Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Router beállítása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2770)

Redback 02-18-2008 13:47

Router beállítása
 
Az lenne a bajom, hogy amikor a routert beállítom, a gép nem csatlakozik a nethez, pedig a router igen.Esetleg új kapcsolatot kellene csinálni más beállításokkal?MEgcsináltam újra a netkapcsolatot de semmit nem használt.Ha vki tudna segíteni akkor vegyen fel msn-re!(Ki van írva profilban).

Darkmaster 02-20-2008 13:38

Ha a router default beállításokkal rendelkezik, és csak a netkapcsolatot állítottad be, akkor nagy valószínüség szerint oszt DHCP-n keresztült IP címet.
Természetesen, ha régebben közvetlenül kapcsolódtál az ADSL modemhez (vagy bármilyen csirkebélhez, amin keresztül a neted jön), azon a kapcsolaton keresztül nem tudsz a routerhez hozzáférni.
XP esetén: Vezérlőpult - Hálózati kapcsolatok - jobb klikk az adott kapcsolaton, Tulajdonságok - TCP/IP protokoll - Tulajdonságok.
Itt állítsd be az IP cím automatikus kérését.

Ez persze csak abban az esetben működik, ha a router képes rá, és oszt is IP-t, és nincs bekapcsolva egy esetleges MAC szűrés.
Ha írsz egy konkrét netkapcsolatot, és router-tipust, könnyebb segíteni.

Tsobi 02-20-2008 17:24

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 159301)
Az lenne a bajom, hogy amikor a routert beállítom, a gép nem csatlakozik a nethez, pedig a router igen.Esetleg új kapcsolatot kellene csinálni más beállításokkal?MEgcsináltam újra a netkapcsolatot de semmit nem használt.Ha vki tudna segíteni akkor vegyen fel msn-re!(Ki van írva profilban).

Nem is olyh rég nekem is volt hasonló gondom,ha gondolod segítek,csak keress fel! Talán megvan még az ominózus topic is,amiben segítettek.

Redback 02-20-2008 17:27

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 159918)
Nem is olyh rég nekem is volt hasonló gondom,ha gondolod segítek,csak keress fel! Talán megvan még az ominózus topic is,amiben segítettek.

Már megoldottam tdomoval

Tsobi 02-20-2008 17:28

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 159921)
Már megoldottam tdomoval

Örülök :)

Redback 03-09-2008 16:48

Most egy WLAN megcsinálásához kéne swegítség nekem.Ha vki tud segíteni vegyen fel msn-re, vagy írja le ide mit tegyek.

Redback 03-09-2008 17:00

elkezdtem telepíteni a driver-t cd-ről,, és erre azt írta ki, hogy ezzel veszélyeztetem a rendszer stabilitását, és hogy azt ajánlja, hogy állítsam le a telepítést.Mit csináljak?

Phoenix 03-09-2008 21:02

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 164388)
elkezdtem telepíteni a driver-t cd-ről,, és erre azt írta ki, hogy ezzel veszélyeztetem a rendszer stabilitását, és hogy azt ajánlja, hogy állítsam le a telepítést.Mit csináljak?

Simán mehet tovább :)

Redback 04-11-2008 18:10

Most vettünk hozzá egy wan usb-t.Sehogyse sikerül megcsinálni :SHa valaki segítene...(MSN címem a profilomban van)

Redback 08-30-2008 13:30

mostmár csak egy gondom van, jelszót hogy tudok rakni a wlanra? és ezt a jelszot hogy tudom beállítani a gépemen?


All times are GMT +1. The time now is 14:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu