Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Pascal (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4060)

Redback 02-08-2010 20:18

Pascal
 
Ide jöhet minden ami Pascallal kapcsolatos. Tudom régi nyelv, egy picit elavult is, de arra tökéletes, hogy itthon elhülyéskedjen vele az ember unalmas perceiben.

Redback 02-08-2010 20:20

Első hozzászólóként, egy problémát vetnék fel. Egy kis pokerleosztó programot csinálgatok, de valami nem az igazi. Túl sokat jón fel egy színű lap, hiába randomizálok, már nagyon sokat próbálkoztam, de sosem volt az igazi a "keverés". Nem tudom, hogy lenne jobb, ha forráskódot írnék, vagy ha elmagyaráznám a felépítését :). Ha valaki esetleg segítene benne, szívesen megteszem mindkettőt, csak mondja meg melyik lenne jobb :)

Redback 02-08-2010 20:29

Itt görcsöltem felette egy fél órája, hogy mi lehet a baja. Na mondom akkor statisztika. Erre láttam, hogy főleg pikk jön fel, és káró egyáltalán nem. Átnéztem a forráskódot, és láttam, hogy a másolt részben a pikk-et nem írtam át Káróra, szóval minden Káró helyett pikk jött fel :(:(:D:D

szinkoly 02-09-2010 00:30

Ez vicces, kb. 2-3 órája csak úgy poénból elkezdtem pont nyomni freepascallal. Egy egyszerű mátrix determinánst számoltam volna (pont vesszük), de nagyon nem akart menni, mindig elakadt a tömb deklarálásnál. Összevissza néztem, mi lehet a baja, erre kiderült, hogy a zárójelt nem szögletesre raktam:D
Ennyi:o

Xeper 02-09-2010 10:59

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 240281)
Első hozzászólóként, egy problémát vetnék fel. Egy kis pokerleosztó programot csinálgatok, de valami nem az igazi. Túl sokat jón fel egy színű lap, hiába randomizálok, már nagyon sokat próbálkoztam, de sosem volt az igazi a "keverés". Nem tudom, hogy lenne jobb, ha forráskódot írnék, vagy ha elmagyaráznám a felépítését :). Ha valaki esetleg segítene benne, szívesen megteszem mindkettőt, csak mondja meg melyik lenne jobb :)

A random alapvetően nem teljesen random, már csak ezért sem fog rendesen keverni neked. Még régen nagyházim volt egy memóriajáték megalkotása, ott a kevert számok egy idő után ismerős sorrendben jöttek... ki lehet küszöbölni egy másik random szám felhasználásával, de ez mára rajtad múlik. (pl random szám random számjegyét osztod random számmal, így már kb tényleg véletlen sorrend lehet)

Ati 02-09-2010 11:04

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 240322)
A random alapvetően nem teljesen random, már csak ezért sem fog rendesen keverni neked. Még régen nagyházim volt egy memóriajáték megalkotása, ott a kevert számok egy idő után ismerős sorrendben jöttek... ki lehet küszöbölni egy másik random szám felhasználásával, de ez mára rajtad múlik. (pl random szám random számjegyét osztod random számmal, így már kb tényleg véletlen sorrend lehet)

Adott pillanatban erre ugyanazokat a válaszokat fogod kapni, mert az első szám ugyanaz lesz, a számjegy, amit kiválasztasz, ugyanaz lesz, amivel osztod, ugyanaz lesz, így a végeredmény is ugyanaz lesz.

Ha tényleg véletlenszámot akarsz, akkor azt szokták, hogy valamilyen külső forrást be kell vonni, ilyen lehet például egy web-, vagy mailszerver naplófile-ja, aminek a tartalma folyamatosan változik külső hatásra.

Ahol ténylegesen véletlenszámok kellenek, ott egy fizikailag külső eszköz adja a véletlenszám alapjait háttérsugárzás, vagy egyéb háttérzaj alapján.

Xeper 02-09-2010 12:19

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 240323)
Adott pillanatban erre ugyanazokat a válaszokat fogod kapni, mert az első szám ugyanaz lesz, a számjegy, amit kiválasztasz, ugyanaz lesz, amivel osztod, ugyanaz lesz, így a végeredmény is ugyanaz lesz.

Nem teljesen egyező sorok voltak, hanem bizonyos szakaszok ismerősen néztek ki. Valami ciklikusság lehetett a dologban. Amit írtam, az a bonyolultsági fokától függően kibővítheti ennek a ciklikus ismétlődésnek az idejét, azaz közelít egy véletlen számot egy még mindig álvéletlen jellel, nagyon egyszerű, hálózatot nem igénylő módon. Házi felhasználásra elégséges módszer :)

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 240323)
Ha tényleg véletlenszámot akarsz, akkor azt szokták, hogy valamilyen külső forrást be kell vonni, ilyen lehet például egy web-, vagy mailszerver naplófile-ja, aminek a tartalma folyamatosan változik külső hatásra.

Ahol ténylegesen véletlenszámok kellenek, ott egy fizikailag külső eszköz adja a véletlenszám alapjait háttérsugárzás, vagy egyéb háttérzaj alapján.

Ez a profi megoldás :)

Redback 02-09-2010 14:40

én megelégszem egy sima Random(x)-szel :D később persze, ahogy egyre többet tudok, nem lesz elég. De most tökéletes :) Most azon gondolkozom, hogy csinálok valamiféle statisztikát, hogy melyik lap hányszor jön fel. Bár most is csak unalmas perceim miatt döntöttem így :D

Remedy 02-09-2010 14:46

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 240339)
én megelégszem egy sima Random(x)-szel :D később persze, ahogy egyre többet tudok, nem lesz elég. De most tökéletes :) Most azon gondolkozom, hogy csinálok valamiféle statisztikát, hogy melyik lap hányszor jön fel. Bár most is csak unalmas perceim miatt döntöttem így :D

Ugye azert a randomize parancsot sem felejted el? :) (vagy vmi ilyesmi...) :)

Redback 02-09-2010 14:48

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 240342)
Ugye azert a randomize parancsot sem felejted el? :) (vagy vmi ilyesmi...) :)

Nem, persze :D Már írtam mi volt a baja. Egy másolt programrész után nem írtam át a Pikket Káróra :D


All times are GMT +1. The time now is 15:21.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu