Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Filmek, sorozatok, TV (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Star Trek fan club (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2202)

Valezius 07-08-2009 12:22

XXV. század: Borg a föderáció ellen
 
Egy kis beszélgetésre invitálnám a kedves olvasót.
A filmek alapján amit láttam a Borggal a legnagyobb baj, hogy nem került szóba sose, hogy olyan gyenge pontja lenne, ami hosszútávon felénk billenthetné a mérleg nyelvét.

A 8. filmben a Borg egyetlen kockával támadta a Földet, és nem sok hiányzott, hogy sikert arasson.
Tehát ha a Borg úgy dönt, hogy támadásba lendül a stratégiánk elégtelen lesz, hogy megállítsa.

Minden más ellenség olyan, hogy a föderáció tiszteletben tartja lakosai életét, és kultúráját. De a Borgnak nincsenek lakosai, egyetlen közös tudat. És nincs kultúrája.
A föderáció mégis úgy harcol ellene, mint bármely más ellenség ellen, ha a Borg támad, megpróbálnak védekezni. Eddig sikerült. De képtelenség, hogy mindig sikerüljön.

Végül győzni fogunk, ez biztos :) (Még ha a harc még reménytelenebb, mint a Skynet elleni :D)
Szerintem jó kis sorozatotot lehetne ebből csinálni :)

Szóval hogy fogjuk legyőzni a Borgot?
Vajon a galaxis népei összefognak, és kiirtják (esetleg kiszabadítják az asszimiláltakat), esetleg a múltban kéne lecsapni?
Vagy végül a Borgot egy belső lázadás fekteti kétvállra?

Ha van kedvetek írjatok a témához kapcsolódóan.

Ati 07-08-2009 12:32

Egyszer már sikerült legyőzni a Borgot, nem? :eek:

Valezius 07-08-2009 13:22

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 218639)
Egyszer már sikerült legyőzni a Borgot, nem? :eek:

Mondhatjuk, hogy egy hatalmas pofont kaptak, de ettől még nem szűnt meg a Borg fenyegetés

Ati 07-08-2009 13:24

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 218643)
Mondhatjuk, hogy egy hatalmas pofont kaptak, de ettől még nem szűnt meg a Borg fenyegetés

Bevallom, hogy a filmeket nem láttam (egyet sem), csak a sorozatot. A sorozatban volt diadalmas csatájuk. Ezek szerint a filmben is.

Hasonló elven győztek a filmben? (A részleteket el ne mondd, hátha egyszer meg akarom nézni. :D)

Valezius 07-08-2009 14:45

Nekem tetszenek a filmek, most hogy itt a nyár, meg is néztem mind a 10-et (az újat meg moziban láttam pár hete :) )
A 8. filmben szerepelnek a Borgok, ez a film nem kötődik a többihez, úgyhogy magában is nézhető. (És érdemes is megnézni)
És mit ad isten sikerül megnyerni a csatát a Borg ellen :) Egyébként a film a Voyager 3. évadéval egy időben játszódik, legalábbis azt mondták nekem...

Spoiler
Ha a VOY végére gondolsz, akkor én sok hasonlóságot nem látok.

Ati 07-08-2009 14:47

Akkor máris két különböző módszer, ahogy le lehet őket győzni. :D

Valezius 07-08-2009 15:03

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 218660)
Akkor máris két különböző módszer, ahogy le lehet őket győzni. :D

Az nem győzelem, amikor ők megtámadnak, mi pedig megpróbálunk túlélni, és abban reménykedünk, hogy egyszer olyan jól sikerül, hogy többet nem támadnak :D

Andrew 07-08-2009 19:35

Voyager-t nézve szerintem jó sok NAGY pofont kapott a Borg :D

Pepa 07-10-2009 07:36

A borg ellen már megvan a megoldás, csak nem lehet kordában tartani. A tökéletes molekula ( vagy mi a neve) már egyszer olyan győzelmet aratott a borgon, amit azóta se értenek. Egy ilyen molekula egy kockát és 600.000 dolgozót pusztított el. A borgok folyamatosan ezt keresik, de még nem jöttek rá a megoldásra. A Voyager-en sikerült egy ilyen molekulát valamilyen tároló reteszbe tenni egy rövid ideig, ahol maga maga Hetes mondja el, emnniyre vágynak rá.

Pepa 07-10-2009 07:40

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 218638)
Egy kis beszélgetésre invitálnám a kedves olvasót.
A filmek alapján amit láttam a Borggal a legnagyobb baj, hogy nem került szóba sose, hogy olyan gyenge pontja lenne, ami hosszútávon felénk billenthetné a mérleg nyelvét.

A borgnak van egy nagyon gyenge pontja. Nem tud természetes úton szaporodni. "Ők" csak csinálni tudják magukat, így egyértelműen kihalásra vannak ítélve.


All times are GMT +1. The time now is 17:51.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu