Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Tekercslopás eredményessége (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2966)

Alkímer 05-12-2008 12:56

Tekercslopás eredményessége
 
Ha esetleg már létezik olyan téma, amely ezzel a kérdéssel foglalkozik, akkor először is boccs, amiért nem voltam elég szemfüles, pedig próbáltam utánanézni.

Tehát a helyzet a következő:
A súgó szerint a "zsákmányszerzés mértékét", vagyis a lopás eredményességét meghatározza az országok közti értékkülönbség, a faji bónuszok/maluszok, illetve még van egy olyan kitétel is, h "az ellopott tekercsek típusának megoszlása megfelel annak az aránynak, ami a már országodban levő tekercsek között áll fenn".
Én azt feltételezem, hogy ha eltekintenénk ezektől a módosítóktól, akkor egy ilyen alapesetben egy lopás alkalmával a célpont tekercseinek 5%-át szereznénk meg fajtánként. (Számolásaim legalábbis ezt sugallják.) Ezt az 5%-ot módosítaná az értékkülönbség( pl. 200 pont különbség után egy ember fajú ori egy ember fajú ori tekijeinek 4,9%-át vinné el lopásonként), a faji jellemzők(pl. kevesebb mint 100 pont különbség esetén egy óriás egy ember tekijeinek 2,5%-át vinné el lopásonként).
És most én itt arra lennék kiváncsi, hogy a meglévő tekercseim hogyan befolyásolják a lopás eredményességét. Ugyanis én már hallottam olyat, hogy ha minél több tekercsem van, akkor annál többet is tudok lopni, pedig a súgó kitétele szerintem csak arra enged következtetni, hogy a nálam lévő tekik azt határozzák meg, h az egy lopás során megszerzett tekik fajtánként hogyan oszlanak meg: pl. tegyük fel, h nekem minden fajtából ugyanannyi (x db) tekim van, és a célpontomnak is ugyanannyi van mindenből, de az enyémtől különböző mennyiségben (y db), s ekkor szerintem ugyannyit kellene lopnom tudományáganként első lopásra, mintha 2x-2x darabom lenne kiindulásként fajtánként, mert a tekik aránya megegyezik.(x/x=2x/2x=1)

Ezekután arra szeretnélek megkérni beneteket, h világosítsatok fel arról, h mit tudok jól, s mit nem, tehát igaz-e az, h megvan ez az "alap 5%", amit a módosítók befolyásolnak, és hogy a meglévő tekijeimnek csak az aránya számít-e, vagy a mennyisége, és hogy hogyan módosítja ez az "alap 5%-ot".
Remélem, érthetően vázoltam fel a problémámat.

Valezius 05-12-2008 13:05

Jól számoltad: az ellenfél tekercseinek 5%-át tudod max elhozni.
Illetve a másik korlát, hogy max a sajátod 10%-át.
Minden típusra külön-külön, szóval jól mondták neked, ha több tekid van, akkor több jöhet.
Szóval a mennyiség számít, és nem az arány.

Ilyen a súgó, nem mindent magyaráz el pontosan :o

Druida 05-12-2008 13:19

a sajátod 10%-át? huhh, ezt jó tudni :D
amúgy Vale, jól mondta ;)

Remedy 05-12-2008 14:32

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 174336)
Jól számoltad: az ellenfél tekercseinek 5%-át tudod max elhozni.
Illetve a másik korlát, hogy max a sajátod 10%-át.
Minden típusra külön-külön, szóval jól mondták neked, ha több tekid van, akkor több jöhet.
Szóval a mennyiség számít, és nem az arány.

Ilyen a súgó, nem mindent magyaráz el pontosan :o

Hogy kozerthetobb legyen: akkor lesz a lopasod a maximum hatasfoku, legalabbis a tekercsek fuggvenyeben, ha legalabb feleannyi tekid van fajtankent lebontva, mint az ellennek... :) Ha nincs annyid, olyankor szokott elofordulni, hogy egyre tobbet lopsz tole... :)

Alkímer 05-12-2008 16:16

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 174353)
Hogy kozerthetobb legyen: akkor lesz a lopasod a maximum hatasfoku, legalabbis a tekercsek fuggvenyeben, ha legalabb feleannyi tekid van fajtankent lebontva, mint az ellennek... :) Ha nincs annyid, olyankor szokott elofordulni, hogy egyre tobbet lopsz tole... :)

Ezzel előre megválaszoltad a következő kérdésemet.:) Ugyanis pont az fordult elő velem, h a lakitekiből az ellopott mennyiségek egy ideig növekedtek, a többiből viszont csökkentek, nagyon csodálkoztam ezen. Viszont lakitekiből kiugróan sok volt, így valsos, h annak, aki lopott, kevesebb lakitekije volt, mint az enyémnek a fele, s ezért nőtt egy ideig.

Jól sejtem, ha ez egyik fajtából negyedannyi tekim van, mint a célpontnak, akkor a max. elvihető mennyiség felét fogom elvinni? Tehát ha egy féle tekiből a tekijeim száma A, a célpont ugyanilyen fajta tekijeinek a száma B, akkor a hozott teki: 2A/B*'egyébként max. hozható tekik széma, amiben már benne van a értékkülönbség módosító és a faji módosító'
Vagyis: legyen E az értékkülönbségből adódó zsákmánycsökkenés százaléka, F pedig a faji módosító. Ezeknek a mennyiségek ismeretében a hozott teki száma egy fajtából=
=B*0,05*(100-E)/100*F*2A/B, ha 2A/B<1, különben a B*0,05*(100-E)/100*F érvényes?
És ha ez az érték nagyobb, mint ebből a fajtából a tekijeim számának a 10%-a, akkor ennek a 10%-nak megfelelő mennyiséget viszek el?

Valezius 05-13-2008 22:56

Ha negyedannyitekid van, mint a másiknak: (400 és 100)
Akkor az ellenfél 5%-a: 20, ssaját 10%-od 10. Így valóban a felét hozod a maxnak.

Faji módosítóhoz bevallom nem értek. De erre van az anar, regelsz 2orit, aztán már lehet is nézni, hogy mi történik.
Sőt ha kell tudok kölcsönözni 2orit (asszem), nincs bennük semmi (és persze fajok sincs), de a megtermelt kavicsból futja tolira és tekire :)

Alkímer 05-14-2008 14:24

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 174336)
Jól számoltad: az ellenfél tekercseinek 5%-át tudod max elhozni.
Illetve a másik korlát, hogy max a sajátod 10%-át.

Lényegében ez a módszer ugyanaz, mint amit az általatok elmondottak és a saját tapasztalataim által felvázolt két egyenlet hoz ki, a különbség abban rejlik, h Valezius szerint az dönt abban, h melyik módszer működik, h melyik hoz kevesebbet, én meg a saját és a célpont tekijeinek arányát(A<B/2) tippeltem meghatározónak.
Az anarchban elvégzett néhány kísérletem azt mutatta, h az dönt, h melyik módszer hoz kevesebbet, tehát Valeziust erősítte meg.
Akkor legyen A a saját teki, B a célpont tekije, E az értékkülönbség, F a faji módosító, ha a saját teki a számítás alapja, akkor az értékkülönbség nem számít:
(1) A*0,1*F
(2) B*0,05*(1-E/10000)*F
Annyi lesz elhozva, amelyik a kisebbik. Ha esetleg mégsem így lenne, akkor örülnék neki, ha megcáfolnátok.:)

Tehát ez a súgórész: "Az ellopott tekercsek típusának megoszlása megfelel annak az aránynak, ami a már országodban levő tekercsek között áll fenn." nem teljesen fedi a valóságot.

Alkímer 05-14-2008 14:35

Quote:

Originally Posted by Alkímer (Post 174697)
Lényegében ez a módszer ugyanaz, mint amit az általatok elmondottak és a saját tapasztalataim által felvázolt két egyenlet hoz ki, a különbség abban rejlik, h Valezius szerint az dönt abban, h melyik módszer működik, h melyik hoz kevesebbet, én meg a saját és a célpont tekijeinek arányát(A<B/2) tippeltem meghatározónak.

Tulajdonképpen ha az (1) módszerbe beleszámítana az értékkülönbség, akkor A<B/2 esetén az (1) mindig kisebb lenne (2)-nél, de mivel nem számít bele, ezért fordulhat elő olyan, hogy valamilyen A<B/2 esetén a (2) a kisebb, így ennyi teki jön.
Ezt még fontosnak találtam megjegyezni.:)

Valezius 05-15-2008 16:52

Hú ez bonyolultabb, mint gondoltam, a kerekítések is bezavarnak

Íme a számok, ezek alapján a képlet szerintem:
A ellenfél tekije, B enyim.

egészrész(egészrész(egészrész(min(A*0,05;b*0,1))*p ontkül)*faji)

De ha valaki szerint nem ez, akkor szóljon :)

A tolvaj elf, hogy legyen faji módosító is.
A pontkülönbség: 179.

törpe elf
2100, 1000teki: 80

2020, 800teki: 64

1956, 864teki: 68

itt bevásároltam:

1888, 2532teki: 73

Kv miatt a pontkülönbség 180-ra nőtt :)
1815, 2605teki: 70

1745, 2675teki: 68

Alkímer 05-15-2008 18:44

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 174868)
Hú ez bonyolultabb, mint gondoltam, a kerekítések is bezavarnak


Hm. Ez tényleg bonyolult lett így. De tényleg ennyire?


All times are GMT +1. The time now is 13:22.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu