Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Egyéb (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Nyugdíjpénztárak (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4474)

Reaktor 01-09-2011 15:41

Nyugdíjpénztárak
 
Pénzügyi területen dolgozok, és a jövő héten a nyugdíjpénztári változásokkal kapcsolatban tartok két szakmai tájékoztatót. Gondolom a hódos társaságból is sokakat érint-érdekel a téma.

Az ING BIZTOSÍTÓ Budaörsi Igazgatóságán

INGYENES tájékoztatást tartok a magán-nyugdíjpénztári

változásokkal kapcsolatban!

Nem csak ING nyugdíjpénztári tagoknak!!!

Bármelyik pénztár tagja vagy, Téged is érint a

változás!!!

MINDENKIT SZERETETTEL VÁROK!



Stabilitás, kérdések, válaszok:

- Törvényi szabályozás

- Mit kell tennem, ha visszalépek a TB-be?

- Mekkora a MNYP-i vagyonom?

- Hogyan tudom kivenni a hozamaimat?

- Mit kell tennem, ha maradok?

- Milyen következménye lesz, ha maradok?

- Minden kérdésre igyekszem válaszolni



Tájékoztató időpontja:

- 2011.01.12. szerda 18:00 órai kezdettel.

- 2011.01.13. csütörtök 18:00 órai kezdettel.

Helyszín: Budaörs, Neumann J. u. 3. I. em.



Jelentkezni a létszám megjelölése miatt Zöldben nálam (212726) vagy a sandor.zoltan@ing.hu email címen lehet

Ha csak későbbi időpont felelne meg, jelezzétek!

kisvaros 01-09-2011 16:55

Szia!

Ezek mind érdekelnének de nem tudok elmenni meghallgatni a táv miatt :(

Pool 01-09-2011 17:26

Én szívesen olvasnám az előadásod kivonatát, vagy vmit róla...
Elmenni én sem tudok...
Nyíregyházán nem lesz előadás?

Én Axa tag vagyok és úgy döntöttem korábban, maradok, de most elbizonytalanodtam...
Az ismert okok miatt, amit a tájékoztató levélben leírtak...:(

De Te objektív tudsz lenni, amikor azoktól kapsz most díjat, akiknek érdeke a maradásunk?

Alg 01-09-2011 17:32

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 275335)
Én szívesen olvasnám az előadásod kivonatát, vagy vmit róla...
Elmenni én sem tudok...
Nyíregyházán nem lesz előadás?

Én Axa tag vagyok és úgy döntöttem korábban, maradok, de most elbizonytalanodtam...
Az ismert okok miatt, amit a tájékoztató levélben leírtak...:(

De Te objektív tudsz lenni, amikor azoktól kapsz most díjat, akiknek érdeke a maradásunk?

Nem hinném, hogy lenne objektívan jó döntés, ha maradsz, a mostani kormány szívat meg, ha visszamész akkor meg valószínűleg majd valamelyik későbbi...

Pool 01-09-2011 17:34

Quote:

Originally Posted by Alg (Post 275336)
Nem hinném, hogy lenne objektívan jó döntés, ha maradsz, a mostani kormány szívat meg, ha visszamész akkor meg valószínűleg majd valamelyik későbbi...

Ezzel semmit nem segítettél...

kisvaros 01-09-2011 17:43

Én a tavalyi év után, amikor 150 ezer befizetés után 300 ezer minuszban zártam az évet, amit a válsággal magyaráztak , biztos hogy nem fogok maszek biztosítókat gazdagítani. Engem a hozam kivétele érdekelne, ha valaki röviden el tudná magyarázni...

Reaktor 01-09-2011 18:34

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 275335)
Én szívesen olvasnám az előadásod kivonatát, vagy vmit róla...
Elmenni én sem tudok...
Nyíregyházán nem lesz előadás?

Én Axa tag vagyok és úgy döntöttem korábban, maradok, de most elbizonytalanodtam...
Az ismert okok miatt, amit a tájékoztató levélben leírtak...:(

De Te objektív tudsz lenni, amikor azoktól kapsz most díjat, akiknek érdeke a maradásunk?

Igyekszem objektív maradni, a célom a tájékoztatás, és nem a maradásra bírás, mert az emberek nagyobb részének nem éri meg maradni.

ui.: Nem a nyugdíjpénztártól kapom a javadalmazásomat. Nem vagyok abban érdekelt, hogy még 2 ember maradjon.

richardka 01-09-2011 18:35

Quote:

Originally Posted by kisvaros (Post 275341)
Én a tavalyi év után, amikor 150 ezer befizetés után 300 ezer minuszban zártam az évet, amit a válsággal magyaráztak , biztos hogy nem fogok maszek biztosítókat gazdagítani. Engem a hozam kivétele érdekelne, ha valaki röviden el tudná magyarázni...

nem a hozamot veheted ki hanem a realhozamot
Ez nem ugyanaz

nekem pl 1 millka a hozamom kb. De ....
nem ennyit vehetek ki hanem ugye lejön az évenkénti inflácio 3-7% évente gondolom naivan. Meg ugye most a pénztárak visszaváltanak ergo ök is leszedik a sápot

Pl aszonypajtás kivette az önkéntesből a hozamot , lement megkérdezte mennyi is az, mondták neki hogy 145 ezer forint, majd a folyoszámlájára ráérkezett kb 90-95 ezer forint. A különbözetett 2 honap alatt (ennyi idő telt el a jelzés és a kifizetés között) a bank lenyelte (Manyup vagy bank egykutya, egy cég). Ezt csak a sáp szempontja miatt irtam.

Tehát a hozambol ne várj sok pénzt
Bocsi realhozambol

ha tévedek Mea culpa, én örülnék a legjobban a rosszul tudnám

nekem pl nem tudták megmondani hogy mennyi a realhozamom, majd a váltás napján tudják ezt meghatározni. A hozamot ismételgette a kiscsaj hogy mennyi a tőke és mennyi a hozam.

Amugy nem értem ezt a nagy minuszt nálad, mivel a manyupbol állampapirt kell venni egy részéből, legalábbis én a biztosra mentem kis haszon is haszon alapon

ja én maradok:D okát nem fejtem ki, de megvan rá az okom

Pool 01-09-2011 18:35

Quote:

Originally Posted by kisvaros (Post 275341)
Én a tavalyi év után, amikor 150 ezer befizetés után 300 ezer minuszban zártam az évet, amit a válsággal magyaráztak , biztos hogy nem fogok maszek biztosítókat gazdagítani. Engem a hozam kivétele érdekelne, ha valaki röviden el tudná magyarázni...

Még van hozamod ilyen minusz után? :D

Merengő 01-09-2011 18:37

vagy esetleg hangfelvételt nem tudnál csinálni? bár ahoz gondolom kell pár engedély


All times are GMT +1. The time now is 17:10.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu