Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Ki a jó játékos? (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4826)

Bumburnyák 01-15-2014 19:59

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 306836)
Az utóbbi hónapok reakciói a megbeszélések témái között. Azok az "érvek", hogy "nekem azért nem tetszik, mert akkor át kellene épülnöm". KisPistikétől ez még nem is hangzik olyan rosszul, mert végre felépítette az országát hosszú napok után, és nehogymár át kelljen alakítania. De KisPistike a több napos múltjával még nem is számít jó játékosnak.

Ezt én se értettem, hogy egyesek miért elleneznek bizonyos újításokat. Erősítve lett egy faj. Na és? Akkor a 4 hadi felállás már nem az igazi, mert vissza lehet szívatni? Ez a probléma? Szerintem nem az.
Én egy hét után csináltam egy excelt a fajomra és igyekeztem az ideális felállást kitalálni. De az pl. jó békeidőben, amikor csak én akciózok és mások tűrik.
De amikor jönnek felém az ork lovasok ezrei 4 körönként, akkor is más a felépítésem. Pl. nincsenek tanyáim és olyan védelmet csinálok, hogy csak 1 sereggel jöjjenek be (MF-ként).
Nem lehet egy felállás mindig jó.
De mondjuk bizonyos hadi orikon nem láttam nagy különbségeket háború előtti és közbeni felálláson.

Szerintem egy jó játékos mindig a helyzethez alkalmazkodik.

Egyébként ezzel nem azt mondom, hogy aki nem akar változást, az nem jó játékos, csak már lusta lett.

none 01-15-2014 20:02

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 306823)
..
Azért, mert titokban egy csomó embernek szóltam, hogy te termelj piacra, te is termelj piacra, te vásárold néha fel, és tedd ki drágábban, te pedig bonts le minden bányát, és mindent a piacról szerezz be?

Tegye fel a kezét, akit ilyesmivel megkerestem. :)

..

Akkor most már nem kell titokban tartani?:D

Nojó témához hozzászólva, szerintem elég összetett a kérdés, hogy ki számít jó játékosnak.. Röviden talán az, aki a saját maga számára kitűzött célokat teljesíteni tudja..:)

Hosszabban.. Kérdés, hogy mi a játék célja? A szemek gyűjtése, vagy klánnal első hely elérése, vagy egyéniben a legnagyobb ország összehozása?

Azt írod, hogy az a jó játékos, aki, ha változás van alkalmazkodni tud hozzá.. viszont jelen pillanatban a fix éplistához ragaszkodó játékos is lehet hatékony >> jó játékos(?)..
szerintem fent áll az a probléma, hogy a játék szinte teljesen ellaposodott.. (nem egy olyan szövi van, aki nem harcol a másikkal évek óta és mivel egyre kevesebb a játékos egyre kevesebb a harc is:)) Tehát, egy radikális változás azért is lehet negatív, mert néhányan úgy gondolják már nem éri meg azt az időt belefektetni a játékba míg az új szabályokat megtanulom/alkalmazkodom hozzájuk, vagy ha számukra nem kedvező irányba változik a játék, már nincs olyan erős kötődés, hogy ne tudnák abbahagyni..

A párbajsorozat szerintem sok szempontból nem ad teljes képet, már csak azért sem mert nagyon kevesen vettek részt rajtuk.. de pl párbajon sokkal kisebb a tartalék jelentősége, meg piac sincs.. többnyire szövi sincs..(mondjuk én nem vagyok nagy párbajos, kb össz a 2009-es sorozaton játszottam, sem előtte, sem utána:))

De azért nézzük szerintem ki a jó játékos.. a jó játékos aktív, ismeri a játékot, van hosszabb távon elképzelése arról mit akar, és tudja ezt hogyan fogja megvalósítani, nem csak mnt-vel és kezdők/mfek beverésével tud haladni, ha jobb szövi ellen kell játszani helyt tud állni(nem feltétlen kell nyerni, viszont nem egyoldalúan veszít..), alkalmazkodik a helyzetekhez, és motivált..:)

Surranohalal 01-15-2014 21:47

jó játékos...

- aki beleáll a harcokba (ez nem azt jelenti hogy ész nélkül üt mindenkit) és többségében megnyeri
- aki jól érzi magát
- aki aktív
- aki szükség esetén kreatív. van fix éplista ami jó sok helyzetre, de ezt van amikor változtatni kell egyháborúban
- és természetesen a szövi sokat számít még ezen felül, jó szöviről ha beszélünk: kommunikáció kommunikáció kommunikácó!

párbaj nem releváns, mert e bár harci de alapvetően gazdasági játék IS! ha hiper gazdasági géniusz vagy és közepes harcos pl akkor is simán a jó kategóriába bele kell férjél..

Takanohana 01-15-2014 22:13

Akkor én is állást foglalok, bár Ati ezt már leírta: jó jétékos az, aki a körülményekhez alkalmazkodni tud, és stanadard helyzetben ill. megváltozott körülmények között is sikeres.

Ati 01-15-2014 22:16

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 306840)
- aki jól érzi magát

Szerintem az egy jó cél, hogy valaki jól érezze magát. Ezért játszik. Nagyjából ennek alapnak kellene lennie. De csak ettől jó játékos lenne?

"Háhááá, megint betámadtak 4 sereggel, és már semmim sincsen. De nem is érdekel, 1 hektárra le akarom üttetni magam, olyan mókás ezt nézni!" -- imád szenvedni, megkapja. Imádja, amikor szivatják, mert van miért sírnia. Jól érzi magát. Jó játékos? :)

Surranohalal 01-15-2014 22:54

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 306842)
Szerintem az egy jó cél, hogy valaki jól érezze magát. Ezért játszik. Nagyjából ennek alapnak kellene lennie. De csak ettől jó játékos lenne?

"Háhááá, megint betámadtak 4 sereggel, és már semmim sincsen. De nem is érdekel, 1 hektárra le akarom üttetni magam, olyan mókás ezt nézni!" -- imád szenvedni, megkapja. Imádja, amikor szivatják, mert van miért sírnia. Jól érzi magát. Jó játékos? :)

Aki eléri a célját, az jó, nem? :)
Amúgy nem volt köztük VAGY, mind együtt kell.

Remedy 01-16-2014 17:09

Én nagyon örülök, hogy ilyen kérdések merülnek fel, amiről tök jól el lehet filozofálgatni, és kb 0 haszna van.

3 éve nyílt egy topic, hogy hogy lehetne az új játékosokat idevonzani, és megtartani. Szerintem ennek kellene most a fő prioritásnak lenni. Lassan a kevés játékos miatt ez jó játékos filozofálgatás is okafogyott lesz. Hiszen a mai mezőnyben teljesen mások az elvárások, követelmények, már egy frissen regelt országot beépítve topba lehet kerülni. Szerintem az utóbbi módosítások ezzel épp ellenkező irányba mutatnak, mind a szabis, mind a félelfes dolog. Személy szerint engem ez zavar, nem az, hogy ezentúl x bankot kell tartani, vagy hogy már nem foszthatok egy jót, mert tudják, hogy mire jövök, ha meg nincsenek itt, elszabiznak...

Ati 01-16-2014 17:25

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 306846)
Személy szerint engem ez zavar, nem az, hogy ezentúl x bankot kell tartani, vagy hogy már nem foszthatok egy jót, mert tudják, hogy mire jövök, ha meg nincsenek itt, elszabiznak...

Nem ez zavar, de felsorolod az összeset úgy leírva, mintha ezek negatív dolgok lennének.

De ez nem baj, hiszen ez tökéletes példája annak, amiről beszélek.

Ha bármi változás van, ami nem illeszkedik a megszokott rutinhoz, az mind rossz. Részedtől tehát valóban negatív, mert átépülést igényel, új számolást igényel, az eddigi stratégia átgondolását igényli. Inkább csak olyan módosítások legyenek, amik az eddig megszokott állóvizet biztosítják, hogy semmi mást ne kelljen csinálni, mint eddig. Mert amit eddig csináltál, az eljuttatott valahova, és ugyanazt csinálva továbbra is képes vagy elérni hasonló eredményt.

Ez egy normális hozzáállás, hiszen ha valami működik, akkor azon minek változtatni.

De tényleg ettől leszel jó játékos?

Vagy jobb játékos az, aki egy módosítás után is meg tudja találni a nyerő stratégiát?

vityu 01-16-2014 17:39

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 306847)
Nem ez zavar, de felsorolod az összeset úgy leírva, mintha ezek negatív dolgok lennének.

De ez nem baj, hiszen ez tökéletes példája annak, amiről beszélek.

Ha bármi változás van, ami nem illeszkedik a megszokott rutinhoz, az mind rossz. Részedtől tehát valóban negatív, mert átépülést igényel, új számolást igényel, az eddigi stratégia átgondolását igényli. Inkább csak olyan módosítások legyenek, amik az eddig megszokott állóvizet biztosítják, hogy semmi mást ne kelljen csinálni, mint eddig. Mert amit eddig csináltál, az eljuttatott valahova, és ugyanazt csinálva továbbra is képes vagy elérni hasonló eredményt.

Ez egy normális hozzáállás, hiszen ha valami működik, akkor azon minek változtatni.

De tényleg ettől leszel jó játékos?

Vagy jobb játékos az, aki egy módosítás után is meg tudja találni a nyerő stratégiát?

Szerintem pont arról beszélt, hogy nem ezek a dolgok zavarják, hanem az, hogy elfogyunk, és hogy nem ez kap elegendő figyelmet, hanem ilyen témák, amiknek produktivitása nincs, csak filozofálgatás.

Ati 01-16-2014 17:44

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 306849)
Szerintem pont arról beszélt, hogy nem ezek a dolgok zavarják, hanem az, hogy elfogyunk, és hogy nem ez kap elegendő figyelmet, hanem ilyen témák, amiknek produktivitása nincs, csak filozofálgatás.

Nem csak filozofálgatás. ;)


All times are GMT +1. The time now is 03:06.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu