Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Receptek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Sütik!!! (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=436)

Steve 04-22-2006 22:11

Sütik!!!
 
Ati remélem itt jó helyen szólok hogy a vipes sütik nm mükszenek rendesen!

Ati 04-23-2006 00:19

Quote:

Originally Posted by Steve
Ati remélem itt jó helyen szólok hogy a vipes sütik nm mükszenek rendesen!

Mik azok a vipes sütik?

director 04-23-2006 00:26

Quote:

Originally Posted by Ati
Mik azok a vipes sütik?

ami a vip vendégeknek osztanak a fogadáson.. én a meggyes sütit szeretem. nyami. :))

DearCody 04-23-2006 08:33

Istenem! Miért kell mindíg változtatni, eddig túrós rétes volt, most meg már meggyes süti. Ez elég kiábrándító! :D

solven 04-23-2006 08:58

Quote:

Originally Posted by director
ami a vip vendégeknek osztanak a fogadáson.. én a meggyes sütit szeretem. nyami. :))

micsoda eget-rengető problémák :D

csoda, hogy még nem pusztult el a világegyetem :D

Steve 04-23-2006 11:23

Jó mostmár mennek de tegnap este nem jelzett a jobb alsó sarokban egyiok szint se az a kis izé azért akartam szólni:p
sztem téma lezárva

Mona 04-23-2006 14:24

Meggyes süti :)
Az tényleg fincsi :)
Hozzávalok :
liszt
cukor
tojás
so
sötőpor
vaniliáscukor
margarin
kimagozott meggy

elkészítés módja:
menj el, és vedd meg az alapanyagokat :)
utánna pakolj el mindent a helyére, és keress egy jó cukrászdát, ahol veszel magadnak :p

director 04-23-2006 14:32

Quote:

Originally Posted by Mona
Meggyes süti :)
Az tényleg fincsi :)
Hozzávalok :
liszt
cukor
tojás
so
sötõpor
vaniliáscukor
margarin
kimagozott meggy

elkészítés módja:
menj el, és vedd meg az alapanyagokat :)
utánna pakolj el mindent a helyére, és keress egy jó cukrászdát, ahol veszel magadnak :p

igen, ez is jó módszer:) vagy ha szerzel valakit, aki az alapanyagokkal tud valamit kezdeni, az se rossz:))

Steve 04-23-2006 15:15

Megkérem anyut hogy csináljon nekem ugyis az a legfinomabb:)

Mona 04-23-2006 20:42

Quote:

Originally Posted by Steve
Megkérem anyut hogy csináljon nekem ugyis az a legfinomabb:)

Na ugye :D

Bogár 06-29-2006 14:25

Quote:

Originally Posted by Mona
Meggyes süti :)
Az tényleg fincsi :)
Hozzávalok :
liszt
cukor
tojás
so
sötőpor
vaniliáscukor
margarin
kimagozott meggy

elkészítés módja:
menj el, és vedd meg az alapanyagokat :)
utánna pakolj el mindent a helyére, és keress egy jó cukrászdát, ahol veszel magadnak :p

pontosan hogy kell ezt elkészíteni? unom magam. :D
ja, és mennyi lisztet, tojást, stb szoktál felhasználni?

Ditke 09-15-2006 14:04

Szerintetek nagyon ciki lenne, ha valaki mégis recepteket rakna be ide?! :D :D :D :D :D

Bogár 09-15-2006 15:38

szerintem nem. :D

közel 3 hónapja várom, hogy árulja már el valaki, a meggyes sütihez milyen alapanyagból mennyi kell, és hogy kell elkészíteni. :(

Ditke 09-15-2006 17:11

Quote:

Originally Posted by csunyabogar (Post 31443)
szerintem nem. :D

közel 3 hónapja várom, hogy árulja már el valaki, a meggyes sütihez milyen alapanyagból mennyi kell, és hogy kell elkészíteni. :(

Én így csinálom:

45 dkg liszt
30 dkg vaj
15 dkg porcukor
1 cs sütőpor
2 ü magozott meggybefőtt
1 cs vaníliás grízpuding
2 ek kristálycukor
2 tojás sárgája
6 tojás fehérje
6 ek porcukor

A lisztet, porcukrot, vajat, sütőport összegyúrni 2 tojás sárgájával.
Vajazott, lisztezett tepsibe nyújtani. a meggyet lecsöpögtetni, a meggy levét kiegészíteni vízzel , hogy 4 dl legyen, ezzel és 2 ek kristálycukorral felfőzni a grízpudingot, 2 tojás fehérjét felverni habbá, belekeverni a pudingba a meggyel együtt, tésztán elsimítani és kb 20 percig kell sütni közepes lángon.
a maradék tojásfehérjét habbá verni a 6 ek porcukorral, rásimítani a sütire, legkissebb hőfokon 2-3 percig sütni, hidegen szeletelni...

Cece 09-16-2006 13:33

Quote:

Originally Posted by Ditke (Post 31456)
Én így csinálom:

45 dkg liszt
30 dkg vaj
15 dkg porcukor
1 cs sütőpor
2 ü magozott meggybefőtt
1 cs vaníliás grízpuding
2 ek kristálycukor
2 tojás sárgája
6 tojás fehérje
6 ek porcukor

A lisztet, porcukrot, vajat, sütőport összegyúrni 2 tojás sárgájával.
Vajazott, lisztezett tepsibe nyújtani. a meggyet lecsöpögtetni, a meggy levét kiegészíteni vízzel , hogy 4 dl legyen, ezzel és 2 ek kristálycukorral felfőzni a grízpudingot, 2 tojás fehérjét felverni habbá, belekeverni a pudingba a meggyel együtt, tésztán elsimítani és kb 20 percig kell sütni közepes lángon.
a maradék tojásfehérjét habbá verni a 6 ek porcukorral, rásimítani a sütire, legkissebb hőfokon 2-3 percig sütni, hidegen szeletelni...

Jól hangzik + minden, de valami azt súgja, hogy tejszínhabbal a tetején jobban hangzana :)
Névnapi sütinek jó lessz :) ... és persze boldog névnapot :D

Ditke 09-16-2006 14:04

Quote:

Originally Posted by Cece (Post 31497)
Jól hangzik + minden, de valami azt súgja, hogy tejszínhabbal a tetején jobban hangzana :)
Névnapi sütinek jó lessz :) ... és persze boldog névnapot :D

Köszönöm, aranyos vagy!:)

Ditke 09-16-2006 14:10

Kukucskálós túrós

A golyókhoz:
12,5 dkg Rama margarin
20 dkg liszt
3 ek kakaópor
1 tojás
15 dkg cukor
1/2 cs sütőpor
Ezeket összegyúrjuk és diónyi golyókat formálunk, vajazott, lisztezett tepsibe rakjuk.

Tésztához:
50 dkg túró
25 dkg cukor
12,5 dkg Rama
2 cs vaníliás cukor
1 cs vaníliás pudingpor
4 tojás sárgája
4 tojás fehérja habbá verve
Összekeverjük, és a golyók tetejére simítjuk, előmelegített sütőben, tűpróbáig sütjük. Gyors és nagyon egyszerű...:)

szamóka 09-18-2006 20:16

Quote:

Originally Posted by Ditke (Post 31502)
Gyors és nagyon egyszerű...:)

És finom és jól néz ki. Köszi a receptet

Bogár 09-18-2006 22:07

Quote:

Originally Posted by Ditke (Post 31456)
Én így csinálom:

45 dkg liszt
30 dkg vaj
15 dkg porcukor
1 cs sütőpor
2 ü magozott meggybefőtt
1 cs vaníliás grízpuding
2 ek kristálycukor
2 tojás sárgája
6 tojás fehérje
6 ek porcukor

A lisztet, porcukrot, vajat, sütőport összegyúrni 2 tojás sárgájával.
Vajazott, lisztezett tepsibe nyújtani. a meggyet lecsöpögtetni, a meggy levét kiegészíteni vízzel , hogy 4 dl legyen, ezzel és 2 ek kristálycukorral felfőzni a grízpudingot, 2 tojás fehérjét felverni habbá, belekeverni a pudingba a meggyel együtt, tésztán elsimítani és kb 20 percig kell sütni közepes lángon.
a maradék tojásfehérjét habbá verni a 6 ek porcukorral, rásimítani a sütire, legkissebb hőfokon 2-3 percig sütni, hidegen szeletelni...

köszi. :) .

Ditke 09-19-2006 11:51

Quote:

Originally Posted by csunyabogar (Post 31804)
köszi. :) .

Szívesen! :) Jó, hogy észrevetted! :)

Ditke 09-19-2006 14:58

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 31801)
És finom és jól néz ki. Köszi a receptet

Nagyon szívesen! :)

Ditke 09-22-2006 11:32

Könnyű-habos csokitorta


Hozzávalók:
3 lapos csokoládés piskóta-tortalap, 6 dl habtejszín, 20 dkg étcsokoládé.

Elkészítése:
A 20 dkg étcsokit kíméletesen felolvasztjuk, összekeverjük a tejszínnel, majd teljesen ki kell hűteni!!! Ha kihűlt habbá verjük, de vigyázat(!) nem szabad túlveri, mert csokis vajat kapunk. Ezzel megkenjük a lapokat, összeállítjuk a tortát. Csokiforgáccsal, ostyarúddal, fehér tejszínhabbal díszítsük. Látványos, finom és gyors.

Ditke 09-22-2006 11:33

Hangyaboly


Hozzávalók:
2 db kész piskótatekercs (töltetlen), 40 dkg darált mák, 1/2 l tej, 2 ek. liszt, 2 cs. vaníliás cukor, 1/2 citrom héja, 5-7 dkg porcukor, 1/2 l habtejszín, 1 cs. instant zselatin, 20 dkg Ráma.

Elkészítése:
1/2 l tejet felfőzzük a mák felével, a 2 cs. vaníliás cukorral és a citromhéjjal. Ha kihűl kikeverjük a margarinnal, és megkenjük vele a tekercseket, majd feltekerjük, felszeleteljük. Egy 5-6 l-es mély tálat kibéleljük folpackkal, és az alját, oldalát kirakjuk a tekercsekkel. A tejszínt habbá verjük, hozzáadjuk a porcukrot, a mákot, és az oldott zselatint. Felét a tekercsekre kenjük, befedjük tekerccsel, majd ismét hab, tetejére ismét tekercs. Kb. 2 órát hűtjük, majd kiborítjuk, tejszínhabbal tálaljuk.

Ditke 09-22-2006 11:34

Joghurtos-áfonyás muffin


Hozzávalók:
1 pohár joghurt, 1 joghurtos pohár cukor, 2 joghurtos pohár liszt, 75 g aszalt vörös áfonya, 1/2 joghurtos pohár olívaolaj, 1 cs. sütőpor, 2 tojás.

Elkészítése:
A tojást, a cukrot, az olívaolajat összekeverjük, hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet, ezzel is összekeverjük, majd végül lazán összekeverjük az áfonyával. Kb. 180-200 C°-os sütőben 25-30 percig (tűpróbáig) sütjük. Még finomabb, ha fórrón áthúzzuk citrommázzal.
Citrommáz: 5 ek. porcukor, 1 ek. citromlé, reszelt citromhéj.
Összekeverni és kész!

Ditke 09-22-2006 11:34

Ketymetyütyü


Hozzávalók:
2 cs. babapiskóta (francia), 2 dl tejszínes, édes kávé, 6 tojás, 1 l tej, 2 cs. vanília, 5 dkg mazsola, 4 ek. cukor, 40 dkg vegyes gyümölcs.

Elkészítése:
A piskótákat, egyenként kávéba mártjuk, sorba rakjuk egy szögletes, mély tálban, megszórjuk apróra vágott gyümölccsel. A tejből, tojásból, cukorból, vaníliából, mazsolából madártejet készítünk. (A tojásfehérjét a vaníliával verjük fel egy mikrózható edénybe kb. 1/2 dl tejet öntsünk, erre a fehérje habot és 2 percig mikrózzuk! Nem esik össze, formázható.) Leöntjük madártejjel, így rétegezzük,amíg el nem fogy. A tetejére tesszük a habot. Ízlés szerint díszítsük.

Ditke 09-22-2006 11:36

Bocimuffin


Hozzávalók:
25 dkg Rama, 25 dkg cukor, 25 dkg liszt, 1 sütőpor, 5 tojás, 2 púpozott ek. natúr kakaópor.

Elkészítése:
A tojásokat, a cukrot, a Rama-t géppel kikeverjük, hozzáadjuk a lisztet, a sütőport. Jól kikeverjük, majd a tésztát ketté osztjuk, és egyik felébe elkeverjük a kakaóport. Kávéskanállal felváltva muffin formába adagoljuk, 200 C°-os sütőben tűpróbáig sütjük. Szép tarka-barka lesz. Habos kakaóval nagyon finom uzsonna.

Ditke 09-22-2006 11:45

A bocimuffin egyben is megsüthetö, jól lehet szeletelni, én leginkább így szoktam.

Cece 09-23-2006 09:04

Nah jóóvanmostmár :D
A nagyim üdvözletét küldi Ditke és köszöni a sok finom receptet, valamint a heti 2szeres sütési programot is, amire kényszerítem :D :D

Az én véleményem + az, hogy a nagyi azért van, hogy süssön jóó sokat :D
Csak Te lökjed a recepteket serényen ;)

Ditke 09-23-2006 09:16

Quote:

Originally Posted by Cece (Post 32241)
Nah jóóvanmostmár :D
A nagyim üdvözletét küldi Ditke és köszöni a sok finom receptet, valamint a heti 2szeres sütési programot is, amire kényszerítem :D :D

Az én véleményem + az, hogy a nagyi azért van, hogy süssön jóó sokat :D
Csak Te lökjed a recepteket serényen ;)

Rendicsek! :D De mivel tudod megzsarolni, kényszeríteni? Van valami jó módszered? :D

Cece 09-23-2006 09:18

Quote:

Originally Posted by Ditke (Post 32244)
Rendicsek! :D De mivel tudod megzsarolni, kényszeríteni? Van valami jó módszered? :D

Persze :D
Nem viszem ki a piacra :D :D :D
Húúúdegonoszvagyok :p

Ditke 09-23-2006 09:19

Quote:

Originally Posted by Cece (Post 32245)
Persze :D
Nem viszem ki a piacra :D :D :D
Húúúdegonoszvagyok :p

Nem annyira, max éhenhalsz! :D Az előzőért kaptál zöldikét! :D

Cece 10-11-2006 15:57

No de hölgyeim... a nagyim unatkozik! :( Viccafogtátok ám magatokat a sütireceptek megosztását illetően!
Mi lessz így velem :confused: Még a végén lefogyok :D :D

Ditke 10-11-2006 19:30

Quote:

Originally Posted by Cece (Post 34747)
No de hölgyeim... a nagyim unatkozik! :( Viccafogtátok ám magatokat a sütireceptek megosztását illetően!
Mi lessz így velem :confused: Még a végén lefogyok :D :D

Kicsit be vagyok havazva...de ígérem, hogy holnap teszek be, és a nagyid ki sem fog jönni hétvégén a konyhából...:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Ati 10-11-2006 19:32

Quote:

Originally Posted by Ditke (Post 34809)
Kicsit be vagyok havazva...de ígérem, hogy holnap teszek be, és a nagyid ki sem fog jönni hétvégén a konyhából...:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Kanibál-receptek? :D

Ditke 10-12-2006 18:47

Máklepény

Hozzávalók:
3 tojás, 25 dkg cukor, 2,5 dl tej, 20 dkg darált mák, 20 dkg liszt, 1 sütőpor, 1 reszelt alma, és pici citromhéj.

Elkészítése:
Az egész tojásokat a cukorral a tej felével jó habosra kikeverjük. Hozzáadjuk a mákot, a sütőporral elkevert lisztet és maradék tejjel, jól kikeverjük majd a reszelt almát is hozzáadjuk és zsírozott, lisztezett tepsibe öntjük és lassan sütjük. Ha kisült a tetejére olvasztott csokit teszünk.

Nagy gáztepsibe ennek a dupla adagja kell!

Ditke 10-12-2006 18:47

Belga almás

Hozzávalók:
27 dkg cukor, 6 tojás sárgájával kikeverve, 20 dkg rétesliszt, fél csomag sütőpor, 18 dkg olvasztott vaj hozzákeverve, majd belekeverni a 6 tojás fehérjét, amit kevés citrommal habbá verünk.

Elkészítése:
Tepsibe öntjük, tetejét fahéjas cukorral megszórjuk és a kockákra vágott almát, vagy egyéb gyümölcsöt belepotyogtatjuk. Közepes méretű, magas falú tepsiben sütjük 5 percig forró sütőben, utána fokozatosan 100oC-ra csökkenteni. 1 óra sütés kell.

Ditke 10-12-2006 18:49

Diótorta tejszínkrémmel

Hozzávalók:
5 tojás, 18 dkg kristálycukor, 15 dkg liszt, 10 dkg darált dió, 3 dkg kakaó, 1 kk. vanília, csipetnyi fahéj, 5 dkg vaj, 1 cs. vanília pudingpor, 5 dl tej, 4 ek. kristálycukor, 12 dkg főzőcsokoládé, 1 nagy stampedli rum, 5 dl tejszín, 4 lap zselatin, csokireszelék a díszítéshez.

Elkészítése:
A tojásokat a cukorral, vaníliával forró vízfürdő fölött sűrű krémmé verjük, majd levesszük a tűzről, és addig verjük tovább, míg ki nem hűl. A vajat felolvasztjuk, és a szitált liszttel, kakaóval, darált dióval, fahéjjal együtt a tojáskrémbe keverjük, majd kivajazott, lisztezett tortaformába öntjük, 190 fokon 40 percig sütjük, a formában hagyjuk kihűlni, és majd ketté vágjuk. A krémhez a csokoládét apróra vágjuk. A tejből, cukorból, pudingporból az előírásnak megfelelően elkészítjük a pudingot, felolvasztjuk benne a csokoládét, állandó keverés mellett kihűtjük. A zselatint hideg vízbe áztatjuk, a tejszínt kemény habbá verjük. Az egyik tortalapot vissza tesszük a formába. A zselatint kinyomkodjuk, a felmelegített rumba feloldjuk, majd a tejszínhabbal együtt a pudingba keverjük. A krém negyed részét a tortalapra kenjük, rátesszük a másik lapot, rákenjük a maradék krémet mindet, egy kicsit félreteszünk az oldalára is. 2 órára hűtőbe tesszük dermedni, kivesszük a formából, az oldalát is megkenjük a krémmel, majd az egészet megszórjuk reszelt csokoládéval.

Ditke 10-12-2006 19:41

Hartyáni krémes

Hozzávalók:
25 dkg liszt, 10 dkg vaj, 25 dkg porcukor, 1 sütőpor, 2 dkg kakaó, 1 dl tej, fél liter tej, 2 dkg liszt, 2 vanília, 20 dkg vaj, fél dl rum, 2 dl tejszín, 2 nagy csomag babapiskóta, tortacsoki.

Elkészítése:
A lisztet a vajjal elmorzsolom, majd hozzágyúrom a porcukrot, sütőport, kakaóport, tojást, és tejet. Sütőlemezen 2 lapot sütök belőle. A tejet a két ek. liszttel sűrűre főzöm, hozzáadom a vaníliát, majd kihűtöm. Hozzákeverem az előzőleg habosra kavart vaja. Az egyik kakaós lapra rákenem a krém felét, és egymás mellé rakom a babapiskótákat. Meglocsolom rummal, majd a krém másik felét is rákenem, majd erre a másik kakaós lapot teszem. Hűvös helyen néhány órán át állni hagyom, majd felszeletelem, a tetejére tejszínhabrózsákat teszek.


Ez nagyon-nagyon finom...:)

Cece 10-12-2006 20:01

Nos... mivel holnap el kell utaznom némi terepmunkára és csak vasárnap vagyok várható ebédre, ezért a nagyi már meg is kapta a feladatot :p Köszönöm szépen a sok finomságot :)

cipu 02-04-2008 23:47

Almás kenyér

50 dkg almát megreszelünk és összekeverünk 30 dkg kristálycukorral, majd legalább 4 óra hosszat állni hagyjuk.
5 dkg mazsolát is beleteszünk.
Ezután hozzáadunk 2 egész tojást, 30 dkg lisztet, 1 csomag sütőport és 5 dkg durvára vágott diót.
Vajazott, lisztezett őzgerinc formában, előmelegített sütőben kb. 40 percig sütjük.:)


All times are GMT +1. The time now is 05:55.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu