Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Banki kamat növelése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4829)

Pool 01-22-2014 17:19

Banki kamat növelése
 
Gondolkoztam rajta erősen, érdemes-e emiatt témát nyitni, de egy próbát megér.
Az utóbbi időben egyre többet olvastam a fél-elf erősítésénél, hogy mennyi értékes terület/épület beáldozása kell azért, ha vki továbbra is biztonsága tudja a pénzét.
Nos, ha már más épületek rovására kell bankot építeni, lehetne egy kis változás a kamatban, természetesen plusz irányba. Direkt nem írok %-ot, majd akkor, ha egyáltalán megmarad a téma a megbeszélések között.
Kb. ennyi!

Bumburnyák 01-22-2014 18:37

Hát szerintem aki ebből élt eddig, azaz sok bankot tartott, azt most se lehet lelopni.
Aki pedig csak a minimumot tartotta, hogy ne tudják lelopni, most kell tartania max. 5% bankot. Szóval nem hiszem, hogy túl nagy változást jelentene neki, ha mondjuk 20%-al emelkedne a kamat.
Aki viszont ebből él, annak igen.

lacy 01-22-2014 18:43

Quote:

Originally Posted by Bumburnyák (Post 306909)
Hát szerintem aki ebből élt eddig, azaz sok bankot tartott, azt most se lehet lelopni.
Aki pedig csak a minimumot tartotta, hogy ne tudják lelopni, most kell tartania max. 5% bankot. Szóval nem hiszem, hogy túl nagy változást jelentene neki, ha mondjuk 20%-al emelkedne a kamat.
Aki viszont ebből él, annak igen.

5% bank se sokat véd

Pool 01-22-2014 18:43

Quote:

Originally Posted by Bumburnyák (Post 306909)
Hát szerintem aki ebből élt eddig, azaz sok bankot tartott, azt most se lehet lelopni.
Aki pedig csak a minimumot tartotta, hogy ne tudják lelopni, most kell tartania max. 5% bankot. Szóval nem hiszem, hogy túl nagy változást jelentene neki, ha mondjuk 20%-al emelkedne a kamat.
Aki viszont ebből él, annak igen.

Nem mindegy, mekkora földnek az 5%-án kell tartani a bankot.
Egyébként én nem gondoltam ekkora emelésre.

lacy 01-22-2014 18:45

ki próbáltam 680 hekin,68 bankkal....400 millióból 1 lopásra 1.1 millát a feles:eek:

Bumburnyák 01-22-2014 18:56

200 hekin az eddigi 10% helyett 35% lopható, 5% banknál.
600 hekin az eddigi 0,1% helyett 4% lopható, 5% banknál.

Vagy rosszul számolok?

Pool 01-22-2014 19:46

Srácok, ezt lehet a feles topicban, itt nem ez lenne a téma.

Bumburnyák 01-22-2014 20:31

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 306914)
Srácok, ezt lehet a feles topicban, itt nem ez lenne a téma.

Én csak arra akartam kilyukadni, hogy az 5% banknál, mert annál több nemigen kell én legalábbis nem tartanék többet még 200 hekin sem, a kamatemelkedés mértéke nem számottevő. Nagyobb területen pedig pl. 600 hekin 30 bank már szinte tökéletesen védi a pénzt. Így ez csak azoknak lenne jó, akik ebből élnek.
Vagyis ha a jelenlegi kamat bevált, emiatt nem változtatnék rajta.

none 01-23-2014 00:38

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 306908)
Gondolkoztam rajta erősen, érdemes-e emiatt témát nyitni, de egy próbát megér.
Az utóbbi időben egyre többet olvastam a fél-elf erősítésénél, hogy mennyi értékes terület/épület beáldozása kell azért, ha vki továbbra is biztonsága tudja a pénzét.
Nos, ha már más épületek rovására kell bankot építeni, lehetne egy kis változás a kamatban, természetesen plusz irányba. Direkt nem írok %-ot, majd akkor, ha egyáltalán megmarad a téma a megbeszélések között.
Kb. ennyi!

Érdemben nem tudok a témához szólni konkrét számok nélkül, de annyit hozzáfűznék, hogy ez főleg a sokszemeseket erősítené az egy szemesekkel szemben.. Tehát első körben nem támogatom:)

Pool 01-23-2014 14:20

Quote:

Originally Posted by none (Post 306916)
Érdemben nem tudok a témához szólni konkrét számok nélkül, de annyit hozzáfűznék, hogy ez főleg a sokszemeseket erősítené az egy szemesekkel szemben.. Tehát első körben nem támogatom:)

Konkrétan egy 10%-os kamatra gondoltam.
A sok szemeseket minden további felvehető szem erősíti.
Én a megnövekvő bankszám miatti ellensúlyozásként gondoltam ezt, hogy ha már kell tartanom a mostani banknál X-szer többet a fél-elf erősítése miatt, akkor a feláldozandó tanya/barakk/templom/bármi miatt a bankok legalább több pénzt hozzanak.

Egyébként ma jutott eszembe, hogy a bank szerepe akár úgy is változhatna, hogy ha már bank, akkor mindenkinek adná a mostani +5% kamatot, a kereskedőnek meg a 10%-ot.

Így esetleg?


All times are GMT +1. The time now is 07:37.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu