Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Tesztelés (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=67)
-   -   Első napi tapasztalatok (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3439)

Ati 04-15-2009 21:14

Első napi tapasztalatok
 
Egy gyors összegzés az első napról, most a részemről, aztán ha valakinek van még ilyen általános észrevétele, az is jöhet.

Az ellenfelek erejével szerintem nincs gond, a kezdeti haladással van egy picike.

Ezért holnap a mostani duplázódó tapasztalati pont szükségletet le fogom csökkenteni másfélszereződőre, így gyorsabban lehet majd haladni és többet lehet ugyanannyi idő alatt tanulni.

A varázslatok varázspont-szükséglete is túlzott sok esetben, holnap ezeket is át fogom nézni, és ahol indokolt, ott csökkenteni, hogy egy varázsló beállítottságú karakter is jobban tudjon érvényesülni.

Maradt pár nyitott kérdés. Egyik, hogy csata közben másik játékost is ütsz, amikor ő csak ott ácsorog, és nem csinál semmit. Ezt valaki tapasztalta még? A másik a térkép időnkénti szétesése. Ezt a ma esti frissítés remélhetőleg megoldja, de ha nem, akkor majd holnap kiveszem ezt a gyorsítót, ami ezt okozza... Nem szívesen venném ki, este után elválik, hogy okoz-e ez még gondot.

A csapatban harcolás azt hiszem tesztelve lett ma, és nem volt vele probléma, úgyhogy ezt a későbbi tesztelendők közül ebben a formában egyelőre kihúztam. :)

Holnap a fentieket megnézzük még, utána pedig remélem lesznek már annyira eltérőek a karakterek, hogy egy kis ember vs ember harc is beleférjen majd. :)

Hex 04-15-2009 21:17

Nekem összességében bejött a dolog eddig. Én bosszantó hibával (térképszétesés, más karakter ütése) nem tapasztaltam, lehet szerencsém volt. Csak az a gond, hogy mhelyről nem érem el. Remélem ez nem gond.
Élveztem a dolgot és ebből véleményem szerint egy nagyon jó kis játék kerekedhet :) a bölcs szövege az jó volt, főleg amikor úgy mentem vissza hogy nem volt meg a kellő egér farok :) eddig nálam 5ös :)

Amiket írtál, hogy mibe fogsz belenyúlni, meggondolni, azokat támogatom. A mágusommal nem tudtam varázsolni, persze ez az én hibám is volt :)

csabi 04-15-2009 21:29

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 207923)
Egy gyors összegzés az első napról, most a részemről, aztán ha valakinek van még ilyen általános észrevétele, az is jöhet.

Az ellenfelek erejével szerintem nincs gond, a kezdeti haladással van egy picike.

Ezért holnap a mostani duplázódó tapasztalati pont szükségletet le fogom csökkenteni másfélszereződőre, így gyorsabban lehet majd haladni és többet lehet ugyanannyi idő alatt tanulni.

A varázslatok varázspont-szükséglete is túlzott sok esetben, holnap ezeket is át fogom nézni, és ahol indokolt, ott csökkenteni, hogy egy varázsló beállítottságú karakter is jobban tudjon érvényesülni.

Maradt pár nyitott kérdés. Egyik, hogy csata közben másik játékost is ütsz, amikor ő csak ott ácsorog, és nem csinál semmit. Ezt valaki tapasztalta még? A másik a térkép időnkénti szétesése. Ezt a ma esti frissítés remélhetőleg megoldja, de ha nem, akkor majd holnap kiveszem ezt a gyorsítót, ami ezt okozza... Nem szívesen venném ki, este után elválik, hogy okoz-e ez még gondot.

A csapatban harcolás azt hiszem tesztelve lett ma, és nem volt vele probléma, úgyhogy ezt a későbbi tesztelendők közül ebben a formában egyelőre kihúztam. :)

Holnap a fentieket megnézzük még, utána pedig remélem lesznek már annyira eltérőek a karakterek, hogy egy kis ember vs ember harc is beleférjen majd. :)

igazából az első 1600 tp-t könnyű összegyüjteni, pláne ha küldetést csinál az ember.. :) onnan tényleg baromi nehéz fejlődni, mert a kutya-macska gyilokba elég nehéz belehalni egy hadis karakterrel, de minden más könnyedén megölhet talán a rókát lehet még csapni, így maradtam a házi kedvencek gyilkolásánál. a vadonban élő jószágokkal a baj, h sokat kell várni, amíg gyógyul az ember, így lassaban fejlődik.

csapat harcban viszont jó lenne, ha látnám, h a tagok mennyi ép-n vannak, akár a nevük mellett feltüntetve.. :) viszont tetszik benne nagyon, h kevesebb tp jár a bandázós támadásokért összeségében is. varihoz nem tudok hozzászólni, mert még nem indítottam a 3. karakterem.. majd talán ma éjszaka.. :)

Cassandra 04-15-2009 21:48

Első napi tapasztalat: Álmosan ne állj neki, mert begolyózol... Tapasztalat.:p

Ezen kívül a TP/szint aránynak ez a szintenként duplázódó érték tényleg sok... jó ötlet a csökkentés, de sztem magasabb szinten (nem tudom lesz-e határ és ha igen mennyi) irdatlan értékeket kell majd elérni még a másfélszeres szorzóval is.

Nem lehetne azt valahogy úgy, hogy ez a szorzó, pl 10 szintenként pl 0,05-el csökkenne?
Mondjuk így:
1-10 szint 1,5-ös,
11-20 szint 1,45-ös,
stb vagy nem ennyire dtasztikusan, de csökkenne...

Bár mondjuk ez nagyon előremutató dolog, mert azt, hogy az egyes ellenfelek a késöbbiekben mekkora TP-ot adnak majd, nem ismerjük.:)

Ezektől eltekintve érdekes kis játék lesz ez.:)

laci 04-15-2009 22:01

Nekem még az irányítással is voltak gondjaim. Lehet hogy valahogy jelölni kellene, meddig tart a karakterem "cselekvési körzete" (pl. egy kicsit sötétebbre árnyalni), és honnantól lesz mozgás a kattintásból, mert még másfél-két óra játék után is rendszeresen belezavarodtam a dologba, ha rutinból akartam mozogni és nem figyeltem oda minden egyes kattintásra.

Netán egy 4 irányú nyíllal megoldani a mozgást, ezekre kattintva irányítani a karaktert, a képernyőre meg csak akkor kattintanánk, ha az adott területen szándékoznánk valamit tenni.

Dus 04-15-2009 22:03

Kigészítés akezdő hsz-ehz: kivetted a gyorsító motort :)...vagyis :(

Dus 04-15-2009 22:16

Ha ne chaten írjam, akkor:
Írja ki valahol, hogy még mennyit bír a mostani felett a karaktered...
(azaz ha 50 a teherbírás, és 10 egységnyi foglalt,akkor írja valahol, hogy még 40 szabad)

Andrew 04-15-2009 22:18

Még nem tudtam nekiállni, de a szintlépésekhez én javasolnék egy DnD jellegű megoldást:
1 szint: 0-100
2 szint: 100-300
3 szint: 300-600
4 szint: 600-1000
5 szint: 1000-1500
6 szint: 1500-2100
7 szint: 2100-2800

Az elv szerintem érthető, a szorzókon pedig tetszőlegesen lehet változtatni - azért merem ezt javasolni, mert bevált rendszer. Persze semmiképp sem igaz, hogy nem lehet ennél jobbat csinálni :D De ennek megvan az az előnye is, hogy egyszerű.
Szorzós növekedést nem ajánlanám, mert az exponenciális függvény nagyon könnyen kicsúszhat az ember kezei közül - lásd Hódító, felfedezés :D

Ati 04-15-2009 22:28

Alapetően most nulla "táppal" halad mindenki. Mert nincs a piacon jobb fegyver, nincs apiacon jobb páncél, nem vagy klánban, aki ad jobb cuccokat. Amint ezek meglesznek, sokkal gyorsabban lehet haladni egy új karakternek.

Ezt figyelembevéve egy ilyen nagyon lapos szükséglet nagyon kevés lesz. Ha lesz komolyabb felszerelésed, atele vagy varázslatokkal, segítőkkel, körönként háromszor támadsz, akkor nem egereket fogsz ölni, az biztos. :)

laci 04-15-2009 22:29

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 207935)
Alapetően most nulla "táppal" halad mindenki. Mert nincs a piacon jobb fegyver, nincs apiacon jobb páncél, nem vagy klánban, aki ad jobb cuccokat.

Viszont volt 10k aranyam :)


All times are GMT +1. The time now is 04:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu