Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Filmek, sorozatok, TV (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=25)
-   -   David Lynch művei (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=316)

Arwen 03-07-2006 15:47

David Lynch művei
 
Kedvenc rendezőm David Lynch, rajongok a Twin Peaks című sorozatért. :)Várom ide hasonló érdeklődésű emberkéket. Remélem nem én vagyok az egyetlen Lynch fan a hódítóban ;)

Mivel most megint nyomatják a sorozatot, talán ide is írnak néhányan. :)

director 03-07-2006 17:47

Quote:

Originally Posted by Arwen
Kedvenc rendezőm David Lynch, rajongok a Twin Peaks című sorozatért. :)Várom ide hasonló érdeklődésű emberkéket. Remélem nem én vagyok az egyetlen Lynch fan a hódítóban ;)

Mivel most megint nyomatják a sorozatot, talán ide is írnak néhányan. :)

egy olyan választ szeretnék, hogy minden, ami nem twin peaks :).. jó, az sem olyan vészes azért.. :)

Enkidu 03-07-2006 19:01

Nekem mindenképpen favorit a Lost Highway, az a legelborultabb, a szőke csajt is imádom benne meg az őrült zenéket. :) A Mulholland is tetszett, bár kicsit már túlmisztifikált (idáig 3 értelmezési lehetőséget találtam ki a haverommal, és nem tudunk dönteni :) persze ez nem baj). A Radírfej is nagyon jó, hihetetlenül ütős hangulata van, egy-két apróság miatt olyan erősen gyomorforgató, hogy többen abbahagyták menet közben ismerőseim közül, akiknek ajánlottam. :D Szerintem az a film inkább a tudatalattira hat, mint a tudatos énre. Jó minimalista stílusúnak tűnik, ugyanakkor hatalmas műgond van benne. A Kék bársony szerintem Lynch egyik legjobbja a Lost Highway mellett, letisztult, érthető, de egyéni és érdekes. A Twin Peaks szintén nagyon király - ahhoz képest, hogy sorozat. De azért mégiscsak egy sorozat, amit nagyközönségnek szántak, némi erőltetett romantikával és drámával, ezért szerintem igazából nem mérhető Lynch "rendes" filmjeihez. Az más kérdés, hogy nem volt még sorozat a TP-en kívül, amit lelkesedve, izgulva és rajongva néztem volna végig. :D

Lenti hármat nem láttam, sokat vesztettem? (Dűnét azért halogatom, mert 1000 éve olvastam a könyvet és nem emlékszek semmire.)

Arwen 03-08-2006 11:56

Quote:

Originally Posted by Enkidu
Nekem mindenképpen favorit a Lost Highway, az a legelborultabb, a szőke csajt is imádom benne meg az őrült zenéket. :) A Mulholland is tetszett, bár kicsit már túlmisztifikált (idáig 3 értelmezési lehetőséget találtam ki a haverommal, és nem tudunk dönteni :) persze ez nem baj). A Radírfej is nagyon jó, hihetetlenül ütős hangulata van, egy-két apróság miatt olyan erősen gyomorforgató, hogy többen abbahagyták menet közben ismerőseim közül, akiknek ajánlottam. :D Szerintem az a film inkább a tudatalattira hat, mint a tudatos énre. Jó minimalista stílusúnak tűnik, ugyanakkor hatalmas műgond van benne. A Kék bársony szerintem Lynch egyik legjobbja a Lost Highway mellett, letisztult, érthető, de egyéni és érdekes. A Twin Peaks szintén nagyon király - ahhoz képest, hogy sorozat. De azért mégiscsak egy sorozat, amit nagyközönségnek szántak, némi erőltetett romantikával és drámával, ezért szerintem igazából nem mérhető Lynch "rendes" filmjeihez. Az más kérdés, hogy nem volt még sorozat a TP-en kívül, amit lelkesedve, izgulva és rajongva néztem volna végig. :D

Lenti hármat nem láttam, sokat vesztettem? (Dűnét azért halogatom, mert 1000 éve olvastam a könyvet és nem emlékszek semmire.)

Dűnét mindenképp nézd meg, nekem az nagyon bejött.
Mulholland-t én egyáltalán nem tudom értelmezni, mondjuk csak 1x láttam, de majd talán lesz vmikori időm megnézni még párszor.
Kék bársony és Lost highway szintén profi. A színészeket is bírom, akiket tökéletesen összeválogat.
A zene minden filmjében fantasztikus.
Azért nekem a TP is nagyon tetszett, pláne, h nem lett happy end. Ragyogó karaktereket sorakoztatott fel, sok humorral.

Mulholland értelmezés?

Davalon 03-08-2006 12:03

Szerintem a Twin Peaks nem onnantól lesz rossz, hogy Lynch kiszáll belőle, hanem már a 3. résztől:) Mulholland Drive megér még egy misét, azaz érdemes 2-szer is megnézni:) Dűnét meg olvasni kell, szerintem a jó filmes adaptációja lehetetlen.

Arwen 03-08-2006 12:14

Nem is rossz a TP. :P
Főként a második évad.

Arwen 03-09-2006 19:45

Most nézem, h a Wild at heart c. filmet meg szépen kifelejtettem. :(

Arwen 03-16-2006 10:59

Azért is írok, h ne haljon meg a topikom. ;)

The Straight Story-ról

A film arról szól, h egy öreg nagyon rossz kapcsolatban van a bátyjával. Mikor megtudja, h a testvére szívszélhüdést kapott, neki vág a nagy útnak egy fűnyíróval, h meglátogassa. Az első fűnyíró felmondja a szolgálatot és hazavontatják. Vesz egy másikat és újra útnak indul. Közben történik vele ez-az, de végül eléri célját.
Nekem tetszett a film, főként a zenéje. Azt is Badalamenti készítette, mint az összes többi Lynch filmét.

Enkidu 03-16-2006 17:24

Quote:

Originally Posted by Arwen
Nekem tetszett a film, főként a zenéje. Azt is Badalamenti készítette, mint az összes többi Lynch filmét.

Az egy király fickó! A kedvencem a Lost Highway zenéje a TP mellett.


All times are GMT +1. The time now is 06:36.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu