Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Tekercs amortizáció időpontja (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4025)

Dynosaur 01-15-2010 19:53

Tekercs amortizáció időpontja
 
Sziasztok! :)

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ki milyen praktikát tud a tekercsamortizáció időpontjának megállapítására.

Hallottam már olyat, hogy ha feljutásnál a köreid száma amikor osztható kilenccel, akkor van az amortizáció!

Ez 5. szinten be is jött. A fennebbi szinten lévő országomnál meg már nem. Igaz egy jó ideig szabin voltam, aztán újráztam vele, szóval lehet valamelyik belekutyult a körök számolásában... :) Vagy csak simán a lépést nem is vette figyelembe az "amortizáció", és így mivel nem pont 19 körnél léptem, ezért eltolódott pár körrel... Nem tudom... :o

Szóval érdekelne, hogy ki, mit tud mondani erről? :)

Szesy 01-15-2010 20:50

Nekem egyszer azt írta valaki erre a kérdésre, hogy figyeljem a körváltásokat és elöbb utóbb kiszúrom:D

Hex 01-15-2010 21:03

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 236969)
Sziasztok! :)

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ki milyen praktikát tud a tekercsamortizáció időpontjának megállapítására.

Hallottam már olyat, hogy ha feljutásnál a köreid száma amikor osztható kilenccel, akkor van az amortizáció!

Ez 5. szinten be is jött. A fennebbi szinten lévő országomnál meg már nem. Igaz egy jó ideig szabin voltam, aztán újráztam vele, szóval lehet valamelyik belekutyult a körök számolásában... :) Vagy csak simán a lépést nem is vette figyelembe az "amortizáció", és így mivel nem pont 19 körnél léptem, ezért eltolódott pár körrel... Nem tudom... :o

Szóval érdekelne, hogy ki, mit tud mondani erről? :)

a lépésnél biztos, hogy nem szakad meg ez a sorozat, akkor is úgy kopik, ahogy kell. Van egy egyszerű módja, hogy megtudd :) nézd, a tekiket, hogy mikor kopnak, vagy csak annyi lakitekit legyen benn, hogy kopásnál ne legyen elég hely mondjuk a kocsmában és ha el megy pár kattincs, pontosan tudni fogod ismét, hogy honnan kell a 19 kört számolnod

Dynosaur 01-15-2010 21:09

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 236979)
a lépésnél biztos, hogy nem szakad meg ez a sorozat, akkor is úgy kopik, ahogy kell. Van egy egyszerű módja, hogy megtudd :) nézd, a tekiket, hogy mikor kopnak, vagy csak annyi lakitekit legyen benn, hogy kopásnál ne legyen elég hely mondjuk a kocsmában és ha el megy pár kattincs, pontosan tudni fogod ismét, hogy honnan kell a 19 kört számolnod

nem úgy értem, hogy megszakad, hanem pont az, hogy folytatódik... de ha 3 köröm volt hátra körváltásnál a kopásig, akkor utána 3 körnél kopik a tekim, és nem 19-nél... :)

mondjuk nem egy rossz ötlet, ha a HT kirakja piacra mielőtt elmegy! :)

egyenlőre maradok Szesy tanácsánál... ;)

Hex 01-15-2010 21:12

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 236980)
nem úgy értem, hogy megszakad, hanem pont az, hogy folytatódik... de ha 3 köröm volt hátra körváltásnál a kopásig, akkor utána 3 körnél kopik a tekim, és nem 19-nél... :)

ezt írtam én is :D vagyis azt, ha 3 köröd volt hátra a kopásig, akkor lépés után a 3. körnél bekopik a teki.

beteg vagyok, nem tok normális mondatokat írni

Dynosaur 01-15-2010 21:14

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 236981)
ezt írtam én is :D

akkor én értettelek félre... sorry... :o :)

asszem ma éjjel lesz a következő... szóval majd holnap figyelek... :)

Ati 01-15-2010 21:19

Minden 19. körben kopik. 5. szinten ezt könnyen ki tudod számolni (mikor osztható 19-cel), fellépéskor pedig fellépés előtt megnézed, hogy mikor kopott utoljára, és a következő szinten ahhoz viszonyítod a +19 kört. Ha erről lemaradtál már, akkor figyeled a kopást, egyszer látod, hogy mikor történik, és onnantól 19 körönként.

Totya&Törpe 01-19-2010 14:55

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 236985)
Minden 19. körben kopik. 5. szinten ezt könnyen ki tudod számolni (mikor osztható 19-cel), fellépéskor pedig fellépés előtt megnézed, hogy mikor kopott utoljára, és a következő szinten ahhoz viszonyítod a +19 kört. Ha erről lemaradtál már, akkor figyeled a kopást, egyszer látod, hogy mikor történik, és onnantól 19 körönként.

És ahol ez így nem igaz ott mi a gond?:D
van egy y-ba lévő orim ahol hiába számolom ilyen módon nem akkor kopik:)
erre vmi ötlet mitől lehet ?
jah és megnéztem mikor kopik attól kezdve ugye 19 körönként és 4napig stimmelt aztán megint nem ...és nem én violtam béna matekból több emberkével is kiszámoltattam és nekik is az jött ki ami nekem és mégsem úgy történt :)
ez mitől lehet?

Ati 01-19-2010 15:00

Quote:

Originally Posted by Totya&Törpe (Post 237645)
És ahol ez így nem igaz ott mi a gond?:D
van egy y-ba lévő orim ahol hiába számolom ilyen módon nem akkor kopik:)
erre vmi ötlet mitől lehet ?
jah és megnéztem mikor kopik attól kezdve ugye 19 körönként és 4napig stimmelt aztán megint nem ...és nem én violtam béna matekból több emberkével is kiszámoltattam és nekik is az jött ki ami nekem és mégsem úgy történt :)
ez mitől lehet?

Az ország játékban töltött idejéhez képest nézd.

Ha 2 kört szabin voltál (tudom, hogy ilyen nincs, most csak példa), akkor ettől nem 17 játékban töltött kör után fog kopni, hanem 19 játékban töltött kör után. Mivel eközben volt 2 kör, amíg nem voltál játékban, ezért óraidő szerint ez 19+2, vagyis 21 órát jelent. De játékban töltött körök tekintetében ez továbbra is 19.

Totya&Törpe 01-19-2010 15:04

szóval amikor regiztem az orit abból következtessem ki hogy mikorra is jönne ki a kopás?:)
és ezekszerint akkor ha szabizok 73 orát utána jövök vissza akkor már borúlt is a jól megszokott kopás?


All times are GMT +1. The time now is 15:20.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu