Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Nemzetkozi hodito maskeppen (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4852)

Half 04-13-2014 03:34

Nemzetkozi hodito maskeppen
 
Sziasztok,

Ha fel volt vetve az otlet mar, akkor szoljatok. Meg akkor targytalan a poszt.

Szoval ahelyett ahogyan most van, lehetne egy verzio, ahol lehet valtani a nyelvet. Angolt, Romant, etc. megkene szuntetni/ athozni az orszagokat.

Es akkor egyutt tudnanak jatszani mindenfele nyelvu emberek. Az angol nyelv csoportot megcelozva szerintem sokkal tobb jatekos lenne.

Szoval a lenyeg, hogy barmelyik oldalon egy zaszlo kivalasztasaval atlehessen valtani a nyelvet.

Tudom, hogy ez sok fejlesztest jelent, de hosszu tavon ez hozna a legtobb jatekost.

Udv,
Half

Ati 04-13-2014 08:38

Quote:

Originally Posted by Half (Post 307654)
Sziasztok,

Ha fel volt vetve az otlet mar, akkor szoljatok. Meg akkor targytalan a poszt.

Szoval ahelyett ahogyan most van, lehetne egy verzio, ahol lehet valtani a nyelvet. Angolt, Romant, etc. megkene szuntetni/ athozni az orszagokat.

Es akkor egyutt tudnanak jatszani mindenfele nyelvu emberek. Az angol nyelv csoportot megcelozva szerintem sokkal tobb jatekos lenne.

Szoval a lenyeg, hogy barmelyik oldalon egy zaszlo kivalasztasaval atlehessen valtani a nyelvet.

Tudom, hogy ez sok fejlesztest jelent, de hosszu tavon ez hozna a legtobb jatekost.

Udv,
Half

A Hódító egyik nagyon fontos eleme a diplomácia. Ha nem tudod megbeszélni az ellenfeleddel, hogy miért támad, akkor ennek lőttek. Márpedig egy német és egy román ezt nem fogja tudni megbeszélni a nyelvi különbségek miatt. Ha valaki ír németül, akkor egy németül nem tudó nem tudja eldönteni, hogy szövetségest keres a másik, vagy anyázik, vagy valami szabálytalanságra kéri, esetleg csak segítséget szeretne kapni valamiben.

Mivel itt fontos a játékon belüli kommunikáció, ezért ez nem tud ömlesztve működni.

Tsobi 04-13-2014 11:52

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 307656)
A Hódító egyik nagyon fontos eleme a diplomácia. Ha nem tudod megbeszélni az ellenfeleddel, hogy miért támad, akkor ennek lőttek. Márpedig egy német és egy román ezt nem fogja tudni megbeszélni a nyelvi különbségek miatt. Ha valaki ír németül, akkor egy németül nem tudó nem tudja eldönteni, hogy szövetségest keres a másik, vagy anyázik, vagy valami szabálytalanságra kéri, esetleg csak segítséget szeretne kapni valamiben.

Mivel itt fontos a játékon belüli kommunikáció, ezért ez nem tud ömlesztve működni.

S mi lenne, ha a Pontlistá-ban az infó fülecskében benne lenne egy olyan info, amit nem kellene felmérni sem: egy piciny zászló, ami megmutatja, hogy milyen nemzetiségű hód is van kiválasztva az illetőnek? Így el lehetne kerülni a félreértéseket.

Pool 04-13-2014 15:03

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 307657)
S mi lenne, ha a Pontlistá-ban az infó fülecskében benne lenne egy olyan info, amit nem kellene felmérni sem: egy piciny zászló, ami megmutatja, hogy milyen nemzetiségű hód is van kiválasztva az illetőnek? Így el lehetne kerülni a félreértéseket.

Ezzel csak annyi a gond, hogy én sem románul, sem angolul, sem németül nem tudok, így hiába látom, ki ki, de attól még nem fogom érteni...

Merengő 04-13-2014 16:47

maximum ilyen sablonüzeneteket tudnék elképzelni. "csá kötünk békét?" :D

Half 04-13-2014 17:40

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 307656)
A Hódító egyik nagyon fontos eleme a diplomácia. Ha nem tudod megbeszélni az ellenfeleddel, hogy miért támad, akkor ennek lőttek. Márpedig egy német és egy román ezt nem fogja tudni megbeszélni a nyelvi különbségek miatt. Ha valaki ír németül, akkor egy németül nem tudó nem tudja eldönteni, hogy szövetségest keres a másik, vagy anyázik, vagy valami szabálytalanságra kéri, esetleg csak segítséget szeretne kapni valamiben.

Mivel itt fontos a játékon belüli kommunikáció, ezért ez nem tud ömlesztve működni.

Egyik, nem tul jo ervem, hogy szerintem angolul minimalis alap szinten mindenkinek illik tudnia.

Masik jobb erv, hogy akkor lesznek angol, magyar, roman szovik. Etc.

De szerintem ha angol lenne, meg magyar az mar eleg is lenne.

Nem akarom a hoditot WoW, LoL, meg ilyenekhez hasonlitani, de mind angolul van.

Amugy meg a diplomacia tobbnyire kimerul abbol, hogy: handabandzsa majd meg visszaverlek:)
Szerintem a diplomacia nem annyira fontos. Ha akarjak megertik egymast az emberek -> google translate :)

Barracuda 07-21-2014 08:50

Quote:

Originally Posted by Half (Post 307660)
Egyik, nem tul jo ervem, hogy szerintem angolul minimalis alap szinten mindenkinek illik tudnia.

Masik jobb erv, hogy akkor lesznek angol, magyar, roman szovik. Etc.

De szerintem ha angol lenne, meg magyar az mar eleg is lenne.

Nem akarom a hoditot WoW, LoL, meg ilyenekhez hasonlitani, de mind angolul van.

Amugy meg a diplomacia tobbnyire kimerul abbol, hogy: handabandzsa majd meg visszaverlek:)
Szerintem a diplomacia nem annyira fontos. Ha akarjak megertik egymast az emberek -> google translate :)

Vannak olyan játékosok is, akik már igencsak felnőttek, 40en felül vannak, azoknak jó része még köszönni sem tud angolul, mert régen oroszt tanultak, és most meg nincs arra idejük vagy energiájuk, vagy csak simán van jobb dolguk a nyelvtanulásnál.

Egy nemzetközi szöviben elég nagy angoltudás kell mindegyik tagnak, hogy megértsék egymást, és megbeszéljék az ügyes-bajos dolgokat.

A diplomácia nem csak a zöldre vontakozik, hanem a szövikeresés, az MNT kötés, és a szövetségen belüli megbeszélés, 1/A csoportban még nem voltam, de gondolom ott több van a "handabandzsánál"

És igy elveszne a hóditós szleng is :)

Szerintem az lenne a jó megoldás, ha megmaradna a mostani hód, és hozzátennének egy nemzetközit is, viszont azzal az a baj, hogy nagyon kihalt lenne...

jampi 07-21-2014 19:24

en nem nagyon irogattam senkinek, csak tamadtam.

Ati 07-21-2014 22:39

Quote:

Originally Posted by Barracuda (Post 307926)
Szerintem az lenne a jó megoldás, ha megmaradna a mostani hód, és hozzátennének egy nemzetközit is

Jelentem ez évek óta így működik! :D


All times are GMT +1. The time now is 10:56.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu