Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Tesztelés (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=67)
-   -   Harmadik napi tapasztalatok, plusz a hétvége (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3444)

Ati 04-17-2009 20:25

Harmadik napi tapasztalatok, plusz a hétvége
 
Hozzunk át ide minden olyan észrevételt, ami nem szorosan a 3. teszttel kapcsolatos, hogy ne nagyon kavarodjunk.

Függőben tehát:

- segítők erősítése, és hasznosabbá tétele (kivéve a munkás, az elég hasznos így is)
- legyen kiírva, hogy mennyi súlyt cipelsz összesen, hogy lásd mennyit bírsz még el
- időnként elő-elő fordul, hogy nem kapja meg a flash kliens azt, ami küldve van neki, például egy szakadás után a tárgylistát, vagy a tanulhatók listáját, illetve piaci áruk listáját

Ezek ismert jelenségek, fel vannak írva. Ha ezektől eltérőt tapasztaltok, akkor az jöhet.

Ati 04-17-2009 20:29

És akkor még gyorsan pár szó a hétvégéről: a 3. teszt egyes részei az időigény miatt nem lettek teljesen megnézve, úgyhogy ezek mehetnek hétvégén, hogy ezekkel kapcsolatban teljes legyen a tesztelés.

Tegnapról még fennmaradt a csapat vs csapat támadás, amikor az egyik csapattag nincs ott, ahol a támadás helyszíne van. Ezt még tesztelni kellene, ma erre nem jutott idő. Erre a hétvége ideális lesz.

A hétvégére ezeken kívül új tesztelendők nem lesznek, az eddigieket lehet nézegetni, és lehet fejlődgetni.

Arra kérek mindenkit, hogy új, eddig nem tesztelt funkciókat NE használjon. Különösen: Ne alapítsatok klánt, és ne kezdjetek hajóépítésbe. Ezekről lesz majd szó, de ezekhez sok hozzáfűznivalóm lesz, tehát ezeket addig légysz NE.

A második küldetést még senki nem oldotta meg például, az is lehet soron, de ez nem "kötelező". :)

Én a hétvégén csak esténként leszek, ezért ha napközben találtok valamit, akkor az jöhet fórumra, este reagálok rá.

Köszi, és mindenkinek jó hétvégét, jó tesztelést! A párbajsorozaton résztvevőknek jó párbajt vasárnap estére, ne feledjétek, hogy az is ott van! ;)

Dus 04-17-2009 20:36

Nem frisül a chat falam...
Csak ha ide-oda kattintok...
Ráadásul ez most jött elő, nem a legutolsó bejelentkezés óra, hanem játék közben...

Ati 04-17-2009 20:42

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 208321)
Nem frisül a chat falam...
Csak ha ide-oda kattintok...
Ráadásul ez most jött elő, nem a legutolsó bejelentkezés óra, hanem játék közben...

Ezt tegyük be ebbe a kategóriába:

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 208314)
- időnként elő-elő fordul, hogy nem kapja meg a flash kliens azt, ami küldve van neki, például egy szakadás után a tárgylistát, vagy a tanulhatók listáját, illetve piaci áruk listáját

És ha tudsz olyan körülményt, ami mellett ez előjön, akkor azt írd meg légyszi. Például a neted 99,999%-át lefoglalod egy letöltéssel. Vagy szakadás után jön elő. Vagy ha előbb iszol a kútbból, és 3x körbemész körülötte, akkor jön elő.

A jelenség tehát ismert, fel van írva, de ha bármi olyan specifikus infód van, ami az ismételhetőségére vonatkozik, akkor az jöhet!

Köszi.

Dus 04-17-2009 20:47

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 208322)
Ezt tegyük be ebbe a kategóriába:



És ha tudsz olyan körülményt, ami mellett ez előjön, akkor azt írd meg légyszi. Például a neted 99,999%-át lefoglalod egy letöltéssel. Vagy szakadás után jön elő. Vagy ha előbb iszol a kútbból, és 3x körbemész körülötte, akkor jön elő.

A jelenség tehát ismert, fel van írva, de ha bármi olyan specifikus infód van, ami az ismételhetőségére vonatkozik, akkor az jöhet!

Köszi.

Mondjuk 322 egységnyi teherrel rohanok...Ekkor jött elő. Meg az is, hogy pár négyzettel kevesebbet ment a képernyőn a karim, mint valójában, mert úton tudok menni, és nem tudtam jobrább menni, pedig 2-3 négyzetre voltam a végétől. Ekkor visszajöttem 2-3 négyzetet és frissült egyet és maradtam egyhelybe! És után még párszor ezt eljátszottam, de a lényeg:
-Ha többszáz súllyal futok (eszeveszetten kattintgatok az egérrel)

Dus 04-17-2009 22:38

Ati, ha veszek szereket, akkor nem frissül automatán a teherbírás, csak ha kilépek és újra be, akkor látom menyit tudok cipelni...
Igazán frissülhetne :)

Kiegész.: Ha lerakom szekeret, akkor sem frissül...

Redback 04-18-2009 00:28

Közös Chatnél tapasztaltam:
Írok valamit, elküldöm, majd dupla katt a közös fülre, akkor valamit kétszer látok:
http://kepfeltoltes.hu/thumb/090418/...toltes.hu_.jpg

Szerk:
Kútnál néha nem látom az ivás lehetőséget és vele együtt semmi más lehetőséget.Egy lelépés a mezőről, majd belépés a mezőre segít :)

Swiss 04-18-2009 01:21

A harmadik nap sikerült követ, fémet bányásznom, fát vágnom. A kovács is működött és katonát is képeztem.

Gyönggyel kereskedtem minden probléma nélkül, izgalmas lesz ha tényleg vadásznak rád majd út közben.


A Red által vázolt duppla katt jelenséget meg tudom erősíteni.


Swiss

Ati 04-18-2009 04:18

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 208339)
Ati, ha veszek szereket, akkor nem frissül automatán a teherbírás, csak ha kilépek és újra be, akkor látom menyit tudok cipelni...
Igazán frissülhetne :)

Kiegész.: Ha lerakom szekeret, akkor sem frissül...

Az egész teherbírásos kijelzést át fogom szervezni, a mostani nem jó...

Ati 04-18-2009 04:49

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 208346)
Közös Chatnél tapasztaltam:
Írok valamit, elküldöm, majd dupla katt a közös fülre, akkor valamit kétszer látok:

Okay, köszi, ez is felírva. Ezek a jó tesztek, ahol ilyesmi is előjön, mert nekem meg se forudlna a fejemben, hogy duplakattolgassak, de valóban vannak notórius duplakattintgatók.


All times are GMT +1. The time now is 10:14.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu