Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Súgóval kapcsolatos kérdések (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=239)

Sakkmester 02-14-2006 03:24

Súgóval kapcsolatos kérdések
 
1.
"Az egyik legfontosabb tényezo, ami befolyásolja a katonai morált az a hadviselés. Ha támadsz vagy meg kell Magadat védened, akkor:
-sikeres támadás vagy védekezés esetén a morálváltozód pozitív irányba fog mozdulni,
-sikertelen támadás vagy védekezés esetén a morálváltozód negatív irányba fog mozdulni. "
" A katonai morál egyértelmuen a hadviselésre van hatással, mert mindennemu offenzív tevékenységnél szerepe van."

Most a mindennemű offenzív tevékenység az úgy veszem észre, hogy tolvajkodásnál és ártózásnál nem számít(nekem nem nőtt morálom mikor loptam), pedig az is offenzív(támadó) tevékenység.


"A középértékhez húzáson, és a sikeres vagy sikertelen katonai akciókon kívül a következo tényezok befolyásolják a katonai morált"

Nahmámost mivelhogy kajáltatásnál .) az írja a tanya, hogy x civil+ x katona élelmezésére elegendő, ezért ugyebár a tolvaj és varázsló is katonának számít, azaz az ezen egységek támadása is katonai akciónak számítana (számomra legalábbis így tűnik), azaz ekkor is kéne a morálnak nőnie, v. csökkenie.

2.
Ha elhívok szövetséges segítséget, a segítség megérkezik(vagy még úton van), ekkor újraindítom, v. zéróstartolom az országomat (v. fellépek köv. szintre) mi történik a szövetség katonáival? (ha egyáltalán tudom az országomat újraindítani v. zéróstartolni)

3.
Anno nem értettem, hogy mi számít nyitott térkapunak, mert annyi kitétel van ott, mint égen a csillag :) Aztán választ kaptam arra, ami fontos volt, megosztom ide is, mert hátha vki. nem tudja:

A társadnak a térkapun keresztül lehetősége van A B C D től lopni de amikor el kezd lopni meg kell adni az áldozata sorszámát és egyszerre csak egy oritól lop, te csak annak a számát adhatod meg akire a kapu van nyitva....
5 térkaput nyithat egy ori egyszerre és a 5 lehetőségedet nem korlátozza a társaid térkapuja, ebben az értelemben írja azt hogy nem számít nyitott térkapunak...pl ha neked van 5 kapud nyitva és egy 6. oritól akarsz lopni akkor megkéred a társadat hogy nyisson XY-ra kaput és azon keresztül is lophatsz XY-tól pedig már van 5 kapud nyitva...


4.
"A Te országod, és az ellenfél országa közötti értékkülönbség is növeli ellenfeled védelmét. Minden 200 pontnyi értékkülönbség után 1%-kal emelkedik a védelme, ezek az értékek összeadandók. 3000 pont különbség már 15%-kal emeli ellenfeled országoddal szembeni mágikus védelmét. "

Az ilyenfajta mágikus védelem 100% is lehet?

Senki 02-14-2006 07:27

Elvileg a lopás és a ártó-varázslás is katonai akció minden téren, de nem növeli a morálodat. Ellenben a lakossági morálodat leveri a mélybe.

Szigibabe 02-14-2006 15:42

Quote:

Originally Posted by Senki
Elvileg a lopás és a ártó-varázslás is katonai akció minden téren, de nem növeli a morálodat. Ellenben a lakossági morálodat leveri a mélybe.

szerintem a lopas noveli a kat. moralt, csak nem olyan latvanyosan mint pl. a fosztogatas (harc). en legalabbis meg csak egyszer tamadtam ki a kb. egy honap alatt, miota jatszom; szoval inkabb tolizok, megis megy felfele a kat. moralom :)

Ati 02-14-2006 15:57

Quote:

Originally Posted by Szigibabe
szerintem a lopas noveli a kat. moralt, csak nem olyan latvanyosan mint pl. a fosztogatas (harc). en legalabbis meg csak egyszer tamadtam ki a kb. egy honap alatt, miota jatszom; szoval inkabb tolizok, megis megy felfele a kat. moralom :)

A lopás nem növeli, csak a sikeres katonai támadások. Azért láthatod úgy, hogy növeli tolisként mégis, mert a kocsmáknak moráljavító hatásuk van, így minélinkább tolvajos vagy, annál jobban emelkedik a kocsmák miatt a katonai morál. Ha bárki más épít kocsmákat, akár egy hulla is, szintén magas morálra számíthat.

director 02-14-2006 15:57

Quote:

Originally Posted by Szigibabe
szerintem a lopas noveli a kat. moralt, csak nem olyan latvanyosan mint pl. a fosztogatas (harc). en legalabbis meg csak egyszer tamadtam ki a kb. egy honap alatt, miota jatszom; szoval inkabb tolizok, megis megy felfele a kat. moralom :)

:)) ez aranyos
azért emlelkedik a kat. morál, mert sok a kocsmád:) a tolizás amúgy csökkenti a morált. a katonai morálra meg semmilyen hatással nincs:)

szerk: Ati megint megelőzött, ejj. :P

Szigibabe 02-14-2006 15:59

Quote:

Originally Posted by director
:)) ez aranyos
azért emlelkedik a kat. morál, mert sok a kocsmád:) a tolizás amúgy csökkenti a morált. a katonai morálra meg semmilyen hatással nincs
szerk: Ati megint megelőzött, ejj. :P

upsz... mar megint rosszul tudtam... :o
nem baj, igy tanul az ember :)

Sakkmester 02-14-2006 16:01

Quote:

Originally Posted by Ati
A lopás nem növeli, csak a sikeres katonai támadások. Azért láthatod úgy, hogy növeli tolisként mégis, mert a kocsmáknak moráljavító hatásuk van, így minélinkább tolvajos vagy, annál jobban emelkedik a kocsmák miatt a katonai morál. Ha bárki más épít kocsmákat, akár egy hulla is, szintén magas morálra számíthat.


Csakhogy mivelhogy a tolvajok és varázslók szintén katonák, ezért támadásuk is katonai támadásnak kéne, hogy számítson, ergó:növekednie kéne a kat. morálnak ha ártó/toli akció van. És akkor meg lehetne oldani a vazsiknak is, hogy nehogy csak kocsmai és sikeres hadsereges támadás növelje a morált.

director 02-14-2006 16:10

Quote:

Originally Posted by Sakkmester
Csakhogy mivelhogy a tolvajok és varázslók szintén katonák, ezért támadásuk is katonai támadásnak kéne, hogy számítson, ergó:növekednie kéne a kat. morálnak ha ártó/toli akció van. És akkor meg lehetne oldani a vazsiknak is, hogy nehogy csak kocsmai és sikeres hadsereges támadás növelje a morált.

javaslom bármit csinálsz, mindenképpen nőjjön a morál. sőt, legyen alapból mindenkinek 100:DD ha be se lépsz, akkor legyen 101%

Davalon 02-14-2006 16:10

Quote:

Originally Posted by Sakkmester
Csakhogy mivelhogy a tolvajok és varázslók szintén katonák, ezért támadásuk is katonai támadásnak kéne, hogy számítson, ergó:növekednie kéne a kat. morálnak ha ártó/toli akció van. És akkor meg lehetne oldani a vazsiknak is, hogy nehogy csak kocsmai és sikeres hadsereges támadás növelje a morált.

A tolvajok és varázslók - bármilyen hihetetlen- nem katonák. Hanem.... tolvajok és varázslók...
Ati, lécci a Súgóhoz is csinálj egy súgót...

Ati 02-14-2006 16:12

Quote:

Originally Posted by Sakkmester
Csakhogy mivelhogy a tolvajok és varázslók szintén katonák, ezért támadásuk is katonai támadásnak kéne, hogy számítson, ergó:növekednie kéne a kat. morálnak ha ártó/toli akció van. És akkor meg lehetne oldani a vazsiknak is, hogy nehogy csak kocsmai és sikeres hadsereges támadás növelje a morált.

Ha elküldöd őket földszerzésre, esetleg fosztásra, akkor katonai akciónak számít. De mivel ezt nem tudod megtenni.........


All times are GMT +1. The time now is 07:34.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu