Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Szabadidő, Sport (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Könyvek, avagy ki mit olvas éppen... (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=102)

Chris 02-01-2006 13:21

Üdvözlet! :)

Nagyon szeretem Tolkien, és Pratchett műveit :)
Másik nagy kedvencem George R. R. Martin (résztvett a Homályzóna megalkotásában). Pár könyve, és novellája jelent meg magyarul. Novellák közül a Homokkirályokat (valamelyik régebbi Galactikában jelent meg), és a Kóbor lovagot (A legendák II novellagyűjteményben adták ki) tudom ajánlani. Mind a két mű elgondolkodtató, tanulságos, és szórakoztató.
Regényei közül a Lázálmot, és a Jég és Tűz dalának (Song of Ice and Fire) köteteit említeném meg. A Lázálom sajnos nem a legjobb minőségben jelent meg, de ha valaki szereti a vámpírokról szóló történeteket el fogja nézni ezt a hiányosságot.
A Song of Ice and Fire ciklusból magyarul a Trónok harca, a Királyok csatája és a Kardok vihara jelent meg (angolul a 4. részt is kiadták már). A mű olvastatja magát, és alig lehet letenni.

Gyula 02-01-2006 14:51

Valami új.
 
Hát ez eddig olvasottak alapján nem tudom hogy feog nekek tetszeni, de fantasyn kívül vannak más könyvek is, csk két kedvencemet írnám ide. :)

Sienkiewiczh: Quo vadis
Robert Merle: Malevil illetvet it bármelyik Merle könyvet írhatnám.

jah és még egy Zane Gray western regényein tanultam meg olvasni :)

Chris 02-01-2006 15:14

Quote:

Originally Posted by Gyula
de fantasyn kívül vannak más könyvek is...

Teljesen igazad van, pl. ott a sci-fi... :D :D :D

Szigibabe 02-01-2006 18:18

Quote:

Originally Posted by Gyula
Sienkiewiczh: Quo vadis
Robert Merle: Malevil illetvet it bármelyik Merle könyvet írhatnám.
jah és még egy Zane Gray western regényein tanultam meg olvasni :)

hat nem hittem volna, hogy rajtam kivul meg valaki mas is Robert Merle konyveken nevelkedett... en legalabbis 14 eves koromra mar kiolvastam az otthon megtalalhato 8-10 Merle konyvet.
Sienkiewich: Quo Vadis-rol pedig csak annyit, hogy nem tudtam letenni, akarhanyszor olvastam... :)

szoval en konyvekbol is mindenevo vagyok. szeretem peldaul Bohumil Hrabal: Veres tortenetek es legendak; viszont ugyanugy szeretem Leslie L. Lawrence es Vavyan Fable konyveket is...
hat igen, a valtozatossag gyonyorkodtet! :D

Szigibabe 02-01-2006 18:19

ja hat es igen... a temara visszaterve en is kb 12 evesen olvastam ki a Gyuruk urat... :)

Etyekwood 02-01-2006 18:26

Jó, jó, de azért ne feletkezzünk, meg a magyar írók remek és kultusz műveiről sem, mint Gárdony Egri Csallagok -járól sem, mert én azt olvastam is és szeretem:)

Simán a legjobbak közé sorolom:)

puma 02-01-2006 18:54

Nekem a top a Gyűrűk Ura,bármilyen mennyiségben és formában:)
Most éppen Hochhuth Helytartó-lyát olvasom.
Száz szónak is 1 a vége,mindegy mi az csak legyen min.250 oldal:D

Ice/Tigg 02-01-2006 19:05

Quote:

Originally Posted by puma
Nekem a top a Gyűrűk Ura,bármilyen mennyiségben és formában:)
Most éppen Hochhuth Helytartó-lyát olvasom.
Száz szónak is 1 a vége,mindegy mi az csak legyen min.250 oldal:D

Tudom ajánlani Háború és Béke. Az párszor 250 és nem is rossz!

Cassandra 02-01-2006 19:06

Sokféleség, pont ez az, ami miatt szeretek olvasni, legyen szó klasszikusról vagy meséről, mindkettőben fellelhető valami, ami miatt szeretni kell :D
Lőrinc L. László könyvek az én polcomon is sokakoznak, de manapság már nem nagyon találok benne újjat, mind mondhatni egy kaptafára készül, az utolsó könyvem tőle A Kicsik, az angol énjétől pedig a Megfolytott viking mocsara, de egyellőre nem tervezem újjabb kötetek beszerzését.;)
Merle könyvekhez is volt már szerencsém, de sajnos, csak 1-2 kötethez.
Ha már magyar írókrol van szó, nekem Madáchtól Az ember tragédiája a legkedvesebb.:)

puma 02-01-2006 19:06

Quote:

Originally Posted by Ice/Tigg
Tudom ajánlani Háború és Béke. Az párszor 250 és nem is rossz!

Már olvastam,és sztem is jó :)


All times are GMT +1. The time now is 23:00.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu