Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   országnév megváltoztatása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1520)

skiti 03-01-2007 17:25

országnév megváltoztatása
 
a név-vadászat topikban merült fel, hogy ha az elfogadhatatlan régi országnevek megváltoztatására van lehetőség, esetleg az elfogadható orineveket is megváltoztathassa a tulajdonosa!
esetleg vipkörért, hogy mégse legyen az hogy boldog boldogtalan összevissza cserélgeti az orinevét akár azért hogy könnyebb legyen szem elől téveszteni.
én például azért örülnék neki mert betühibát vétettem az egyik orinevemben, de olyat is ismerek aki barátnőjéről elnevezett oriját keresztelné át mert az elvesztette az aktualitását:)
és ha Atis első reakcióját jól értelmezem, amennyiben erre lenne igény akkor sem mint állandó lehetőség szerepelne eza hódban, hanem lenne rá egy kinevezett pár napos/hetes intervallum
várom a reakciókat

tdomo 03-01-2007 17:31

Quote:

Originally Posted by skiti (Post 76919)
a név-vadászat topikban merült fel, hogy ha az elfogadhatatlan régi országnevek megváltoztatására van lehetőség, esetleg az elfogadható orineveket is megváltoztathassa a tulajdonosa!
esetleg vipkörért, hogy mégse legyen az hogy boldog boldogtalan összevissza cserélgeti az orinevét akár azért hogy könnyebb legyen szem elől téveszteni.
én például azért örülnék neki mert betühibát vétettem az egyik orinevemben, de olyat is ismerek aki barátnőjéről elnevezett oriját keresztelné át mert az elvesztette az aktualitását:)
és ha Atis első reakcióját jól értelmezem, amennyiben erre lenne igény akkor sem mint állandó lehetőség szerepelne eza hódban, hanem lenne rá egy kinevezett pár napos/hetes intervallum
várom a reakciókat

Ezt a javaslatot, én első körben ellenzem, talán nagyon limitáltan lenne elfogadható. Pl.:egy országét egyszer. Ha ez bevezetésre kerül, akkor valahol jelezni kellene ezeknek az országoknak a régi és az új nevét.

skiti 03-01-2007 17:38

ez bizony nem lenne hátrány
ha technikailag lehetséges, akkor pár napig jelölhetné akár egy kiemelés a pontlistában hogy az ország neve változtatás alatt áll

laci 03-01-2007 17:41

Támogatom. De lennie kellene egy olyan kitételnek, hogy nem a teljes országnevet, csak részleteit lehet megváltoztatni, mondjuk 5 karakterenként 1 karaktert.
Így megelőzhetnénk a káoszt, nem lenne mondjuk "Pistike országa"-ból "Rámás csizma", hogy aztán senki ne tudja, ki is az valójában...
A másik meg az, hogy tényleg korlátozva legyen a névcserék száma, 1 alkalom bőven elég, remélhetőleg nem fogja senki kétszer elszúrni az országa nevét.

Zsáni 03-01-2007 17:46

Nem össze-vissza változtatásról lenne szó, Ati azt mondta, ha van rá igény, 1-2 hetet kijelöl annak, aki meg akarja változtatni...2 hétig meg mindenki azt csinál az orinevével, amit akar...szerintem nem azzal fognak szórakozni, hogy naponta más legyen... :)
Nem gondoljátok? :)
Az ötlet egyébként nem rossz :)

Deni 03-01-2007 17:47

Én a teljes névcserét teljes mértékben ellenzem. Aki mondjuk 1-2karaktert elírt a nevében a regisztráció közbeni fokozott hangulatában, az cserélhesse le azt a pár karaktert, addig oké a dolog.. :rolleyes:
szóval amit Laci mond, azzal maximálisan egyet kell értsek :D

Zsáni 03-01-2007 17:47

Quote:

Originally Posted by laci (Post 76923)
Támogatom. De lennie kellene egy olyan kitételnek, hogy nem a teljes országnevet, csak részleteit lehet megváltoztatni, mondjuk 5 karakterenként 1 karaktert.
Így megelőzhetnénk a káoszt, nem lenne mondjuk "Pistike országa"-ból "Rámás csizma", hogy aztán senki ne tudja, ki is az valójában...
A másik meg az, hogy tényleg korlátozva legyen a névcserék száma, 1 alkalom bőven elég, remélhetőleg nem fogja senki kétszer elszúrni az országa nevét.

ezzel nem értek egyet, mert mi van, ha valaki személyes okokból akarja megváltoztatni a nevét?
támadás stb.. esetén sorszámból beazonosítható, pontlistába is az alapján lehet felvenni az orikat...

Deni 03-01-2007 17:47

Quote:

Originally Posted by Zsáni (Post 76930)
szerintem nem azzal fognak szórakozni, hogy naponta más legyen... :)
Nem gondoljátok? :)

sztem Te nem ismered akkor a hódítósokat :D :D

Deni 03-01-2007 17:48

Quote:

Originally Posted by Zsáni (Post 76932)
ezzel nem értek egyet, mert mi van, ha valaki személyes okokból akarja megváltoztatni a nevét?

Indítson újat :)

Zsáni 03-01-2007 17:49

Quote:

Originally Posted by Deni (Post 76934)
Indítson újat :)

hát kösz...és ha valaki imádja maga az ori felépítését, és már a nevét nem szereti, de pár éve megvan? :p
ezt te se kívánhatod, hogy ne jáccon vele :p


All times are GMT +1. The time now is 23:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu