Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tolivari (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2926)

Druida 04-25-2008 17:15

Tolivari
 
Sziasztok!

mivel nem találtam rendes tolivari topikot, meg amúgyis a mostani véleményekre vagyok kíváncsi ezért nyitom ezt a témát.
kérdéseim: milyen fajt válasszak? milyen személyiséget? hány százalék templomom, kocsmám legyen? éheztessek? szöviben vagy mf?

előre is kössz :)

Druida 04-25-2008 17:16

én elsőnek a fél-elf tudósra gondoltam, mert a gnóm varik 1%kal jobban fáradnak, és ugye tekiket csak gnómtól lophat :(

Remedy 04-25-2008 18:02

Quote:

Originally Posted by Druida (Post 171656)
Sziasztok!

mivel nem találtam rendes tolivari topikot, meg amúgyis a mostani véleményekre vagyok kíváncsi ezért nyitom ezt a témát.
kérdéseim: milyen fajt válasszak? milyen személyiséget? hány százalék templomom, kocsmám legyen? éheztessek? szöviben vagy mf?

előre is kössz :)

En nem ertek hozza, de:
1.) fel-elf,
2.) tudos,
3.)sok, sok, (szentem egy minima, 20,30, de tetszes szerint elezheto, plane jo szoviben)
4.) ne, mindig legyen kajad :D ( tf, persze, ha ez a kerdes)
5.) csakis szoviben
5+1.) felsobb szinteken ovatosan, ha nagyon muszaj, akkor inkabb a hadi vedelemre fokuszalva, de ott mar nem ajanlom

Druida 04-25-2008 18:04

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 171664)
En nem ertek hozza, de:
1.) fel-elf,
2.) tudos,
3.)sok, sok, (szentem egy minima, 20,30, de tetszes szerint elezheto, plane jo szoviben)
4.) ne, mindig legyen kajad :D ( tf, persze, ha ez a kerdes)
5.) csakis szoviben
5+1.) felsobb szinteken ovatosan, ha nagyon muszaj, akkor inkabb a hadi vedelemre fokuszalva, de ott mar nem ajanlom

kösszi :)
amúgy igen tfre gondoltam :D:D:D
csak rossz volt a megfogalmazásom :D:D

Tsobi 04-25-2008 22:52

Én az elf tudósra szavaznék,ha lenne szavazás :D

Andrew 04-25-2008 23:00

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 171698)
Én az elf tudósra szavaznék,ha lenne szavazás :D

Infószerzésre szerintem is az a legjobb. Bár arra talán a gnóm sem lenne olyan rossz... feles szerintem nagyon védtelen lesz ebben az esetben.

Synkel 04-26-2008 04:01

Mi használtunk egyszer félelfet vari/tolinak. Nagyon jól működött, mindig volt gömb, és volt önálló jövedelme neki, ami azt illeti jóval több is mint a 3 hadiorinak. Háborúban kellett megszervezni a seregállomásoztatást nála, és már rögtön nem volt olyan védtelen. %-okra nem emlékszek miből mennyi volt. Elffel ilyen szempontból az a bajom, hogy varisnak kétségkívül lehet használni, de tolisnak legalábbis szöviháborúban nem a legtutibb.

Druida 04-26-2008 06:08

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 171716)
Elffel ilyen szempontból az a bajom, hogy varisnak kétségkívül lehet használni, de tolisnak legalábbis szöviháborúban nem a legtutibb.

hát igen, max a törpéktől meg orkoktól a tekilopás a jó, ha van ilyen az ellenfélnél... mert mással nemigen lehet kifejezetten ártani.

Deggial 04-26-2008 11:21

Az én tapasztalatom az, hogy valahányszor félelf tolvajjal kerültünk szembe, a varink seperc alatt leszedte. Sőt nem egyszer többen is tudtak figyelni a készültségére/tolvajlétszámára. Ezzel szemben az ember tolvaj a tükörvarázzsal jól megvédi magát - engem eddig egy óriás tudott átvinni, pedig csak 6% a templomom. Emellett van hely hadseregnek is. 800 hekin fel tudok állítani olyan védelmet, amit csak a hadik visznek át. És ugye haderős országból nekünk is van kettő, szóval meggondolandó. Nem üthetetlen, de jól védi magát. A félelf átviszi, ez tagadhatatlan. Egyszer! Utána vagy tolvaja, vagy készültsége nem lesz többé.

komisz86 04-26-2008 11:47

Quote:

Originally Posted by Druida (Post 171657)
én elsőnek a fél-elf tudósra gondoltam,

Én játszottam ilyen orival az 5-ben. Ráadásul olyan szöviben amiben 3 hasonló felépítésü ori is volt. (Nem volt tervezett csak így jött össze.) Meglepően jól működött a dolog. Tartalékgyűjtésre kiváló volt, napi 20-30k tekit simán össze lehet lopni, ha szerencséd van még többet is:). Az éplistával sokat kísérleteztem a 18% templom 28% kocsma vált be a legjobban. Alvászavarral küszködők tovább is élezhetik, de a 15% tornyos íj szerintem kell bele (próbáltam kevesebbel is). Mindenképpen legyen tf (először tanyával játszottam, az se jött be). Személyiségnek a tolvajt jobbnak érzem a tudósnál, az a +8 tolvajakció/nap sokat számít. Mindenképpen legyen szövis (mf-ként nem indítanék tf orit).


All times are GMT +1. The time now is 14:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu