Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Drágakövek és a Hódító makrogazdasága (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2631)

bandes 01-07-2008 23:41

Drágakövek és a Hódító makrogazdasága
 
Sziasztok!

Nem régóta játszom, és még a közgázra sem járok, szóval egy kis segítség kellene hogy átlásssam a játékot. Felmerült bennem egy kérdés: A hoditoban honnan jön a pénz? Aztán egy másik is gyorsan: Hova tűnik? Sztem csak a drágakövek eladásából lesz pénz, a többi tranzakció esetén a játékosok között cserélődik, így attól nem lesz az adott csoportban több arany, csak más elosztásban. Na persze van még az aranyalma varázslat, meg a bónusz, de nem hinném, hogy ez jelentős összeg lenne. (Nem sokan szokták szerintem a varik készülijét aranyalmára pazarolni, akik meg nem vipesek, a legtöbben nem szenvednek a bónuszért) Tehát koncentráljunk csak a drágakövekre:
Na most, ami engem igazából érdekel, az az, hogy egyes csoportokban más a drágakő ára, ezáltal több/kevesebb pénz szerezhető egyes csoportokban. Egy szintlépés után kellemetlen lehet, ha az előző csoportban tized annyi volt a drágakő ára, mint egy másik csoportból éppen felléppő rivális orinak... Sztem ez így igazságtalan... Vagy nem?
A másik kérdés ehhez kapcsolódóan: Van mondjuk egy csoport, ahol tartósan 2000 az arany (ha jól tudom ez a max) A szintlépő orik általában tekercsben viszik ki a pénzüket, így minimális kp hagyja el az adott csoportot. Nem inflálódik el az ilyen csoport?
Csak egy drasztikus példa: (egyszerűség kedvéért tegyük fel, hogy 1 orinak átlagban 1 drágakőbányája van): drágakő ára: 10, orik száma: 1000 -> termelés egy kör alatt 10k arany plussz az egész csopiba. Ha 1000 a drágakő értéke, akkor 100szor ekkora az érték körönként, szóval 1M. Ez azért jelentős különbség lesz egy idő után, nem?
A válaszokat előre is köszönöm!

Hali!

J.Ati 01-07-2008 23:44

Pénzt kereskedéssel is lehet csinálni,erre való a kereskedő személyiség.

bandes 01-07-2008 23:47

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 149646)
Pénzt kereskedéssel is lehet csinálni,erre való a kereskedő személyiség.

Uhh, erre nem gondoltam, köszi a gyors választ. Akkor nem kell félni hogy összeomlik a hód gazdasága? :p

Pali papa 01-07-2008 23:48

Quote:

Originally Posted by bandes (Post 149649)
Uhh, erre nem gondoltam, köszi a gyors választ. Akkor nem kell félni hogy összeomlik a hód gazdasága? :p

Eddig még nem tette... :)

Andrew 01-07-2008 23:49

bank +újrázás :)
csal tömören :D

J.Ati 01-07-2008 23:51

Quote:

Originally Posted by bandes (Post 149649)
Uhh, erre nem gondoltam, köszi a gyors választ. Akkor nem kell félni hogy összeomlik a hód gazdasága? :p

Ahoz már túl sok benne a lé:)
Nem hinném,hogy összeomlana:D

A kezdéskor is kapsz egy adott lét szóval azt is számold bele minden csopiba és az alap drágakövek/drágakőbányák.A piaci áraktól függ a drágakavics ára is.

Tehát egy csopiban sok lé forog.

J.Ati 01-07-2008 23:52

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 149652)
bank +újrázás :)
csal tömören :D

Ez is igaz:D
Így is lehet szép manit csinálni:D

bandes 01-08-2008 00:02

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 149652)
bank +újrázás :)
csal tömören :D

Oké, ez meggyőzött arról, hogy csőd az nem lesz. De mi van az inflálódással ha netán tartósan 2000 lenne a drágakő? A pénz elértéktelenedik, és megugrik a nyersiknek, katiknak, és tekiknek is az ára.
Más: Ezek szerint abban a csopiban éri meg jobban a kereskedő személyiség, ahol alacsonyabb a drágakő ára. (Szóljatok ha ezt már a segítség kezdőkhöz írjam)

J.Ati 01-08-2008 00:16

Szerintem nem kell félned,hogy összeomlik a hód,mert valaki kiveszi belőle a pénzt.
A pénz lentről indul 5.szintről aztán vagy az 1/A-ban végzi ,ahol még több a lé van,vagy valahol elakad és kirepül, de a pénz soha nem fogy el.
Itt most ne Magyarország gazdasági helyzetét képzeld el,hogy eltűnik a pénz és azt se tudod hova.
Ez egy játék és van pénz,bőven;)

Tavacska 01-08-2008 00:26

bevallom őszintén és nőiesen, sose gondolkodtam el a drágakő gazdasági hasznán...
egyszerűen imádom azokat :-))


All times are GMT +1. The time now is 19:23.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu