Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Miből lesz a pénz a Hódítóban? (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=308)

Edu (Shagor #307669) 03-04-2006 21:29

Miből lesz a pénz a Hódítóban?
 
Sziasztok!

Lehet, hogy csak túl kipihent vagyok, hogy ilyesmiken agyalgok, de a következőn töröm a buksimat:

Miből lesz a pénz a Hódítóban?
Mármint nem konkrétan nekem, vagy bárki másnak, mert azt nyilván piaci eladásból, vagy más pénzének megszerzéséből. Viszont annak az aranynak valahol meg kellett "termelődnie".
Ami tudtommal a következő képpen történhetett:
-induló 100.000 arany (nem számottevő összeg)
-adó (szerintem általában ez sem, bár lehetnek ellenpéldák)
-drágakő eladása (megintcsak nem jellemző, gondolom)

Minden más bevétel elvileg ezekre származtatható vissza, hacsak valamit nem hagytam ki a számításból. Szóval nem egészen világos. Persze a probléma nem okoz álmatlan éjszakákat :D,
de azért kíváncsi vagyok, tudja-e valaki a megoldást. :confused:

Sakkmester 03-04-2006 21:34

Megmondom, eccerű:) Létezik nagyon sok varázsló az országban, és folyamatosan aranyalma varázslatot nyomattak és így lett sok pénz:)

Edu (Shagor #307669) 03-04-2006 21:36

Igaz, ez is egy bevételi forrás. :)
De még sok-sok varázslóval is elég fika összegek "teremtődnek".
Szóval ez sem az igazi. :(

szamóka 03-04-2006 22:12

Sok kereskedő, sok bankkal...

Senki 03-04-2006 22:24

a bank és a kereskedő lehet a jó gondolat... a másik ugyanide illő kérdés persze hogy a sok föld is honnét jöt össze? mert új földet csak felfedezéssel lehet behozni vagy egy új ori regelődésekor jön +200 heki :rolleyes:

BeeLord 03-04-2006 22:26

Ott van még a segélykeret is, még ha az sem számottevő.

Senki 03-04-2006 22:27

Quote:

Originally Posted by BeeLord
Ott van még a segélykeret is, még ha az sem számottevő.

húúú... okos! arról megfeledkezdtem én is! sőt, akkor ott a még kevésbé számottevő napi bónusz... (igaz abból gyűlt össze vagy 8 milla a segélykeretembe) :D

Edu (Shagor #307669) 03-04-2006 22:36

Quote:

Originally Posted by Senki
a bank és a kereskedő lehet a jó gondolat... a másik ugyanide illő kérdés persze hogy a sok föld is honnét jöt össze? mert új földet csak felfedezéssel lehet behozni vagy egy új ori regelődésekor jön +200 heki :rolleyes:

Itt nem látok problémát. A felfedezés és az új országok 200 hektára szerintem elegendő utánpótlást biztosítanak.

Senki 03-04-2006 22:41

Quote:

Originally Posted by Edu (Shagor #307669)
Itt nem látok problémát. A felfedezés és az új országok 200 hektára szerintem elegendő utánpótlást biztosítanak.

problémát én a pénzbe se látok.. :D

Edu (Shagor #307669) 03-04-2006 22:45

Quote:

Originally Posted by BeeLord
Ott van még a segélykeret is, még ha az sem számottevő.

OK, segélykeret, szintenként egy milla, a napi bónusz viszont erősen konvergál a nullához.
Szóval egy jó pár bevételi forrást kihagytam, (segély, bónusz, kereskedő+bank, aranyalma),
de a milliós összegekhez képest, hááát...:confused:
Nem vagyok meggyőzve.

Ti, ha nem adnátok el a piacon semmit, nem lopnátok/fosztogatnátok, akkor adóból, bónuszból, meg a többiből fent tudnátok tartani az országot? Nem hiszem. Márpedig valakinek meg kell termelnie azokat az összegeket, amit képzésre, tekercsírásra, meg ilyesmire fordítunk.


All times are GMT +1. The time now is 16:46.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu