Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Hódító Kézikönyv (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=59)
-   -   02.01. Ha kevés időd van (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1973)

Ati 07-11-2007 12:03

02.01. Ha kevés időd van
 
Hogy kezdjek neki a játéknak, ha előreláthatóan kevés időm lesz?
Milyen stratégiát célszerű alkalmaznom?
Milyen fajokat célszerű választanom?
Milyen épületeket célszerű tartanom?
Egyedül, vagy szövetségben játsszak?

Bogár 07-11-2007 17:08

Ha egy játékos kevés időt tud/akar a játékra szánni, akkor általában magányos farkasként ajánlott játszani. A szöviben nem igazán szeretik, ha 1 tag nem aktív. Ezen kivül sokkal sebezhetőbb az országod, mivel ha támadnak, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy azonnal vissza tudsz támadni, ami nagyon sokszor sorsdöntő lehet. A legközelebbi belépésedig nagyon leszakadhatsz a szövijeidtől, akik már nem tudnak neked segítséget küldeni. Magányos farkasként is megüthetnek, de ha megfelelő védelmed van, akkor a legtöbb ország inkább más célpont után kutat. Személyiségnek a tudós ajánlom, mivel ez adja a legtöbb plusszot.

Érdemesebb egy deffenzívebb stratégiával játszani, a legalsó szint kivételével. Ott nagyon sok gyengén kiépített országgal lehet találkozni, akiktől lehet javakat lopni vagy fosztani. Ajánlott "tekivédő" fajokat választani ilyenkor (gnóm vagy óriás), vagy olyan fajt, amelyikkel tudsz védekezni a tekercslopások ellen. Az elf a legjobb ebben az esetben, viszont az 5. szinten az ember fajjal is lehet boldogulni.

Szóval, 5. szintre:

A gnómmal és az óriással érdemes 30-40% barakkot, 10% tornyot, 15% templomot tartani, gnómmal kicsivel kevesebb barakk, és több kocsma, óriással meg fordítva; tanyát meg annyit, hogy 1 pici túltermelésed legyen. Másképp, ha nem tudsz figyelni az országra, akkor a kajahiány komoly károkat okozhat az országban. A barakkokban annyi nyilas legyen, amennyi a tornyokba elfér, és a többi helyre mehet elit.
Elffel 10-10% barakk és torony, 20-20% kocsma és templom. kocsma lehet több is, ha van elég szabad területed. A barakkokba csak nyilasok mennek.
Emberrel 13-14% torony és barakk, 8-10% templom, és legalább 25% kocsma. A barakkokba itt is nyilasokat kell tenni.

Személy szerint fentebbi szintekre nem ajánlom az óriást és az embert. Az óriást azért, mert kocsma hiányában hamar lezuhan a morálod, ami nagyon gyengíti az országod védelmét, az embert meg azért, mert a katonai védelme nagyon gyenge.

Gnómmal vagy elffel én ajánlom a full beton országot: 14-15% barakk és torony, 18-20% kocsma és templom (a gnómnál lehet tologatni ezeket az arányokat), tanya elfnél kb 11%, gnómnál kb 13%.

Néhányan olyan gnómmal, esetleg óriással játszanak, amikkel ütni is lehet néha. Gnómmal körülbelül a fent említett épületlista (30-35% barakk, 10% torony, 13-15% templom) + 8% kocsma, viszont nagyon kevés üthető célpont lesz, és eléggé résen kell lenni. Óriással 42-45% barakk, 8-10% torony, 15% templom, 1-2% kocsma. Ezzel, mint említettem, az a gond, hogy nagyon hamar lemegy a morálja. Nagyon sok hasonló óriást láttam, és be kell vallanom, hogy a szövink kedvenc célpontjai közé tartoztak és tartoznak még most is az ilyen mf-ek.

NorB 08-13-2007 14:19

Milyen fajokat célszerű választanom?

Semmiképpen nem ajánlható, hogy kevés játékidővel félelf, ork vagy törpe fajokkal indulj, de az elf és ember fajokhoz sem árt a több odafigyelés. Az óriás, gnóm és élőhalott fajok ideálisak a kevesebb játékidőhöz.

-Ede- 08-13-2007 20:53

Quote:

Originally Posted by NorB (Post 117305)
Milyen fajokat célszerű választanom?

Semmiképpen nem ajánlható, hogy kevés játékidővel félelf, ork vagy törpe fajokkal indulj, de az elf és ember fajokhoz sem árt a több odafigyelés. Az óriás, gnóm és élőhalott fajok ideálisak a kevesebb játékidőhöz.

az elfből elég erős jól bevédett önellátó országot lehet létrehozni, azaz szerintem igenis megéri vele kevesebb idő ráfordítása esetén is játszani

NorB 08-13-2007 21:21

Quote:

Originally Posted by -Ede- (Post 117410)
az elfből elég erős jól bevédett önellátó országot lehet létrehozni, azaz szerintem igenis megéri vele kevesebb idő ráfordítása esetén is játszani

elfből csak úgy vagy jó, ha éheztetsz is, különben szétlopnak, vagy beütnek

de tény, hogy nagy vesztesség nem ér, ha a hadivédelemre koncentrálsz, és hagyod, hogy néha pár tekercs eltűnjön, így végülis a közepes kategóriába tettem

azt hiszem, a kitekizhető fajok ne tartozzanak a kevés idejű kategóriába

Synkel 08-20-2007 11:08

Kevés időráfordításhoz szerintem az óriás a legjobb faj. Önellátóan is nagyon stabil országot lehet belőle építeni.
Az élőholtat kezdőnek nem nagyon ajánlanám, az állandó lopkodás igencsak elveheti egy a játékkal épp ismerkedő ember kedvét az egésztől.

vityu 04-12-2008 20:48

Ha kevés időm lenne, akkor én mindenképpen óriást, vagy elfet választanék, már csak azért is mert kevés időm volt játszani régen, és ezekkel játszottam.
Elffel 3/g-ben 38% kocsmával voltam fenn a topban, 10-10% barakk-torony aránnyal. Szépen lehet fedezgetni, ami egyébként olcsóbb is, a tolvajok ellen elég védett, kivéve, ha egy óriás nem áll le tolvajt mérgezni. Egy tolvajt találtam aki lelopott, de ő élezett félelf volt. Sokan nem mennek ki eddig a szintig egy elfre, mert nem tudnak róla semmit, és mindig van biztosabb célpont.
Óriással a 2/b-ig mentem, csak elit felállással. Ezt annyira már nem ajánlom, kell 8-10% torony, íjjakkal. Leginkább egy hadi varázslót mf-ként, ha kevés időd van játszani. Ezzel is lehet,igaz a morál, mint említették nagyon le is eshet!

DE, semmiképpen se játsszunk orkkal, fél-elffel, törpével és hullával, ha nincs sok időnk!

Druida 04-12-2008 21:06

kevés idő esetén, mint már előttem mondták olyan fajt kell választani, amelyik védi a tekiket.
félelfet nem ajánlom, mert könnyen szétszedik, és az igazából éhezéssel jó.
elf a legjobb választás szerintem, pont annyi sereggel mindenből, hogy se ártani, se lopni, se beütni ne nagyon tudjanak.
óriás is egy jó választás, de kevés idő esetén, a hadivarit tudom ajánlani, elit-íj felállásban. így nem kell félni az esetleges rengetésektől, a támadások nem nagyon fognak sikerülni, mert az íj és az elit is jól véd, a toliktól meg nem kell félni.
gnómot nem ajánlom, mert szétlopnak, és felgyújtanak hamar.
élőhalottat egyáltalán nem ajánlom mert mindenhogy rossz :D:D:D
embert sereggel könnyen szét lehet ütni, ezért az se jó.
ork az totál felejtős, mivel a leg időigényesebb faj.
törpét is el lehet felejteni.
és remélem mindent leírtam :)

Kutyuleee 04-14-2008 09:56

Ha kevés időd van, akkor ami fontos, kerüld a háborús helyzeteket. egy elhuzodó háborúban biztos a vereséged, ha nem tudsz a gép elött lenni! Ez nem jelenti azt, hogy nem üthetsz, de csak biztosra menjél. Ha biztos vagy benne, hogy nem fog tudni ártani neked az ellen, csak akkor vállalj be ütést. Persze lehet kockáztatni is, de akkor nem kell meglepödni, ha következő belépésedre romokban lesz az országod.


All times are GMT +1. The time now is 20:15.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu