Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Bank működése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1540)

apija 03-07-2007 20:49

Bank működése
 
Emberhiány esetén a bank a pénzlopások ellen ugyanúgy véd (remélem jól tudom).
Emberhiány esetén viszont más épület viszont nem működik.
Volna e annak értelme, ha nincs annyi ember az oriban, hogy a bank működjön, akkor ugyan úgy lehessen lopni, mintha nem is tartana bankot.

Szerintem elég jó kis konfliktusok adódnának ebből, ha értelmes pénzlopásokat lehetne eszközölni.:D :D :D

Ha volt már erről szó, akkor bocsi a felvetésért.

Valezius 03-07-2007 20:53

Én még nem találkoztam azzal, hogy a megbeszélések között fel lett volna vetve.
Így lenne logikus valóban, és nem tudom, hogy miért így van, ahogy most működik. Illetve amellett se tudok érvelne, hogy így maradjon, de ameddig így van, addig kihasználom azt az előnyt, hogy kevesebb ház kell. :)

Bea Baba 03-07-2007 20:55

Quote:

Originally Posted by apija (Post 78635)
Emberhiány esetén a bank a pénzlopások ellen ugyanúgy véd (remélem jól tudom).
Emberhiány esetén viszont más épület viszont nem működik.
Volna e annak értelme, ha nincs annyi ember az oriban, hogy a bank működjön, akkor ugyan úgy lehessen lopni, mintha nem is tartana bankot.

Szerintem elég jó kis konfliktusok adódnának ebből, ha értelmes pénzlopásokat lehetne eszközölni.:D :D :D

Ha volt már erről szó, akkor bocsi a felvetésért.



nemtom, h volt e már róla szó, de sztem jó igy ahogy van, mivel reális, h attól mert mér nem melózik senki a bankban, attól még a páncélszekrény zárva lehet:p
másik dolog, h ha ez kierülne a játékból a bank vesztene jelentőségéből, mert csak akkor lenne jobban hasznáható ha már kereskedők vunk:) persze kinek mennyire jelentős:D

BimmBimm 03-07-2007 20:55

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 78637)
Én még nem találkoztam azzal, hogy a megbeszélések között fel lett volna vetve.
Így lenne logikus valóban, és nem tudom, hogy miért így van, ahogy most működik. Illetve amellett se tudok érvelne, hogy így maradjon, de ameddig így van, addig kihasználom azt az előnyt, hogy kevesebb ház kell. :)

A banknak van egy olyan funkciója is hogy a kereskedőknél kamatot ad, az viszont emberhiánynál visszaesik, ill. megszűnik... asszem

dreaman68 03-07-2007 20:58

sztem reális lenne ha a bank se működne akkor ha emberhiány van. senkise tart 100% foglalkozottságot sztem most úgy h a bankja nem működik csak
a jelentőségéből pedig sztem nem vesztene

*akkor van ciki ha enm működik emberhiány mellett és ezt nem tudtuk és égünk:D*

Kancsendzönga 03-07-2007 20:58

Nem tartok bankot, kp minimális szokott lenni az orimban, sztem ne védjenek emberhiány esetén a bankok:D

Valezius 03-07-2007 21:00

Quote:

Originally Posted by dreaman68 (Post 78641)
sztem reális lenne ha a bank se működne akkor ha emberhiány van. senkise tart 100% foglalkozottságot sztem most úgy h a bankja nem működik csak
a jelentőségéből pedig sztem nem vesztene

*akkor van ciki ha enm működik emberhiány mellett és ezt nem tudtuk és égünk:D*

Akkor én senki vagyok, mert én direkt úgy számolom ki, hogy mennyi ház kell, persze ingadozik a népség, de ha kicsit leáll egy-két torony is az nem baj. :)

Quote:

Originally Posted by bimmbimm (Post 78639)
A banknak van egy olyan funkciója is hogy a kereskedőknél kamatot ad, az viszont emberhiánynál visszaesik, ill. megszűnik... asszem

Tudom, de én nem vagyok kereskedő. Szóval megspórolok a 10bankommal vagy 2házat. :D

dreaman68 03-07-2007 21:00

Quote:

Originally Posted by Kancsendzönga (Post 78642)
Nem tartok bankot, kp minimális szokott lenni az orimban, sztem ne védjenek emberhiány esetén a bankok:D

felsőbb szinteken van sok értelme a banknak..

Bea Baba 03-07-2007 21:06

szerintem igenis védjenek, mint már mondtam igy reális:D
mint tudjuk 2ö bankkal elég sok készpénzt lehet bevédeni, és nagy hekin 20 bank nem oszt, nem szoroz.. készpénzre meg szükség van... az h eggyesek inkább élezik az orit, és aztán fel vannak háborodva mert nem tudják belopni, azok oldják meg....:mad: en vegyétek már ezt is ki... mert ondjuk aki azt a 20 helzet ennek áldozza be, legalább ennyi előnyt kapjon, mert azért alsó szinten az a 20 épület is számit...:(


All times are GMT +1. The time now is 08:08.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu