Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Általános beszélgetés a varázslatok sikerességéről (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4537)

richardka 03-17-2011 17:06

Általános beszélgetés a varázslatok sikerességéről
 
Quote:

Originally Posted by Artúr (Post 283639)
Sziasztok
Nagyobb területen a több körön át ható varázslatok felrakása egyre kissebb valószínüséggel működik. Sokszor 1-2 körre sem megy elsőre.

A varázslatok oldalon van egy becslés ami mutatja, hogy mennyi a felrakás valószínüsége 1, 6, 11, 16, 21, 26, 31, 36 körre.

Apró módosítási Javaslatom, hogy bővítsük ki a becslést az összes választható kör valószínűségével is. Legyen látható 1-36-ig folyamatosan.

Esetleg ha van rá lehetőség be lehetne írni a "hány körre?" című legördülő menübe a százalékos esélyt, a rúnaigény mellé.

Ez a módosítás egyrészt készültséget spórolna a pontosabb becsléssel, másrészt könnyebb lenne beállítani a helytartót is.

Nekem van mikor a táv is vagy 2x-ra megy fel, sööt

Merengő 03-17-2011 17:45

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 283710)
Nekem van mikor a táv is vagy 2x-ra megy fel, sööt

a táv megy fel?:)

richardka 03-17-2011 19:09

Quote:

Originally Posted by Merengő (Post 283711)
a táv megy fel?:)

közbe leszakadt a nettem. Még akartam hozzáirni és akkor jo lett volna de hagyom

Mostanába nem tudom, de az invitel nincs a helyzett magaslatán

Merengő 03-25-2011 14:20

2 körre elsőre felment volna :)

Remedy 03-25-2011 14:26

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 284467)
úgyis meg lehet szívni. pl az elöbb klántársam rakott fel varit
1kör:99%
6kör:23%

8x probálta felrakni 4körre és nem sikerült, végül útsó készüliből felment 3ra...:D

Ezt nem a kiiras hibaja. Ahogy no a hektarszam, annyira nem valosak az eselyek, amik ki vannak irva. Sot, a helytarto mindezeket meg jobban el tudja cseszni. Talan egyszer nyitottam neki egy topicot, de az is lehet, hogy egy meglevobe irtam. Mindenesetre ilyen 80-90%os varazslatokat rendszeresen masodjara es harmadjara, esetleg negyedjere sikerult feltennie, folyamatosan.

Tehat mondjuk 15 kiserletbol jo, ha 5 sikerult. Ami azert nagyon nem 80%... :)

(Mindez sajat tapasztalat)

vityu 03-25-2011 14:29

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 284473)
Ezt nem a kiiras hibaja. Ahogy no a hektarszam, annyira nem valosak az eselyek, amik ki vannak irva. Sot, a helytarto mindezeket meg jobban el tudja cseszni. Talan egyszer nyitottam neki egy topicot, de az is lehet, hogy egy meglevobe irtam. Mindenesetre ilyen 80-90%os varazslatokat rendszeresen masodjara es harmadjara, esetleg negyedjere sikerult feltennie, folyamatosan.

Tehat mondjuk 15 kiserletbol jo, ha 5 sikerult. Ami azert nagyon nem 80%... :)

(Mindez sajat tapasztalat)

Az én tapasztalatom meg az, hogy egy 60% körüli esélyest majdnem mindig elsőre rak fel, és biztos, hogy több, mint 60%-ban sikerül.

Remedy 03-25-2011 14:30

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 284475)
Az én tapasztalatom meg az, hogy egy 60% körüli esélyest majdnem mindig elsőre rak fel, és biztos, hogy több, mint 60%-ban sikerül.

Csereljuk helytartot. A tied biztos Gandalf. :)

vityu 03-25-2011 14:35

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 284476)
Csereljuk helytartot. A tied biztos Gandalf. :)

Lehet :)

NewJackCity 03-25-2011 18:23

igaza van remynek nagy hekin egy kalap kakit se er a ht :)
de amugy alapbol a nagyhekin varázslás ugy bűzlik ahogy van
anarchban 10k heki korul van egy oriásom 54% templommal
es nemegyszer 3-4 probára megy csak fol 20 korre a teljes kronika
ami egy oriástol szégyen
arrol nem beszélve hogy ez az éplista (54% templom ) anarchon kivul mindenhol épletképtelen és megvédhetetlen
és még ezzel is akadozik 20 korre
gyanitom az elején még nem számoltak vele hogy ekkora orik is lesznek
serg-től azt hallottam hogy régebben már állitottak a 10k heki feletti varázsláson
de hogy finoman fogalmazzak, nem érte el a célját
es inkább azon kéne finomhangolni !!!
nem ilyen műmegoldás kéne hogy koronkénti esélykijelzést csinálunk

vityu 03-25-2011 18:26

Quote:

Originally Posted by NewJackCity (Post 284503)
serg-től azt hallottam hogy régebben már állitottak a 10k heki feletti varázsláson

Szerintem inkább 12k-tól, mert nekem ott volt egy nagy különbség az esélyek között. %-ban 11k felett több templomot kellett tartanom, mint 12k felett.


All times are GMT +1. The time now is 17:52.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu