Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   1A alszövetség (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1030)

-Fegya- 11-10-2006 19:34

1A alszövetség
 
Szerintem nagy mértékben megnövelné a kláncsaták számát az 1A-ban, ha lehetne alszövetséget (alklánt) létrehozni.
Mire gondolok?
Van mondjuk egy 6 fős klán. Ebből a 6 országból 2 alakít egy alklánt úgy, hogy megmarad az eredeti 6 fős klán is. Az alklán megjelenik a klán pontlistán mondjuk úgy, hogy a klánneve változatlan marad és a klánsorszáma kap egy /A jelzést. Ez az alklán támadható klántámadással és az alklán is indíthat klántámadást.
Az alklán tagjai természetesen tagjai maradnak az eredeti klánjuknak is.
Alklánt a klánvezér hozhat létre úgy, hogy kijelöli az alkán tagjait. A létrehozáshoz az alklán tagjainak mondjuk fixen 2% földet kell leadnia. Az alklán egyéb alapítási szabályai megegyeznek a klánalapítás szabályaival. Az egyszerűség kedvéért alklánból kilépni nem lehet, alklánba új tagot felvenni nem lehet.
Alklán klántámadását a klánvezér indíthatja az alklán seregeiből
Alklánt a klánvezér szüntetheti meg. A megszűnés feltételei megegyeznek a klán megszűnésének feltételeivel. (Bár az alapítástól számított 2 hetet nem kéne megvárni)
Alklán nem lehet szabin.
Alklánt csak nagyobb létszámú (mondjuk 6 vagy több) klánok hozhatnak létre.
1 klánnak csak 1 alklánja lehet.
A klán nem szűnhet meg, ha van alklánja. A klánból alklán tagot kizárni nem lehet.

Körülbelül ennyi.

Előnyök:
-Megnövekedne a klántámadások száma, hisz nyilván azért jönne létre alklán, hogy támadjon.
-Az alklánok katonailag sokkal erősebbek lehetnének, hiszen nyilván a klán hadis országai alkotnák, miközben a klán többi tagja elláthatnák szabályosan az alklán tagjait.pénzzel, élelemmel és nyersanyaggal. Így jó eséllyel sikeresen klántámadhatnak erősen védekező klánok ellen is.
-Nagyobb klánok hosszú ideig együtt maradhatnak, nem kell szétválniuk klántámadások miatt.

Hátrányok:
-?
Majd ti soroljátok! :)

lacqa 11-10-2006 19:45

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 42380)

Hátrányok:
-?
Majd ti soroljátok! :)


hátránya hogy így jóval gyengébb klánokat is támadhatnak, akik nem alklánban vannak, és így kevésbbé van esélyük specializálódni.

ezt talán úgy lehetne feloldani, hogy alklán-alklán támadás normál szabályok szerint folyna, míg alklán-klán támadásnál az alklán a teljes klán méretéből (esetleg a teljes klán nagyobb országainak méretéből) számolt maluszt kapna. nyilván nem akkorát mint normál klántámadás esetén, hiszen akkor az egyetlen előny az lenne hogy a sereg gyorsabban ér oda :)

amúgy tetszik az alapgondolat.

Smooth Scroller 11-10-2006 21:46

ez arra lenne jo, hogy a 6 fos klan uthesse a 2-3-4 oris amugy messze levo klanokat. igy az alklan lehetne csak 3 hadis ork mondjuk, de tamaszkodhatna a teljes 6 fos klan etetesere, nyersijere, stb. sztem ez abszolut nem fair. igy meg nagyobb lenne a szakadek a nagy klanok es a kisebbek kozott, mert akkor mar nem vedene oket a tavolsag a nagyoktol. sztem nem jo 5let. illetve azoknak igen, akik eros nagy klanokban vannak es a kicsiket szeretnek laposra verni.

dreaman68 11-10-2006 21:51

sztem jó ötlet lenne. Mondjuk arra lehetne valamit kitalálni hogy egy nagy klán ne üsse a kis alkánt de mindegy. Ez új taktikát szülni, mert az alkánt bespecializálni nagyon jó ötlet
teccik teccik;)

Xeper 11-10-2006 22:06

Smooth scroller írta meg az igazi hátrányt: egy nagyklán tagjai megtehetik hogy csinálnak alkánt kb 80% barakkal, míg a klántársak nyomják nekik a kaját+pénzt seregre stb... Bevernek olyan klánokat, akik nem alklánok, hanem normál klán -nekik kell tartani mindent ami a klán túléléséhez szükséges, tehát gyengébbek lesznek --> tuti bukás. Ha elég földet szereztek az alklánnal, akkor csere, akik eddig ellátók voltak lesznek seregesek....
Külön alklán lista létrehozása meg nem lenne jó ötlet szerintem

-Fegya- 11-10-2006 22:17

Igazatok van.

lacqa 11-10-2006 22:58

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 42387)
Smooth scroller írta meg az igazi hátrányt:

Off:
már nem azért de én akkor mit is írtam? csak hogy tanuljak fogalmazni, azért kérdem :)

Xeper 11-10-2006 23:03

Quote:

Originally Posted by lacqa (Post 42391)
Off:
már nem azért de én akkor mit is írtam? csak hogy tanuljak fogalmazni, azért kérdem :)

Sry, valahogy nem volt jó a böngészőm frissítése, és nem volt benne a hszed -természetesen Te is ezt írtad :)

monro 11-11-2006 17:13

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 42380)
Szerintem nagy mértékben megnövelné a kláncsaták számát az 1A-ban, ha lehetne alszövetséget (alklánt) létrehozni.

Volt régebben egy ehhez elég sokban emlékeztető javaslatom ami ki is küszöbölné azt a problémát amit többen felhoztatok a javaslat ellen. Akkor nem volt nagy támogatottsága, de azóta sok víz lefolyt a Dunán és talán mindenki rájött már arra, hogy nem a legjobb szabályozás az ahol csak úgy tudok "hadakozni" ha kilépek a társaim közül!

Nos akkor a régi alapjavaslat:

Lehessen egy klán klánrészére támadni. (akár teljes klánnal, akár másik klánrésszel)

- a támadott klánrészt a támadó állíthatja össze (azt mondom, h egy 5 fős klánból pld a 3.-4. és az 5-ös ori a célpont)
- a támadó és támadott klánrész is minimum 3 főből kell, hogy álljon
- a klánrész minimum a fele kell, hogy legyen a klánja teljes méretének
- minden klánrész 20% alapvédőbónusszal rendelkezik

A technikai megvalósításán nem gondolkodtam azóta de ha az érdeklődés olyan akkor szívesen filozok rajta picit :)

Senki 11-11-2006 17:47

monro ötletét át kell rágni, lehet hogy jó...
Fegya, a tied nem az... Scroller említette az okokat. (nem mintha nem éklvezném a mókát alklántagként, de tudom hogy iszonyatos igazságtalan előnyhöz juttatna azokhoz képest akik közé esne az alklánom...)


All times are GMT +1. The time now is 17:38.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu