Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=167)

Hex 06-11-2011 19:03

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 288667)
Én ezt aláírom, de csak akkor kell 8körösnél gyakrabban etetősnek lennie, ha az aktivitás, és a szövetségesek is meg vannak úgy, hogy kaját tudjanak küldeni. Értem ez alatt, hogy észreveszik, ha éhezel.
Ezek nélkül nem hiszem, hogy 6-7% tanyával könnyen lehet vinni egy törpét. És igazán a B-nek is csak a felsőtt top része olyan, ami esetleg nagyobb élezést kívánna.
Én sem azt mondom, hogy kell 16% tanya. Én általában 10-et tartok. Ezzel jópár kört bír még akkor is, ha elkezd éhezni.

nekem jelenleg B-ben 5% tanyám van és vígan elvagyok vele, mivel a többiek gabcsit küldözgetnek, ha kell :) Elég annyi tanya, amit Remy mondd, mivel így is jobban jössz ki jelenleg ha veszed a kaját b-ben.

Merengő 06-11-2011 19:16

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 288670)
nekem jelenleg B-ben 5% tanyám van és vígan elvagyok vele, mivel a többiek gabcsit küldözgetnek, ha kell :) Elég annyi tanya, amit Remy mondd, mivel így is jobban jössz ki jelenleg ha veszed a kaját b-ben.

na ennek hatására be is vásárlok B ben egy nagyobb mennyiségű gabonát ;)

vityu 06-11-2011 21:55

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 288670)
nekem jelenleg B-ben 5% tanyám van és vígan elvagyok vele, mivel a többiek gabcsit küldözgetnek, ha kell :) Elég annyi tanya, amit Remy mondd, mivel így is jobban jössz ki jelenleg ha veszed a kaját b-ben.

Pont kiemeltem, ami a lényeg. Persze elég annyi egy aktív szövetségben, ahol megengedheti magának az ember, hogy ne tartson benn csak fél barakknyi egységet, a többit pénzben, meg ahol a többiek küldözgetik a lomot. Összesen erre akartam kilyukadni, hogy a szövetség és az aktivitás határozza meg, hogy mennyire lehetsz éhezős. Van, aki 6 vagy 4 körös is lehet, vagy akár tanyafree, de a másik messze sem biztos, hogy megteheti.

Nem azt mondtam, ne értsetek félre, hogy egy törpe tartson 15-16% tanyát, hanem annyit, hogy a helyzethez mérten kell az éhezés mértékét meghatározni. Csak ennyit a véleményem. Aki tarthat 4-6% tanyát, az tegye meg. aki nem, az ne. Engem is le lehet szólni, hogy 11% tanyám van, de nem érzem fontosnak azt, hogy ettől kevesebb legyen. Ha kell, akkor kevesebb lesz.

Merengő 06-11-2011 22:07

szerintem 9% tanya optimális. főleg egy nem aktív szöviben vagy mf-ként. de itt már nem szabad fullon tartani a barakot. aktív szöviben elég lehet az 5% is főleg ha van 24es táv.. akkor jóval kevesebb egységet lehet benntartani az országokba. csak pénz kell hozzá.


All times are GMT +1. The time now is 09:11.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu