Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Lelőhelyek (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4726)

Dave 11-09-2012 00:38

Lelőhelyek
 
Ezzel ilyenkor mivan?

6 hektár szabad föld áll rendelkezésedre, ebből 7 lelőhely, melyre csak bányák építhetőek. (0 fatelep, 0 kőbánya, 6 fémbánya, 0 agyagbánya és 1 drágakőbánya építhető.)

Bukta 11-09-2012 05:58

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 300624)
Ezzel ilyenkor mivan?

6 hektár szabad föld áll rendelkezésedre, ebből 7 lelőhely, melyre csak bányák építhetőek. (0 fatelep, 0 kőbánya, 6 fémbánya, 0 agyagbánya és 1 drágakőbánya építhető.)

Ilyennel még nem találkoztam. :-)
szerencsére. :-)

Ati 11-09-2012 09:21

A földmozgások miatt egyik meglévő épülted alá is lelőhely került, ami emiatt instabillá vált. Valamelyik (szabadon választott) épületedet lebontva, majd a bányát felépítve tudod rendezni a talajviszonyokat.

Tsobi 11-09-2012 10:39

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 300632)
A földmozgások miatt egyik meglévő épülted alá is lelőhely került, ami emiatt instabillá vált. Valamelyik (szabadon választott) épületedet lebontva, majd a bányát felépítve tudod rendezni a talajviszonyokat.

Ez komoly vagy megint egy egykoron tényként közölt állítást ismételsz vissza?

[HTPA]GeeForce 11-09-2012 10:45

Speciel ez számomra is újdonság, és a felfedezés súgóban sem találtam földmozgásról szóló részt (persze lehet, csak felületes voltam, és nagyon rég jártam erre!). Hol találok erről infót?

Ati 11-09-2012 10:47

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 300643)
Ez komoly vagy megint egy egykoron tényként közölt állítást ismételsz vissza?

Hmm? Valóban így lehet a látszólagos ellentmondást felszámolni.

Ati 11-09-2012 10:53

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 300644)
Speciel ez számomra is újdonság, és a felfedezés súgóban sem találtam földmozgásról szóló részt (persze lehet, csak felületes voltam, és nagyon rég jártam erre!). Hol találok erről infót?

A súgót figyelmesen elolvasva két külön korszakot figyelhetsz meg benne. Az egyik (első) korszakban a súgó a Hódító környezetéhez idomult stílusilag, és egyes elemeket a korszaknak megfelelő körítéssel tálal.

A súgó második korszaka -- ide tartoznak az eredeti részek átírásai, illetve a bővítések -- tényszerű, praktikusságra törekvő. Emiatt a környezethez való idomulás hiányzik belőle, és csak "száraz" tényeket közöl.

Mindkét verziónak megvan a maga haszna: az elsővel sokkal jobban bele tudod magad élni a környezetbe (néha a logikátlannak tűnő összefüggések is logikussá válnak); a másodikkal hamarabb a lényegre tudsz térni.

Az én előző, fenti megfogalmazásom az első korszakot tükrözi.

Dave 11-10-2012 13:00

ja és igen, az építés menüpontban tudtam építeni -1 házat -1 barakkot és így tovább :D
minden esetre csak az érdekesség kedvéért tettem ki.

Remedy 11-10-2012 13:23

Csak egy kerdes, ami egy teoriamat hivatott megerositeni ezzel kapcsolatban:

Foglaltal-e foldet mostanaban, es stratega-e a szemelyisege az orszagnak, ahol ez jelentkezett?

Hex 11-10-2012 13:46

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 300647)
A súgót figyelmesen elolvasva két külön korszakot figyelhetsz meg benne. Az egyik (első) korszakban a súgó a Hódító környezetéhez idomult stílusilag, és egyes elemeket a korszaknak megfelelő körítéssel tálal.

A súgó második korszaka -- ide tartoznak az eredeti részek átírásai, illetve a bővítések -- tényszerű, praktikusságra törekvő. Emiatt a környezethez való idomulás hiányzik belőle, és csak "száraz" tényeket közöl.

Mindkét verziónak megvan a maga haszna: az elsővel sokkal jobban bele tudod magad élni a környezetbe (néha a logikátlannak tűnő összefüggések is logikussá válnak); a másodikkal hamarabb a lényegre tudsz térni.

Az én előző, fenti megfogalmazásom az első korszakot tükrözi.

két korszak :D
1. ami le van írva
2. amit bele lehet magyarázni :D A topic felvetésére tett magyarázat szerintem erre hajaz :D


All times are GMT +1. The time now is 16:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu