Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   támadó/védő vérfrissítés (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3921)

D4rth 11-20-2009 11:58

Üdv hódítók!

Véleményem szerint ideje lenne már korszerűsíteni 2 alig használt egységet a játékban, nevezetesen a támadót és a védőt. Ezek változtatásával, ha megfelelő alternatívát nyújtanának a íjásszal és a lovassal szemben, jóval sokszínűbb lehetne a játék. Manapság ez a 2 egységtípus szinte csak az 5. szinten, és ott is a kezdő/tapasztalatlan játékosok országaiban fellelhető. Amint egy kicsit is ráérez valaki a játékra, nem használja már ezeket az egységeket.
Egy konkrét javaslattal is előállnék, bár hozzászólásom lényege inkább a változtatás szükségére való figyelemfelhívás mintsem ez a javaslat. A lényeg hogy további 2 használható egységgel tovább bővüljön a stratégiák tárháza.
A javaslatom - melyhez nem ragaszkodom csak egy ötlet - a következő lenne.: A támadónak a jelenlegi 4 helyett 8 támadópontja, és 1 védőpontja, a védőnek 8 védő valamint 1 támadópontja lenne és mindegyik dupla búzát fogyasztana. Így a védő jó alternatíva lenne a tornyosíjjal szemben, ami 0,2 búzáért és 2 férőhelyért (1 a barakkban + 1 a toronyban) 12 védőpontot ad, a védő pedig 0,4 búzáért és 1 férőhelyért 8 védőpontot adna. A támadó a lovasnak lenne alternatívája, azzal hogy ugyanannyi helyért de dupla búzafogyasztásért 2vel többet ütne, viszont a védelemben még gyengébb lenne. A képzési idő esetleg 20 kör lehetne mint a többinél, vagy az arany középút 15.
Végezetül még talán a védő és támadó neveket is valami frappánsabbra lehetne változtatni, de ez már a legkevesebb és csak formai kérdés lenne.

/ elnézést kérek mindenkitől hogy ebbe a fórumba írtam, de sajnos a fejlesztéseknél nem indíthatok újat /

Ati 11-23-2009 16:57

Quote:

Originally Posted by D4rth (Post 229783)
/ elnézést kérek mindenkitől hogy ebbe a fórumba írtam, de sajnos a fejlesztéseknél nem indíthatok újat /

Nagyon helyesen nem indíthatsz ott. Aki új javasattal áll elő, az legyen legalább annnyira aktív, hogy a javaslatával kapcsolatos témáknak utánaolvas először.

Pool 11-23-2009 17:16

Még a HT sem képez támadót/védőt, gondolom ennyire lényeges a két egység...
Már lassan nem is értem, miért van rá szükség, attól eltekintve, hogy A-ban jó dolog abból tartani rengeteget piacon, nem pakolnak alád, ha kell fokozni, simán eléred...
A párbajból is kiszorultak, mióta megváltozott a képzésidő...
Esetleg HV-n használhatják még őket...
Lovakat meg az ember nem védeni tart, hanem támadni, ne legyen már a lovastól jobb támadóegység...

Karvaly 11-23-2009 22:06

Abban igaza van a topicindítónak, hogy nincs sok értelme az említett egységeknek, azonban a felvetett lehetőséget nem érzem jónak. Mentségemre szóljon, hogy nekem sincs jobb ötletem helyettük :D

Padlócsempe 11-24-2009 12:57

Van rá ok, hogy miért ne kerüljenek ki a játékból ezek az egységek?

Ati 11-24-2009 12:59

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 230093)
Van rá ok, hogy miért ne kerüljenek ki a játékból ezek az egységek?

Van: igen hasznosak stratégiai szempontból a rövidfordulós játékokon.

Egy stratégiailag fontos elemet nem veszünk ki a játékból csak azért, mert azt kevesen használják. Az ötödik szinten sem szüntetjük meg a tanyákat csak azért, mert a legtöbben piacról szerzik a gabonát, vagy más játékotsól fosztják/lopják.

Dus 11-24-2009 13:51

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 230094)
Van: igen hasznosak stratégiai szempontból a rövidfordulós játékokon.

Egy stratégiailag fontos elemet nem veszünk ki a játékból csak azért, mert azt kevesen használják. Az ötödik szinten sem szüntetjük meg a tanyákat csak azért, mert a legtöbben piacról szerzik a gabonát, vagy más játékotsól fosztják/lopják.

Azért egy tanya az 5. szinten kicsit más, mint a védő / támadó. :D

De amúgy tényleg lehet vele jókat csinálni, nem csak rövid fordulósban. Már Pool is írt ebbe a topicba hasznos dolgot róluk. De több mindenre is jó lehet, akkor is, ha marha ritka, és elképzelhetetlen dolgok ezek.


De az tény, hogy el tudnám képzelni, hogy támadó 7 támadó és 0 védőpont, míg védő 7 védőpont és 0 támadó...Ha belegondolok ez nem is olyan rossz... :)

Padlócsempe 11-24-2009 14:48

Még régebben a levlistán volt pedzegetve, hogy a támadónak legyen 7 támadóereje és a védőnek 7 védőereje.

Előnyei:
-A betonelfek is beverhetőek lennének, ha bevállalja valaki, hogy a védőereje csökken (ha utána nem cserél sereget), cserébe 17% támadóerőért.
-Az eddig (nagyrészt) értelmetlen egységek hasznosak lennének.
-A kezdők össze-vissza gyártanak, így legalább hasznos egységeket gyártanának.
-A védő és a támadó jelenleg a piacon való pénzátjátszásra szolgál, ami elvileg nem célja a piacnak, és az egységnek, így ez a probléma is megoldódna, mert telítődne ezekkel az egységekkel a piac.

Emellett a lovas és az íjász egység is hasznos maradhatna, hiszen a védő nem tud őrtoronyba vonulni, míg az íjász igen, a lovasnak pedig van 2 védőereje, ami (az 1/A-n kívül) sokszor hasznosabb, mint az a plusz egy támadóerő.
A betonelfeken pedig ez a javaslat nem erősít, mert nekik továbbra is jobban megéri tornyozott íjászokat tartani, mint védőket.

Hátránya valószínűleg a kláncsatákban jelentkezne.

De szerintem a legjobb az lenne, ha a normál játékból kikerülne ez a két egység :)

Ati 11-24-2009 14:57

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 230111)
De szerintem a legjobb az lenne, ha a normál játékból kikerülne ez a két egység :)

Ha úgy érzed, hogy Te ezeket nem használod, mert nem tudod normál játékmenet mellett alkalmazni őket, akkor nem képzel ilyen egységeket. Nem hiszem , hogy létezésük bárkit is zavarna, amikor igen jó szolgálatot tesznek extrém esetben, tehát VAN létjogosultságuk.

Gabro 11-24-2009 16:19

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 230111)

De szerintem a legjobb az lenne, ha a normál játékból kikerülne ez a két egység :)

Szerintem maradjanak, engem már mentett ki szorult helyzetből (kivették az íjakat és eliteket a placcról) pár védő...igaz utána alig tudtam +szabadulni tőlük, de megérte:D


All times are GMT +1. The time now is 19:05.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu