Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   72 kör, vagy 72 óra? (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=849)

Pepa 09-22-2006 21:10

72 kör, vagy 72 óra?
 
Sziasztok!

Igen ,tudom, már megint én. Egy érdekes kérdésen lenne: miért 72 óra és nem 72 kör a védettség. Normálba szintetléptem és nyitottan egy új orit a lassúba, mert miért ne. Elkezdtem csinálni és láttam, hogy drága a gabona, így amikor meglett a 14k bála piacra dobtam és lett belőle ( egy kezdő ország részére) egy szép kis summa. Másnap láttam, hogy az a szép kis summa eltünt és észrevettem, hogy a 29.-ik körben kifosztottak. Furcsáltam a dolgot, mert a normálból és az arénából megszoktam a 72 körös! védelmet. Ha most kezdtem volna a játéktot el is ment volna tőle a kedvem, de tudtam? hogy ez velejárója a kezdő oriknak. Tehát a 72 óra lassúba szerintem kevés ( erre várok reakciókat), mert lehet a leteltéig nem lép be a gazdája, mert tudja ,hogy lassú. Viszont a gyorsba meg akkor 144 kör telik le ami, meg sok, mivel akik ezt választják, azok úgy is többet foglakoznak vele. Lehet, ez csak nekem furcsa:confused:

solven 09-22-2006 21:38

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 32206)
Sziasztok!

Igen ,tudom, már megint én. Egy érdekes kérdésen lenne: miért 72 óra és nem 72 kör a védettség. Normálba szintetléptem és nyitottan egy új orit a lassúba, mert miért ne. Elkezdtem csinálni és láttam, hogy drága a gabona, így amikor meglett a 14k bála piacra dobtam és lett belőle ( egy kezdő ország részére) egy szép kis summa. Másnap láttam, hogy az a szép kis summa eltünt és észrevettem, hogy a 29.-ik körben kifosztottak. Furcsáltam a dolgot, mert a normálból és az arénából megszoktam a 72 körös! védelmet. Ha most kezdtem volna a játéktot el is ment volna tőle a kedvem, de tudtam? hogy ez velejárója a kezdő oriknak. Tehát a 72 óra lassúba szerintem kevés ( erre várok reakciókat), mert lehet a leteltéig nem lép be a gazdája, mert tudja ,hogy lassú. Viszont a gyorsba meg akkor 144 kör telik le ami, meg sok, mivel akik ezt választják, azok úgy is többet foglakoznak vele. Lehet, ez csak nekem furcsa:confused:

Hát igen, néha kicsit zavaró, én ezt úgy tapasztaltam meg, hogy nem kör hanem óra, hogy a fellépett orimmal szabira mentem, és mire visszajöttem már nem volt semmi a védettségből, holott még csak 3 valamennyi kör telt el (hozzáteszem, hogy normál csopi)

Ati 09-22-2006 21:51

Quote:

Originally Posted by solven (Post 32213)
Hát igen, néha kicsit zavaró, én ezt úgy tapasztaltam meg, hogy nem kör hanem óra, hogy a fellépett orimmal szabira mentem, és mire visszajöttem már nem volt semmi a védettségből, holott még csak 3 valamennyi kör telt el (hozzáteszem, hogy normál csopi)

Erre úgy is rá lehet jönni, hogy elolvasod a súgót.........

Bogár 09-23-2006 10:47

engem az angolban is fosztanak 72 kör után... a védelem alól kijövő orikat mindenhol vadásszák. ez van...

hidd el, lassúban is ki lehet építeni 1 rendes orit. a pénz legyen a legkevesebb, mert abban a csoportban van dögivel. a fosztás nem a pénzre irányult szerintem, sokkal inkább a morál és/vagy a hírnévnövelésre. kár sajnálni 10-20 millát, mert bármikor össze lehet szedni. az elején csak a képzésekre és a tekiírásra kell figyelni, úgyis üres a katipiac. a leggyorsabban úgy tudsz fejlődni, ha nem marad ki 1 képzés sem, és van sok-sok házad. ehhez meg napi fél milla is elég, vagyis eladsz napi néhány ezer bála gabonát vagy néhány száz tekit. de 5 drágakőbányából is összejön a pénz.

Pepa 09-24-2006 08:09

Sziasztok!

Köszi! Ezeket tudtam, és csinálom is, csak védetség idejét furcsáltam.

Thak 10-13-2006 08:55

Sziasztok!
Nekem is sikerült így járni, hogy elküdltem szabira az orimat rögtön a regisztráció után (egyéb ok miatt, eredetileg nem terveztem) és nem tudtam, hogy közben nem áll meg a 72 óra védelem, hanem szépen lejár.

Marha idegesítő, hogy 70 körnél már 7 hadsereg-támadást is kaptam, a rengeteg tolvaj és mágiaakcióról nem is beszélve. :(

Szecsa 10-13-2006 09:01

En ilyen esetben, ha regizes utan 10-20 koron belul szabira kell mennem, akkor torlom az orit...es legkozelebb ujat inditok, ha lesz idom, aminek meglesz a vedettsege :)

Ati 10-13-2006 09:14

Quote:

Originally Posted by Thak (Post 35165)
Sziasztok!
Nekem is sikerült így járni, hogy elküdltem szabira az orimat rögtön a regisztráció után (egyéb ok miatt, eredetileg nem terveztem) és nem tudtam, hogy közben nem áll meg a 72 óra védelem, hanem szépen lejár.

Marha idegesítő, hogy 70 körnél már 7 hadsereg-támadást is kaptam, a rengeteg tolvaj és mágiaakcióról nem is beszélve. :(

Jelentkezel egy játékra, majd nem játszol, hanem elmész szabira. Hát ennek marha sok értelme van. :D Aztán pedig idegesítőnek találod, hogy megtámadnak, és inkább idegeskedsz, minthogy egy teljesen nulla, kezdő országot törölnél, és újat indítanál helyette. :)

Öööö, jó. :)

Thak 10-13-2006 09:39

Végül is igazad van... de nemszeretek indítgatni újra mindenfélét, na meg ütődött is vok... (Egyébként 50körig aszittem, minden okés, védelem alatt vok, utána páran zsupsz, rám) :D

Nem önmagában véve a támadás az idegesítő, egyértelmű, hogy el akarják vinni a 3 millámat, inkább az, hogy felülről 4kör távolságból is 3-4x ugyanaz az ország támad meg. Most is épp útban van felém :p
Még imádkoztam is, hogy most az egyszer a földjeimet vigyék el, de nem. :rolleyes:


All times are GMT +1. The time now is 17:02.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu