Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Kezdők istápolása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3216)

Tsobi 10-13-2008 15:31

Kezdők istápolása
 
Sziasztok!


Érdekelne a véleményetek,hogy szerintetek melyik eset a helyesebb: ha a tapasztalt játékos készséggel segít a tőle kérdező kezdő játékosnak,hogy az ezzel gyarapíthassa az akkor még hiányos ismereteit,vagy ha a fentiekkel ellentétben a kérdést figyelembe sem véve kineveti a kérdezőt,ledegradálja,majd a viccek topicba javasolja a hozzászólását.

Az utóbbi napokban,hetekben voltak érdekes kilengések ezzel a dologgal kapcsolatban,amiket nem csak én vettem észre és igencsak zavarnak.

Sok ember nem szereti,az Adminisztrátor pedig bünteti is az offolást bizonyos topicokban. Szerintem jobb lenne,ha a második esetet szorgalmazók inkább bölcsebbek maradnának minden ilyen esetben,vagy sújtsa Őket is hibapont az offolás miatt.

vityu 10-13-2008 15:56

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 193481)
Sziasztok!


Érdekelne a véleményetek,hogy szerintetek melyik eset a helyesebb: ha a tapasztalt játékos készséggel segít a tőle kérdező kezdő játékosnak,hogy az ezzel gyarapíthassa az akkor még hiányos ismereteit,vagy ha a fentiekkel ellentétben a kérdést figyelembe sem véve kineveti a kérdezőt,ledegradálja,majd a viccek topicba javasolja a hozzászólását.

Az utóbbi napokban,hetekben voltak érdekes kilengések ezzel a dologgal kapcsolatban,amiket nem csak én vettem észre és igencsak zavarnak.

Sok ember nem szereti,az Adminisztrátor pedig bünteti is az offolást bizonyos topicokban. Szerintem jobb lenne,ha a második esetet szorgalmazók inkább bölcsebbek maradnának minden ilyen esetben,vagy sújtsa Őket is hibapont az offolás miatt.

Szerintem egyértelműen az első a helyesebb, de hogy ki milyen személyiség, és neki éppen van-e kedve segíteni, esetleg kedve van-e beszólni, az már embertől függ. Van olyan akitől sokszor 80-20%-ban beszólást lehet látni, nem segítséget. És ez nem a legjobb.

laci 10-13-2008 16:30

Nyilván az első, de ha a kérdező olyasmit kérdez, ami pl. már 20 topicban meg van válaszolva, illetve ha látszik hogy egyszerűen nem hajlandó utánaolvasni legalább a Súgóban mert nyitni egy új témát vagy beleoffolni egy másikba könnyebb, akkor az elég bosszantó tud lenni.

Én legalábbis először megpróbálom magam megtalálni a választ, és csak ha nem megy, akkor kérek segítséget.

És ha tudok, segítek annak aki kérdez, de ha egyáltalán nem hajlandó együttműködni (utánaolvasni ott, ahova elirányítom a válaszért), akkor hagyom a fenébe a dolgot.

Druida 10-13-2008 16:32

Tsobi, te is tudod, hogy mindenki szerint az első amit mondtál a helyes, szerintem evvel te is tisztában vagy.
Amikor azt a topikot a viccek témába kívántam, szerintem nem voltam ellenséges a kezdőkkel, csupán a figyelmetlen, rossz helyre topikot nyitókkal szemben voltam kicsit lenéző. mivel azt a hsz-emet amúgyis teljesen viccnek szántam, amikor megláttam a lefele mutató kezecskét majd kiestam a fotelből. Szerintem egy olyan témát ami az általános beszélgetésekbe fér, esetleg a megbeszélésekbe, de értelmetlenül leszólok, akkor nem követek el hibát. Figyeljen a témanyitó hogy hova nyitja a témáját, és ha VICCBŐL elküldöm a viccek topikba, akkor ne kapjak lefele mutató kezecskéket. (tudom most Tsobi jönni fog avval hogy ha viccnek szántam akkor mértnem volt vigyorgó smiley stb, igen az akart is lenni, csak kifelejtettem a hsz-ből aztán már editelni nem volt időm, később meg nem jutott eszembe)
A másik az hogyha kezdő akkor minek nyit egy olyan témát amihez leginkább csak tapasztaltak "értenek"?

És amúgy tisztában vagyok vele hogy amikor én ide kerültem akkor még kezdő voltam, és sokan beszólogattak nekem néha amiatt mert okoskodtam, néha azért mert simán csak tévedtem. Sokan nem szerettek engem, ezidőben nyitottam a Kinek mi baja velem című topikot (nem emlékszem mi volt pontosan a címe) hogy megtudjam min kéne változtatnom, miért utálnak, és hogy ki utál. Na ekkor mindenki laposan sunnyogott, senki fel sem szólalt hogy min változtassak, mit vétettem.
Viszont abban biztos vagyok, hogy soha nem nyitottam direkt máshova egy topikot, ha meg véletlen előfordult akkor megkértem Atit szépen hogy helyezze át máshova, stb.
Sajnálom hogy egy viccnek szánt hsz-em ekkora port kavart hogy példaként szerepeljen a kezdőket ledagradáló, kinevető részében a témának. Én úgy gondolom hogy ahol tudtam segítettem a kezdőket, pl elég sok hadivari éplistát készítettem annak aki kért, a tolvajos topikban is próbáltam segédkezni, és még sok más helyen válaszoltam a kezdők kérdésére/kérésére, úgyhogy igenis magamra veszem, hogy egy viccemet így kerek perec meg kelljen jeleníteni egy ilyen topikban.

Tsobi 10-13-2008 16:50

Quote:

Originally Posted by laci (Post 193486)
Nyilván az első, de ha a kérdező olyasmit kérdez, ami pl. már 20 topicban meg van válaszolva, illetve ha látszik hogy egyszerűen nem hajlandó utánaolvasni legalább a Súgóban mert nyitni egy új témát vagy beleoffolni egy másikba könnyebb, akkor az elég bosszantó tud lenni.

Én legalábbis először megpróbálom magam megtalálni a választ, és csak ha nem megy, akkor kérek segítséget.

És ha tudok, segítek annak aki kérdez, de ha egyáltalán nem hajlandó együttműködni (utánaolvasni ott, ahova elirányítom a válaszért), akkor hagyom a fenébe a dolgot.

Magamból indulok ki. Mielőtt regisztráltam a fórumra,már olvasgattam ezt-azt,de olyannyira kuszának tűnt az egész rendszer,hogy komoly erőfeszítésembe került,mire megértettem. Bár ez lehet az én fogyatékosságom :) Szóval azért,mert valaki rossz helyre nyit egy topicot abszolut nem hibáztatom.

Az valóban ingerlő,ha egy kezdő kérdez,de nem hajlandó elfogadni a segítséget .. érdekes felfogás :)

Ugyanezt tudom mondani Beni,Neked is. Ahhoz pedig nem fűznék hozzá semmit,hogy így magadra vetted a dolgot. Bizonygatod az igazad,meg hogy ez így volt,ez meg úgy volt és blabla .. én mindent elhiszek.

Tsobi 10-13-2008 16:56

Az pedig,hogy valaki ekkora jelentőséget tulajdonít ezeknek a kezeknek,valóban ingerlő.

:mad:

laci 10-13-2008 16:59

De nem kell ahhoz egyből a fórumon keresgélni a választ (az tényleg bonyolult tud lenni), ott van a Súgó, meg a kézikönyv.

Pepa 10-13-2008 18:08

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 193491)

Az valóban ingerlő,ha egy kezdő kérdez,de nem hajlandó elfogadni a segítséget .. érdekes felfogás :)

Tsobi, azt Te is tudod, hogy minden kezdő valamilyen sztereotípia szerint játszik, amit valószínű más játékokból vesz. És miután mondanak neki valamit, ami éppen segítség, nem biztos, hogy elfogadja. Anno nekem is volt hullával tolim, hogy majd én megmutatom, hogy 8 év ide, vagy oda, de én jobban tudom.

Zoli 10-13-2008 18:26

Én itt általában a kezecskével fejezem ki, ha nem tetszik valami (elvégre arra való), nem oltom le durván (legalábbis én nem érzem annak) a megfogalmazóját, igyekszem felvilágosítani, hogy ez nem egy másik játék, hanem a hódító, de én inkább a belső "kezdők fóruma" nevű írkában szoktam okos lenni :D, meg privibe, ha látok valakit a gömbök között, akinek segítség kell (vagy netán utána még hozzám fordul tanácsért), nem irányíítom a súgóhoz, csak ha nincs időm rá, hogy normálisan válaszoljak, egyébként 200 szavas fogalmazásokat írok (:)), hogy legyen kedve ezután is játszani, mert így érzi, hogy törődnek vele ...(és talán ha valamennyire érti már, elkezdi érdekelni, és elolvassa a súgót :rolleyes:)

Kubbi 10-13-2008 18:32

Én régen segítettem kezdőknek. Mára meguntam. Hogy miért?
Mert amikor én kezdő voltam, vettem a fáradságot, és utánaolvastam, majd ami nem volt világos, arra kérdeztem rá.

Ellenben ma? Van az értelmes kezdő (szerencsére sok van belőlük), nekik lehet segíteni, és van is benne sikerélmény.
És van a hülye. Sok hülyével találkoztam. Aki nem hogy nem olvassa el a súgót (ez a legkissebb probléma), de még az értelmi képességét is kétségbe vonom. No azoknak aztán érvelhet az ember alkonyatig... Amikor addig nem fejlődik el hogy értelmesen kérdezzen... (volt rá példa a belsőn)
Igaz, ha én azt látom hogy az illető hülye akkor nem segítek neki, és inkább nem szólok hozzá.


All times are GMT +1. The time now is 08:20.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu