Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Helytartó (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3357)

Taky 02-03-2009 18:08

Helytartó
 
Sziasztok...

Próbáltam keresni a témában, de nam találtam megoldást, ezért kérném a segítségeteket, hol találom, illetve mi a teeendő...

A problémám az, hogy 1A ban a helytartó egyszerűen nem vessz ki kaját a közös raktárból, kb csakminden harmadik körben.... A közös raktárban van kb két milla gabona, az ételfogyasztásom 28k lenne, a beállítás szerint 30k-t vennék ki, az esetleges képzések beesése miatt. Nincs bepipálva, hogy 80% telítettség mellet pakolja vissza... szal mindennek jónak kellene lenni, mégis, meg se próbálja kivenni a kaját.... VIP van :D Csak az emberek mennek el folyamatosan.... idegesítő és kétségbeejtő, mert nem hagyhatom magára egy órára sem az orim... Mit csinálok rosszul?.... Ja eddig ment csak kb, egy hónapja nem teszi...

Előre is köszi a segítséget!!!

Kb. egy éve nem használtam fórumot, remélem jó helyre nyitottam :D

Betelgeuse 02-03-2009 18:14

Ha 30k-t veszel ki és a fogyasztás 28k akkor szerintem normális, hogy 3 körönként vesz ki mert a 2. körben még van kajád.

Taky 02-03-2009 18:25

Tehát ha van bent akár egy szem is, akkor nem vesz ki? hmmm.... ez érdekes... azért kösz.... :D Fura, hogy eltöltöttem már összesen vagy 6000 kört 1A-ban és csak most jött ki? :D Eddig sose volt gond....

Remedy 02-03-2009 18:30

Quote:

Originally Posted by Taky (Post 202994)
Tehát ha van bent akár egy szem is, akkor nem vesz ki? hmmm.... ez érdekes... azért kösz.... :D Fura, hogy eltöltöttem már összesen vagy 6000 kört 1A-ban és csak most jött ki? :D Eddig sose volt gond....

Ha van benn 1 szem, nyilvan nem fog kivenni. Ettol fuggetlen nem jo az elobb irt 3 koronkenti kivetel, legalabbis nem ugy, ahogy le volt irva.

(felteszem hogy van raktarad, es mukodik): kivesz 30kt, ebbol leeszel 28kt, marad benn kovetkezo korre 2k. Ekkor ehezni fogsz, miutan 0 bala kaja marad a raktaradban. Ekkor megint kivesz 30kt.... Ergo 2 koronkent kellene kivennie 30k kajat, es a koztes korben pedig ehezned kellene. Ha esetleg a kajafogyasztasod mondjuk megnone 30k fole, akkor egy aprot eheznel minden korben, es minden korben venned ki a kajat. 3 koronkent egyedul akkor venne ki a helytartod, ha annyi kajat tudnal kivenni, hogy a raktaraidban tudna maradni a kov korre is elegendo kaja, de ekkor meg ketszer ennel, es egyszer eheznel. Ez igy nem nagyon tud mukodni, ahogy leirtad.

Szoval vagy rosszul irtad le, vagy rosszul van beallitva a htd, esetleg Neked mar nem jut kaja, mert a kajatermelok csak teutanad rakjak be, vagy ilyesmit tudok elkepzelni.

Taky 02-03-2009 18:34

Köszi szépen, úgy látszik akkor minden redben van, csupán én lámáskodtam el a dolgot... néha az ember annyira rutinszerűen csinál dolgokat, hogy ha valami nem megy, akkor a legegyszerűbb dolgok nem szúrnak szemet...

Még szerencse, hogy vannak akik segítenek :D 1000 köszönet!

Betelgeuse 02-03-2009 18:37

Quote:

Originally Posted by Taky (Post 202994)
Tehát ha van bent akár egy szem is, akkor nem vesz ki? hmmm.... ez érdekes... azért kösz.... :D Fura, hogy eltöltöttem már összesen vagy 6000 kört 1A-ban és csak most jött ki? :D Eddig sose volt gond....

Igen csak akkor vesz ki ha 0 a kajád. Lehet azért most jött ki mert közben feljebb mentél és több lett a fogyasztásod. Állítsd kicsit többre a kivételt, hogy csak annyit éhezzél a 2. körben amennyi utána vissza is jön.

Remedy 02-03-2009 18:42

Quote:

Originally Posted by Betelgeuse (Post 202997)
Igen csak akkor vesz ki ha 0 a kajád. Lehet azért most jött ki mert közben feljebb mentél és több lett a fogyasztásod. Állítsd kicsit többre a kivételt, hogy csak annyit éhezzél a 2. körben amennyi utána vissza is jön.

Beirnad, hogy miert jelolted nem tetszonek a (helyes) beirasom, amikor a Tied egy nyilvanvalo butasag? Ha valakinek 28k a kajafogyasztasa, es 30kt vesz ki, a budos eletben nem 3 koronkent fog kivenni a helytartoja kajat, hanem 2 koronkent. Ergo butasagot beszeltel, es felrevezetted szegenyt. :)

Betelgeuse 02-03-2009 18:46

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 202998)
Beirnad, hogy miert jelolted nem tetszonek a (helyes) beirasom, amikor a Tied egy nyilvanvalo butasag? Ha valakinek 28k a kajafogyasztasa, es 30kt vesz ki, a budos eletben nem 3 koronkent fog kivenni a helytartoja kajat, hanem 2 koronkent. Ergo butasagot beszeltel, es felrevezetted szegenyt. :)

Taky megértette Te nem. Sajnálom:)

Taky 02-03-2009 18:47

Jajj, ne vesszetek ezen össze :D Utánanéztem, amikor rendesen volt kaja a közösben tényleg csak 2 körönként vett ki, de volt amikor valóban azért 3 körönként vett ki, mert a termelők később rakták be, mint ahogy kivettem volna, és a kivételnél sem voltam az elsők között. Ez volt az oka a 3 körnek. Bocsánat, pontatlanul fogalmaztam, mindenkinek jár a dícséret!!!!

Remedy 02-03-2009 18:48

Quote:

Originally Posted by Betelgeuse (Post 202999)
Taky megértette Te nem. Sajnálom:)

Ami nyilvanvalo hulyeseg, azon nincs mit megerteni. Jobb lenne, ha legalabb itt nem vezetned felre azokat, akik segitseget kernek...


All times are GMT +1. The time now is 04:19.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu