Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Window 98 telepítése már meglévő oprendszer mellé (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1350)

Cece 01-27-2007 09:09

Window 98 telepítése már meglévő oprendszer mellé
 
Jav: Windows

Gondoltam indítok egy témát "Álltalános problémák szoftverek telepítésével és használatával" címen, de rá kellett jönnöm, hogy nem egy bomba 5let, mivel az idő során túlságosan összekuszálódnának a szálak és semmit sem lehetne megtalálni. Ezért inkább, csak így 1 porblémára koncentrálok és ha lessz másik, akkor új topic... már amennyiben szabad így :)

Nos az én problémám az lenne, hogy telepítenem kéne a Microsoft Windows 98 SE oprendszert a számítógépemre. A valódi probléma az, hogy már fent van az Xp a gépemen és szeretném, ha fent is maradna.
Nos a kérdés az lenne, hogy hogyan az XP mellé? Nem tudok honnan hozákezdeni :(
Ha megtudja találni valaki a leírást linkelje be, vagy nagyvonalakban le tudja vázolni (amennyiben le lehet vázolni) a startot megköszönném :)

Smooth Scroller 01-27-2007 10:48

a leg1szerubb, ha 1 masik vinyora (40-50 giga alattira) csak azt telepited fel, es arrol bootolsz be amelyik rendszer eppen kell.

Cece 01-27-2007 10:54

Quote:

Originally Posted by Smooth Scroller (Post 69579)
a leg1szerubb, ha 1 masik vinyora (40-50 giga alattira) csak azt telepited fel, es arrol bootolsz be amelyik rendszer eppen kell.

Kössz, de ez nam az amire nekem szükségem van.
Evvel az erővel elhozhatnám a haver vinyoját is, mert neki fent van...
De nem. Nekem kell mind a kettő eccerre :)

Smooth Scroller 01-27-2007 11:04

nem egeszen. a haver vinyojan levo win98 jol kiborulna nalad az uj hardverek miatt. en igy hasznalom. van 1 xp-s vinyom es 1 win98-as boot. (meg 1 rakat vack. :))

tdomo 01-27-2007 11:22

Quote:

Originally Posted by Cece (Post 69580)
Kössz, de ez nam az amire nekem szükségem van.
Evvel az erővel elhozhatnám a haver vinyoját is, mert neki fent van...
De nem. Nekem kell mind a kettő eccerre :)

Nem tudom mit értesz azon, hogy egyszerre. Egy partícióra úgyse tudod feltenni őket.

Cece 01-27-2007 11:28

Quote:

Originally Posted by tdomo (Post 69586)
Nem tudom mit értesz azon, hogy egyszerre. Egy partícióra úgyse tudod feltenni őket.

Nem is akarom. A kérdés az többek közöt, hogy le e tudok választani a D-ről + 1 partíciót újrahózás nélkül. Van egy bizonyos progi, ami csinál ilyet.
Ha nem láttál még ilyet levázolom :)
3 partíció kell. az egyiken az Xp, másikon a 98 a 3.on meg az adat.
Amikor indítod a gépet van egy kb 3másodperced, ahol tudsz 2opció közül választani. Nálam az egyik az Xp a máski a DOS.
Nos a DOS helyére kellene, hogy menjen a win98. Elméletileg meg tudom csinálni, csak még nem próbáltam.

Nem arra gondoltam, hogy a C-n lessz 2windóz eccerre :)
Szal remélem érted. A PC indításakor tudod kiválasztani melyik induljon.

tdomo 01-27-2007 11:33

Quote:

Originally Posted by Cece (Post 69588)
Nem is akarom. A kérdés az többek közöt, hogy le e tudok választani a D-ről + 1 partíciót újrahózás nélkül. Van egy bizonyos progi, ami csinál ilyet.
Ha nem láttál még ilyet levázolom :)
3 partíció kell. az egyiken az Xp, másikon a 98 a 3.on meg az adat.
Amikor indítod a gépet van egy kb 3másodperced, ahol tudsz 2opció közül választani. Nálam az egyik az Xp a máski a DOS.
Nos a DOS helyére kellene, hogy menjen a win98. Elméletileg meg tudom csinálni, csak még nem próbáltam.

Nem arra gondoltam, hogy a C-n lessz 2windóz eccerre :)
Szal remélem érted. A PC indításakor tudod kiválasztani melyik induljon.

Szerintem ezt így simán meg lehet csinálni. A dosban is le tudsz választani partíciót ha kell mégegy, de van kattingatós verzió a Partition Magic is. Abban már nem vagyok biztos, hogy a win98 a boot agentbe hogyan kerül bele. Vagy installálás közben automatán, vagy később kell-e beleírni kézzel.

Remedy 01-27-2007 11:33

Quote:

Originally Posted by Cece (Post 69588)
Nem is akarom. A kérdés az többek közöt, hogy le e tudok választani a D-ről + 1 partíciót újrahózás nélkül. Van egy bizonyos progi, ami csinál ilyet.

Le, de en ezt egyaltalan nem ajanlom, eddig csak rosszat hallottam rola. ( tonkrement minden adat, stb.)

En ugy csinalnam hogy elmentenem a fontos dolgokat, letorolnek mindent, letrehoznam a 3 particiot, filerendszerekre persze figyelve, feltolnam egyikre a win98at, aztan az xpt, megmondva hogy ne frissitse fel, es akkor tippem szerint menni fog egyszerre. Olvass utana :)

Cece 01-27-2007 11:45

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 69591)
Le, de en ezt egyaltalan nem ajanlom, eddig csak rosszat hallottam rola. ( tonkrement minden adat, stb.)

En ugy csinalnam hogy elmentenem a fontos dolgokat, letorolnek mindent, letrehoznam a 3 particiot, filerendszerekre persze figyelve, feltolnam egyikre a win98at, aztan az xpt, megmondva hogy ne frissitse fel, es akkor tippem szerint menni fog egyszerre. Olvass utana :)

Rendben és köszi. Majd kérdezősködöm még itt ott :)

karesz6 01-27-2007 12:19

Quote:

Originally Posted by Cece (Post 69561)
Jav: Windows

Gondoltam indítok egy témát "Álltalános problémák szoftverek telepítésével és használatával" címen, de rá kellett jönnöm, hogy nem egy bomba 5let, mivel az idő során túlságosan összekuszálódnának a szálak és semmit sem lehetne megtalálni. Ezért inkább, csak így 1 porblémára koncentrálok és ha lessz másik, akkor új topic... már amennyiben szabad így :)

Nos az én problémám az lenne, hogy telepítenem kéne a Microsoft Windows 98 SE oprendszert a számítógépemre. A valódi probléma az, hogy már fent van az Xp a gépemen és szeretném, ha fent is maradna.
Nos a kérdés az lenne, hogy hogyan az XP mellé? Nem tudok honnan hozákezdeni :(
Ha megtudja találni valaki a leírást linkelje be, vagy nagyvonalakban le tudja vázolni (amennyiben le lehet vázolni) a startot megköszönném :)

Sztem nem tudod megúszni a formázást. A legjobb tudomásom szerint az eddigi partíciók szétverése nélkül max logikai partíciót tudsz csinálni arról meg nem igazán bootol a windows. De azt hiszem hogy 1 aprtíción elmegy mindkettő ha egymásra telepíted őket. Akkor is megkérdi majd hogy mit akarsz indítani. Nekem így volt fent egy win 2000 meg egy xp. De ez egy más story (valamiért nem tudtam elindítani a win xp telepítőjét, felhuztam egy 2000 et és ha abból indítottam feltelepült... máig nem tudom miért). Ebből én csak az egyiket használtam. Ha mindkettőt használtam akkor szétrombolták egymást záros határidő alatt a közös mappák miatt.


All times are GMT +1. The time now is 00:55.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu