Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Készenlét (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3117)

lucku 08-14-2008 21:10

Készenlét
 
Üdvözlök mindenkit.

Kíváncsiságból kérdezem, hogy ki mit szólna ahhoz, hogy a piacon, ezen belül én a nyersanyag piacra gondoltam, lehessen készenlétet eladni illetve venni?

olyan 1000-es egység érne 5%-nyi készültséget, így az árat magasan lehetne tartani

és hogy ne legyen emiatt óriási előnye a vásárlónak:

- 1 nap csak 1* lehet eladni illetve venni
- minden egység minimális ára 30000 arany körül..

Hát igen, tudom hogy badarságnak hangzik az egész, de ha valakinek van egy jobb ötlete ehez, akkor még megvalósítható is lehet...:rolleyes:

dreaman68 08-14-2008 21:22

jobb ötlet:
felejtsük el?:D

lucku 08-14-2008 21:23

nekem mind1 :D:D:D:p

Redback 08-14-2008 21:23

1. rossz helyen van a topic.
2. Badarság.

Nem akarlak megbántani tényleg, de szerintem ezt gondold át, hogy miért nem jó a mostani piac.

Druida 08-14-2008 21:25

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 186670)
1. rossz helyen van a topic.
2. Badarság.

Nem akarlak megbántani tényleg, de szerintem ezt gondold át, hogy miért nem jó a mostani piac.

nincs rossz helyen a topik, nem kell egyből a megbeszélések vagy mittomén mik közé vinni... főleg egy ekkora hülyeséget.

tulip 08-14-2008 21:26

5% készültségért minimum 30 milliót? Akik tudnak játszani, azok megoldják a készültség problémákat, ahogyan eddig is, akik nem tudnak játszani, azoknak nincs 30 milliójuk 5% készültségre.

lucku 08-14-2008 21:26

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 186670)
1. rossz helyen van a topic.
2. Badarság.

Nem akarlak megbántani tényleg, de szerintem ezt gondold át, hogy miért nem jó a mostani piac.

Persze hogy jó, én nem azt mondtam nem. CSak néha úgy vettem volna készültséget :P nekem mind1 ha nem piacon de valahogy jó lett volna pénzért "tankolni" :rolleyes:

dreaman68 08-14-2008 21:30

Quote:

Originally Posted by tulip (Post 186673)
5% készültségért minimum 30 milliót? Akik tudnak játszani, azok megoldják a készültség problémákat, ahogyan eddig is, akik nem tudnak játszani, azoknak nincs 30 milliójuk 5% készültségre.

akkor mi szükség rá?:confused:

Redback 08-14-2008 21:31

Quote:

Originally Posted by lucku (Post 186674)
Persze hogy jó, én nem azt mondtam nem. CSak néha úgy vettem volna készültséget :P nekem mind1 ha nem piacon de valahogy jó lett volna pénzért "tankolni" :rolleyes:

Szerintem akkor is badarság...Tulipnak igaza volt

lucku 08-14-2008 21:34

Quote:

Originally Posted by dreaman68 (Post 186675)
akkor mi szükség rá?:confused:

5%-on néha orik mólnak :D:D:D:D:D
Na jó, erre már nem kell válaszolni.
Rossz ötlet, értem én ennyien mondják csak igaz:D:D

Andrew 08-14-2008 21:37

Ez alapjáraton hülyeség, megcsavarva annyival, hogy akiknek sok pénzük van, azoknak most még több előnyük lenne :p

lucku 08-14-2008 21:40

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 186678)
Ez alapjáraton hülyeség, megcsavarva annyival, hogy akiknek sok pénzük van, azoknak most még több előnyük lenne :p

Akinek sok pénze van az tuti nem költ 30 milkát hogy egy csóró országtól még 20 fémet ellopjon.....:cool:

Druida 08-14-2008 22:01

Quote:

Originally Posted by lucku (Post 186680)
Akinek sok pénze van az tuti nem költ 30 milkát hogy egy csóró országtól még 20 fémet ellopjon.....:cool:

mondjuk akinek sok pénze van és profi, az alapból nem lop ennyiket ;)

lucku 08-14-2008 22:05

Quote:

Originally Posted by Druida (Post 186681)
mondjuk akinek sok pénze van és profi, az alapból nem lop ennyiket ;)


Így van..... Ezért nem lett volna hátránya a kis oriknak
De mivel roossz az ötlet, én is beismerem, ezért nem kell vele foglalkozni.:o:o;)

J.Ati 08-14-2008 23:33

Hát ez egy elég furi ötlet így elsőre, de ha kicsit mélyebbre megyünk és belegondolunk, hogy mit is szeretnél,akkor talán megérti mindenki.
Szóval eladod a készidet?
És mi alapján döndtjük el,hogy kinek mennyit ér a te készültséged?
Vagy ha felvennék tőled 100% készit,akkor pl. én azt hol tárolnám?
Lenne egy készültség raktár is?
Vagy akár csinálhatnánk külön készültség piacot is.Alapból 3-szor lehetne benézni,de a vipesek 5 alkalommal vehetnének a készültségpiacról készültséget.
Több ötletem nincs,de ha már így belemásztunk lehetne morált is eladni....:rolleyes:
Mondjuk a katonai morál drágább lenne, mint a sima,de a katonai morálért lehetne drágakővel is fizetni..
Még filózok és leírom, ha van valami ötletem ezzel kapcsolatban.

J.Ati 08-14-2008 23:34

Quote:

Originally Posted by lucku (Post 186682)
Így van..... Ezért nem lett volna hátránya a kis oriknak
De mivel roossz az ötlet, én is beismerem, ezért nem kell vele foglalkozni.:o:o;)

Bocsi,de még akartam írni ide ,ezért írtam.
Viszont már én se foglalkozok vele:)

Stev 08-15-2008 08:57

Quote:

Originally Posted by Druida (Post 186672)
nincs rossz helyen a topik, nem kell egyből a megbeszélések vagy mittomén mik közé vinni... főleg egy ekkora hülyeséget.

Hogyne lenne rossz helyen. Ati a megbeszélésekben már rég látta és kukázta volna.:D

lucku 08-15-2008 21:10

Tudom hogy az előzőek már feledésbe merültek... De ott van például az Aranyalma.
Ahol is készültségből pénz készül.
Ezt pl miért nem lehet tolvajokkal is megtenni?

Dus 08-15-2008 21:15

Quote:

Originally Posted by lucku (Post 186833)
Tudom hogy az előzőek már feledésbe merültek... De ott van például az Aranyalma.
Ahol is készültségből pénz készül.
Ezt pl miért nem lehet tolvajokkal is megtenni?

Mert varázslókkal nem tudsz más országtól lopni :)


Az ötletnek van egy alapja, amiben szerintem van amit érdemes lenne átgondolni, de ahogy előadtad, nem fűzök hozzá sok reményt...

lucku 08-15-2008 21:15

Lehetne például egy ilyen pont:

-A császár kirablása :D:D:D

A császár úgyis annyi mag farkasnak segít... nem tart otthol tolvajokat :rolleyes:

Dus 08-15-2008 21:16

Quote:

Originally Posted by lucku (Post 186837)
Lehetne például egy ilyen pont:

-A császár kirablása :D:D:D

A császár úgyis annyi mag farkasnak segít... nem tart otthol tolvajokat :rolleyes:

Azért az már gáz, hogy a saját topicodat offolod ;)

lucku 08-15-2008 21:17

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 186838)
Azért az már gáz, hogy a saját topicodat offolod ;)

Engem nem zavar :o:o

Zoli 08-16-2008 12:33

Szerintem is vissza kéne gondolnod az ötletet...magas hekin egy rengés elég sok épületet levisz...alapjáraton egy ori átlagban 4-5-ször tud rengetni, ha megfelelő minden...gondold el, hogy ő téged renget, MF-ek vagytok....csak neki 20 Mrd-je van, neked meg 1...1 nap alatt vesz magának annyi készit, hogy szarrá renget, szó szerint semmid nem marad, 1 mrd-ből talán (talán) vissza tudsz épülni, és nincs tartalékod...1 nap alatt...igenis hátrányba kerülnek a szegényebb orik.
(és nem tudom, hogy neked mennyi léd van, de az alapján amit írtál, sejthető, hogy véletlenül magad ellen beszélsz)

Dus 08-16-2008 13:29

És, ha úgy lenne megoldva, hogy az összes pénzed annyi %-ába kerül a készültség, amennyit veszel??
(összes pénzed=minden amit el tudsz adni a piacon, mínusz az országban elférő seregek és a általad elérhető maximum tudományszázalékhoz szükséges tekercsek száma. Éppen aktuális piac árral számolva...)
Tehát, ha pl 50% készültséget veszel, a pénzed 50%-a fog levonódni, ha van ennyi az oriban, ha nincs, nem vehetsz ennyi készültséget...
Ja és még annyi, hogy ugye az összes pénzedet kiszámolja a rendszer, de ugye a készültségeket, pl nem elitekért veszed, hanem aranyért...

(az összes pénzeded lehetne máshogy is számolni, csak egy példa volt)


így a gazdagabb orik, jóval drágábban veszik a készültséget, és ugye nem lehet olyan rengeteget venni. Én meggondolnám, hogy adok-e 100 millió aranyat, vagy többet 1% tolikészüliért :) (meg akkor már tényleg lehetne morált is vásárolni)...


És akkor még annyit raknék hozzá, hogy ez egy olyan piac lenne, amire az árukat a rendszer rakja ki, végtelen mennyiséget, szal ha veszel valamit ezen a piacon, akkor az a pénz egyszerűen kimegy a játékból, ami jót fog tenni sztem...

Redback 08-16-2008 13:33

SZerintem akárhogy lesz megoldva a fizetés vagy akármi, nem lesz jó

Andrew 08-16-2008 13:42

Ez egyre rosszabb :D:D

J.Ati 08-16-2008 14:39

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 186914)
Ez egyre rosszabb :D:D

Ezt most miért mondod?:D:D
Egyre jobb ötletek születnek.
A végén még morált is kirak a rendszer nekünk a morál piacra:D

Zoli 08-16-2008 15:15

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 186907)
És, ha úgy lenne megoldva, hogy az összes pénzed annyi %-ába kerül a készültség, amennyit veszel??
(összes pénzed=minden amit el tudsz adni a piacon, mínusz az országban elférő seregek és a általad elérhető maximum tudományszázalékhoz szükséges tekercsek száma. Éppen aktuális piac árral számolva...)
Tehát, ha pl 50% készültséget veszel, a pénzed 50%-a fog levonódni, ha van ennyi az oriban, ha nincs, nem vehetsz ennyi készültséget...
Ja és még annyi, hogy ugye az összes pénzedet kiszámolja a rendszer, de ugye a készültségeket, pl nem elitekért veszed, hanem aranyért...

(az összes pénzeded lehetne máshogy is számolni, csak egy példa volt)


így a gazdagabb orik, jóval drágábban veszik a készültséget, és ugye nem lehet olyan rengeteget venni. Én meggondolnám, hogy adok-e 100 millió aranyat, vagy többet 1% tolikészüliért :) (meg akkor már tényleg lehetne morált is vásárolni)...


És akkor még annyit raknék hozzá, hogy ez egy olyan piac lenne, amire az árukat a rendszer rakja ki, végtelen mennyiséget, szal ha veszel valamit ezen a piacon, akkor az a pénz egyszerűen kimegy a játékból, ami jót fog tenni sztem...




benthagyok 100 aranyat, fullosra veszem a készit, elmegy 50 arany, benyúlok a segélybe(+50 arany), 50% készi megint...50 aranyból 25 ért megint veszek 50% készit..amikor már ennél is röhejesebben kicsi összeg van nálam, megyek megint kiveszek a segélyből 100 aranyat, és 50-ért veszek készit..hmm...ha csak nekem lehetne, én lennék az isten :):):)

Andrew 08-16-2008 15:18

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 186925)
Ezt most miért mondod?:D:D
Egyre jobb ötletek születnek.
A végén még morált is kirak a rendszer nekünk a morál piacra:D

Iiiiigeeeen? Jó, Te akartad :D:D
Nekem meg az az ötletem, hogy mindent lehessen árulni vazeg! Én el akarom adni a tanyámat meg a hírnevemet is! Követelem, hogy legyen az épületeknek, a hírnévnek, tábornokoknak, sőt, még a személyiségeknek is piaca!
Na, kinek tetszik? :D:D:D

Zoli 08-16-2008 15:21

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 186933)
Iiiiigeeeen? Jó, Te akartad :D:D
Nekem meg az az ötletem, hogy mindent lehessen árulni vazeg! Én el akarom adni a tanyámat meg a hírnevemet is! Követelem, hogy legyen az épületeknek, a hírnévnek, tábornokoknak, sőt, még a személyiségeknek is piaca!
Na, kinek tetszik? :D:D:D

nekeeeeeem :):):)

Dus 08-16-2008 16:50

Quote:

Originally Posted by Zoli8 (Post 186932)
benthagyok 100 aranyat, fullosra veszem a készit, elmegy 50 arany, benyúlok a segélybe(+50 arany), 50% készi megint...50 aranyból 25 ért megint veszek 50% készit..amikor már ennél is röhejesebben kicsi összeg van nálam, megyek megint kiveszek a segélyből 100 aranyat, és 50-ért veszek készit..hmm...ha csak nekem lehetne, én lennék az isten :):):)

Ha egy picit figyelmesebben rájönnél, megtudnád, hogy ez csak akkor működne, ha nem lenne rúnád, sem semmi a raktárban, semmi a piacon (amit kiraktál), csak annyi egységed amennyi elfér, és annyi tekid, amennyi a max bónuszt adja...És, hogy akkor még a segéllyel se lehessen játszani, akkor a segély is számjtson bele a "pénzed" kiszámításába...

De jó szórakozást, hogyha az össze pénzed a segélyen kívül 100 arany :)

Zoli 08-16-2008 17:41

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 186944)
De jó szórakozást, hogyha az össze pénzed a segélyen kívül 100 arany :)


te is olvashatnál figyelmesebben, például az általad idézett szöveg első szavát ;)

Dus 08-16-2008 19:15

Quote:

Originally Posted by Zoli8 (Post 186945)
te is olvashatnál figyelmesebben, például az általad idézett szöveg első szavát ;)

De épp ezt mondtam: nem csak az oriban lévő pénz számít, hanem minden számít (és nem csak az arany...)
Tehát, attól még mert kipakolsz poiacra vagy mittomén, nem lesz kevesebb e szempontból a pénzed...
Ha meg tényleg csak 100 aranyat tartassz, akkor meg igaz az, hogy a segélyen kívül, csak 100 aranyad van...

csabi 08-16-2008 19:19

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 186949)
De épp ezt mondtam: nem csak az oriban lévő pénz számít, hanem minden számít (és nem csak az arany...)
Tehát, attól még mert kipakolsz poiacra vagy mittomén, nem lesz kevesebb e szempontból a pénzed...
Ha meg tényleg csak 100 aranyat tartassz, akkor meg igaz az, hogy a segélyen kívül, csak 100 aranyad van...

szöviknél karaván?

Zoli 08-16-2008 19:19

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 186949)
De épp ezt mondtam: nem csak az oriban lévő pénz számít, hanem minden számít (és nem csak az arany...)
Tehát, attól még mert kipakolsz poiacra vagy mittomén, nem lesz kevesebb e szempontból a pénzed...
Ha meg tényleg csak 100 aranyat tartassz, akkor meg igaz az, hogy a segélyen kívül, csak 100 aranyad van...

Látom még mindig nem értesz, de túl jó kedvem van, hogy tovább magyarázzam.Egészségedre, ez az egész akkor is hülye ötlet :p :)

Druida 08-16-2008 22:17

Quote:

Originally Posted by Zoli8 (Post 186951)
Látom még mindig nem értesz, de túl jó kedvem van, hogy tovább magyarázzam.Egészségedre, ez az egész akkor is hülye ötlet :p :)

Ez az üzenet kifejezetten tetszett a következő fórumozóknak:
Dus

behalok, hogy mindig az tetszik neked, ami pont ellened szól.

Zoli 08-17-2008 04:28

Miért? közös nevezőre jutottunk, és ennek örül, sztem tööök jóóó :)

Killer 08-17-2008 05:44

nem hiszem el hogy egyáltalán foglalkoztok ezzel:P
akkor már miért,nem lehet tábit is venni stb......
sőtt megveszem csáknoriszt:D:D:D

Dus 08-17-2008 10:48

Quote:

Originally Posted by Druida (Post 186983)
Ez az üzenet kifejezetten tetszett a következő fórumozóknak:
Dus

behalok, hogy mindig az tetszik neked, ami pont ellened szól.

Egyszerű: nem vitatkozunk fölödlegesen egy hülye témán és ezért ;)
Meg, mert ismerem annyira magam, hogy én nem tudnám abbahagyni, ezért örülök, hogy a másik hagyja abba :D

Andrew 08-17-2008 13:12

Quote:

Originally Posted by taszi (Post 187003)
nem hiszem el hogy egyáltalán foglalkoztok ezzel:P
akkor már miért,nem lehet tábit is venni stb......
sőtt megveszem csáknoriszt:D:D:D

Hö, a tábivevés az én ötletem :D:D:D


All times are GMT +1. The time now is 01:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu