Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Egyéb (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Talált macska/kutya (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4579)

Cassandra 06-27-2011 13:32

Talált macska/kutya
 

Sziasztok.

Tegnap délelött találtam egy elég kis termetű, de nem kölyök, (mint fürdetés után kiderült) hófehér, nőstény cicát Szolnok belvárosában. Sajnos a lakásba csak nagyon rövid időre tudtam felhozni, kicsit rendberaktam, lefürdettem, amit feltűnően jól viselt és kapott bolhaírtó nyakörvet. Nagyon kedves macska, dorombolós, jelenleg a ház (nyitott) udvarában van egy hirtelen összetákolt kis vacokban ami épp csak az esőtől véd, de egyelőre nem szándékozik odébb állni. Eszik, iszik rendesen, egészségesnek tűnik (Állatorvos látta.). Mivel albérletbe lakunk a lakásba nem hozhatom és nem tudom a lakóközösség meddig tűri, hogy az udvarban van tartva/etetve. Ha tehetném megtartanám, de még a sajátjaimat se hozhattam el.:(

Mivel elég elhanyagolt állapotban volt a régi gazdáját keresni felesleges, ha mégis hallott valaki a környéken elveszett cicáról, akire illik a leirás pm-ben jelentkezzen.
Aki befogadná az szintén jelentkezzen nálam.
Próbálok csinálni róla pár képet, még ma.

(Úgy emlékeztem volt már ilyen téma, de vagy eltünt a sűllyesztőben, vagy nem is volt és csak behaluztam.)

Pool 06-27-2011 15:04

Szolnok? :eek:
Akkor nem az enyém :D

Cassandra 06-28-2011 11:03

Ritka gyors sikerélmény, az egyik házban lakó befogadja a cicát.:)
Másben is lehetne ekkora szerencsém.:p

Topsy 06-28-2011 12:13

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 289478)

. Mivel albérletbe lakunk a lakásba nem hozhatom és nem tudom a lakóközösség meddig tűri, hogy az udvarban van tartva/etetve. Ha tehetném megtartanám, de még a sajátjaimat se hozhattam el.:(

(Úgy emlékeztem volt már ilyen téma, de vagy eltünt a sűllyesztőben, vagy nem is volt és csak behaluztam.)

Annyit szólnék hozzá a témához, hogy a lakóközösség nem tilthatja meg az állattartást. Az alkotmánybíróság tavaly hozott döntést ebben az ügyben:)
Most itt a panelben is tilos lenne a házirend szerint, de szerencsére így ez nem érvényes!
Szerintem itt lehetőség nyílik a cica és kutyakölykök felajánlásának, már lassan megnőnek a tavasziak.

Pool 06-28-2011 12:36

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 289522)
Ritka gyors sikerélmény, az egyik házban lakó befogadja a cicát.:)
Másben is lehetne ekkora szerencsém.:p

téged is be kellene fogadni?

Cassandra 06-28-2011 14:09

Quote:

Originally Posted by Topsy (Post 289525)
Annyit szólnék hozzá a témához, hogy a lakóközösség nem tilthatja meg az állattartást. Az alkotmánybíróság tavaly hozott döntést ebben az ügyben:)
Most itt a panelben is tilos lenne a házirend szerint, de szerencsére így ez nem érvényes!
Szerintem itt lehetőség nyílik a cica és kutyakölykök felajánlásának, már lassan megnőnek a tavasziak.

Itt van egy kis félreértés...:) A főbérlő tiltja, az meg szíve joga sajna, ez az ő lakása.
A lakóközösség azért szólhatott volna, mert az udvarban volt tardtva.

Off: Pool... No offense, egy kérdés: neked muszáj mindenbe belavau, amihez amúgy hozzászólni érdemben nem tudsz/akarsz?
Ha nem érdekel a téma pls inkább mellőzd, nem chat topikot kívántam indítani, csupán segítséget kértem itt is.

Pool 06-28-2011 20:33

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 289527)
Itt van egy kis félreértés...:) A főbérlő tiltja, az meg szíve joga sajna, ez az ő lakása.
A lakóközösség azért szólhatott volna, mert az udvarban volt tardtva.

Off: Pool... No offense, egy kérdés: neked muszáj mindenbe belavau, amihez amúgy hozzászólni érdemben nem tudsz/akarsz?
Ha nem érdekel a téma pls inkább mellőzd, nem chat topikot kívántam indítani, csupán segítséget kértem itt is.

úgy érted beleugatnom?
úgy nézek ki, mint 1 kutya?
jah muszáj...
ha már itt indítottad, mert véleményem szerint semmi esély nem volt rá, hogy innen bárki is tudna segíteni...

Cassandra 06-28-2011 22:05

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 289544)
úgy érted beleugatnom?
úgy nézek ki, mint 1 kutya?
jah muszáj...
ha már itt indítottad, mert véleményem szerint semmi esély nem volt rá, hogy innen bárki is tudna segíteni...

Tévedsz. Hasonló fórumon 4 éve 2, talált kölyökkutyának lett gazdája, a 3. került gazdihoz kimondottan állatbarát fórumon keresztül, 1 pedig az állatorvos révén, és a mai napig ott vannak, megfelelő körülmények között.

Lehetsz szkeptikus, de akkor ignorold a témát, nem kell beleszólni. Én odamegyek a focis/pókeres topikokba feleslegesen szaporítani a hozzászólásokat?

Pool 06-28-2011 22:13

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 289567)
Tévedsz. Hasonló fórumon 4 éve 2, talált kölyökkutyának lett gazdája, a 3. került gazdihoz kimondottan állatbarát fórumon keresztül, 1 pedig az állatorvos révén, és a mai napig ott vannak, megfelelő körülmények között.

Lehetsz szkeptikus, de akkor ignorold a témát, nem kell beleszólni. Én odamegyek a focis/pókeres topikokba feleslegesen szaporítani a hozzászólásokat?

Egyéb téma, azt hiszem írhatok ide, már ha a naccsága megengedni...:)
Egyébként meg nem zavar, ha írsz máshová is...
De felesleges itt a szót eregetni, lett gazdája a kis girhesnek, akkor meg no problem...

Merengő 06-28-2011 22:16

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 289568)
De felesleges itt a szót eregetni, lett gazdája a kis girhesnek, akkor meg no problem...

ez mekkora :D:D

Cassandra 06-28-2011 22:16

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 289568)
Egyéb téma, azt hiszem írhatok ide, már ha a naccsága megengedni...:)
Egyébként meg nem zavar, ha írsz máshová is...
De felesleges itt a szót eregetni, lett gazdája a kis girhesnek, akkor meg no problem...


Nem "tiltom", hogy bárki hozzászóljon, de te érdemi hozzászólásnak tartod a sajátjaidat?

Na mindegy, én sem ragozom tovább... nem vicc témának szántam és kérlek téged és mindenkit ne is tekintse annak, Köszi.

Cassandra 11-10-2011 14:58

Légyszi, légyszi, légyszi, pls, pls, pls, ne legyen belőle értelmetlen offolás, előre is köszi.

SOS! Gazdit keres egy csodaszáp, 8-10 hetes, hamuszürke kiskandúr (Ha jól láttam.). Nálunk van, fedett helyen, de sajnos a hideg fürdőszobában kell tartanom. Nagyon rövid távon tudom csak megoldani a tartását órák/napok. Kevés a hely és Mázli cica sem rajong az ötletért.
Nem tudom különzárni őket, a kicsi nem tűnik betegnek, de vagyok annyira paranoiás, hogy féltem az "öreget"
A környékbeli alapítványok nem fogadják, illetve egy, nagy durcásan bevenné, de ha lehet a beszélgetésünk után őket hagynám utoljára, illetve még 1 lehetőség van, 11 másik cica mellé beköltözhetne, de a jelentkezőnek is és a cicának is jobb lenne, ha másvalaki befogadná. Valamint a helyi gyepmesteri telepet inkább kihagynám a lehetőségek közül.

Bújós, dorombolós kis jószág, egy autó motorházából nyávogott kifele ma reggel, onnan csalogattuk elő. Nagyon éhes lehetett, miután evett szépen elcsendesedett. Ha embert lát azonnal hangos dorombolásba fog, nagyon barátságos.
Megbízható gazdi kéne neki, vagy egy hely, ahol picit szabadabban is el lehet, ha valaki tud ilyet sikítson.
Jelentkezni itt PMben. Nagyon sürgős!
Pestig a holnapi nap folyamán szivesen fel is viszem.

csabi 11-10-2011 22:26

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 294153)
Légyszi, légyszi, légyszi, pls, pls, pls, ne legyen belőle értelmetlen offolás, előre is köszi.

SOS! Gazdit keres egy csodaszáp, 8-10 hetes, hamuszürke kiskandúr (Ha jól láttam.). Nálunk van, fedett helyen, de sajnos a hideg fürdőszobában kell tartanom. Nagyon rövid távon tudom csak megoldani a tartását órák/napok. Kevés a hely és Mázli cica sem rajong az ötletért.
Nem tudom különzárni őket, a kicsi nem tűnik betegnek, de vagyok annyira paranoiás, hogy féltem az "öreget"
A környékbeli alapítványok nem fogadják, illetve egy, nagy durcásan bevenné, de ha lehet a beszélgetésünk után őket hagynám utoljára, illetve még 1 lehetőség van, 11 másik cica mellé beköltözhetne, de a jelentkezőnek is és a cicának is jobb lenne, ha másvalaki befogadná. Valamint a helyi gyepmesteri telepet inkább kihagynám a lehetőségek közül.

Bújós, dorombolós kis jószág, egy autó motorházából nyávogott kifele ma reggel, onnan csalogattuk elő. Nagyon éhes lehetett, miután evett szépen elcsendesedett. Ha embert lát azonnal hangos dorombolásba fog, nagyon barátságos.
Megbízható gazdi kéne neki, vagy egy hely, ahol picit szabadabban is el lehet, ha valaki tud ilyet sikítson.
Jelentkezni itt PMben. Nagyon sürgős!
Pestig a holnapi nap folyamán szivesen fel is viszem.

sikerült találni gazdát? képet tudsz róla csinálni?

Merengő 11-10-2011 22:29

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 294153)
Légyszi, légyszi, légyszi, pls, pls, pls, ne legyen belőle értelmetlen offolás, előre is köszi.

SOS! Gazdit keres egy csodaszáp, 8-10 hetes, hamuszürke kiskandúr (Ha jól láttam.). Nálunk van, fedett helyen, de sajnos a hideg fürdőszobában kell tartanom. Nagyon rövid távon tudom csak megoldani a tartását órák/napok. Kevés a hely és Mázli cica sem rajong az ötletért.
Nem tudom különzárni őket, a kicsi nem tűnik betegnek, de vagyok annyira paranoiás, hogy féltem az "öreget"
A környékbeli alapítványok nem fogadják, illetve egy, nagy durcásan bevenné, de ha lehet a beszélgetésünk után őket hagynám utoljára, illetve még 1 lehetőség van, 11 másik cica mellé beköltözhetne, de a jelentkezőnek is és a cicának is jobb lenne, ha másvalaki befogadná. Valamint a helyi gyepmesteri telepet inkább kihagynám a lehetőségek közül.

Bújós, dorombolós kis jószág, egy autó motorházából nyávogott kifele ma reggel, onnan csalogattuk elő. Nagyon éhes lehetett, miután evett szépen elcsendesedett. Ha embert lát azonnal hangos dorombolásba fog, nagyon barátságos.
Megbízható gazdi kéne neki, vagy egy hely, ahol picit szabadabban is el lehet, ha valaki tud ilyet sikítson.
Jelentkezni itt PMben. Nagyon sürgős!
Pestig a holnapi nap folyamán szivesen fel is viszem.

helyileg hol van ez a cica? mert egyik ismerősöm pont akar egyet, kertes házba. de Pestig nem megyek fel érte nem ültetek állatot a kocsiba.

Cassandra 11-11-2011 10:15

Izgága kis szőrzsák, de ven róla kép, próbálom ma feltölteni.Kisérletezem a lehetetlennel, hozzászoktatni Mázlihoz. Egyelőre nyíltan utálják egymást. De legalább a fújásnál nem fajult (még) tovább a dolog. Morogni viszont egyforma rondán tudnak.
A fürdő kicsit konfortosabbá lett téve neki. Igaz hajnalban így is hideg van bent.

Amúgy Szolnokon van a cica, szóval neked Pest még mindig közelebb lenne.

Egy kicsi update: A kiskandúr igazából kisjány.:P És egészséges az állatorvos szerint. Kapott parazitamentesítést. Rámenős kis dög. Ha nincs foglalkozva vele, hamar eléri, hogy legyen.

Szóval egyelőre kísértem a sorsot és épp össze vannak engedve. Persze, ha jelentkezne egy tuti gazdijelölt, egyelőre úgy gondolom, az lenne a legjobb.

Cassandra 11-11-2011 12:13

Ő volna a kisasszony:
http://gallery.site.hu/d/19658325-1/Fenykep0149.jpg
http://gallery.site.hu/d/19658356-1/Fenykep0160.jpg

Kicsit fentebb kellett húzni, a fényerősséget, mert a szine kb mindenbe beleolvad.

Amúgy kész Hudini, egy nap se kellett és megtanulta használni a kilincset, nem lehet a fürdőbe bezárni már.

csabi 11-11-2011 21:57

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 294179)
Ő volna a kisasszony:
http://gallery.site.hu/d/19658325-1/Fenykep0149.jpg
http://gallery.site.hu/d/19658356-1/Fenykep0160.jpg

Kicsit fentebb kellett húzni, a fényerősséget, mert a szine kb mindenbe beleolvad.

Amúgy kész Hudini, egy nap se kellett és megtanulta használni a kilincset, nem lehet a fürdőbe bezárni már.

indokolatlanul szép.. :)

Merengő 11-11-2011 23:21

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 294179)
Ő volna a kisasszony:
http://gallery.site.hu/d/19658325-1/Fenykep0149.jpg
http://gallery.site.hu/d/19658356-1/Fenykep0160.jpg

Kicsit fentebb kellett húzni, a fényerősséget, mert a szine kb mindenbe beleolvad.

Amúgy kész Hudini, egy nap se kellett és megtanulta használni a kilincset, nem lehet a fürdőbe bezárni már.

nagyon szép macsek, kár, hogy olyan messze van :(

Redback 11-12-2011 10:11

Magyar vizsla kölykök ingyen S.O.S!!! Az anyjuk elpusztult 16(!)kölyköt hagyva maga után! 2 hetesek, még cumisüvegből kell etetni őket, de a jelenlegi gazdi nem bír velük, ha nem találnak gazdát, elaltatják őket!A kutyákat ingyen el lehet vinni! Akit érdekel, szól, és küldöm priviben az e-mail címet ahol lehet érdeklődni.

Cassandra 11-12-2011 19:25

Na íme, egy jó kép végre.:)

http://gallery.site.hu/d/19664728-1/Fenykep0179.jpg

vityu 11-12-2011 23:25

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 294271)

Gyönyörű cica, nagyon szívesen hazavinném, csak én nem nagyon lakom már otthon, így másra nem akarnám bízni.

Cassandra 11-13-2011 15:17

Sajna sokan vannak így. Tetszik, szép, aranyos, de...:(
Tudom, hogy marha nagy felelősség + kiadás, ezért is meg tudok érteni, mindenkit aki nem tudja vállalni. Ha nem én találom valszeg én is így reagálok rá.

Megpróbáljuk összeszoktatni őket, szurkoljatok, hogy sikerüljön.

Merengő 11-13-2011 18:35

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 294288)
Sajna sokan vannak így. Tetszik, szép, aranyos, de...:(
Tudom, hogy marha nagy felelősség + kiadás, ezért is meg tudok érteni, mindenkit aki nem tudja vállalni. Ha nem én találom valszeg én is így reagálok rá.

Megpróbáljuk összeszoktatni őket, szurkoljatok, hogy sikerüljön.

nekem nem az anyagiak a gond hanem az idő. kifizetem én a benzined ha elhozod :D

vagy add fel postán :)

Cassandra 11-23-2011 13:37

No, gondoltam beszámolok:
A törpe végülis nálam marad. Bár volt rá egy viszonylag komoly érdeklődő, sajnos kiderült, hogy az asszony rühelli a macskákat és különböző kitételei voltak a macska kinézetét illetően. Ezeknek a törpicsek még meg is felelt volna, de nem adtam olyan helyre, ahol nem biztos hogy torelálják, hogy a kábelekre akaszkodik, hajat húz, ha olyanja van azzal ébreszt, hogy 18 körömmel + a hegyes kis tejfogaival az ember kezére veti magát.:rolleyes:
Szóval végül a nyakamon maradt. És Áfonya névre (fog egyszer, talán) hallgat(ni).:D

Cassandra 06-24-2012 08:15

Gazdit keres!

Egy tarka, kék-fehér színü jányka cica. Kb. 3-3,5 hónapos lehet. A cicát tegnap hajnalban találtuk, állatorvos látta, Külső/belső parazitamentesítésen túl van, egészséges és piszok nyugodt természetü.:) A macsek most ismerősnél van, de sokáig nem tudja ő se tartani, kutya miatt, egyelőre erősen szobacica státuszban és hasonló munkakörre jelentkezik, leginkább halál nyugodt vérmérséklete miatt. Kutyától nem fél (Csak a kutya lát benne reggelit.), gyerekekkel elvan, ágyut lehetne mellette robbantani az sem érdekelné. Gyanítottuk, hogy süket, de a jelek szerint leginkább csak tojik a világra.:)
Jelentkezni nálam lehet további infókért, képet az igéretek szerint ma este tudok feltölteni.
Csak jó helyre, és csak olyan embernek, aki vállalja az ivartalanítást is, ha itt az ideje!
Az ideiglenes befogadó Pestig elfuvarozza szükség esetén.

Cassandra 07-02-2012 06:44

Végre egy jó hír is. Törpilla begazdisodott tegnap este.:)

Merengő 09-08-2012 19:56

http://kepfeltoltes.hu/thumb/120908/...toltes.hu_.jpg

katt a képre. tegnap este talált kiskutyus sürgősen gazdiját keresi.. képminőség elég gyenge (nem én csináltam.)


All times are GMT +1. The time now is 15:29.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu