Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   FireFox 3.6 (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4107)

Ati 03-14-2010 19:43

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 245049)
Ezmiez? :D
Fórum szokta néha üzenetküldéskor csinálni... Lehet, hogy ez is a FF 3.6 hibája?

u.i.: és amikor elsőre akartam küldeni ezt az üzenetet, akkor is csinálta :D

Valószínűleg FF3.6 hiba. Régi verziót mutat, pár cookie-t önkényesen töröl, máris úgy véli a fórum, hogy nem is valódi látogató vagy, csak valami más oldalról próbálnak trükközni.

Blacky 03-15-2010 15:53

Firefox 3.6
 
Tisztelt Uraim !!!
ha Firefox kiad egy új Fö verziót tehát amikor a verziószám változik akkor a telepítése a következö
Elözö verziót uninstalláljuk teljesen a rendszerböl..DE teljesen szóval mindenhonnan registryböl program fájlokból stb stb....Azután az Új verziót telepítjük...
Az ATI által jelzett hibák is valószínüleg a nem "tiszta" telepítésnek tudhatók be.

Ez a verzió támogatja Web Open Font Format (WOFF) betűtípusokat. Használja az új CSS szabványokat, mint pl. az átmenetek, illetve a háttér átméretezés. Új HTML5 és DOM technológiák lettek bevezetve, ezáltal már működnek olyan interaktív honlapok is, melyeknél fájlokat húzhatunk be a böngészőbe. Már a Firefox 3.5 is támogatta a HTML5 <video> tagjeit, most 3.6 alatt az ily módon beágyazott videókat teljes képernyőn is nézhetjük.
Teljesítmény és a továbbfejlesztett JS motor
A Firefox Javascript motorját, a Tracemonkeyt tovább csiszolgatták, még gyorsabb, mint a FF 3.5-ben volt. Sokak szerint igazából nem számít sokat a különböző böngészők JS motorjának sebessége, a való életben a honlapokat ugyanolyan gyorsan működtetik. De a FF-nak nem csak a weblapok miatt fontos a Javascript, hanem a kiegészítők miatt is, mivel ezek nagy része JS-ben van írva.

Tisztelettel és további szép napot

Andrew 03-15-2010 15:59

És ilyenkor a tárolt jelszavakkal + könyvjelzőkkel mi lesz?

Ati 03-15-2010 16:17

Quote:

Originally Posted by Blacky (Post 245133)
Az ATI által jelzett hibák is valószínüleg a nem "tiszta" telepítésnek tudhatók be.

Elképzelhető, no de ha egyszer nem letöltöttem és új programként telepítettem, hanem a régi firefoxon keresztül frissítettem (ahogy mindig is), akkor azért ennek nem így kéne működnie.

Miért töröljek valamit, amit épp frissíteni akarok?

Ha törlöm, akkor hogy frissítsem? Akkor már sehogy... :D

Nálam nem új telepítés volt, hanem egy mezei frissítés, ami a firefox beépített lehetősége.

szamóka 03-15-2010 16:31

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 245134)
És ilyenkor a tárolt jelszavakkal + könyvjelzőkkel mi lesz?

Én ezt szoktam használni.

Andrew 03-15-2010 16:40

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 245140)
Én ezt szoktam használni.

Köszi szépen, még egy kérdés: a mesterjelszóval védett jelszavakkal is megbirkózik?

Bogár 04-13-2010 13:14

Elég sok problémám van a Firefox-szal. :( Már a 3.5.x verziók sem működtek annyira jól a gépemen. Jelenleg a 3.6.3-as 230 mega memóriát eszik, és a CPU is 50% fölött van folyamatosan. :eek:

Ha meg akarom nézni valamelyik RSS-t, vagy ha egy combobox-ot akarok lenyitani bármilyen oldalon, csak a keret jelenik meg. Bezárni a jobb felső sarokban levő X-szel nem tudom, csak a tálcán jobb klikk és close... 6 tab van megnyitva, de sztem az semmit sem jelent. 4 kiteresztést használok: adblock plus, forecastfox, greasemonkey és firebug...

Az újraindítás részben megoldja a problémát, de a youtube videok akkor is szakadozva mennek. :(

Valakinek van valami tippje esetleg?

Dus 04-13-2010 13:36

Quote:

Originally Posted by Bogár (Post 248147)
Elég sok problémám van a Firefox-szal. :( Már a 3.5.x verziók sem működtek annyira jól a gépemen. Jelenleg a 3.6.3-as 230 mega memóriát eszik, és a CPU is 50% fölött van folyamatosan. :eek:

Az FF sosem volt az a kevés gépigényt használó böngésző... Sajnos azért elég sokat eszik...

Quote:

Originally Posted by Bogár (Post 248147)
Ha meg akarom nézni valamelyik RSS-t, vagy ha egy combobox-ot akarok lenyitani bármilyen oldalon, csak a keret jelenik meg. Bezárni a jobb felső sarokban levő X-szel nem tudom, csak a tálcán jobb klikk és close...

Szerintem - bár egyáltalán nem biztos - lehet, hogy nem töltődött be még az adott tartalom, hanem szedi a böngésződ, és ezért nem reagál a normális bezárásra. Talán, ha vársz picit... Bár lehet ezt már próbáltad, nem tudom, csak egy tipp.

Quote:

Originally Posted by Bogár (Post 248147)
Az újraindítás részben megoldja a problémát, de a youtube videok akkor is szakadozva mennek. :(

Valakinek van valami tippje esetleg?

Youtube videók pedig inkább netkapcsolat függők szerintem. Bár, ha eléggé be van lassulva az FF, akkor amiatt is lehet, de én inkább az előbbire tippelnék. Ha nem, akkor nem.

Tippnek: Van egy "speedfox" nevű kis progi, ami amit a böngésződ fölöslegben okozott, szemetet termelt a gépen, és gyorsítja ezzel. Valamelyik itteni topicban volt azt hiszem, de már nem emlékszem hol, így nem tudok linket adni. Beírod Google-be, és szerintem könnyen megtalálható. :)
Hátha bejön...

Bogár 04-13-2010 13:48

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 248149)
Az FF sosem volt az a kevés gépigényt használó böngésző... Sajnos azért elég sokat eszik...

A memória még mondjuk elmegy. Szódával. De folyamatos 50% fölötti CPU? :eek:

Quote:

Szerintem - bár egyáltalán nem biztos - lehet, hogy nem töltődött be még az adott tartalom, hanem szedi a böngésződ, és ezért nem reagál a normális bezárásra. Talán, ha vársz picit... Bár lehet ezt már próbáltad, nem tudom, csak egy tipp.
Ez is folyamatosan fennáll. Ha várok kis időt, akkor sem tudom bezárni az X-szel. Egyébként ha bezárom, nem jön elő semmilyen ablak, hogy a program nem válaszol, vagy ilyesmi.

Quote:

Youtube videók pedig inkább netkapcsolat függők szerintem. Bár, ha eléggé be van lassulva az FF, akkor amiatt is lehet, de én inkább az előbbire tippelnék. Ha nem, akkor nem.
Ha a youtube video le van töltve (ugy-e piros lesz az a rész, ami már le van töltve), akkor elvileg kellene menjen. Gyakorlatilag akadozik.

Quote:

Tippnek: Van egy "speedfox" nevű kis progi, ami amit a böngésződ fölöslegben okozott, szemetet termelt a gépen, és gyorsítja ezzel. Valamelyik itteni topicban volt azt hiszem, de már nem emlékszem hol, így nem tudok linket adni. Beírod Google-be, és szerintem könnyen megtalálható. :)
Hátha bejön...
Köszi, ezt lehet hogy kipróbálom. :)

Kubbi 04-13-2010 14:49

Quote:

Originally Posted by Bogár (Post 248147)
4 kiteresztést használok: adblock plus, forecastfox, greasemonkey és firebug...

Ezek nélkül is csinálja?


All times are GMT +1. The time now is 03:25.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu