Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Március: 3. névvadászat (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3387)

Ati 03-01-2009 11:51

Március: 3. névvadászat
 
Sziasztok!

Az előző két évben nagyon jól sikerült a "névvadászat", ami azt takarta, hogy közösen összegyűjtöttük azokat a neveket, amik nem elfogadhatóak.

Idézet tavalyról, hogy mi is ez pontosan:

"Mint azt talán tudjátok, mostanában a nevek elfogadása "egyesével" történik, ez napi sokszáz nevet jelent, néha átcsúsznak olyan nevek, amiknek nem kéne, szerencsére ez igen ritka. Régen viszont egyáltalán nem volt ilyen szűrés, a régi nevek között több olyan is előfordulhat, ami nem felel meg a többség ízlésének, vagy esetleg félrevezető lehet.

Ezért egy név-vadászatot tartunk, és aki úgy érzi, hogy van a játékban olyan nevű ország, ami nem elfogadható, az most jelezheti ezt, vagy ezeket. Ahol nem egyértelmű, hogy miért, ott egy rövid indoklással.

Nem kell sajnálni sem az ország irányítóit, a legtöbb esetben nem lesznek törölve, csak egy névváltoztatás lesz tőlük kérve, amivel ha nem élnek, akkor mi adunk egy másik nevet az országnak. (Mint mondtam, legtöbb esetben -- kivételt képeznek a nagyon friss, és a nagyon durva nevű országok.)"

Az előző két év sikerén felbuzdulva idén is megtartjuk ezt a mulatságot, és ismét mindenkinek lehetőséget biztosítunk arra, hogy a névszűrésen átsiklott, de valamiért nem elfogadhatónak tartott nevekre felhívja a figyelmünket.

Természetesen nem csak egy listát szeretnék kérni (bár egyértelmű esetben az is elég, de ilyen csak nem lesz... :)), hanem indoklást is, hogy szerinted az adott nevek miért nem elfogadhatóak.

Túlzásokba most sem kell esni, alap értékrendnek a regisztrációs szabályok névválasztásra vonatkozó szabályai az irányadóak. Senki ne írja tehát azt, hogy a "Zöldalga" név szerinte nem elfogadható, mert nem szereti a zöld színt. :)

Ezek fényében:

Maradt-e bent olyan ország, akinek a neve problémás lehet, akinek a neve zavar a mindennapi játék során? Ha igen, akkor ki az, és miért zavar?

Ez a téma ebben a hónapban lehetőséget ad az ilyen nevek összegyűjtésére.

Tsobi 03-01-2009 16:16

Úgy értelmezem a dolgot,hogy akinek nem elfogadható országneve van,élhet a lehetőséggel,hogy saját belátása szerint megváltoztassa azt? Ha nem él vele,csak akkor kap Noname# -t?

Ati 03-01-2009 16:27

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 204498)
Úgy értelmezem a dolgot,hogy akinek nem elfogadható országneve van,élhet a lehetőséggel,hogy saját belátása szerint megváltoztassa azt? Ha nem él vele,csak akkor kap Noname# -t?

Igen. (Természetesen ha valaki szándékosan olyan országneveket, hozott létre, amikkel mások provokálása volt a cél, ott nemigen lesz lehetőség a saját változtatásra.)

Tsobi 03-01-2009 17:08

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 204503)
Igen. (Természetesen ha valaki szándékosan olyan országneveket, hozott létre, amikkel mások provokálása volt a cél, ott nemigen lesz lehetőség a saját változtatásra.)

Akkor jó,mert én nem esem bele ebbe a kategóriába :)

sen K.I. 03-01-2009 20:23

sziasztok :)

Ati!
Én más országok neveit nem szeretném méltatni. Egy dolog érdekelne.
Ha vettem országot, aminek a nevét nem tudtam előre csak a megállapodás után derült ki, annak lehet a nevét bejelenteni ill. módosítani?
Köszönöm. :)

Ati 03-01-2009 20:29

Quote:

Originally Posted by sen K.I. (Post 204517)
sziasztok :)

Ati!
Én más országok neveit nem szeretném méltatni. Egy dolog érdekelne.
Ha vettem országot, aminek a nevét nem tudtam előre csak a megállapodás után derült ki, annak lehet a nevét bejelenteni ill. módosítani?
Köszönöm. :)

:confused::confused::confused:

Átvettél valakitől egy országot, anélkül, hogy tudtad volna, hogy mit veszel át? :confused:

Már nem aktuális, vagy más okból megváltoztatnikívánt nevek átírására ez a hónap nem használható. Névátírási lehetőség majd pár év múlva lesz legközelebb, az ilyen jellegű módosításokra akkor lesz lehetőség.

Gepard 03-02-2009 21:42

Lehet, hogy csak nekem nem tünt fel.
Akkor most hova kell beírni a kifogásolt országok nevét?

Bocs, ha hülyeséget kérdeztem.

Ati 03-02-2009 21:49

Quote:

Originally Posted by Gepard (Post 204634)
Lehet, hogy csak nekem nem tünt fel.
Akkor most hova kell beírni a kifogásolt országok nevét?

Bocs, ha hülyeséget kérdeztem.

Kevésbé aktív most ez a téma, mint az előző két évben.

Ide a fórumra lehet őket beírni, némi magyarázattal, hogy szerinted az miért nem elfogadható.

laci 03-02-2009 22:23

No, írok egyet ;)

514364 Mujesztjaua

Románul elég "csúnya", nem tudom, le kell-e fordítani.

(nem mintha én bírnám a Steauát, de mégis... :rolleyes:)

Ati 03-02-2009 22:29

Quote:

Originally Posted by laci (Post 204636)
No, írok egyet ;)

514364 Mujesztjaua

Románul elég "csúnya", nem tudom, le kell-e fordítani.

Szerintem le kell, mert pár sportklub nevén kívül mást nem találtam róla.


All times are GMT +1. The time now is 07:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu