Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Párbaj - Információ a párbajokról (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3977)

Elfi 12-23-2009 17:12

Párbaj - Információ a párbajokról
 
Sziasztok!

Háttérinfó annak, aki esetleg nem tudná:
A Párbaj oldalon láthatja mindenki a következő 10 napra szervezett párbajokat.

Szintén ezen az oldalon találhat az érdeklődő részletes információt a szervezett párbajokról (Infó; Résztvevők; Megjegyzés).

A Megjegyzés oszlopban a szervezett párbajban kapott ország adatai (választható fajok, személyiségek, kizárt egységek, épületek stb.), építés, képzési idők szerepelnek.

A párbajok reformjának köszönhetően saját magunk döntünk szinte mindenről, hogy milyen párbajt szeretnénk szervezni, gyakorlatilag csak a körváltási idő fix, ez 3 perc.


És akkor a lényeg:D
Ha helyes az észrevételem, akkor ha valaki nem alap párbajt szervez, -gondolok itt elsősorban az épületekre-, hanem elvesz, hozzáad az indulásnál rendelkezésre álló épületekhez, akkor az adott párbaj Megjegyzés oszlopában, csak a megváltoztatott épületeket és darabszámukat írja ki a rendszer, de amelyik induló épület darabszámában nem történt változtatás azt nem.

Szerintem jobb lenne, ha a teljes épületlistát kiírná, így könnyebben lehetne tervezni, meg amúgy sem elvárható, hogy mindenki tudja, hogy amennyiben nincs kiírva pl. a fegyverkovács, akkor az azt jelenti, hogy az alappal indul, ami egyébként 2 db.

J.Ati 12-23-2009 19:44

Jó ötlet!

Tőlem már kérdezte kezdő párbajos priviben, hogy mik lesznek még az épületek, mert azt hitte, hogy csak az lesz, ami ki volt írva.

Tsobi 12-23-2009 19:59

Szerintem egyértelmű és kézenfekvő, hogy egy alap 200 hekis orihoz képest történnek a változások. A párbaj rendezésénél is a már meglevő épületek számain lehet változtatni, amit nem piszkálunk, az változatlan.

Dynosaur 12-23-2009 20:08

Szerintem is jó ötlet! Támogatom! Sokkal egyértelműbb lenne pár dolog... :)


Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 233441)
Jó ötlet!

Tőlem már kérdezte kezdő párbajos priviben, hogy mik lesznek még az épületek, mert azt hitte, hogy csak az lesz, ami ki volt írva.

nem azt hittem, hogy a többi nem lesz, csak nem tudtam, hogy a többiből mennyi lesz... :p :D De rendesen válaszoltál annó! Köszi mégegyszer... ;) :D

Tsobi 12-23-2009 20:10

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 233448)
Szerintem egyértelmű és kézenfekvő, hogy egy alap 200 hekis orihoz képest történnek a változások. A párbaj rendezésénél is a már meglevő épületek számain lehet változtatni, amit nem piszkálunk, az változatlan.

Magyarul nem támogatom. :)

J.Ati 12-23-2009 20:20

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 233452)
nem azt hittem, hogy a többi nem lesz, csak nem tudtam, hogy a többiből mennyi lesz... :p :D De rendesen válaszoltál annó! Köszi mégegyszer... ;) :D

Ja, igaz.

A lényeg, hogy nem volt egyértelmű a dolog:)

Bár múltkor én is bajban voltam, amikor 300valahányhekis kezdés volt:D
Ott jó lett volna egy kezdő éplist, mert rendesen volt variálva az épületek száma.

Elfi 12-23-2009 22:14

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 233448)
Szerintem egyértelmű és kézenfekvő, hogy egy alap 200 hekis orihoz képest történnek a változások. A párbaj rendezésénél is a már meglevő épületek számain lehet változtatni, amit nem piszkálunk, az változatlan.

Tsobinnyó!:D

Nem az a nem egyértelmű, hogy a 200 hekis ori a kiinduló pont, hanem az, hogy mi mennyi 200 hekin.
Azért ne feledjük, hogy vannak olyan játékosok, akik egyzser indultak el 200 hekis országgal, ki emlékszik már arra miből mennyi volt alapból?

És nem csak az épületekről van szó, hanem a nyersanyagokról is.

Padlócsempe 12-23-2009 23:51

Kezdő párbajosként támogatom. Segített volna, ha a nem módositott számú épületek is ki lettek volna jelezve a megjegyzés alatt.

Pool 12-23-2009 23:58

Feleslegesnek tartom, de ha megvalósul, úgy is jó...

Tsobi 12-24-2009 00:27

Quote:

Originally Posted by Elfi (Post 233517)
Tsobinnyó!:D

Nem az a nem egyértelmű, hogy a 200 hekis ori a kiinduló pont, hanem az, hogy mi mennyi 200 hekin.
Azért ne feledjük, hogy vannak olyan játékosok, akik egyzser indultak el 200 hekis országgal, ki emlékszik már arra miből mennyi volt alapból?

És nem csak az épületekről van szó, hanem a nyersanyagokról is.

Nos, aki sűrűbben párbajozik, valószínűleg találkozni fog egy alap párbajjal is, ott megtapasztalhatja, hogy mi mennyi pontosan - tanulópénz. :)
Mindenkinek meg kell fizetni, a jobbaknak csak egyszer :)


All times are GMT +1. The time now is 15:14.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu