetés lehetősége,hogy így ne lehessen elmenekülni a kláncsaták elől.

Már csakis úgy lehet ezt megcsinálni,ha a szenvedő klán időben észreveszi a ráállást és még a sereg indítása előtt elindítja a kiléptetéseket. Így gyakorlatilag elmenekülni nem tud,csak megelőzni a hatalmas veszteségeket.

Én tudom rosszul vagy ez valóban így van?

akkor lehet kilépni, ha még nincs klánsereg 1 körre, nem?

vityu 11-09-2009 17:09

Éppen azt mondom, hogy ez egy stratégiai játék mindenféle stratégiát nélkülöző eleme. Így lehet az, hogy egy 13k-s foglalásból 800 hektáros lesz... Egy stratégiát szerintem nem lehet alapozni a menekülésre. Egy stratégia lehet szerintem támadó vagy védekező. Ez egyiknek sem az eleme.

Pool 11-09-2009 17:12

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 228567)
Éppen azt mondom, hogy ez egy stratégiai játék mindenféle stratégiát nélkülöző eleme. Így lehet az, hogy egy 13k-s foglalásból 800 hektáros lesz... Egy stratégiát szerintem nem lehet alapozni a menekülésre. Egy stratégia lehet szerintem támadó vagy védekező. Ez egyiknek sem az eleme.

Sztem meg ha javaslatot tesz az ember, ne az vezérelje, hogy nemrég nem jött össze neki vmi...
Hány ember járt már így, mégsem gondolt erre...
Lehet eccer a másik oldalon is lenni, akkor meg jól jönne nem? :)

Ati 11-09-2009 17:26

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 228567)
Éppen azt mondom, hogy ez egy stratégiai játék mindenféle stratégiát nélkülöző eleme. Így lehet az, hogy egy 13k-s foglalásból 800 hektáros lesz... Egy stratégiát szerintem nem lehet alapozni a menekülésre. Egy stratégia lehet szerintem támadó vagy védekező. Ez egyiknek sem az eleme.

A menekülés (veszteségek minimalizálása) minden stratégiában fontos szempont kell, hogy legyen.

Dragi 11-09-2009 18:44

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 228564)
akkor lehet kilépni, ha még nincs klánsereg 1 körre, nem?

ha jön klántámadás senkit nem lehet kitenni a klánból

Pool 11-09-2009 18:52

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 228589)
ha jön klántámadás senkit nem lehet kitenni a klánból

ezt nem tudtam, eddig nem volt rá szükség

Dragi 11-09-2009 18:53

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 228567)
Éppen azt mondom, hogy ez egy stratégiai játék mindenféle stratégiát nélkülöző eleme. Így lehet az, hogy egy 13k-s foglalásból 800 hektáros lesz... Egy stratégiát szerintem nem lehet alapozni a menekülésre. Egy stratégia lehet szerintem támadó vagy védekező. Ez egyiknek sem az eleme.

Egyébként meg unalmas hogy folyton azzal jössz hogy 13k-s ütés így 13k-s ütés úgy megtörtént az ütés ? nem! akkor honnan tudod hogy 13k-s földfoglalás lett volna, honnan tudod hogy éppenséggel nem fogjuk emg a sereget honnan tudod hogy nem bontunk alátok stb. stb. ne könyveld el hogy az 13k-s ütés lett volna

Dragi 11-09-2009 18:54

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 228590)
ezt nem tudtam, eddig nem volt rá szükség

pedig ha klánsereg jön oszlatni se lehet a klánt. Vagyis lehet de csak a beütés után oszlik fel

Pool 11-09-2009 18:55

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 228593)
pedig ha klánsereg jön oszlatni se lehet a klánt. Vagyis lehet de csak a beütés után oszlik fel

a kettő nem ugyanaz...

Dragi 11-09-2009 18:56

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 228594)
a kettő nem ugyanaz...

akkor bevallom férfiassan nem tudom :)

Pool 11-09-2009 18:57

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 228595)
akkor bevallom férfiassan nem tudom :)

most már én sem :)

vityu 11-09-2009 19:00

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 228568)
Sztem meg ha javaslatot tesz az ember, ne az vezérelje, hogy nemrég nem jött össze neki vmi...
Hány ember járt már így, mégsem gondolt erre...
Lehet eccer a másik oldalon is lenni, akkor meg jól jönne nem? :)

Távol álljon tőlem, hogy ezek miatt nyissak egy megbeszélést. Csak ameddig ez nem történt meg velem, addig nem gondolkodtam el rajta, hogy vajon mi történik akkor, ha az ellenfél klán mindenkit kipakol. Nem gondolkodtam rajta, magamból indultam ki, márpedig, hogy csak a menekülésért kirakjak bármit is. Egyszer az alábontás lehetetlensége miatt kiraktam 1 embert, hogy tudjunk védeni, mert úgy éreztem, felfelé nem védtük volna. És ez igaz is volt. Ellenben, ha tudom, hogy nem rakható ki senki, akkor nem ezen agyalok, hanem, hogy hogy mehessek szembe. Az döntse el a foglalást, hogy alulról ütök-e, és hogy befér-e a sereg, ne attól, hogy pl 1milla lovassal a végén csak 1 országot tudok beverni...
Ha védekező stratégiával áll az ellenfél, akkor erre legyen felkészülve, ha támadóval, akkor arra. Nem arra, hogy üres országokkal, termelgetve pislogjon mindenki, hogy ráállás volt, és akkor majd' mindenki kilépjen a klánból...

De természetesen ez csak egy gondolat, nem feltétlenül kell egyetérteni, azért dobtam fel, hogy meg lehessen beszélni. De eddig még senki sem mondott olyan hátrányokat, ami ebből származhat, ami miatt ez ne lehetne egy ésszerűbb dolog.

vityu 11-09-2009 19:04

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 228591)
Egyébként meg unalmas hogy folyton azzal jössz hogy 13k-s ütés így 13k-s ütés úgy megtörtént az ütés ? nem! akkor honnan tudod hogy 13k-s földfoglalás lett volna, honnan tudod hogy éppenséggel nem fogjuk emg a sereget honnan tudod hogy nem bontunk alátok stb. stb. ne könyveld el hogy az 13k-s ütés lett volna

Nem értem, hogy miért személyeskedsz... Én nem szóltam rólad egy rossz szót sem. Annyit mondtam, hogy ha minden ok, akkor 13k-s ütésből 800k-s lehet így.

wand 11-09-2009 19:07

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 228589)
ha jön klántámadás senkit nem lehet kitenni a klánból

bocs, de ez nem így van.
ha megy egy klánra sereg, minden további nélkül fel lehet oszlatni, vagy ki lehet rakni tagokat.
csak ha 1 körös már a klánsereg, akkor üt be, lévén a kirakás v. az oszlatás a kláncsaták után történik.

Mondjuk érdekes dolog, hogyha egyéniben megy rád egy sereg és oszlik a klán akkor a sereg beüt pedig már nem vagy klánban, míg ha klánsereg megy, akkor a klántagok megmenekülnek a beütéstől azzal ha kidobják.

Dragi 11-09-2009 19:08

Quote:

Originally Posted by wand (Post 228601)
bocs, de ez nem így van.
ha megy egy klánra sereg, minden további nélkül fel lehet oszlatni, vagy ki lehet rakni tagokat.
csak ha 1 körös már a klánsereg, akkor üt be, lévén a kirakás v. az oszlatás a kláncsaták után történik.

Mondjuk érdekes dolog, hogyha egyéniben megy rád egy sereg és oszlik a klán akkor a sereg beüt pedig már nem vagy klánban, míg ha klánsereg megy, akkor a klántagok megmenekülnek a beütéstől azzal ha kidobkák.

Jó, akkor szerinted egy stratégiát nem lehet a menekülésre alapozni :) Tanultál történelmet biztos tanultál :) Honfoglaló Magyarjaink stratégiája ?:) Menekülést színlelve hátrafelé nyilazás na akkor ez szerinted mi ?

A szeméyleskedésről meg annyit hogy nem személyeskedtem csupán megkérdeztem miért veszed annyira 100%-osan biztosra hogy bevertetek volna minket, vagy tán láttad mennyi egység volt az orikba meg pénz ?

Dragi 11-09-2009 19:09

Quote:

Originally Posted by wand (Post 228601)
bocs, de ez nem így van.
ha megy egy klánra sereg, minden további nélkül fel lehet oszlatni, vagy ki lehet rakni tagokat.
csak ha 1 körös már a klánsereg, akkor üt be, lévén a kirakás v. az oszlatás a kláncsaták után történik.

Mondjuk érdekes dolog, hogyha egyéniben megy rád egy sereg és oszlik a klán akkor a sereg beüt pedig már nem vagy klánban, míg ha klánsereg megy, akkor a klántagok megmenekülnek a beütéstől azzal ha kidobják.

oké, értem eddig nem tudtam most már akkor tudom, köszönöm Wand :)

Pool 11-09-2009 19:11

Quote:

Originally Posted by wand (Post 228601)
bocs, de ez nem így van.
ha megy egy klánra sereg, minden további nélkül fel lehet oszlatni, vagy ki lehet rakni tagokat.
csak ha 1 körös már a klánsereg, akkor üt be, lévén a kirakás v. az oszlatás a kláncsaták után történik.

Mondjuk érdekes dolog, hogyha egyéniben megy rád egy sereg és oszlik a klán akkor a sereg beüt pedig már nem vagy klánban, míg ha klánsereg megy, akkor a klántagok megmenekülnek a beütéstől azzal ha kidobják.

csak jól tudtam

wand 11-09-2009 19:13

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 228604)
Jó, akkor szerinted egy stratégiát nem lehet a menekülésre alapozni :) Tanultál történelmet biztos tanultál :) Honfoglaló Magyarjaink stratégiája ?:) Menekülést színlelve hátrafelé nyilazás na akkor ez szerinted mi ?

A szeméyleskedésről meg annyit hogy nem személyeskedtem csupán megkérdeztem miért veszed annyira 100%-osan biztosra hogy bevertetek volna minket, vagy tán láttad mennyi egység volt az orikba meg pénz ?

hm? mivan?:)
semmit nem szóltam érdemben a témához, csak leírtál valamit ami nem úgy van, erre reagáltam.

és gondolom a krédés sem nekem szól, szal inkébb nem válaszolok rá.. :)

Dragi 11-09-2009 19:14

Quote:

Originally Posted by wand (Post 228609)
hm? mivan?:)
semmit nem szóltam érdemben a témához, csak leírtál valamit ami nem úgy van, erre reagáltam.

és gondolom a krédés sem nekem szól, szal inkébb nem válaszolok rá.. :)

az Vityának ment, neked a köszönöm ment :D

vityu 11-09-2009 19:17

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 228604)
Honfoglaló Magyarjaink stratégiája ?:) Menekülést színlelve hátrafelé nyilazás na akkor ez szerinted mi ?

Éppen az, hogy kilőttek több, mint 1 nyílvesszőt :)

monro 11-09-2009 19:32

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 228558)
A felvetésem az, hogy belépéskor a delikvens az első körben bekerül a szövetség tagjai közé (tehát felméréskor már látod a klánlistán), de a pontjai még nem adódnak hozzá a klánéhoz. A következő körben a játékos a pontoknál is feltűnik.
Kiléptetésnél pedig ugyanígy. A tag jelen van a csoportban, a pontja beleszámít a klán pontjaiba, de felmérésnél már nem tagja a klánnak. A következő körben pedig eltűnik a pontlistáról, és a pontjai sem számítanak bele a pontokba.

Ez jelenleg pontosan így működik. Azt javaslod ami most van.

monro 11-09-2009 19:36

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 228597)
Távol álljon tőlem, hogy ezek miatt nyissak egy megbeszélést. Csak ameddig ez nem történt meg velem, addig nem gondolkodtam el rajta, hogy vajon mi történik akkor, ha az ellenfél klán mindenkit kipakol. Nem gondolkodtam rajta, magamból indultam ki, márpedig, hogy csak a menekülésért kirakjak bármit is. Egyszer az alábontás lehetetlensége miatt kiraktam 1 embert, hogy tudjunk védeni, mert úgy éreztem, felfelé nem védtük volna. És ez igaz is volt.

Teljesen mindegy a sikeresség szempontjából hogy alulról vagy felülről kapod az ütést. Klánoknál nincs bónusz rá. Azért kell kitenni, hogy kevesebb legyen a veszteség.

vityu 11-09-2009 22:02

Quote:

Originally Posted by monro (Post 228622)
Ez jelenleg pontosan így működik. Azt javaslod ami most van.

bevétel utáni, kirakás utáni körben lévővel akartam kezdeni :)

Remedy 11-11-2009 12:49

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 228571)
A menekülés (veszteségek minimalizálása) minden stratégiában fontos szempont kell, hogy legyen.

Hat ezzel nem ertek egyet. Szerintem is lenne ertelme a ki es belepest 2 korre csusztatni, hatrany nem lenne belole a normalis felepitessel jatszo jatekosoknak.

(Ha mar az egyeniben amelett kardoskonak hogy ne lehessen elfokozni, szerintem klanban se lehessen igy elmenekulni...) :)


Starcraftban ha rad kuldenek pl egy nagy adag guardiant, es nincs legvedelmed, vagy az elejen egy zergling rusht, amikor nem fektettel energiat a vedelemre hogy menekulsz? Kilepsz a jatekbol? Akkor ott bizony levertek, csokolom. Pedig az egyik legjobb strategiai jatek am! :)

monro 11-11-2009 13:19

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 228897)
Hat ezzel nem ertek egyet. Szerintem is lenne ertelme a ki es belepest 2 korre csusztatni, hatrany nem lenne belole a normalis felepitessel jatszo jatekosoknak.

(Ha mar az egyeniben amelett kardoskonak hogy ne lehessen elfokozni, szerintem klanban se lehessen igy elmenekulni...) :)

Csak azt furcsállom, hogy egyéniben nem érdekelt annyira ez a téma, hogy támogasd is :( Érdekes, hogy most felhozod miután klánnal érdekeltté váltál a dologban. Erről beszéltem tegnap priviben...

Egyébként magam részéről itt is a támogatói oldalt erősítem a kérdésben.

Remedy 11-11-2009 13:22

Quote:

Originally Posted by monro (Post 228898)
Csak azt furcsállom, hogy egyéniben nem érdekelt annyira ez a téma, hogy támogasd is :( Érdekes, hogy most felhozod miután klánnal érdekeltté váltál a dologban. Erről beszéltem tegnap priviben...

Erdekelt klannal eddig is. Csak ha elkezdek errol hadovalni, meg nagyobb esely lett volna, hogy a bator pekek gyanut fognak... :) (Ezert nem szoltam a temahoz eddig, de ugytunik, akar szolhattam volna is...)

(Nem en akartam amugy gyengiteni rogton az elfeket, ahogy a kozelukbe ertem, szal ez Toled most nem volt tul jo erv, kicsit ongolnak tunik...) :)

Amugy wand javaslata pl nem rossz, csak csiszolni kell rajta... Mindezek ellenere, azt nem erzem olyan nagy problemanak, hogy valtoztatni kelljen rajta, es ennek semmi koze ahhoz, epp mekkora az orszagom... De gondolom sajat velemenyem azert csak lehet... :)

Szoval nekem ne mondd, se wand ne, hogy csak a sajat erdekeim nezem, es azt se, hogy feltem a seggem, mert ez mind mind nem igaz, ez csak sima rosszindulat Toletek :)

(pl nektek is jol jott volna ez a javaslat, ha jol emlekszem, par hete...)

monro 11-11-2009 13:29

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 228899)
Erdekelt klannal eddig is. Csak ha elkezdek errol hadovalni, meg nagyobb esely lett volna, hogy a bator pekek gyanut fognak... :) (Ezert nem szoltam a temahoz eddig, de ugytunik, akar szolhattam volna is...)

(Nem en akartam amugy gyengiteni rogton az elfeket, ahogy a kozelukbe ertem, szal ez Toled most nem volt tul jo erv, kicsit ongolnak tunik...) :)

Amugy wand javaslata pl nem rossz, csak csiszolni kell rajta...

Szoval nekem ne mondd, se wand ne, hogy csak a sajat erdekeim nezem, es azt se, hogy feltem a seggem, mert ez mind mind nem igaz, ez csak sima rosszindulat Toletek :)

(pl nektek is jol jott volna ez a javaslat, ha jol emlekszem, par hete...)

Erről a mellébeszélésről is írtam priviben tegnap.

Egyéniben egyetlen támogató jellegű hsz-ed sem volt elfokozás, nulla hekis ütés ügyben. Nem csoda nem érdeked... (klánban ugyanezt támogatod... no comment)

Az elfeket meg hagyjuk mert amikor te voltál pici fele ilyen erősek voltak és fele ennyien. Másrészt nem is érdekel már a dolog ha ilyen sokan akarnak "kettős fedezékből" hiénázni akkor tegyék majd megoldjuk másképp. Beláttam, hogy ez csak az 1A problémája ugyhogy emiatt kár piszkálni mindenhol az elfet itt kellene megoldani hogy érdemes legyen más fajjal is játszani.

Remedy 11-11-2009 13:36

Quote:

Originally Posted by monro (Post 228900)
Erről a mellébeszélésről is írtam priviben tegnap.

Egyéniben egyetlen támogató jellegű hsz-ed sem volt elfokozás, nulla hekis ütés ügyben. Nem csoda nem érdeked... (klánban ugyanezt támogatod... no comment)

Az elfeket meg hagyjuk mert amikor te voltál pici fele ilyen erősek voltak és fele ennyien. Másrészt nem is érdekel már a dolog ha ilyen sokan akarnak "kettős fedezékből" hiénázni akkor tegyék majd megoldjuk másképp. Beláttam, hogy ez csak az 1A problémája ugyhogy emiatt kár piszkálni mindenhol az elfet itt kellene megoldani hogy érdemes legyen más fajjal is játszani.

Monro, ha meg egyszer azt irod, hogy mellebeszelek, egyszeruen nem fogom olvasni a hozzaszolasaidat. NEM beszelek melle. Ha ez a velemenyed, inkabb ne szolj hozzam, ennyi. Utalom ha hazugnak neveznek.

Mint mar mondtam, az elfek ugyanilyen erosek voltak (csak nem tudtuk, hogy gyengebbek 10%al...) :) (En legalabbis nem tudtam.) De ennek mar megint semmi koze ehhez a topichoz, ugyhogy a szemelyeskedest be is fejezheted. Erre van egy Remy utalos topic, oda irhatod batran a serteseidet, a megbeszelesekben ennek semmi helye, koszonom.

Ha nem is jatszanek A-ban, akkor is ugyanez lenne a velemenyem, mind klanszinten, mind egyeniben. Szoval ezzel ismetelten mellefogtal. A vicces az egeszben pedig az, hogy epp az elozo hozzaszolasban irtam le, hogy nem igy van, de ugy tunik, tojsz ra, csak a sajat magad kis velt igazat hajtogatod...

Remedy 11-11-2009 13:43

De most akkor maradhatnank _ennel_ a temanal is.

Szoval, Atin kivul, van eddig hatarozott ellenzo? :)

Fáraó 11-11-2009 19:31

sziasztok
én is támogatnám hogy 2 korosre legyen a kilépés modositva
mert nevetségesnek tartom hogy egyeseknek ez a játék hogy ha megy feléjuk sereg egybol kidobálják 1-2 ori kivételével az osszeset és igy megmenekulnek
szerintem elég abszurd hogy ha elég távol vagy a tobbi országtól meg van pár mnt-d akkor akár olyan termelo klánt is lehet csinálni akiket nem lehet beverni csak párszáz hekire tobbezer heki helyett
és ha figyel a célpont klánbol akárki akkor a ráállásos klántámadás el van lehetetlenitve mindenki számára egy ilyen kiskapu miatt hogy bármikor kiszorhatják a tagokat hogy csak minimális foldet lehessen foglalni tőluk
és csak az amugy is 2 korre lévo klánok tudják sikeresen beverni egymást ha ilyen kiszorom a tagokat mentalitásu klán a célpont

Ati 11-11-2009 19:35

Mielőtt mindenki csak azt látná, hogy ez áldozat nélküli menekülés, és semmi más, azt is vegyétek számításba, hogy a szövetségbe belépéshez földterületet kell leadni. Akár az országod területének 50%-át (felét!!!) is! Egy-egy ilyen szövetségből kidobálás komoly veszteségeket okoz, amit nem hiszem, hogy bárki is túl sűrűn el akarna játszani!

A véleményezéskor ezt is tessék figyelembe venni, még ha eddig ezt nem is említette senki!

Fáraó 11-11-2009 19:37

meg azért bele lehetne gondolni abba is hogy a felkészulés a támadásra soxor irtozat pénzekbe kerul
ime egy példa :
pl lehet a támadok kozott torp is aki esetleg lebontotta a bányáit azért hogy utni tudjon
amit ujrafeltárni 2-3 millio egységbol lehet mondjuk egy egymillios pontszámu torp esetében
ha nagyon rossz az arány(ahogy a bányák jonnek) még 3 millionál is tobbe kerulhet az eredeti állapot visszaállitása
és ezért azt kapja cserébe hogy 3 millio egysége (100 napi képzése és munkája) megy a levesbe mert szeretett volna utni eggyet de a másik klán kihasználva a kiskaput elmenekult azt szerzett 50 hekit 3milla egységért cserébe
mert ha e természetes akkor egyáltalán minek lett modositva a torp ?
azért hogy kizárolag elméletben tudjon váltani termelőből hadisra ?
mert az egy dolog hogy sok pénzbe kerul de azért ha már atépul szeretne sikeresen is utni nem csak kidobni az ablakon egy raklap dohányt
azert ez durva hogy ilyen kiskapukat hagyunk nyitva olyan indokkal hogy ez egy stratégiai játék és ez egy alternativa a menekulésre
és hol van az alternativa a sikeres támadásra ?
az lenne a természetes hogy vedjék meg magukat es épitsenek olyan klánt ami képes megvédeni magát és esetleg visszatámadni is
és ne a tagokat dobálják ki ha valami másik klán 2 korre merészelt allni hanem harcoljanak vagy legalább védekezzenek becsulettel

Fáraó 11-11-2009 19:40

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 228932)
Mielőtt mindenki csak azt látná, hogy ez áldozat nélküli menekülés, és semmi más, azt is vegyétek számításba, hogy a szövetségbe belépéshez földterületet kell leadni. Akár az országod területének 50%-át (felét!!!) is! Egy-egy ilyen szövetségből kidobálás komoly veszteségeket okoz, amit nem hiszem, hogy bárki is túl sűrűn el akarna játszani!

A véleményezéskor ezt is tessék figyelembe venni, még ha eddig ezt nem is említette senki!

ha van elég topkore akkor ez kompenzálhato azért hisz kap rá klánbalépési kedvezményt is
igaz nem a végletekig de azért vissza lehet élni vele

Remedy 11-11-2009 19:43

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 228932)
Mielőtt mindenki csak azt látná, hogy ez áldozat nélküli menekülés, és semmi más, azt is vegyétek számításba, hogy a szövetségbe belépéshez földterületet kell leadni. Akár az országod területének 50%-át (felét!!!) is! Egy-egy ilyen szövetségből kidobálás komoly veszteségeket okoz, amit nem hiszem, hogy bárki is túl sűrűn el akarna játszani!

A véleményezéskor ezt is tessék figyelembe venni, még ha eddig ezt nem is említette senki!

Quote:

Originally Posted by Fáraó (Post 228935)
ha van elég topkore akkor ez kompenzálhato azért hisz kap rá klánbalépési kedvezményt is
igaz nem a végletekig de azért vissza lehet élni vele

Igy van. Eleg sok topkorrel eleg sokaig el lehet ezzel jatszani. Valamint meg ha nem is lenne, mondjuk 5% fold is jobb mint 14%. Igy kerek ez a megjegyzes. :)

Fáraó 11-11-2009 19:50

az elmult pár hétben 2 várhatoan a hod torténetének legnagyobb utese tipusu klántámadás is fustbement miatta
remyéknek nem ez az elso klánutésuk ami meghiusult a kidobálás miatt
amiért ok is leadtak már nemkevés foldet a semmire

Fáraó 11-11-2009 19:54

és ez nem csak remyéknek meg a pannonak lenne jó hanem szerintem mindenkinek
csak azért példáloztam 1 millás orikal hogy rávilágitsak nagyságrendileg mekkora károkat okoz ez a kiskapu

richardka 11-11-2009 20:05

háát nem tudom hogy támogatnám e vagy sem

Ha támado csapatba lennék biztos támogatnám, de ha éppen védekező pozicioba lennék akkor nem vagyok biztos benne, hogy támogatnám

Valaki irta hogy menekülés, pedig nem biztos. Mi van ha bevesznek valakit vagy lefordul kilép valaki, és pont 2 körre esik, de esze ágába sincs kimenni.

Láttam már ilyet. És kidobja a másik a fele tagot. Na pff senki se jön, potyára lesznek a föld leadások, visszalépéskor

Az hogy valaki átépit az ütéshez , azért ez a játékhoz tartozik. Ingyen semmit se adnak. Ez azért ne legyen már indok

Mi van pl forduláskor?? akkor azt is kiiktatom?? Mondjuk leforditom az orit épp a min föld felett vagyok, majd erre klánütés miatt még fordulni se tudok és totál kivernek a min földből.

Én hagynám talán ugy ahogy van. Tul egysiku lenne a hod, kiszámitom kidobok 1-2 tagot (vagy odafokozok), 2 körre, aztán kényelmesen elmehetek aludni, mert a siker biztos.

Hova tünik a játék izgalma?? beverem, nem verem?? szembejön, nem jön szembe?? ha beverem mennyit hozzok??:D

Fáraó 11-11-2009 20:09

szerintem apapkovetelménynek kéne lennie hogy ne lehessen igy minimalizálni a vesztegeket
es hogy minden klán tartson annyi egységet az orijában ami egy sikeres védést esetleg egy visszatámadást lehetővé tesz
és le lehessen verni azokat akik tul sokat kockáztatnak es uresen hagyják magukat vagy olyan éplistájajuk van ami nem túl életképes


All times are GMT +1. The time now is 02:25.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu