Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Kereséskor ország megjegyzése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3156)

KPeti999 09-02-2008 21:24

Kereséskor ország megjegyzése
 
Üdv! Egy aprócska kényelmi módosítást szeretnék felvetni:
A pontlistában ha a kiszemelt ori sorszámára kattintok akkor azt a rendszer megjegyzi, és a következő támadásnál vagy egyéb akciónál automatikusan felkínálja, és nem kell állandóan megjegyezni vagy bemásolni a célországok sorszámát.
Ezt a lehetőséget a Keresés menübe is belehetne vezetni.
A célország nevének beírása után pontos találat esetén a rendszer ugyanilyen működési elv alapján megjegyezné az adott ori sorszámát. Tömören ennyi, várom a véleményeket.

Ati 09-02-2008 21:27

Anélkül, hogy ellene lennék, mert végülis nem nagy dolog megcsinálni, azt kérdezném, hogy ez mennyire gyakori dolog, hogy onnan akarsz megjegyeztetni valakit?

Nem nézed meg a pontlistában előtte, hogy egyáltalán milyen messze van?

KPeti999 09-02-2008 21:43

Általában a pontlistát szoktam használni. Keresést akkor használok, ha pl. egy néhány napja meglopott országnak csak a nevére emlékszem (és arra hogy érdemes volt rá tk-t nyitni :) ), de arra nem hogy felettem vagy alattam van-e, és hogy milyen távol, akkor keresni szoktam. Szóval a Keresés menüt aránylag gyakran használom, napi rendszerességgel.

Ati 09-02-2008 21:55

Quote:

Originally Posted by KPeti999 (Post 189289)
Általában a pontlistát szoktam használni. Keresést akkor használok, ha pl. egy néhány napja meglopott országnak csak a nevére emlékszem (és arra hogy érdemes volt rá tk-t nyitni :) ), de arra nem hogy felettem vagy alattam van-e, és hogy milyen távol, akkor keresni szoktam. Szóval a Keresés menüt aránylag gyakran használom, napi rendszerességgel.

Ebből nem derül ki, hogy hány körre van. Ha már megnézed a pontlistában, akkor ott pedig akár kattinthatsz is, hogy megjegyezze a számot.

Vagy nem így csinálod?

Stev 09-02-2008 21:59

Ha meg olyan zsíros falat, úgyis benn van még az eseményeid között, minek keresni?

KPeti999 09-02-2008 22:10

Quote:

Originally Posted by Stev (Post 189294)
Ha meg olyan zsíros falat, úgyis benn van még az eseményeid között, minek keresni?

Ennyi erővel maga a Keresés menüre sincs szükség...
A tolvajkodást csak példaként hoztam fel.

A javaslat egy fokkal megkönnyítené az országok közötti keresést, Azoknak akik szoktak is. A javaslat senkinek sem árt, de van akinek használ, még ha nincs is rá mindenkinek szüksége.

KPeti999 09-02-2008 22:50

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 189291)
Ebből nem derül ki, hogy hány körre van. Ha már megnézed a pontlistában, akkor ott pedig akár kattinthatsz is, hogy megjegyezze a számot.

Vagy nem így csinálod?

Ha a pontlistában megnézem akkor igen. Kereséskor is volt már, hogy reflexszerűen a sorszámra kattintottam. :)
A távolság végett pedig nem mindig szoktam a pontlistát is megnézni. Érték alapján is meg lehet saccolni hogy az illető a közelben van e. Gömbölésnél, vagy lopásnál pedig pár kör nem oszt nem szoroz.

Dus 09-03-2008 17:08

Engem meg kifejezetten zavarna, hogyha pontlistában kattintok egy oriszámra, aztán még mielőtt támadnék rá, valakire rákeresnék, mert miért ne keressek rá, aztán mikor támadok, hopsz, 150 körre alám ment a sereg, mert a keresés miatt más orisorszámot jegyzett meg a rendszer :o


Ha már bekerülne, akkor, annyit kéne csak, hogy keresésnél is kattinhatósőággal lehessen megjegyeztetni a számot, de sztem még így is felesleges :)

Tsobi 09-03-2008 17:41

Én személyszerint nagyon gyakran használom a keresőt és engem is kifejezetten zavarna,ha folyton megjegyezné a rendszer.

Ati 09-03-2008 17:50

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 189363)
Én személyszerint nagyon gyakran használom a keresőt és engem is kifejezetten zavarna,ha folyton megjegyezné a rendszer.

Gondolom, hogy itt is kattintás utáni megjegyzésről szólt a javaslat. Kérdés, hogy ez mennyire lenne zavaró. Én személy szerint sokat szoktam az egérrel matatni a képernyőn, és kattintgatni mindenfele. :D


All times are GMT +1. The time now is 20:13.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu