Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Fantasy, szerepjátékok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=26)
-   -   D&D Szerepjáték (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4753)

beni96 02-14-2013 13:05

D&D Szerepjáték
 
Szeretnék indítani egy D&D játékot amiben én lennék a KM. Aki ismeri a játékot annak nincs sok újdonság de aki nem annak annyi bevezetőileg hogy egy nagyon tisztán átlátható könnyű harcrendszerű szerepjátékról van szó. Rendelkezésemre áll a D&D Játékosok Könyve pdf formátumban mert ez a könyv elengedhetetlen a játékhoz. Az alapokkal kapcsolatban mindent el tudnék mondani és hamar belejönnétek. Egy 5-6 fős partyval már gond nélkül bele kezdhetnénk egy kampányba. Ha érdekel valami egyéb akkor nyugodtan kérdezz valamint megadom a skype elérhetőségem ahol el tudom nektek juttatni a játékosok könyvét valamint segítséget tudok nyújtani karaktereitek megalkotásában. A skype nevem: sz.beni96. Várom az érdeklődőket. :D

vityu 02-14-2013 15:43

Quote:

Originally Posted by beni96 (Post 302472)
Szeretnék indítani egy D&D játékot amiben én lennék a KM. Aki ismeri a játékot annak nincs sok újdonság de aki nem annak annyi bevezetőileg hogy egy nagyon tisztán átlátható könnyű harcrendszerű szerepjátékról van szó. Rendelkezésemre áll a D&D Játékosok Könyve pdf formátumban mert ez a könyv elengedhetetlen a játékhoz. Az alapokkal kapcsolatban mindent el tudnék mondani és hamar belejönnétek. Egy 5-6 fős partyval már gond nélkül bele kezdhetnénk egy kampányba. Ha érdekel valami egyéb akkor nyugodtan kérdezz valamint megadom a skype elérhetőségem ahol el tudom nektek juttatni a játékosok könyvét valamint segítséget tudok nyújtani karaktereitek megalkotásában. A skype nevem: sz.beni96. Várom az érdeklődőket. :D

Én még sose csináltam ilyet. Mesélj már arról, hogy hogyan gondoltad a lebonyolítását. Mikor, mennyit, hol stb. :)

Ati 02-14-2013 15:53

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 302475)
Én még sose csináltam ilyet. Mesélj már arról, hogy hogyan gondoltad a lebonyolítását. Mikor, mennyit, hol stb. :)

Google hangout-ban van erre például egy nagyon jó kiegészítő, amivel térképeket lehet élő csevegés közben megosztani, karaktereket lehet rajta mozgatni, az egész történetet el lehet menteni későbbi visszanézésre.

Persze ehhez meg kell rajzolni a saját térképeket. (Vagy meglevőt letölteni valahonnan.)

beni96 02-14-2013 16:07

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 302475)
Én még sose csináltam ilyet. Mesélj már arról, hogy hogyan gondoltad a lebonyolítását. Mikor, mennyit, hol stb. :)

A lebonyolítás mehet az előbb említett progi segítségével, de skype-pal és egyéb más programmal is. Nem nagyon ajánlom az írásos verzióját mert nagyon részletes táj és képleírásoktól meghalnék :D.

beni96 02-14-2013 16:49

Még annyit hogy most gyorstalpalóban megtanultam kezelni a google hangout-ot és nagyon látványos dolgokra képes és térkép is van szóval minden készen áll az indulásra csak jelentkezőket várok. Nem kell megijedni, karakterlapot én juttatok el mindenkinek.

Tsobi 02-14-2013 18:41

Engem érdekelne a dolog.

Ati 02-14-2013 20:38

Aki nem tudja, hogy mi ez, annak ízelítő, épp most volt a Geek&Sundry-n egy hasonló játék. Igaz az élőben, de a szerepjáték az szerepjáték marad. :)

Első rész:



Második rész:


beni96 02-14-2013 21:00

Köszi a videókat Ati remélhetőleg kedvet csinál az embereknek.Te személy szerint ismered ezt a fajta változatot? Játszottad már?

Ati 02-14-2013 21:09

Quote:

Originally Posted by beni96 (Post 302482)
Köszi a videókat Ati remélhetőleg kedvet csinál az embereknek.Te személy szerint ismered ezt a fajta változatot? Játszottad már?

Játszottam kisebb, különálló kampányokat, de semmi teljeshétvégés, 48 órás maratont, és hasonlókat. :)

beni96 02-15-2013 14:52

Skacok, nagyon jó lenne játszani egy jót. Ennyire nincs jelentkező? Vagy kevés a kezdeti infó? Ha van akit érdekel az szóljon és hétvégén skype-on vagy akárhol, teljesen részletes infót tudok neki adni. Hajrá hajrá. :)

Ati 02-15-2013 14:55

Quote:

Originally Posted by beni96 (Post 302485)
Skacok, nagyon jó lenne játszani egy jót. Ennyire nincs jelentkező? Vagy kevés a kezdeti infó? Ha van akit érdekel az szóljon és hétvégén skype-on vagy akárhol, teljesen részletes infót tudok neki adni. Hajrá hajrá. :)

Szerintem add itt a részletes infókat, hátha az alapján többen kedvet kapnak.

Amúgy már volt két érdeklődő itt a fórumon, őket remélem láttad. :)

beni96 02-15-2013 14:57

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 302486)
Szerintem add itt a részletes infókat, hátha az alapján többen kedvet kapnak.

Amúgy már volt két érdeklődő itt a fórumon, őket remélem láttad. :)

Igen igen. Tsobi-val már felvettem a kapcsolatot :D

beni96 02-15-2013 15:17

Részletek
 
Hol is kezdjem... A karakterek megalkotása az első számú feladat ami nélkül a játék nem jöhet létre. Karakteredet olyan részletességgel és kidolgozottsággal készítheted el amilyennel akarod, határ a csillagos ég. Karaktered 6 alap tulajdonsága a következő: Erő, Ügyesség, Állóképesség, Bölcsesség, Intelligencia és Karizma. Ezeknek a tulajdonságoknak az értékét dobókocka segítségével határozzuk meg a következő módon: dobunk 6 kört minden egyes körben 4d6 vagyis négyszer dobunk 6 oldalú dobókockával. A 4 érték közül a legkisebbet elvesszük a maradékot összeadjuk, így kapunk 6 értéket a 6 kör alatt. Ezeket az értékeket kell az általunk kiválasztott tulajdonsághoz rendelni, nyilván attól függően hogy karaktered milyen fajú és kasztú. Rögtön meg is érkeztünk a fajokhoz. A D&D-ben választható fajok a következők: Ember, Elf, Fél-elf, Gnóm, Fél-ork, Törpe, Félszerzet. Minden fajnak megvannak a saját jellemzői amit részletesen elolvashattok majd a tőlem kapott játékosok könyvéből. Minden faj kimondottan jó bizonyos kasztokban. A kasztok a következők: Barbár, Bárd, Pap, Druida, Harcos, Szerzetes, Lovag, Vándor, Mágus, Varázsló. Mint az gondolom sejtitek, minden kasztnak megvan a saját leírása és hogy mi mit tud így erre nem fordítok szót mert úgy is benne lesz minden a könyvben. Fontos még megemlíteni a képzettségeket amiket a karakterek választhatnak maguknak az úszástól kezdve az állatszelídítésig. A játék egy általam kreált világban játszódik varázslatos lényekkel. Karaktereteknek rendkívül fontos hogy legyen múltja, hogy része legyen a világnak amiben játszik, pl: legyenek ismerősei tudja merre van a szülőföldje stb. Mint a legtöbb szerepjátékban itt is karakterlapot használunk a karakterünk adatainak számontartásához. A játékban szinte mindenről a szerencse dönt ami dobókockák formájában jelenik meg a valóságban: d4, d6, d8, d10, d12, d20. Az iménti felsorolás a dobókockák szerepjátékos neve a dice szóból és az oldalaik számából. Ezen kívül karaktereiteknek lehet istenük, sőt valamilyen valláshoz kötelező tartozniuk ezenkívül van egy alap személyiségük amely lehet jó, rossz vagy semleges. Dióhéjban szerintem ennyi megteszi, de száz meg száz egyéb apróságról lehetne még szót ejteni szóban. Remélem ezzel sikerül egy kis kedvet hozni a játékosoknak a csatlakozáshoz. :)

Ati 02-15-2013 18:10

Lehet, hogy engem is érdekelne különben, csak mostanában az idővel nem vagyok annyira elengedve... :D

beni96 02-15-2013 18:17

Ati te tudod hogy működik vagy neked is találjak időpontot amikor skype-on el tudom magyarázni?

Ati 02-15-2013 18:35

Quote:

Originally Posted by beni96 (Post 302492)
Ati te tudod hogy működik vagy neked is találjak időpontot amikor skype-on el tudom magyarázni?

Általánosságban képben vagyok vele. Hogy Te konkrétan hogy szeretnéd csinálni, az meg majd úgyis kiderül. :)

beni96 02-15-2013 18:37

Rendben :D

Ati 02-15-2013 18:38

Kb mikor tervezed? Csak mert vannak időpontok, amik eleve nem jók nekem, és akkor feleslegesen nem növelem a névsort.

beni96 02-15-2013 18:41

Azt terveztem hogy legyen meg a minimum 4 ember hogy kitudjátok egészíteni egymást és után pedig kiválasztunk bizonyos hétvégéket amikor 3 órás részekben lenyomjuk a játékot. Elég sok hétvégét venne igénybe de olyat keresünk amelyik mindenkinek jó.

Ati 02-15-2013 18:44

Quote:

Originally Posted by beni96 (Post 302496)
Azt terveztem hogy legyen meg a minimum 4 ember hogy kitudjátok egészíteni egymást és után pedig kiválasztunk bizonyos hétvégéket amikor 3 órás részekben lenyomjuk a játékot. Elég sok hétvégét venne igénybe de olyat keresünk amelyik mindenkinek jó.

Köszi, kb erre voltam kíváncsi. Így akkor kilőve egyelőre, a hétvégéim többnyire foglaltak -- olyan szinten biztosan, hogy 3 órát nem tudok egyhuzamban gépnél lenni.

beni96 02-15-2013 18:45

értem :( akkor talán majd máskor

vityu 02-16-2013 07:39

Az a baj, hogy nekem nagyon tetszene a dolog, de a hétvégéimben gyakran utazom, vagy gyerekre felügyelek, stb-stb. Bármikor tudok gép vagy telefon előtt lenni, de egyhuzamban 3 órát nem. Egyébként talán én írásban jobban is szeretném. :) Az megmaradna. :) Persze a mesélőnek az rettenetes munka...

beni96 02-16-2013 09:07

Igen tudom hogy ez sokaknak problémát okoz, de az a kérdésem hogy mi a helyzet a 2 órával, az is sok vagy az még tűrhető? Másik dolog, hogy eléggé ragaszkodnék a szóban történő meséléshez mert sokkal élvezetesebb és személyesebb játékot ad valamint ezen programok segítségével olyan kis részleteket tudok megmutatni képekről amiket máshogyan nem. :)

Ati 02-16-2013 09:36

Quote:

Originally Posted by beni96 (Post 302502)
Igen tudom hogy ez sokaknak problémát okoz, de az a kérdésem hogy mi a helyzet a 2 órával, az is sok vagy az még tűrhető? Másik dolog, hogy eléggé ragaszkodnék a szóban történő meséléshez mert sokkal élvezetesebb és személyesebb játékot ad valamint ezen programok segítségével olyan kis részleteket tudok megmutatni képekről amiket máshogyan nem. :)

Képeket az írásos anyagba is be tudsz illeszteni.

Itt a fórumon is volt pár történet játszva írásos formában. Szerintem egész jól sikerültek.

Így még akár én is benne lennék a dologban.

beni96 02-16-2013 10:58

Változások
 
Rendben akkor ezt az utat választjuk. A játék írásos formában, itt a fórum keretein belül fog zajlani. Ati a segítségedet kérem, hogy hogyan tudnék eljuttatni mindenkihez fájlokat szal valami könnyű fájlfeltöltős rendszer aminek a segítségével mindenkinek tudok karakterlapot küldeni amit kérnék hogy mindenki nyomtasson ki, ezenkívül egy utorrentes fájlt amit megnyitva ncore-ról (saját ncore-omról) letudnátok tölteni a játékosok könyvét mely rendkívül fontos a karakterlap kitöltéséhez.

beni96 02-16-2013 10:59

És akkor ebben az esetben várnám a részvételeteket Ati, és Vityu. :)

Ati 02-16-2013 11:05

Képek feltöltésére én a Google alap albumát szoktam használni. Oda fel lehet tölteni a képet, és azt be tudod tenni akár közvetlenül ide a fórumba is egy üzenetbe. Ez gyors, ingyenes, kényelmes, könnyű kezelni. Van sok más feltöltőoldal is, de én a legtöbbjüket nem szeretem, mert lassúak, vagy egy idő után törlik a feltöltéseket, vagy egyéb. Nekem a Google albumok teljesen jól beváltak ilyen célra.

beni96 02-16-2013 11:08

És ha esetleg pdf-et szeretnék eljuttatni hozzátok akkor azt szted hogy kéne csinálnom?

Remedy 02-16-2013 11:08

A torrent file kiadassal vigyazz, az tartalmazza a passkeyed, erosen nem ajanlott ilyen dolgokat kiadni senkinek.

beni96 02-16-2013 11:09

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 302509)
A torrent file kiadassal vigyazz, az tartalmazza a passkeyed, erosen nem ajanlott ilyen dolgokat kiadni senkinek.

Köszönöm a tanácsot, akkor viszont a letöltött fájlt kéne valahogy eljuttatni mindenkihez.

Ati 02-16-2013 11:16

Quote:

Originally Posted by beni96 (Post 302508)
És ha esetleg pdf-et szeretnék eljuttatni hozzátok akkor azt szted hogy kéne csinálnom?

Pdf, pdf... Hmm, azt hiszem maradok a Google-pártiságomnál. :D Feltöltöd Google Docs-ba, és azt vagy publikussá teszed, és így a linkjét be tudod másolni akár fórumra is, vagy eleve csak bizonyos emberekkel osztod meg.

Ati 02-16-2013 11:21

Sima D&D lesz, vagy AD&D? Sima D&D-vel, azon kívül, hogy hallottam róla, hogy egyszer régen volt ilyen is, sose találkoztam.

beni96 02-16-2013 11:30

Sima D&D lesz a 3. verzióalapján (ez a mostani legfrissebb)

Ati 02-16-2013 11:35

Quote:

Originally Posted by beni96 (Post 302513)
Sima D&D lesz a 3. verzióalapján (ez a mostani legfrissebb)

Értem. Oké, kíváncsian várom, hogy mi lesz! :)

beni96 02-16-2013 11:42

Köszi Ati a google-os segítséget, meg is vagyok vele:

https://docs.google.com/file/d/0B2kp...dit?usp=sharin

Ez a link tartalmazza a karakterlapot amit minden érdeklődő nézzen meg és töltse ki.

https://docs.google.com/file/d/0B2kp...it?usp=sharing

Ez a link pedig a játékosok könyve melyben minden szükséges infót megtaláltok a karakterlap kitöltéséhez. (az könyvben ábrázolt karakterlap egy egyszerűbb verziója az általam készítettnek)

Bárkinek bármi kérdése van nyugodtan tegye föl hiszen nem evidens minden ami a könyvben olvasható, és az a dolgom hogy segítselek titeket. Hajrá-hajrá! :D

Ati 02-16-2013 11:53

Ezekhez engedélyt kell kérni, hogy hozzáférhessünk. Jó is így, legalább nem töltögeti mindenki orrba-szájba.

Kértem mindkettőhöz. Nem tudom mi a következő lépésed. :D Gondolom valahol látod, hogy kértem, és lehet engedélyt adni hozzájuk.

beni96 02-16-2013 12:08

Megtaláltam hogy hol kell visszaigazolni de most moziba megyek haverokkal és telefonról nem tudom megcsinálni, de amint hazaértem visszaigazolom.

vityu 02-16-2013 12:11

Quote:

Originally Posted by beni96 (Post 302506)
És akkor ebben az esetben várnám a részvételeteket Ati, és Vityu. :)

Természetesen. :) Megkértem a file-okra a kérelmet. :)

beni96 02-16-2013 18:05

Oké megcsináltam a két dokumentum elérhető most már a számotokra, és bármi kérdés van csak nyugodtan írjatok :D

beni96 02-16-2013 20:04

Ati, hogy haladsz a karaktereddel, elkezdted, érdekel hogy mit választasz :D


All times are GMT +1. The time now is 14:01.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu