Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   A 2010-es év legjobb Hódítósa (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4070)

Elfi 02-12-2010 10:39

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 240661)
Most komolyan azon taktikázunk, hogy ki miért NEM fog játszani? Akinek a nyerő taktikája az, hogy NEM játszik, annak nem biztos, hogy megéri beszállni a párbajsorozatba, mivel nulla párbajon való részvételért tényleg sok az 500 kör nevezési díj.

Csak próbáltam megkeresni a kiskapukat, nem magam miatt. .
Mindenki játszani fog nyilván, mert nyerni szeretne, csak nem mindegy ha már bezsebeltem az 5 pontot, akkor elindulok-e még azért, hogy a másikat megelőzzem ezáltalkevesebb pontot érjen el az adott fordulóban, vagy nem indulok el, mert úgy nem lesz meg a létszám és tuti 0 pontot kap, vagy csak néhányat.

Kiszámoltam az előző párbajsorozatra, hogy az új pontozási rendszerrel mi lett volna a végeredmény.

Nem 100%-ig biztos, mert siettem vele.

Pool 38
Tuvalu 38
Numera 33
Naz 31

Részemről rendben!:D

Ott leszek a sorozaton, ha időm is engedi. .:D

Ati 02-12-2010 10:55

Quote:

Originally Posted by Elfi (Post 240663)
nem mindegy ha már bezsebeltem az 5 pontot, akkor elindulok-e még azért, hogy a másikat megelőzzem ezáltalkevesebb pontot érjen el az adott fordulóban, vagy nem indulok el, mert úgy nem lesz meg a létszám és tuti 0 pontot kap, vagy csak néhányat.

Ha egy ember el nem indulása miatt lesz egy másik esélyesnek nulla pontja, akkor nem nagyon van miről beszélni, felesleges a párbajsorozatot tovább folytatni érdeklődés hiányában. Bízom benne, hogy nem kell idáig eljutni.

Bár Pool még nem is jelentkezett. ;)

Pepa 02-12-2010 12:48

Quote:

Originally Posted by Elfi (Post 240663)
Csak próbáltam megkeresni a kiskapukat, nem magam miatt. .
Mindenki játszani fog nyilván, mert nyerni szeretne, csak nem mindegy ha már bezsebeltem az 5 pontot, akkor elindulok-e még azért, hogy a másikat megelőzzem ezáltalkevesebb pontot érjen el az adott fordulóban, vagy nem indulok el, mert úgy nem lesz meg a létszám és tuti 0 pontot kap, vagy csak néhányat.

Kiszámoltam az előző párbajsorozatra, hogy az új pontozási rendszerrel mi lett volna a végeredmény.

Nem 100%-ig biztos, mert siettem vele.

Pool 38
Tuvalu 38
Numera 33
Naz 31

Részemről rendben!:D

Ott leszek a sorozaton, ha időm is engedi. .:D

Kíváncsi lennék hogyan jött ki Attila, 3. helyezése, hisz 8 körben volt, és minden volt legalább 1 első helyezése.

J.Ati 02-12-2010 13:52

Quote:

Originally Posted by Elfi (Post 240663)
Csak próbáltam megkeresni a kiskapukat, nem magam miatt.

Kezedsz olyan lenni, mint Harcosok barátom :p:D

Szerintem szimplán játszunk, élvezzük a játékot, aztán díjátadón meg örüljünk egymásnak :)

J.Ati 02-12-2010 13:53

Quote:

Originally Posted by Pepa (Post 240676)
Kíváncsi lennék hogyan jött ki Attila, 3. helyezése, hisz 8 körben volt, és minden volt legalább 1 első helyezése.

Erre én is kíváncsi vagyok.
Összesítve többet nyertem, mint Pool, erre meg harmadik vagyok az új pontozás szerint :confused:

Redback 02-12-2010 13:56

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 240689)
Erre én is kíváncsi vagyok.
Összesítve többet nyertem, mint Pool, erre meg harmadik vagyok az új pontozás szerint :confused:

Itt jön ki az, hogy Pool nyert párbajain több játékos volt :)

J.Ati 02-12-2010 13:57

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 240690)
Itt jön ki az, hogy Pool nyert párbajain több játékos volt :)

Majd este átszámolom én is.

Princ 02-12-2010 15:30

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 240591)
A forduló végén -3 ponttal, vagy rosszabb összesített eredménnyel záró ország kizárásra kerül a párbajsorozatból,

Ha az összesített eredmény úgy értendő, hogy fordulónként a legjobb számít, akkor ezek a büntik legfeljebb jelzésértékűek, mivel elegendő 1 olyan nevezés ahol valóban nem lép be az illető és megvan a nulla pont.
Persze az egyedi elbírálást úgyse tudja semmilyen szabály felülmúlni. :)

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 240690)
Itt jön ki az, hogy Pool nyert párbajain több játékos volt :)

Egyedül Tuvalu nem veszített volna pontot az új rendszer miatt, azért előzne be a 2. helyre. Ezek lennének:

Pool 39,
Tuvalu 38,
Numera 36,
Naz 30 pont.

Elfi 02-12-2010 15:49

Elhihetitek, hogy a számolással nem az volt a célom, hogy bárkit is megbántsak és vitassam az elért helyezését.

Csupán érdekelt, hogy mennyiben változott volna az előző sorozat végeredménye, mert jelenleg mással nem lehet összehasonlítani az új pontozási rendszert.

A számolásom lehet, sőt biztos nem volt teljesen pontos, ezt jeleztem is, mivel melóhelyen nem tudtam nyugodtan számolni. .:D

Attila azért vesztett pontot, mert ha jól emlékszem a 6. vagy 7 fordulóban egy 3 fős párbajt nyert meg, ami most 0 pont lenne.

Ati 02-12-2010 15:56

Quote:

Originally Posted by Elfi (Post 240697)
Attila azért vesztett pontot, mert ha jól emlékszem a 6. vagy 7 fordulóban egy 3 fős párbajt nyert meg, ami most 0 pont lenne.

3 fős párbaj megnyerése nem nulla pont. 5 pont az első helyért, -3 pont a hátulról harmadik helyért, az +2 pont.


All times are GMT +1. The time now is 17:03.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu