Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Katmorál változás vari és toli akció hatására (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3741)

Elfi 08-18-2009 09:02

Katmorál változás vari és toli akció hatására
 
Sziasztok!


A katonai morál változása elsősorban a katonai akciók sikerességétől függ, azonban a katonai morál állása kihatással van a katonai akciókon túl a tolvaj és vari akciókra is.

Felvetésem szerint:
A tolvaj és vari akciók (kivétel az információt adó akciók, mint pl. kristálygömb, éplista, stb.) is befolyásolnák a katonai morált.


U.I.: Gyertek Arénázni!:D

SÖR!

Dragi 08-18-2009 09:14

Quote:

Originally Posted by Elfi (Post 221753)
Sziasztok!


A katonai morál változása elsősorban a katonai akciók sikerességétől függ, azonban a katonai morál állása kihatással van a katonai akciókon túl a tolvaj és vari akciókra is.

Felvetésem szerint:
A tolvaj és vari akciók (kivétel az információt adó akciók, mint pl. kristálygömb, éplista, stb.) is befolyásolnák a katonai morált.


U.I.: Gyertek Arénázni!:D

SÖR!

Most vagy nekem van túl korán vagy ez a téma tényleg: Mi van ????

Pepa 08-18-2009 09:18

Quote:

Originally Posted by Elfi (Post 221753)
Sziasztok!


A katonai morál változása elsősorban a katonai akciók sikerességétől függ, azonban a katonai morál állása kihatással van a katonai akciókon túl a tolvaj és vari akciókra is.

Felvetésem szerint:
A tolvaj és vari akciók (kivétel az információt adó akciók, mint pl. kristálygömb, éplista, stb.) is befolyásolnák a katonai morált.

Befolyásolják most is:

Számok

A középértékhez (75%, elf esetén 85%) húzáson, és a sikeres vagy sikertelen katonai akciókon kívül a következő tényezők befolyásolják a katonai morált:

A katonai morált emeli:

* Ha minden 500 katonai egységre (beleértve a tolvajokat és varázslókat is) jut egy kocsma.
* Ha minden 300 katonai egységre jut egy kocsma.
* Ha minden 150 katonai egységre jut egy kocsma.

A katonai morált csökkenti:

* Ha a közhangulat 70% alatti.
* Ha a közhangulat 50% alatti.
* Ha a közhangulat 30% alatti.
* Ha a közhangulat 10% alatti.

Illetve minden indított tolvajlási akció csökkenti a lakossági morált, ami húzza le a katonait.

Elfi 08-18-2009 09:34

Quote:

Originally Posted by Pepa (Post 221756)
Befolyásolják most is: .

Azt írtam ELSŐSORBAN a katonai akciók. A többi tényezőről is volt ismeretem elhiheted. .:D

Az, hogy mennyi a kocsmám nem akció.

Az, hogy a közhangulat a toli akció hatására csökken rendben van, de miért csak lefele változhatna, vagy a toli akció miért ne lehetne hatással közvetlen a katmorálra?

És a varikról nem is beszéltünk, csak a katonai egységekre jutó kocsmáknál.

Von 08-18-2009 12:58

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 221755)
Most vagy nekem van túl korán vagy ez a téma tényleg: Mi van ????

Csatlakoznék.
Most itt hol van fejlesztési javaslat?

Pepa leírta, a katmorált vari, toli akciók jelenleg közvetve befolyásolják, mégpedig úgy ha először lezúzod velük a saját lakossági morálod, vagy más zúzza le, pl rengéssel.

csabi 08-18-2009 13:14

Quote:

Originally Posted by Von (Post 221760)
Csatlakoznék.
Most itt hol van fejlesztési javaslat?

Pepa leírta, a katmorált vari, toli akciók jelenleg közvetve befolyásolják, mégpedig úgy ha először lezúzod velük a saját lakossági morálod, vagy más zúzza le, pl rengéssel.

én ugy értettem, h Elfi arra gondolt, h ha sikerül vkit végiglopnod tolikkal (nem éplista, szövi lista, stb..), akkor a katonai morálod nőhetne. ugyanez a variknál, ha mondjuk végig rengetsz valakit, akkor szintén nőne a katmorál. :)

Hex 08-18-2009 13:16

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 221763)
én ugy értettem, h Elfi arra gondolt, h ha sikerül vkit végiglopnod tolikkal (nem éplista, szövi lista, stb..), akkor a katonai morálod nőhetne. ugyanez a variknál, ha mondjuk végig rengetsz valakit, akkor szintén nőne a katmorál. :)

a toliknál ellenzem, aki sok tolit tart, annak amúgy is magas a katmorál, viszont a varázsló országoknál támogatnám, főleg az óriásoknál, vegyünk egy óriás varist, alacsony a katmorálja, mivel ütni nem tud, kocsmát nem tart

Elfi 08-18-2009 13:17

Quote:

Originally Posted by Von (Post 221760)
Csatlakoznék.
Most itt hol van fejlesztési javaslat?

Pepa leírta, a katmorált vari, toli akciók jelenleg közvetve befolyásolják, mégpedig úgy ha először lezúzod velük a saját lakossági morálod, vagy más zúzza le, pl rengéssel.

Quote:

Originally Posted by Von (Post 221760)
Csatlakoznék.
Most itt hol van fejlesztési javaslat?

Pepa leírta, a katmorált vari, toli akciók jelenleg közvetve befolyásolják, mégpedig úgy ha először lezúzod velük a saját lakossági morálod, vagy más zúzza le, pl rengéssel.

Lehet én is értetlen vagyok, de Ti is.

Jelenleg a katonai morált meghatározza az amit a súgóban olvashatunk, és amit Pepa nagyon szépen bemásolt.

A katonai morált csökkenti az amit a súgóban olvashatunk, és amit Von nagyon szépen leírt.

Te is csak a katmorál lehúzásáról beszélsz, én pedig arról, hogy. .

Mi lenne ha a katonai morált a katonai támadások mellett a toli és vari támadások sikeressége is befolyásolná?

Tehát, pl. ha valakit sikerülne rengetnem, az én katmorálom nőne, persze ha nem akkor csökkenhetne.

Illetve ha a tolikkal sikerül lopnom, vagy gyilkolnom, akkor úgyszintén.

Természetesen a kristálygömb készítés, vagy éppen az éplista készítés nem járna katmorál növeléssel, vagy éppen csökkentéssel.

Remélem ezek után világos mire is gondoltam, még ha nem is tetszik az ötlet. :D

Von 08-18-2009 13:17

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 221763)
én ugy értettem, h Elfi arra gondolt, h ha sikerül vkit végiglopnod tolikkal (nem éplista, szövi lista, stb..), akkor a katonai morálod nőhetne. ugyanez a variknál, ha mondjuk végig rengetsz valakit, akkor szintén nőne a katmorál. :)

Ezt eddig én is értettem, de ez nem fejlesztési javaslat, szerintem.
Két dolog maradt ki:
- miért kellene változnia a toli és variakciók miatt?
- mennyire kellene változnia?

De főleg az indoklás maradt el, mert eddig két indokot tudnék felhozni a leírtak alapján:
- just for teh lulz
- FTW

:D


ui: én nem vagyok semmi ellen, csak indoklás is kellene :)

tdomo 08-18-2009 13:20

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 221764)
a toliknál ellenzem, aki sok tolit tart, annak amúgy is magas a katmorál, viszont a varázsló országoknál támogatnám, főleg az óriásoknál, vegyünk egy óriás varist, alacsony a katmorálja, mivel ütni nem tud, kocsmát nem tart

Valamit valamiért...


All times are GMT +1. The time now is 15:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu