Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   A Hódító, mint körökre osztott stratégiai játék (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2193)

kg-- 08-02-2007 10:45

A Hódító, mint körökre osztott stratégiai játék
 
Sziasztok!

A Hódító jelenleg egy részben körökre osztott, részben interaktív, részben ügyességi, részben szerencsejáték, erős stratégiai elemekkel. A felvetésem alapvetően arról szól, hogy szívesen látnám, ha gyengülnének az interaktív és arcade elemek, és erősödne a startégia hatása. A „szerencsét” szinte kizárólag a többi játékos játéka jelenti, így értelemszerűen ez mindig a játék része marad, amíg „multiplayer”.
„Mellékhatásként” a játékra fordítandó idő az egyéni igényekhez jobban igazodhatna.

Mert mi kell most a sikeres (eredményes) játékhoz a jó startégiai érzéken és a szabályok ismeretén kívül? Minél több idő, megfelelő technikai háttér, másodperc pontosságú időzítés. Mindjárt részletezem. Még annyit, hogy mint a stratégiai játékoknál általában, egy adott cél elérésének általában van „optimális” útja, amivel a lehető legkevesebb ráfordítással elérhető a cél. Mindig vannak más utak is, amik a játékosnak akár még élvezetesebbek is lehetnek, de nem mindegyik vezet a célhoz.

Tehát az idő. A játék interaktív voltából következik, hogy nem mindegy, mennyi időt, és az sem, hogy mikor szán a játékos játékra. Ha valaki biztosra akar menni, nyilván a „mindig” a megfelelő időtartam és időpont. Az egyik meghatározó oka e jelenségnek az, hogy „körváltások közben” is történhetnek az országgal események, amik jelentősen kihatnak a játékmenetre: a varázsló- és tolvajakciókra gondolok, és úgy egyébként minden parancs (bontás, pénzosztás, képzés, fokozás, seregindítás, stb.) azonnali hatására.
Technikai háttér alatt az internetsebességet, a nethozzáférést, a böngésző ismeretét értem. Léteznek olyan harci szituációk, ahol a fentiek döntenek arról, ki mennyit nyer vagy veszít.
A szoros időzítés az előzőekhez kapcsolódik: mivel körváltások között is történnek lényeges események, sok esetben az a játékos tud optimálisan (kevesebb veszteséggel, kockázattal) akciózni, aki tetszőleges időpontban, megfelelő technikai háttérrel tud játszani (pl. kv. előtt egy másodperccel támad).

Ati kedvenc kérdése, hogy mi ezzel a baj. Nos, én a problémát ott látom, hogy a fentiek miatt a játék erősen kedvez a „függőknek”, akik hajlandóak és tudják a valóságos életüket a játékhoz igazítani. Ezáltal a játék elveszti „játék” jellegét, és a játékosnak a Hódító lesz az élete. Persze, ez nem törvényszerű. A játékos (mint egyéb nem függőségi esetekben) játszhat akkor, amikor kedve tartja, kikapcsolódásra vágyik, ideje engedi. Ez esetben viszont értelmetlen olyan célt kitűznie, hogy pl. csoportelső lesz (akárhol, nem csak az A-ban). Mindezek miatt jelennek meg az olyan negatív emberi jelenségek, mint pl. a scriptezés, egymás országainak irányítása, vagy a mások életét megkeserítő „értelmetlen” ártózás. Lássuk be, ha a játék deklarált céljai csak hosszú távon és csak folyamatos időráfordítással érhetőek el, akkor a fenti követelményeket teljesíteni nem tudó, de egyébként jó stratégiai érzékkel megáldott játékos két egyáltalán nem szimpatikus megoldás közül választhat, ha némi sikerélményre vágyik: megoldja, hogy más is figyeljen az országára (pl. script, vagy szövi), vagy rövidtávú célt keres, és lealáz ma egy-két országot, aztán szabizik, amíg ismét ráér. Vagy marad a frusztráció, hogy hiába tudja, mit kellene csinálni, őt alázzák. Mert az is igaz, hogy a legnagyobb stratéga, aki tudja az összes trükköt és szabályt, de csak napi 2-3 alkalommal tud belépni – nem lesz bent a top10%-ban sem.

Még mielőtt szememre vetitek, hogy a játékot akarom a saját igényeimhez alakítani a helyett, hogy megtanulnék játszani: Igen, a játékot szeretném alakítani, de azért, hogy többeknek lehessen élvezetes játék. Tudom, hogy nem lesz népszerű ez a topic. Eleve olyanok olvassák, akik nagy valószínűséggel függők, így nem feltétlenül fognak elfogulatlanságot tükrözni a hozzászólások. Csak nézzétek a többi topicot – egy átlagos hosszúságú (100 hsz.) „megbeszélés” témában legfeljebb 20-25 különböző ember szól hozzá a majdnem 800 regisztált fórumozó közül. Most nem jó az a hozzáállás, hogy csak az szóljon bele, aki már a legjobbak között van, mert pont az a lényeg, hogy a legjobbak közé kerüléshez jelenleg kevés a játéktudás.

Három, egymástól független fejlesztést vázolok fel, amik akár párhuzamosan is megvalósulhatnának, és a fenti anomáliákat talán megszüntetnék.

1. Korlátozott játékidő. Egy játékos 24 kör alatt pl. max. ötször húsz (5 x 20) percet akciózhat. Belépni, nézelődni, gondolkodni egész nap lehet, de bármilyen akció elindítana egy visszaszámlálást 20 percről, és csökkentené a még hátralévő akciózások számát eggyel. (Hasonlóan működhetne, mint most a piac, azzal a különbséggel, hogy a piaci nézelődéshez elmegy egy lehetőség, a Hódítósnál csak akkor, ha tényleges parancsot adna ki a játékos.)
Ezzel a szigorítással csökkenne az „online” játékos előnye. (Nem szűnne meg, hiszen az információ, hogy mikor érdemes akciózni, még mindig hatalmas előny.) A VIP ht. is elvinné a lehetőséget, ezért okosan kellene azt is beállítani.

2. „Előfizetési időszegmensek” használata. Osszuk fel a napot pl. 6 x 4 órára, és mindenki meghatározhatná (pl. a Beállítások menüjében), melyik négyórás szegmens(ek)ben szeretne játszani. Pl. 4-8 és 16-20 között bepipálom. A hatása az lenne, hogy csak az aktív időtartományomban tudnék játszani, a nap többi részében az országom „passzív” lenne (olyan, mint a szabadság). Természetesen bepipálhatom az egész napot, hogy éjszaka is fejlődjön az ország, de ekkor önként vállaltam a kockázatát, hogy alvás közben történik valami. Szélsőséges esetben lehetnének „félnapos” csoportok: normál sebesség mellett vagy 8:00-19:59 vagy 20:00-7:59. (Két félnapos csopi kezelése a szervernek ugyanannyi terhelés, mint egy mostani normál csoport.). Ugyanúgy lehetne „hétköznap aktív” és „hétvégén aktív” csoport. Fontos, hogy számomra az idő csak az aktív időszakban telik, tehát ha pl. piacról visszajön árum, vagy pl. pusztítás miatt nem fér el sereg, akkor a következő _aktív_ körömben még tudok tenni vele valamit akkor is, ha közben van pár passzív köröm. (Ez most a szabi alatt nem pont így van, ha jól emlékszem simán elvész, ami nem fér el.)
Így mindenki aktív országok ellen játszana, és nagyjából akkor, amikor egyébként is rá tudja szánni az időt.

3. Átalakulni körökre osztott játékká. Elvileg meg lehetne oldani, hogy a kiadott parancsok ne hajtódjanak végre azonnal, csak körváltáskor. Pl. indítok egy sereget x országa felé – a sereg indításáig minden ellenőrzés, távolságmérés ugyanúgy zajlik, mint eddig. Az elküldéskor viszont csak feljegyződik a parancs, hogy a következő körváltáskor mekkora sereg, hova, milyen távra indul, mennyi gabonát/zsoldot visz. A játékos kap egy üzenetet, hogy a parancs rögzítve. A sereg, a pénz, a gabona továbbra is otthon marad (pl. látszik, ha meggömböznek), majd következő körváltáskor indulnak el, és onnan indul a 2 kör távolság (tehát ténylegesen mindig legalább 2 kör az út). Vari/toli akciókra hasonlóan, bár itt meg lehetne adni egyszerű feltételeket. Pl. tűzgolyó y országra, ha készültségem > x%; vagy tekilopás y országtól, ha készültségem > x% és „az előző toliakcióm sikeres volt”; stb. Tehát két körváltás között a játékos számol, parancslistát állít össze, átrendezi a parancsok sorrendjét igényei szerint, de az országban semmi nem változik. Körváltáskor a szerver szépen megkeveri az összes játékos összes parancsát úgy, hogy egy adott játékos parancsai a játékos által meghatározott sorrendben maradjanak, de közéékelődhetnek más játékosok parancsai, és végrehajtja őket. Ez nem feltétlenül másfél perc, de nem is számít – ha 10 percig fut a kv., még mindig van 50 perc kiértékelni az eredményt mindenkinek.
Az ilyen játékmenettel az időzítési kényszer nagyrészt kiszűrhető, és a gyorsabb net vagy a több ablak sem adna stratégiai előnyt (csak kényelmit).

Létező problémákat próbáltam a gyökerüknél megfogni, de nem biztos, hogy jók a megoldásaim (az biztos, hogy nem tetszhet mindenkinek, és nehéz is megmondani, mitől jó egy megoldás). Alapvetően nem gondolom, hogy a Hódító ilyen irányban fog változni a közeljövőben, mivel a fenti ötletek egyenként is elég mélyen érintik a játékot.
Tehát a véleményetekre vagyok kíváncsi azzal kapcsolatban, milyen előnyt, hátrányt láttok abban az elképzelt helyzetben, ha a fentiek közül valami (akár csak részben is) megvalósul.

Fefe013 08-02-2007 10:54

Nekem nem tetszik igazán egyik se:(
Első olvasásra:
1. 20 perc? hogy mérné? pl ha vkit csak felmérek, akkor már lopnom v támadnom is kell, még ha semmije sincs?

3. hogy hívsz a szövitől segítséget? Mert nem jelenleg nem mindenki indit kv előtt közvetlen......

J.Ati 08-02-2007 11:22

Szerintem teljessen megváltozna a játék és az már nem is hóditó lenne:(
Ezek túl nagy változások lennének úgy érzem.

Valezius 08-02-2007 11:24

Az egyest énse értem, hogyan lehetne megvalósítható.

A kettessel az a bajom, hogy nagyon elhúzódnának a szintlépések. Bár a játék tartalmasabbá válna(?)

A hármas ellen csak annyi érv lehet, hogy az már nem a hódító lenne, hanem valami más játék :)

Andrew 08-02-2007 11:29

Quote:

Originally Posted by kg-- (Post 114474)
Még mielőtt szememre vetitek, hogy a játékot akarom a saját igényeimhez alakítani a helyett, hogy megtanulnék játszani: Igen, a játékot szeretném alakítani, de azért, hogy többeknek lehessen élvezetes játék. Tudom, hogy nem lesz népszerű ez a topic. Eleve olyanok olvassák, akik nagy valószínűséggel függők, így nem feltétlenül fognak elfogulatlanságot tükrözni a hozzászólások. Csak nézzétek a többi topicot � egy átlagos hosszúságú (100 hsz.) �megbeszélés� témában legfeljebb 20-25 különböző ember szól hozzá a majdnem 800 regisztált fórumozó közül. Most nem jó az a hozzáállás, hogy csak az szóljon bele, aki már a legjobbak között van, mert pont az a lényeg, hogy a legjobbak közé kerüléshez jelenleg kevés a játéktudás.

elsőnek ezt emelném ki
a 800 regisztrálfórumozó közül mindenkinek meg van a joga, hogy hozzászóljon a megbeszélésekhez, csak nem akarnak :)
és nem véletlenül lett szabva bizonyos határ a megbeszélésekhez a témaindításhoz :o

amit felvázoltál, az egy másik játék - hajrá, megtanulni valami programozási nyelvet, és uccu nneki, írj egy jobbat ;)

Andrew 08-02-2007 11:32

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 114488)
Az egyest énse értem, hogyan lehetne megvalósítható.

A kettessel az a bajom, hogy nagyon elhúzódnának a szintlépések. Bár a játék tartalmasabbá válna(?)

A hármas ellen csak annyi érv lehet, hogy az már nem a hódító lenne, hanem valami más játék :)

tartalmasabbá nem válna, ugyanis mégkevesebb célpont lenne a játékban :(

Pool 08-02-2007 11:34

Egyetértek a többi hozzászólóval, ha másképp akarsz játszani, akkor játsz MÁSIK JÁTÉKKAL :)

Ui.:Csípem az ilyen világmegváltókat :D

Toti 08-02-2007 11:42

Quote:

Originally Posted by kg-- (Post 114474)
Sziasztok!



2. �Előfizetési időszegmensek� használata. Osszuk fel a napot pl. 6 x 4 órára, és mindenki meghatározhatná (pl. a Beállítások menüjében), melyik négyórás szegmens(ek)ben szeretne játszani. Pl. 4-8 és 16-20 között bepipálom. A hatása az lenne, hogy csak az aktív időtartományomban tudnék játszani, a nap többi részében az országom �passzív� lenne (olyan, mint a szabadság). Természetesen bepipálhatom az egész napot, hogy éjszaka is fejlődjön az ország, de ekkor önként vállaltam a kockázatát, hogy alvás közben történik valami. Szélsőséges esetben lehetnének �félnapos� csoportok: normál sebesség mellett vagy 8:00-19:59 vagy 20:00-7:59. (Két félnapos csopi kezelése a szervernek ugyanannyi terhelés, mint egy mostani normál csoport.). Ugyanúgy lehetne �hétköznap aktív� és �hétvégén aktív� csoport. Fontos, hogy számomra az idő csak az aktív időszakban telik, tehát ha pl. piacról visszajön árum, vagy pl. pusztítás miatt nem fér el sereg, akkor a következő _aktív_ körömben még tudok tenni vele valamit akkor is, ha közben van pár passzív köröm. (Ez most a szabi alatt nem pont így van, ha jól emlékszem simán elvész, ami nem fér el.)
Így mindenki aktív országok ellen játszana, és nagyjából akkor, amikor egyébként is rá tudja szánni az időt.

Ehhez hasonló ötlet ha jól tudom már született, és elég hamar a kukában végezte. sajnos hirtelen nem találtam meg.
És akkor ebben az esetben hogy gondoltad? Aki épp nem pipálja be azt az aktív részt akkor ő szabiszerű állapotban lesz? semmi akció ellene? Szélsőséges esetben a körülötted 2-3 körön lévő orik pont akkor aktívak, amikor te passzív vagy és fodítva? Ebben az esetben a lehetőségek, hogy másokat földelj, vagy mások ellen akciózz szinte a nullával egyenlő. Vagy jobb esetben marad egykét ori, akit sikeresen be tudnál ütni, de viszont passzívvá lépése miatt az elköv pár órában esélyed nincs beütni, és a szinteken való tartózkodást sikeül így meghossazbítani.
És így ebben a formában erősen lekorlátozódnának a lehetőségek a játékésok számára, ami azt vonná maga után, hogy szinte csak a felfedezés maradna, mint lehetőség. mert gondolom nem sok ember vállalná be a 24 órás ittlétet mégha nem is tartózkodik gépközelben.

kg-- 08-02-2007 11:45

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 114488)
Az egyest énse értem, hogyan lehetne megvalósítható.

A kettessel az a bajom, hogy nagyon elhúzódnának a szintlépések. Bár a játék tartalmasabbá válna(?)

A hármas ellen csak annyi érv lehet, hogy az már nem a hódító lenne, hanem valami más játék :)

Egyiket sem részleteztem, az egyest sem. Ezek irányvonalak. Elsősorban arra voltam kíváncsi, más is problémának érzi-e, hogy egy játékot vagy mindig játszom, vagy nem játszom vele (egy emberi időtartam, mondjuk 1 hét alatt). Valamint, hogy probléma-e, hogy a WAP-os elérés versenyzik a 2MBit ellen, és nem a játékos a játékos ellen. Örülnék, ha arra is jönne válasz, hogy ezeket más is nehézségnek látja-e, vagy így jó, mert direkt ilyen.

Hogy konkrétan is válaszoljak:
1. A stratégiai érzék fejlesztését igényli, ha szűkösebb lehetőségek között teljesít valaki jól. A játékhoz való hozzáférés korlátozása egy lehetséges szűkítése a lehetőségeknek. Kicsit több előre-gondolkodásra, előrelátásra ösztönözne, ugyanakkor közelebb hozná az esélyeket egy online és egy napi 3x belépő között.
2. Nem lenne feltétlen lassabb fordulás. Ha én beikszelem, hogy a napi összes időszegmensben játszom, akkor ugyanannyi ideig megy az ország ideje, mint most. Ha úgy gondolom, hogy éjjel nem játszom, akkor éjjel nem megy az idő. Alapelv mégegyszer: akkor megy a játék (számomra), amikor én akarok játszani.
3. Valóban, ez durva változás lenne. De a kérdésem továbbra is ez: jobb lenne?

kg-- 08-02-2007 11:50

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 114498)
Egyetértek a többi hozzászólóval, ha másképp akarsz játszani, akkor játsz MÁSIK JÁTÉKKAL :)

Még mielőtt többen elküldenek :)
Ha nem lett volna egyértelmű, elég, ha az felvetett problémákra, és az ahhoz kapcsolódó irányvonalakra reagáltok.
Hogy én mit csinálok, az legyen az én dolgom :p

Toti 08-02-2007 11:56

Quote:

Originally Posted by kg-- (Post 114505)
2. Nem lenne feltétlen lassabb fordulás. Ha én beikszelem, hogy a napi összes időszegmensben játszom, akkor ugyanannyi ideig megy az ország ideje, mint most. Ha úgy gondolom, hogy éjjel nem játszom, akkor éjjel nem megy az idő. Alapelv mégegyszer: akkor megy a játék (számomra), amikor én akarok játszani.

Ezzel pont azt lehetne elérni, hogy mások passzív "léte" miatt mindenképp megnövekedne a szinten való tartózkodás, mivel kevesebb oriból tudnál "választani" a haladáshoz. ergó könnyebb 30 oriból kiválasztani egykét orit, akin sikeresen lehetne felfelé haladni, viszont a passzív napszak miatt ugyebár nem menne az idő nála, és nem lenne támadható sem. És így a 30 ori lecsökkenne mondjuk 15-re. és lehet, hogy azokon már nem lenne lehetőség haladni. Valamint így elég sok taktikai lépést ki lehetne húzni a lehetőségek közül, mert így az ori tulaja nagy valószínűség szerint mindig bent lenne, ugyebár ha aktív.

Toti 08-02-2007 11:58

Quote:

Originally Posted by kg-- (Post 114506)
Még mielőtt többen elküldenek :)
Ha nem lett volna egyértelmű, elég, ha az felvetett problémákra, és az ahhoz kapcsolódó irányvonalakra reagáltok.
Hogy én mit csinálok, az legyen az én dolgom :p

Miért nem elég elfogadni a játékszabályokat? miért kellene ilyen változtatásokat behozni, hogyha nincs meg a lehetőséged, valamint az időd a játékra?

kg-- 08-02-2007 12:01

Quote:

Originally Posted by Toti (Post 114503)
... Aki épp nem pipálja be azt az aktív részt akkor ő szabiszerű állapotban lesz? semmi akció ellene? Szélsőséges esetben a körülötted 2-3 körön lévő orik pont akkor aktívak, amikor te passzív vagy és fodítva? Ebben az esetben a lehetőségek, hogy másokat földelj, vagy mások ellen akciózz szinte a nullával egyenlő. Vagy jobb esetben marad egykét ori, akit sikeresen be tudnál ütni, de viszont passzívvá lépése miatt az elköv pár órában esélyed nincs beütni, és a szinteken való tartózkodást sikeül így meghossazbítani.
És így ebben a formában erősen lekorlátozódnának a lehetőségek...

Igen, szabiszerű állapotban lenne.
Szélsőséges esetre szélsőséges válasz: Ha mindig ráérsz, figyeld ki, mikor aktív, és akciózz ellene akkor. Ha te sem érsz rá mindig, az pech, ha olyan csopiban vagy, ahol _mindenki más_ pont más időtartamokban játszik, mint te. Erre mondjuk egy csoportváltási lehetőség megoldást adna. De gondolj bele: ebben a szélsőséges esetben a többiek valószínűleg simán játszanak egymással, egymás ellen, csak te maradsz ki belőle, mert máskor érsz rá. És szerintem pont ez lenne a fair: azok ellen játszani, akik játszanak.
Egyébként ez többmindent is magával hozhat. Pl. a csoportméret lehet nagyobb (kevesebb csopi egy adott szinten), vagy a körtávolság számítását lehet egy picit igazítani.

Andrew 08-02-2007 12:02

ha nincs elég időd a játékra, választassz egy jó kis tamagocsi fajt, mondjuk elfet, vagy óriást ;)
semmi furcsa nincs abban, hogy ha valamiért nem küzdessz meg eleget, ha valamire nem fordítassz kellő időt, akkor nem leszel benne a legjobb :)

Toti 08-02-2007 12:10

Quote:

Originally Posted by kg-- (Post 114510)
Igen, szabiszerű állapotban lenne.
Szélsőséges esetre szélsőséges válasz: Ha mindig ráérsz, figyeld ki, mikor aktív, és akciózz ellene akkor. Ha te sem érsz rá mindig, az pech, ha olyan csopiban vagy, ahol _mindenki más_ pont más időtartamokban játszik, mint te. Erre mondjuk egy csoportváltási lehetőség megoldást adna. De gondolj bele: ebben a szélsőséges esetben a többiek valószínűleg simán játszanak egymással, egymás ellen, csak te maradsz ki belőle, mert máskor érsz rá. És szerintem pont ez lenne a fair: azok ellen játszani, akik játszanak.
Egyébként ez többmindent is magával hozhat. Pl. a csoportméret lehet nagyobb (kevesebb csopi egy adott szinten), vagy a körtávolság számítását lehet egy picit igazítani.

ÉS a csopváltási lehetőség hogyan? mondjuk átugrok egy másik csoportba, ütök kettőt hármat, aztán vissza az eredetibe, mert a másikban elfogytak a lehetőségek? és ha az eredetiben is nulla lesz ez akkor megint át egy másikba?

Ezzel tökéletesen megszüntetnél jópár taktikai húzást. És sztem ez a nem fair. Be kell vállalni a játékot akkor is ha nem vagy ébren, vagy épp nem vagy gépközelben.
Vannak szövik, akik amíg nem vagy ott tudnak figyelni. és ha fontos, akkor tudnak szólni. Esetleg wapról meg tudod oldani a problémát, ha meg nem akkor pech. így jártál. el kell fogadni, hogy a hód online 24 órás játék.

kg-- 08-02-2007 12:13

Quote:

Originally Posted by Toti (Post 114509)
Miért nem elég elfogadni a játékszabályokat? miért kellene ilyen változtatásokat behozni, hogyha nincs meg a lehetőséged, valamint az időd a játékra?

Azt hittem, képesek vagyunk elvonatkoztatni a személyes vonaltól, de legyen.
Tehát leírtam a témaindítóban, én mit láttam problémának a játékmenetben. Nem egyszemélyes tapasztalatról van szó, igen sokan célozgattak rá korábban is, hogy nehéz idegileg bírni a játékot, ha huzamosabb ideig küzdelem van. Már pedig, ha eredményt akarsz elérni, akkor küzdelem lesz :).
Most gyakorlatilag azt írtad, hogy legyek online napi 24 órában (vagy oldjam meg legálisan, hogy az országom napi 24 órában felügyelet alatt van), ha a sikeres játékosok között szeretnék lenni. De idézek a címlapról:
"Próbáld ki milyen vezető lennél, harccal, vagy diplomáciával lehet a Te országod a legnagyobb... Melyik stratégia lesz a nyerő? Harcos? Kereskedő? Varázsló? Ki tudod hozni a legtöbbet a fajodból? Tedd próbára Magad, és győzz le mindenkit!"
Nos, sajnos az kimaradt, hogy a mindenki legyőzéséhez _mindig_ játékban kell lenni. Kisebb célt meg hagy ne tűzzön már ki senki magának.
Szomorú azt látni, hogy játékosok azért vesztik el a kedvüket, mert belátják: nem tudnak mindig on-line lenni, és aki tud, az "túl nagy" előnyhöz jut pusztán ezzel. (Talán nem véletlen, hogy Ati is kitért a függőséggel kapcsolatos problémákra levelében.)

kg-- 08-02-2007 12:22

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 114511)
ha nincs elég időd a játékra, választassz egy jó kis tamagocsi fajt, mondjuk elfet, vagy óriást ;)
semmi furcsa nincs abban, hogy ha valamiért nem küzdessz meg eleget, ha valamire nem fordítassz kellő időt, akkor nem leszel benne a legjobb :)

Izé... Tényleg nem kérek személyes tanácsokat :)
A mondat második felével vitatkoznék. Ha én játszom 100 órát, és te is játszol 100 órát, és a tudásunk hasonló, akkor az eredményünk is lehet hasonló. Függetlenül attól, hogy én 1000 órából töltök 100 órát játékkal, te pedig százból 100-at. A különbség annyi lenne, hogy te 100 valódi óra alatt éred el ugyanazt a szintet, mint én 1000 óra alatt. Mondom: lehetne. Tisztában vagyok vele, hogy nem így van.

J.Ati 08-02-2007 12:25

Quote:

Originally Posted by kg-- (Post 114513)
Szomorú azt látni, hogy játékosok azért vesztik el a kedvüket, mert belátják: nem tudnak mindig on-line lenni, és aki tud, az "túl nagy" előnyhöz jut pusztán ezzel. (Talán nem véletlen, hogy Ati is kitért a függőséggel kapcsolatos problémákra levelében.)

Én régen nagyon régen eljártam netezni itthonról,mert nem volt itthon gép és azért jött meg pont a kedvem a játékhoz ,mert jobb akartam lenni és ezt itthonról aktívabban játszva megtudom valósítani.
1/A-ban a legelsőket legyőzni nem volt célom én bőven beértem azzal amit elértem.
És függő is lettem amióta itthonra be lett kötve a net ,de ha nem bírnám a játékot csinálni akkor nekiugranék a régi kedvenc pc-s játékomnak a heroes 3-nak.
Ott akkor megy a játék amikor én akarom és akkor telnek a körök amikor én akarom.
Az online játéknak az a lényege,hogy mindig megy a móka és ez így van rendjén.
Szép tölled ,hogy segíteni akarsz azokon akik nem bírnak 24 órában aktívak lenni, de én se vagyok aktív 24 órában és mégis haladok,ha ezek a változások életbe lépnének akkor az inaktívabbak élveznék talán jobban ,de az fair lenne az aktívabbakkal szemben szerinted?

demian 08-02-2007 12:26

Nekem ilyen problémám sose volt, ha megfelelően magadhoz igazítod az országodat és az idődhöz szevasz nincsenek gondok, max 2-3 alkalommal leütnek, de ez meg benne van a pakliban, amúgy a javaslataidat más játékokban láttam, ott spec jók voltak ezek a variácok mivel a játékhoz illeszkedtek, a játék típusának mivoltjukból, de itt azt nehezen tudnám elképzelni hogyha lopni akarok akkor körváltásig várjak az eredményre, vagy valaki betámad és lenne esély segítséget hívni de nemtudok mert csak váltás után látom a sereget.

Andrew 08-02-2007 12:27

Quote:

Originally Posted by kg-- (Post 114514)
Izé... Tényleg nem kérek személyes tanácsokat :)
A mondat második felével vitatkoznék. Ha én játszom 100 órát, és te is játszol 100 órát, és a tudásunk hasonló, akkor az eredményünk is lehet hasonló. Függetlenül attól, hogy én 1000 órából töltök 100 órát játékkal, te pedig százból 100-at. A különbség annyi lenne, hogy te 100 valódi óra alatt éred el ugyanazt a szintet, mint én 1000 óra alatt. Mondom: lehetne. Tisztában vagyok vele, hogy nem így van.

(általános tanács volt ;))
pont ez az, hogy ebben a játékban ez nincs így, ahogy mondod, ennek a játéknak az a lényege, hogy folyamatosan telik az idő, akkor is, ha nem vagy ott, olyasmi, mint ha tényleg egy országot irányítanál, mert ugye ez az alapkoncepció :) akik ilyesfajt problémákkal közdenek, azoknak ott van a civ3000 vagy mi szösz, ott elvileg akkor játszol amikor akarsz, és még sem vagy hátrányban ;) (továbbra is általános alany, hogy félreértés ne essék:) - sajnos angolos vagyok, így nálam a 'te' is ebbe a kategóriába tartozhat :o)

kg-- 08-02-2007 12:27

Quote:

Originally Posted by Toti (Post 114512)
ÉS a csopváltási lehetőség hogyan? mondjuk átugrok egy másik csoportba, ütök kettőt hármat, aztán vissza az eredetibe, mert a másikban elfogytak a lehetőségek? és ha az eredetiben is nulla lesz ez akkor megint át egy másikba?
Ezzel tökéletesen megszüntetnél jópár taktikai húzást. És sztem ez a nem fair. Be kell vállalni a játékot akkor is ha nem vagy ébren, vagy épp nem vagy gépközelben.
Vannak szövik, akik amíg nem vagy ott tudnak figyelni. és ha fontos, akkor tudnak szólni. Esetleg wapról meg tudod oldani a problémát, ha meg nem akkor pech. így jártál. el kell fogadni, hogy a hód online 24 órás játék.

Mert mire is vannak a csoportok? (Talán Ati jobban el tudná mondani) Nagyjából szétválasztani a free és nem free regeseket, és esetleg akkora csopiméreteket biztosítani, hogy se túl sok, se túl kevés játékos ne legyen. Nos, a feladat nem változna, a szerver már jóval többet bír, mint a csoportrendszer megalkotásakor, tehát előfordulhat, hogy nincs másik csoport a tiéden kívül az adott szinten, és körülötted +- 10 helyre mindenki passzív, mégis van 40 ori 2 kör távra, aki aktív. _Ez csak a távolság számításán múlik_

J.Ati 08-02-2007 12:28

Quote:

Originally Posted by kg-- (Post 114514)
Izé... Tényleg nem kérek személyes tanácsokat :)
A mondat második felével vitatkoznék. Ha én játszom 100 órát, és te is játszol 100 órát, és a tudásunk hasonló, akkor az eredményünk is lehet hasonló. Függetlenül attól, hogy én 1000 órából töltök 100 órát játékkal, te pedig százból 100-at. A különbség annyi lenne, hogy te 100 valódi óra alatt éred el ugyanazt a szintet, mint én 1000 óra alatt. Mondom: lehetne. Tisztában vagyok vele, hogy nem így van.

Te figyu megvan oldva a problémád!
Gyere a lassú csopiba várlak szeretettel;)
Ott az aktív 100 órádban 33 kör tellik el és máris ott tudsz tartani ahol én.
Ati gondolt azokra is akik kevesebbet vannak gépközelben.
Regelj egy orit 5/Q-ba és lassúz egyett én is azt teszem:)

J.Ati 08-02-2007 12:31

Én akkor kezdtem lassúzni amikor nem volt itthon net.
Bírtam úgy is haladni nem jelentett gondot:)
Vagy a kedvedért lehetne egy "cool lassú" csopi is ahol 1 kör 1 nap;)
oda mondjuk nem regelnék,mert megöregednék mire kiépítem magam 200 hekin.

Andrew 08-02-2007 12:33

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 114522)
Én akkor kezdtem lassúzni amikor nem volt itthon net.
Bírtam úgy is haladni nem jelentett gondot:)
Vagy a kedvedért lehetne egy "cool lassú" csopi is ahol 1 kör 1 nap;)
oda mondjuk nem regelnék,mert megöregednék mire kiépítem magam 200 hekin.

ott valós időben telnének a körök, mert ha kiküldessz felfedezni egységeket, akkor azok tényleg húsz nap múlva telepednének le :D:D

J.Ati 08-02-2007 12:35

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 114523)
ott valós időben telnének a körök, mert ha kiküldessz felfedezni egységeket, akkor azok tényleg húsz nap múlva telepednének le :D:D

Szép is lenne:)))
akkor még ht s kéne,mert mire megmozdúlna...

kg-- 08-02-2007 12:36

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 114522)
Én akkor kezdtem lassúzni amikor nem volt itthon net.
Bírtam úgy is haladni nem jelentett gondot:)
Vagy a kedvedért lehetne egy "cool lassú" csopi is ahol 1 kör 1 nap;)
oda mondjuk nem regelnék,mert megöregednék mire kiépítem magam 200 hekin.

:) Ez tetszett

kg-- 08-02-2007 12:41

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 114524)
Szép is lenne:)))
akkor még ht s kéne,mert mire megmozdúlna...

És most rátapintottál egy lényeges pontra :) Én játszom, vagy a ht?
A fő oka annak, hogy a ht népszerű, hogy olyankor is játszik, amikor a játékos _nem ér rá_.
Tehát pl. tamagocsi oriknál a ht viszi az országot, a játékos nem is játszik.
Mivel figyelitek a fórumot, látjátok hány fejlesztési ötlet jön a ht-ra. Értitek végre, miért?

Andrew 08-02-2007 12:44

Quote:

Originally Posted by kg-- (Post 114528)
És most rátapintottál egy lényeges pontra :) Én játszom, vagy a ht?
A fő oka annak, hogy a ht népszerű, hogy olyankor is játszik, amikor a játékos _nem ér rá_.
Tehát pl. tamagocsi oriknál a ht viszi az országot, a játékos nem is játszik.
Mivel figyelitek a fórumot, látjátok hány fejlesztési ötlet jön a ht-ra. Értitek végre, miért?

a kényelem végett, hogy azok is eredményesen tudjanak játszani, akik kevesebbet lépnek be :)

J.Ati 08-02-2007 12:46

Quote:

Originally Posted by kg-- (Post 114528)
És most rátapintottál egy lényeges pontra :) Én játszom, vagy a ht?
A fő oka annak, hogy a ht népszerű, hogy olyankor is játszik, amikor a játékos _nem ér rá_.
Tehát pl. tamagocsi oriknál a ht viszi az országot, a játékos nem is játszik.
Mivel figyelitek a fórumot, látjátok hány fejlesztési ötlet jön a ht-ra. Értitek végre, miért?

Azért nem játszik helyettem a ht:)
Nyakon is verném,ha helyettem játszana:p
Az,hogy félrészegen nem tudom felrakni a varikat vagy nem írok tekit az az én gondom és veszek egy ht-t aki megoldja nekem.
Meg ez egy olyan hobbi ami megér pár fillért sokunknak. szerintem:)

kg-- 08-02-2007 13:06

OK, akkor most kicsit lépjünk ki a bőrünkből, és tekintsünk a játékra egy lépés távolságból.
Mi - akik online vagyunk - vagyunk többségben?

Nem tudok regisztrációs adatokat, és nyilván üzleti titok a részletek ismerete.
Ezért csak már elhangzott példákra utalok, amik most épp legutóbb valamelyik nyelvi verziónál merültek fel:
Olyan új játékosnak, aki tényleg most találkozik először a Hódítóval, igen nehéz dolga van játékban maradni.

Azt, hogy valaki végül milyen szintet ér el a játékban, igen erősen határozza meg, hogy milyen sűrűn lép be. Erősebben, mint a játéktudás.
(Személyes péda: levertünk egy szövit, ahol a hadis vezéregyéniség csak reggel és este tudott játszani. 1 nap csetepaté alatt ez kiderült, harmadik napra a szövijük szétesett, két országuk eltűnt, másik kettő romokban, tizedannyi egységgel, mint korábban. nem az ötösön. A furcsaság az, hogy erősebbek voltak, jobban felépített országokkal, és amikor támadtak, akkor jobbak voltak. Olyanok ellen tudtunk nyerni, akik megérdemelték volna, hogy előbbre jussanak, de csak a miatt, hogy ritkábban lépnek be, igen nagy a valószínűsége, hogy bármikor szétkapja őket egy gyengébb szövi is. Tehát megrekednek egy szinten.)

Amit eddig mondtatok, az az, hogy jól van ez így. Nem kell, hogy esélye legyen annak, aki jobb, csak ha ő is ráér annyit naponta, mint én. Megjegyzem, nincs rálátásom, ki miért reked meg egy szinten, simán lehet, hogy a fő ok a játéktudás, és nem az időhiány. Tehát még igazatok is lehet.

De mi van, ha a többségnek mégis az időhiány a nagy probléma? Csak elméletileg kérdem, mert nem tudom (nem is fog itt kiderülni, mert csak az időmilliomosok olvasgatnak az Általános beszélgetés... témáiban :p). Nem lenne akkor célszerű annyit változtatni a játékon, hogy a többség ne táplálék legyen, hanem potenciális játékos?

Redback 08-02-2007 13:10

Akinek nincs sok ideje az elf-fel szépen végigbaktat toronyíjakkal és némi elittel.Am szerintem ilyen nagyon nagy változások tönkre tennék a hódító évezhetőségét.

kg-- 08-02-2007 13:14

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 114529)
a kényelem végett, hogy azok is eredményesen tudjanak játszani, akik kevesebbet lépnek be :)

Így van! (És neked is Attila (: ) Legális script az időhiány miatt. Egy kicsit ellensúlyozza az időhiányt. Nem lenne egyszerűbb akkor játszani, amikor ráérünk? Nem bántom a ht-t, tényleg sok kényelmi funkciót nyújt annak is, aki 24 órázik. Mégis, az igazi értéke akkor jön ki, amikor olyat tesz, amit én azért nem teszek meg, mert nem érek rá.

J.Ati 08-02-2007 13:19

Még most is csak azt tudom mondani,hogy a lassú csopiban simán előre tud lépni egy játszani akaró kezdő is.
Meg amikor megismerkedik az kezdő pár tapasztaltabb játékossal akkor mégtöbb előnyre tud szert tenni.
Tanulni tud töllük és támogatni tudják.
Akár feltudják húzni magukkal a csúcsra.
A lényeg,hogy akinek tényleg nincs arra idelye,hogy rendszeressen nézze az oriját az szerintem ne is regeljen,mert heti 1-2 órát a gép elött töltve nem lehet az ember sikeres.
Vagy lassú lassú lassú csopi;):)

Kutyuleee 08-02-2007 13:19

Quote:

Originally Posted by kg-- (Post 114532)
De mi van, ha a többségnek mégis az időhiány a nagy probléma? Csak elméletileg kérdem, mert nem tudom (nem is fog itt kiderülni, mert csak az időmilliomosok olvasgatnak az Általános beszélgetés... témáiban :p). Nem lenne akkor célszerű annyit változtatni a játékon, hogy a többség ne táplálék legyen, hanem potenciális játékos?

Miért most mi??? kötelező élezett hadissal játszani??? kötelező szöviben jáccani?
Miért van az hogy sok ember elég sikeres tud lenni jóval kevesebb idő ráforditással??? Mert van egy saját stratégiája a saját idejére szabva, amit meg tud valósitani. Nem ott kezdődik a jó játékos, hogy jól van felépitve az orija (akár itt a fórumon is olvashatott ori felépitést),hanem hogy tud azzal játszani, én pl amikor nem jutok eleget a géphez, akkor kerülöm a szöviháborúkat, nem szabad fejjel a falnak menni.

Szerény véleményem szerint a játék menete megfelel annak jópár ezer (Vagy mégtöbb) embernek aki játszik a hóditóval. a játék igazi menetén nem nagyon kell változás, csak kiegészitgetések stb stb. Ha most te csinálnál egy tök más játékot, szted hány ember hagyná ott a játékot???

A legtöbb játékos eltudja fogadni hogy nincs elég ideje rá éppen, vagy egyáltalán. Nem egy játékos van, aki idő hiány miatt, pl csak 1 orival játszik (igeiglenesen) és tud vele játszani. és igenis, egy jól felépitett orival napi 2 belépéssel belehet jutni a top10%-ba is

kg-- 08-02-2007 13:22

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 114533)
Akinek nincs sok ideje az elf-fel szépen végigbaktat toronyíjakkal és némi elittel.Am szerintem ilyen nagyon nagy változások tönkre tennék a hódító évezhetőségét.

Igen, ezek jogos meglátások.
Miért nem kedvelik sokan a hiénázást? Mert akkor támad, amikor a másik védtelen? És az éjszakai támadás miért unfair? Mert a másik valószínűleg védtelen?

Egy dolog, megtalálni az ellenfél gyenge pontját a stratégiájában, játéktudásában. Ez számomra élvezhető. Más dolog akkor legyőzni, mikor nem játszik. Most szükséges ez is.

Az elfről meg annyit, hogy belekényszerült egy tamagocsiszerepbe, amiből nagyon nehéz (de belátom igazi kihívás) szép játékot kihozni.

Andrew 08-02-2007 13:22

sajnos a Hódító egy olyan játék, amire időt kell szánni, ezen változtatni nem lehet :o
ha ez változna, akkor már egyáltalán nem ez a játék lenne, és jó eséllyel más játékoskört vonzana, ami meglehetősen bizonytalan, és mint ilyen, nem érdemes megkockáztatni :)

J.Ati 08-02-2007 13:22

Még egy kérdésem lenne hozzád.
Úgy veszem észre elég aktív vagy és van időd itt fórumozni is.
Miért akarsz egy ilyen lassító funkciókkal elátott javaslatot felvetni az általános beszélgetésekben?
Szerintem ez valami augusztus 1-re kitalált tréfa akar lenni:rolleyes::DNrm?:)

Ja ,hogy ma 2-a van upsz..

Kutyuleee 08-02-2007 13:26

Quote:

Originally Posted by kg-- (Post 114537)
Igen, ezek jogos meglátások.
Miért nem kedvelik sokan a hiénázást? Mert akkor támad, amikor a másik védtelen? És az éjszakai támadás miért unfair? Mert a másik valószínűleg védtelen?

Egy dolog, megtalálni az ellenfél gyenge pontját a stratégiájában, játéktudásában. Ez számomra élvezhető. Más dolog akkor legyőzni, mikor nem játszik. Most szükséges ez is.

Az elfről meg annyit, hogy belekényszerült egy tamagocsiszerepbe, amiből nagyon nehéz (de belátom igazi kihívás) szép játékot kihozni.

ezt 100millióan elmondták már, a hiénázás is egy stratégia, az hogy fair, vagy nem fair, az más tészta. éjszakai támadás pedig nem unfair, neki is van lehetősége fent lenni éjszaka, vagy a 4fős szöviből 1-nek:D De hogy mit ne mit ne mondjak az Elfre. tegnap elött éjszaka egy jót csatároztam egy Elfel, ő pl egész szépen játszott hadist vele, úgyhogy lehet játszani az Elfel mást is.

Andrew 08-02-2007 13:27

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 114540)
ezt 100millióan elmondták már, a hiénázás is egy stratégia, az hogy fair, vagy nem fair, az más tészta. éjszakai támadás pedig nem unfair, neki is van lehetősége fent lenni éjszaka, vagy a 4fős szöviből 1-nek:D De hogy mit ne mit ne mondjak az Elfre. tegnap elött éjszaka egy jót csatároztam egy Elfel, ő pl egész szépen játszott hadist vele, úgyhogy lehet játszani az Elfel mást is.

héélóó, mi ez a dolog az éjszakai támadással? és aki csak éjjel tud lenni? :)
annak alapjában véve unfair a játéka vagy mi? :D:D

kg-- 08-02-2007 13:29

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 114536)
...van egy saját stratégiája a saját idejére szabva, amit meg tud valósitani...

Tulajdonképp ezért indult a beszélgetés: azt szerettem volna kideríteni, hogy szerintetek jól van-e így.

Amit mondtok: Ha már mindent tud valaki a játékról, akkor jár el ésszerűen, ha elsődlegesen a naponta játékra fordított időhöz választ fajt, személyiséget, stratégiát.
Tehát az idő az elsődleges. Nem az, hogy milyen szerepben jó, vagy mit szeretne játszani. Komolyan leszűkíti a játékos lehetőségeit az a tény, hogy naponta 15x vagy 5x tud belépni.


All times are GMT +1. The time now is 09:00.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu