Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Tesztelés (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=67)
-   -   6. TESZT: Klán alapok (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3457)

Ati 04-27-2009 16:39

6. TESZT: Klán alapok
 
Eljött a klánok ideje. :)

A mostani teszt a klánok alapfunkciói körül fog zajlani.

Konkrétan:

  • Klánalapítás.
  • Klánba belépés.
  • Klán pénzügyeinek intézése.
  • Városalapítás.
  • Város bővítése.
  • Építés.
  • Termelés.
  • Seregek állomásoztatása (város védelme).
A tanuláshoz szükséges pontok száma megint le lett véve, úgyhogy mindenki tanulhat építést. Legalább egy karakterrel tegyétek ezt meg, hogy tudjatok majd a városban épületeket felhúzni.

Előszor mindenki alapítson egy klánt. Ebbe lépjen be a saját karaktereivel. A klánba belépés, kilépés tesztelhető. Klánoszlatás, új klán alapítása stb.

Vegyétek be a saját karaktereiteket, dobjátok ki őket, utasítsátok el stb.

A klán pénzügyeit nézegessétek. Tegyetek be a klánraktárba pénzt. Nézzétek meg, hogy fogy-e rendesen. Ha minuszban vagytok, akkor kamatozik is, egyre több fog fogyni.

Alapítsatok várost. Most még nagyjából mindegy, hogy milyen rendszer szerint, de célszerű lesz később egymástól minél távolabb alapítani, mert ha az egyik várost megtámadják a banditák, akkor a körülötte levőket is meg fogják, úgyhogy célszerű minél nehezebben megközelíthető helyen, minél nagyobb biztonságban tudni a várost.

Városalapítás után nekiláthattok építkezni... Ha bővítetek, akkor északon, keleten és nyugaton fog a váro bővülni, a falak felhúzásánál ezt vegyétek figyelembe.

Van pár olyan épület, aminek jelenleg nincs sok funkciója, de mindenképp érdemes barakkot tartani, a falakat felhúzni, valamint a termelő épületeket és ültetvényeket csinálni. Most látom, hogy az ültetvényeket nem neveztem még el, ez majd hamarosan... ;)

Készíthettek kenyeret, amit a saját kereskedelmi posztotokon eladhattok, készíthettek bort, tarthattok állatokat, és gonosz módon le is vághatjátok őket. (Szegény malacka... :p) Próbálgassátok a különböző épületeket.

A barakkokba célszerű seregeket tenni. Lépj a barakkba, és az egység kiválasztása után katt az "Állomásoztat" menüre. Ekkor tőled elkerül, a barakkba bekerül.

Jelenleg nem fogja támadás érni a városokat, hogy nyugiban lehessen tesztelni az alapokat, de hamarosan ez is lesz, ez a funkció már létezik!

Teszteljétek azt is, hogy egymás városában mit tudtok, és mit nem tudtok csinálni.

A klánokhoz kapcsolódó tesztek lesznek majd az ostrom elleni védekezés, illetve a klánháború. A rövid hét (3 napos hétvége) miatt nem tudom, hogy meddig fogunk eljutni. Nem örülök most ennek a hosszú-hétvégének ilyen szempontból. Majd meglátjuk.

Ati 04-27-2009 16:44

A teszt érdekében minden karakter kapott 3 millió aranyat.

BimmBimm 04-27-2009 17:06

Klánoszlatásnál a klánvagyon elveszik? vagy megmarad az utolsó tagnál?

Ati 04-27-2009 17:12

Quote:

Originally Posted by bimmbimm (Post 209512)
Klánoszlatásnál a klánvagyon elveszik? vagy megmarad az utolsó tagnál?

Olyankor elveszik.

Dus 04-27-2009 17:50

Ati, az erőd alatti NY-K irányú úttól 1-el É-ra próbálok város alapítani, de mindenhol azt írja, hogy ide nem alapíthatok :(
Miért?? :confused:

Ati 04-27-2009 17:52

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 209518)
Ati, az erőd alatti NY-K irányú úttól 1-el É-ra próbálok város alapítani, de mindenhol azt írja, hogy ide nem alapíthatok :(
Miért?? :confused:

Aha, látom mi a baj, ezek szerint én beletrafáltam a helyes mezőbe, amikor alapítottam... :) Nemsokára kibővítem, addig a mezőn próbálkozz máshol. Nem minden mezőkockán engedi, mindjárt kibővítem mindegyikre.

Dus 04-27-2009 17:54

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 209519)
Aha, látom mi a baj, ezek szerint én beletrafáltam a helyes mezőbe, amikor alapítottam... :) Nemsokára kibővítem, addig a mezőn próbálkozz máshol. Nem minden mezőkockán engedi, mindjárt kibővítem mindegyikre.

oks, köszi, inkább megvárom :)
Ha kibővítetted, szólj légyszi :)

Ati 04-27-2009 17:55

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 209520)
oks, köszi, inkább megvárom :)
Ha kibővítetted, szólj légyszi :)

Jobb, ha keresel, mert ahhoz kell majd egy újraindítás, azt meg pár egyéb módosítással együtt szeretném csak. Egyet odébbmész, próba. Egyet doébbmész, próba. Pár lépés után menni fog az.

Dus 04-27-2009 18:06

Segíteni lehet az építésben a klán társnak??

Ati 04-27-2009 18:07

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 209522)
Segíteni lehet az építésben a klán társnak??

Nem, de egyszerre több karakter is építhet (külön épületeket).


All times are GMT +1. The time now is 05:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu