Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   1/A egyéni csaták lesipuskások :) (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1848)

wand 05-27-2007 21:49

1/A egyéni csaták lesipuskások :)
 
Nem tudom ki, hogy van vele, nekem nem tetszik az a játékstílusa mikor valaki csak arra pályázik, hogy a környezetéből végre mikor támad ki valaki..
pláne kláncsatáknál jellemző, hogy szinte fullla kell kimenni, ami amiatt igen sbezhető lesz az ori egyénileg.

ennek egyik egyszerű módja, hogy nézed a pontlistát, és amikor a pontlistától eltérő helyen van egy ori tudhatod, hogy ütött..
ez szerintem egyszerűen megoldható lenne, hogyha az egyéni sorba rendezés a körváltás végén lenne (csaták után)

a másik amokor egy klán rendszeressen támatgat, és a környékén lévő 20 ori arra vár, hogy mikor megy ki, és körönként nézik tolikkal
régen, a tolik nem írták ki a kint lévő klánsereget. szerintem most se kéne, csak a támadott klán tagjainak, hogy ők tudjanak számolni , ha már valaki veszi a bátorságot egy klántámadáshoz, ne rajta hiénézzon a fél csopi :)

jah és én 1/A-ban a teljes (egyéni) eseménylistát is 2 v. 3 körös csúszással írnám csak ki, ugyanezen okból.

Synkel 05-27-2007 22:26

Quote:

Originally Posted by wand (Post 99151)
Nem tudom ki, hogy van vele, nekem nem tetszik az a játékstílusa mikor valaki csak arra pályázik, hogy a környezetéből végre mikor támad ki valaki..
pláne kláncsatáknál jellemző, hogy szinte fullla kell kimenni, ami amiatt igen sbezhető lesz az ori egyénileg.

ennek egyik egyszerű módja, hogy nézed a pontlistát, és amikor a pontlistától eltérő helyen van egy ori tudhatod, hogy ütött..
ez szerintem egyszerűen megoldható lenne, hogyha az egyéni sorba rendezés a körváltás végén lenne (csaták után)

a másik amokor egy klán rendszeressen támatgat, és a környékén lévő 20 ori arra vár, hogy mikor megy ki, és körönként nézik tolikkal
régen, a tolik nem írták ki a kint lévő klánsereget. szerintem most se kéne, csak a támadott klán tagjainak, hogy ők tudjanak számolni , ha már valaki veszi a bátorságot egy klántámadáshoz, ne rajta hiénézzon a fél csopi :)

jah és én 1/A-ban a teljes (egyéni) eseménylistát is 2 v. 3 körös csúszással írnám csak ki, ugyanezen okból.


A lesipuskázás engem is zavart mindig, meg a tehetetlenség az ilyenekkel szemben.

Az ötlet első fele annyiban nem tetszik, hogy hiába változik a helyezés később, ha az érték megjelenik, márpedig annak meg kell jelennie az ütés után, különben a klánpontlista mutatna érdekes dolgokat.

A harmadikat is támogatnám szívem szerint, de akkor értelmetlenné válna a teljes krónika varázslat. Ezt legfeljebb úgy tartanám elfogadhatónak, ha cserébe automatikusan járna minden A-snak, mint a klánesemények.

A klásereg nem jelenik meg a tanácsadók oldalon sem, támogatnám olyan formában is, hogy teljesen tolizhatatlan legyen.

wand 05-27-2007 22:34

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 99162)

Az ötlet első fele annyiban nem tetszik, hogy hiába változik a helyezés később, ha az érték megjelenik, márpedig annak meg kell jelennie az ütés után, különben a klánpontlista mutatna érdekes dolgokat.

hidd el sokat változtatna, ha az ori a pontlistában a helén volna, miközben nem tudod megnézni hogy egyéniben ütött-e, a tolik nem írják ki a klánsereget.
lehetne ygalni, hogy valyon az előző körben is ott volt már vagy csak most került oda..

Quote:

A harmadikat is támogatnám szívem szerint, de akkor értelmetlenné válna a teljes krónika varázslat. Ezt legfeljebb úgy tartanám elfogadhatónak, ha cserébe automatikusan járna minden A-snak, mint a klánesemények.
igen ebben van igazság, járjon automatikussan. és legyen csak egy érdeksség, hogy mge lehessen nézni aznap ki ütött

Quote:

A klásereg nem jelenik meg a tanácsadók oldalon sem, támogatnám olyan formában is, hogy teljesen tolizhatatlan legyen.
a teljes tolizhatatalanságot annyiban nem támogatom, hogy ezestben a támadott fél nem tudna pontosan számolni.. neki mindenképp látnia kell, ha befér tolikkal.

puma 05-28-2007 00:24

Teljesen egyetértek most az egyszer:)
a 2 körös csusza egész helyrerázná a hiénázók orcáján a bőrt sztem.

#Lopakodó# 05-28-2007 06:05

Sztok All..
Nem eröltetem túl az agyamat mert minek...
Már sokadik topik vezethető ugyan oda vissza és csak szájtépés a vége és ujabb topik nyitás történések nélkül...
Mindenki magyaráz valamit valamiről ami a felfedezéssel 0-s ütéssel stb foglalkozik.
Minden mindennel összefügg a játékban és nem vállasztható széjel apró részekre...
Tudom ez most itt Off...
De valahol az egészhez, leakartam írni ezt és ez volt épp a szemem előtt..

Végső konklúzió, az egész A rendszer és sokan mondják lenti topos gondokat is ehez, nem jó...
Valóban válltoztatni kell a dolgokon...
Véleményemet válltozásról már másik topikokban le írtam nem ismétlem magam:-)
Egészében kellene radikális válltozás szvsz..
Ezért én innentől csak olvasgatok figyelek és szurkolok,hogy a játék minden résztvevője, eredmények tükrében élvezze is a Hodot:-)

ui.
Lehet kicsit zavaros de most keltem:-)

monro 05-28-2007 13:45

Quote:

Originally Posted by wand (Post 99151)
az egyéni sorba rendezés a körváltás végén lenne (csaták után)

Ezt támogatom így lenne az egészséges.

Quote:

Originally Posted by wand (Post 99151)
régen, a tolik nem írták ki a kint lévő klánsereget. szerintem most se kéne, csak a támadott klán tagjainak, hogy ők tudjanak számolni ,

Ez is jogos, sőt igazából annak sem kéne kiírni aki felé megy a sereg. Ugysem tud visszamenni az akit támadnak csak azonos körben szembe (persze ha jól csinálja a támadó klán) így teljesen értelmetlen dolog "számolgatni". A távolbalátás megmutatja mennyi megy az éplisták, hogy mennyi fér be annyi meg járna sztem a kitámadott klánnak, hogy ne tudd kiszámolgatni hogy 1-1 oriból vajon mennyi jött el.

Quote:

Originally Posted by wand (Post 99151)
jah és én 1/A-ban a teljes (egyéni) eseménylistát is 2 v. 3 körös csúszással írnám csak ki, ugyanezen okból.

Akkor a többi csopiban miért nem? Ott is vannak hiénázók... Ezt csak akkor támogatom ha minden más csopiban is változik. Semmi nem indokolja, hogy az 1A-ban ez másképp legyen mint máshol.

merlin 05-28-2007 16:59

Quote:

Originally Posted by puma (Post 99186)
Teljesen egyetértek most az egyszer:)
a 2 körös csusza egész helyrerázná a hiénázók orcáján a bőrt sztem.

A hiénák is éhesek. Ha nem akarod, hogy megüssenek, akkor otthon kell ülni a toronyban

főhiéna

Alba 05-29-2007 08:34

Jó ötletek én is támogatom leszamítva az egyéni lista késleltetését. Annak szerintem semmi köze az A s és nem is a sajátja. Minden csoportban így van.

jura 05-29-2007 09:45

Quote:

Originally Posted by merlin (Post 99309)
A hiénák is éhesek. Ha nem akarod, hogy megüssenek, akkor otthon kell ülni a toronyban

főhiéna

bizony igaz :)

ki nem volt még hiénatámadáson ??? az is egy szabályok adta lehetőség :)

a mi szövink szinte állandóan 2 körön belül helyezkedik el egymáshoz képest, amikor csatába megy egy vagy több orink, érdekes módon egy hiéna sem mer jönni :D

tehát van ellenszer erre a problémára

Alba 05-29-2007 10:43

A probléna nem is itt van. A gond hogy a klantamadó orik lebuknak így is ugy is hiaba van az eseményben eltolás.
Ha sikeresen beütsz a pontlistán latszik hogy tamadtál és ha ne mvagy a kronikában tuti hogy kalntutes volt. Olyan szabadon áll az ország hogy öröm nézni...


All times are GMT +1. The time now is 23:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu