Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Notebook/laptop topic (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1502)

Lyra 02-26-2007 17:54

Notebook/laptop topic
 
Na hölgyek und urak, a téma adott. Lehet boncolgatni, kérdezgetni. :confused:

Remedy 02-26-2007 23:51

Quote:

Originally Posted by Lyra (Post 76051)
Na hölgyek und urak, a téma adott. Lehet boncolgatni, kérdezgetni. :confused:

Hol a szikem?

laci 02-27-2007 07:33

Magyarázzátok meg nekem, mi a különbség a notebook és a laptop között?

Remedy 02-27-2007 08:06

Quote:

Originally Posted by laci (Post 76195)
Magyarázzátok meg nekem, mi a különbség a notebook és a laptop között?

Manapsag mar semmi, regebben a kisebb es konnyebb gepeket hivtak notebooknak... :)

laci 02-27-2007 08:17

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 76201)
Manapsag mar semmi, regebben a kisebb es konnyebb gepeket hivtak notebooknak... :)

Én is így tudtam, de zavar, hogy mindenhol notebook-oznak, akármit akarnak eladni, ami számítógép és hordozható. Köszi a magyarázatot :)

LotR 02-27-2007 11:58

Én még mindig laptopot akarok venni...
De sajnos nem vok képbe a piaccal, nem tudom mi mennyibe kerül..
Csak annyit tudok h 200-250e HUF-ot szánok rá, és lehetőleg minnél jobb legyen.. mivel ceretnék néha esetleg még jáccani is így nem hatrány a nagy videokártya .stb..stb..
Tehát mit és hol?
Köszi előre is a tanácsokat.

Csokibácsi 02-27-2007 17:06

Quote:

Originally Posted by LotR (Post 76253)
Én még mindig laptopot akarok venni...
De sajnos nem vok képbe a piaccal, nem tudom mi mennyibe kerül..
Csak annyit tudok h 200-250e HUF-ot szánok rá, és lehetőleg minnél jobb legyen.. mivel ceretnék néha esetleg még jáccani is így nem hatrány a nagy videokártya .stb..stb..
Tehát mit és hol?
Köszi előre is a tanácsokat.

Nézz körül pl. itt: http://www.notebook.hu/

Lyra 02-27-2007 19:20

na ja
 
Quote:

Originally Posted by LotR (Post 76253)
Én még mindig laptopot akarok venni...
De sajnos nem vok képbe a piaccal, nem tudom mi mennyibe kerül..
Csak annyit tudok h 200-250e HUF-ot szánok rá, és lehetőleg minnél jobb legyen.. mivel ceretnék néha esetleg még jáccani is így nem hatrány a nagy videokártya .stb..stb..
Tehát mit és hol?
Köszi előre is a tanácsokat.

Go to e-bay....
Jáccani meg lehet notin, de nem arra tanálták ki. Ugyan kihoznak X700 meg Nvidia go 6xxx-es vid kártyás szutykokat,saját dedikált RAM-al, ami aztán lezabálja az akkut egy óra alatt, azonkivül fűt mint a kályha, ami a lapi élettartamát nem növeli egy kicsit sem. Vannak egy kicsivel magasabb árfekvésben new notik cserélhető VGA-val, de ha ilyet szeretnél akkor inkább e-bay, és onnan venni párhónaposat, vastagon világgarival.
Annyit még a VGA-ról, hogy egy x200-ason is mennek a játékok szipen, az x300-ason meg mégjobban.

Lyra 02-27-2007 19:47

Quote:

Originally Posted by laci (Post 76203)
Én is így tudtam, de zavar, hogy mindenhol notebook-oznak, akármit akarnak eladni, ami számítógép és hordozható. Köszi a magyarázatot :)

Ne zavarjon. :) Most is van tagozódás, csak most a notebook-okon belül. Pl subnotik, tabletpc-k. Magyarán normál méret 13"--->17"-ig notebook, 12" környéke subnoti, 10" alatt tabletpc.
A tableteket nem naon ismerem. Nekem azok már túl kicsik. Az áruk viszont ellentétes a méretükkel, de itt azért már érintőképernyő meg ilyesmik vannak.

A subnotik nagyon bejövősek nálam. Ott kezd a mutatvány hogy szinte kivétel nélkül business class cuccok ami azért már minőséget feltételez. Drága cuccok /tablet magasság/ de aki eccer ilyet vesz, annak évekig hű társa marad. Ha túléli a pénztári traumát utána nem fog bánkódni.

A normál notik frontján nagy a szórás. Vannak igen jó minőségű cuccok, és vannak iszonyat kotvány sz@rok. Pl aki noname, made in dzsunka jobbról 2. part nevű kotványt meg vesz origin 80K HUF-ért az meg is érdemli. Azért ezalól ismerek kivételt pl a Chiligreen cuccai elfogadhatóak. Sőt! A FuSi Amilo sorozatánál /jó csicsa/ illetve az Acer cuccainál/ eccerűnek tűnik és az is/ azért jobbak. Az utóbbi két tipus egy büntetés. ezt nagyon komolyan mondom és gondolom.
Ezek közt a notik közt is azért akadnak igen jó darabok. Nem vagyok gyártó fun, de a tapasztalat az hogy az IBM-Lenovo cuccok azért ott vannak a toppon. A Dell is jó, de pl a Compaq-val már volt egy két szivásom. Most is egy ilyen gépen pötyögök. :)
A Sony Vaió nálam külön kategória. Nagyon jók de.... Állt csak a saját cuccait szereti a technika, ami ugye egyenes út a saját szervizbe, ahol nem evilági árakon mérik az alkatrészt. Az meg a másik fele hogy csak akkor mész szervizbe ha pl felrobban a CD a meghajtóban, mert a Sony nem nagyon szeret elromlani. Nálam zéró darab fordult meg eddig... Viszont kezdődik ott a dolog hogy egy alap VÁJÓ ára sem közönséges. Szoftveres dolgokkal is szivtam már VÁJÓval, de az tipus függő.
Na nagyhirtelen ennyi... :D

lacqa 02-27-2007 21:45

Quote:

Originally Posted by Lyra (Post 76463)
Ezek közt a notik közt is azért akadnak igen jó darabok. Nem vagyok gyártó fun, de a tapasztalat az hogy az IBM-Lenovo cuccok azért ott vannak a toppon. A Dell is jó, de pl a Compaq-val már volt egy két szivásom. Most is egy ilyen gépen pötyögök. :)

hmm nekem pont ellentétes a tapasztalatom, az IBM/Lenovóval rengeteget szívtam, szarul vannak összerakva, és rengeteg gyári hibás van köztük, míg a HP/Compaq laptopok eddig minden esetben tartósak és jó minőségűek voltak nekem is és a környezetemben őket birtoklóknál is. én az ASUS-szal voltam eddig legjobban megelégedve, gyenge pontjuk a táp/akksi és a kijelző csuklója, és meglepő módon a CD/DVD. de 3-5 évet kiszolgálnak. prémium kategóriához eddig nem volt szerencsém.


All times are GMT +1. The time now is 14:51.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu