Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Sereg nélküli támadások (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3116)

Steve 08-13-2008 14:38

Sereg nélküli támadások
 
Sziasztok!

Azt szeretném javasolni, hogy a támadásokban a nulla egységes támadások módosuljanak az alábbiak szerint:
-a klánütésekben a seregmentes ütések, amint a sereg eltűnt, tűnjenek el
-az egyéni ütésekben amint a teljes sereg eltűnt, a tábornok forduljon vissza, és pont annyit utazzon visszafele, mint amennyit eddig megtett.

Indoklás: Nincs semmi olyan leírás, miszerint hírnök, hordár, hárem menne a katonákkal. Így amint katona nélkül maradunk, a támadás egy ellentmondásos kategóriába kerül. Amennyiben marad tábornok, az valamennyire még megmagyarázná létjogosultságát, de miután nincs már kit vezetnie, kit bátorítania, ezért inkább menjen haza az övéihez.

Úgy gondolom, hogy ez egy apró, de logikus változtatás lenne, ami megkönnyítené egykét bakizó életét (akik azért ígyis ráfizetnének rendesen) és logikusabbá tenné a játékot.

Ati 08-13-2008 14:44

Az egyik pillanatban jön felém egy sereg, a másikban az ország ugyanott van, ahol eddig, de már nem jön a serege felém.

1, Ahááá, kivételezés van vele, mert ő vissza tudja fordítani a seregét, én pedig nem! Szar az egész játék!

2, Hibás a játék, mert eltűnt egy sereg! Szar az egész játék!

Alapvetően nem tudok olyan szituációt elképzelni, ahol egy ilyen bővítésnek pozitív irányú kimenetele lenne, ezért nem tartom szerencsésnek, hogy olyan elemeket tegyünk aj átékba, ami azt a látszatot keltik, hogy valami helytelenül működik, miközben ez nem így van/lenne.

Steve 08-13-2008 14:50

Ha jól fejtettem meg amit írtál, akkor azokat a supportra írásokat próbáltad meg előkreálni, maiket majd a kezdőktől fogtok kapni. Mint a "megtámadtak pedig volt katonám", vagy a "ez a szemét már három napja lop" mondtatok. Hát igen, ez nem az én asztalom :)

Viszont azse módi, hogy nullás seregek rohangálnak. Hogyan magyarázod meg? megmondom: fantom. Márpedig az ilyen fantom dolgok nekem nem túl reálisak. Szerintem nem logikus.

Ha lűátod hogy jött egy sereg de eltűnt, akkor tudni fogod hogy nullázta a seregét. Ha tudsz éplistát csinálni egyből megvan a turpisság,, lehet stratégiázni.

Pozitív irányú kimenetel: nincs újrázási lehetőséged. Csinálsz egy véletlen bakit, kimész egy hétre. Addig védtelen lennél, ám a sereged teljes benullázásával és full újraépítéssel nagy áron be tudod magad védeni. ÉS nem látsz fantomseregeket két hétig a tanácsadók oldalon, ami valljuk be, tényleg ütközik a józan paraszti ésszel!

Távolbalátásod eredménye:
Horland (1) serege feléd tart előreláthatóan 1923 kör múlva érkezik meg
A sereg összetétele 0 lovas

hamost ezt leírva látom csak mosolyogni tudok :)

Ati 08-13-2008 14:53

Quote:

Originally Posted by Steve (Post 186458)
Ha jól fejtettem meg amit írtál, akkor azokat a supportra írásokat próbáltad meg előkreálni, maiket majd a kezdőktől fogtok kapni. Mint a "megtámadtak pedig volt katonám", vagy a "ez a szemét már három napja lop" mondtatok. Hát igen, ez nem az én asztalom :)

Nemcsak ezeket. Azokat is, akik ugyanezt a fórumon írják, és azokat is, akik ezt nem írják sehol, csak amiett lelépnek, mondván, hogy hibás a játék. Tudom, hogy bele lehetne írni a súgóba, de szomorú tapasztalat, hogy a súgóolvasás nem az első gondolat, ami ilyenkor valakinek az eszébe jut. :(

Steve 08-13-2008 15:00

Akkor most a tudatlanok favorizálod azokkal szemben akik hűségesen kitartanak a játék mellett? Ez nem jó :(


Azért mielőtt a kukába dobnád várj egy kicsit vele kérlek, hátha olyan embereknek is vannak nálam jobb érvei, akiké számít.

Ati 08-13-2008 15:10

Quote:

Originally Posted by Steve (Post 186458)
Távolbalátásod eredménye:
Horland (1) serege feléd tart előreláthatóan 1923 kör múlva érkezik meg
A sereg összetétele 0 lovas

Ilyen távból csak annyit látsz, hogy sereg. Azt nem, hogy 0 fő. Akár 200ezer lovas is lehet.

Steve 08-13-2008 15:23

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 186462)
Ilyen távból csak annyit látsz, hogy sereg. Azt nem, hogy 0 fő. Akár 200ezer lovas is lehet.

meg hogy láma :)
de jogos, ez az egy jogos, de akkoris logikátlan.

Ati 08-13-2008 15:37

Druida: törölted ugyan, de azért válaszolok: azért lényeges ez, mert ha egy nulla fős sereg eltűnik, azt még könnyebben "beveszi" valaki. De ha csak úgy vaktában eltűnik egy sereg, amiről nem tudja, hogy mekkora, akár 200ezres is lehet, az egyáltalán nem mindegy már.

Remedy 08-13-2008 15:42

Ati: igazabol nem erzem erveknek azokat, amiket felhoztal. Ha beleirnad a sugoba, senkinek semmi joga nem lenne reklamalni. Ha meg reklamalna, mehetne a standard valasz supporttol, kis magyarazattal + linkkel a sugora.

Nehogymar azert ne szunjon meg egy esetleges logikatlansag, mert emiatt jajjgatni fognak azok, akik meg sugot is lustak olvasni. Eddig is voltak ilyenek, ezutan is lesznek...

Druida 08-13-2008 15:47

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 186467)
Druida: törölted ugyan, de azért válaszolok: azért lényeges ez, mert ha egy nulla fős sereg eltűnik, azt még könnyebben "beveszi" valaki. De ha csak úgy vaktában eltűnik egy sereg, amiről nem tudja, hogy mekkora, akár 200ezres is lehet, az egyáltalán nem mindegy már.

közben magam is rájöttem ezért töröltem ki. úgyhogy a lefele nyilacskáért is bocsi.


All times are GMT +1. The time now is 14:00.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu